Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
21. sep 2011

@libka1 @margareta76 ja som rodila bez epidurálu aj zašívali ma asi bez nejakej analgézie a prežila som to, bolesť to bola riadna, ale dalo sa ...
@libka1 a ty si tak rýchlo porodila čo si pamätám, že ty budeš určite na tom normálne aj bez, ja som ju nechcela tiež pre zlú skúsenosť v rodine - anesteziológ tiež v TT nejako nekomunikoval so sestričkami a pichol ju rodičke 15 min pre samotným pôrodom a potom to skončilo kliešťami, keďže mamička necítila kontrakcie a nevedela tlačiť ... tak to som zažiť nechcela ... 😠

pusinqa
21. sep 2011

@kankam no u nás s julkou by nebol problém ale tinku tam tak dlho udržať aby im nedemolovala hračky to bol iný výkon ufff
@libka1 no prvý cieľ bolo takmer výlučné kojenie cca 6 mesiacov, sa podarilo, druhý cieľ kojiť aspoň do roka už nám veľa nechýba a ideálny cieľ chcela by som tak do 1,5 roka ako julku, tinke to myslím dosť pomáha na imunitu, často sme boli všetci chorí okrem nej, len už asi skúsim pomaly obmedzovať nočné kojenie a skúsim jej v noci 1-2 krát dať už obyč mlieko a manžela na prvé noci nech sa naučí lepšie spávať ak sa niekedy odhodlám, uvidím ako to pôjde v lete veľa cucošila aj 8x, teraz 1-2 dni je to lepšie tak 4x papá to by sa ešte dalo, uvidím, a ďalší faktor je tá nespavosť už to mám dlho ak by mi to neprechádzalo asi vzdám kojenie a dám lieky na spanie. už som skúšala kakaá, čaje, mlieko s medom, spať pri manželovi, bez neho, skôr ísť spať, neskôr, nič nepomáha 😒 no mám to z nervov večne som na ne sama, ale posledné dni mm seká dobrotu a pomáha tak možno to pomôže 😉
@mia.k sme už nedošli, julka chytila hysáky že musíme byť dokonca vnútri kde sa trénuje, ale aj tak preplakala prvú polovicu tréningu, potom som to už vzdala že ideme domov, tak potom naraz pri vonkajších dverách, že chce ísť naspäť, z ničoho nič sa ukľudnila a dotrénovala aj bez nás v pohode, som myslela že ma picne aký cirkus robila a potom hotový anjel, ale asi bola unavená zo škôlky, ja som už dumala že si asi fakt budem musieť nájsť dákeho psychiatra jedna plakala, tinku udržať vnútri iná makačka, no otras 😝

libka1
21. sep 2011

@margareta76 lebo mi epiduralku pichali v momente ked som zacala rodit, kedze predtym ma nevysetrili nakolko som otvorena a tvrdili ze skor ako o 4-6 hodin neporodim... a neviem ci mi to zle pichla alebo co, ale sak by som sa jej ani nedivila ked som ju pocas pichania stale otravovala ze uz sedim decku na hlave 😝 najprv mi nechcela verit a potom bola viac vystrasena ako ja, ale ona za to nemohla, to bola chyba lekara a hlavne tej trubky co mi stale hovorila ze sak ma to este nemoze boliet to bude ovela horsie a podobne povzbudive reci...podla mna tie pasy ktorymi meraju kontrakcie absolutne neukazuju skutocnost alebo v mojom pripade zlyhali 😝 pichli mi ju o 10 rano a do 10 vecer som sa nevedela postavit na nohy...

@kankam to oddychovanie mi celkom ide 😀 teda do tej 3, potom uz s evkou moc toho nenanoddychujem 😀

libka1
21. sep 2011

@kankam tak ja som netlacila vobec, akurat som sa spytala muza ze ci mam tlacit alebo co lebo vsetci len cumeli a mlcali a on mi povedal ze ved mala je uz vonku 🙄 😕 normalne zo mna vypadla, ale sak ja som to citila ze jej sedim uz na hlavicke, len mi nechceli verit 😝

janus32
22. sep 2011

@libka1 Ajoj,ozaj ked spominas tu nadstandard.izbu,chodime na prax do nemocky v Nitre a vcera sme boli prave na gynekologii a musim povedat,ze za poslednych 5rokov sa to tam neskutocne zmenili 🙂 vyzera to tam fakt super,v nadstandard izbe je telka,rozkladaci gauc pre otca,postel upln esuper,chladnicka,sprcha,Wc,no ako ten rozdiel je neuveritelny.Vlastne cele oddelenie je uplne super,ma mili prekvapili 😵

kankam
22. sep 2011

@pusinqa verím ti úplne že to máš z nervov ... 😔 😒 pre toto ja som zatiaľ pevne rozhodnutá mať len ninu, lebo môj mm má tiež náročnú prácu a chodí z nej neskoro, takže som tiež bola s malou väčšinou sama, viem aké to bolo s jedným dieťaťom a nie ešte s dvoma, hlavne v tomto štádiu, keď tinka začína chodiť ... 😔 ☹ A hlavne keĎ nemáš regiment ľudí, ktorí by ti vzali tinku, resp.zabavili julku keď príde zo škôlky ... A Julkine reakcie sú tiež úplne normálne, ja som čítala, že deti v 2-4 rokoch a mám pocit, že aj oveľa dlhšie sa učia zvládať hnev a emócie a nie vždy im to ide, naša sa tiež bežne švacne v meste o zem a môžem povedať že to z celej duše neznášam, hlavne keď ešte nejaká tetuška s dobrým úmyslom príde dohovárať a nina sa ešte viac rozvreští (a už skoro nevrešťala)...
A kde ste boli na tréningu ?

@libka1 🙂 veď ty si stvorená na rodenie detí 🙂 🙂 🙂 ja som na to nezabudla ako Dečkov -išla som sa rozlúčiť a poďakovať, lebo mňa vtedy v sobotu prepúšťali keď ty si rodila,vyštartoval z ambulancie na prízemí a s vetou "nemám čas, utekám k pôrodu" letel hore schodmi, som presvedčená že k tebe 😲 🙂 , tak fakt si všetci mysleli, že kecáš, ale nechápem prečo si to neoverili ...

kankam
22. sep 2011

@libka1 tak oddychuj aspoň do tej 3-tej, ja tiež teraz ležím a liečim sa aspoň dovtedy, potom sa už tiež nedá ...

margareta76
22. sep 2011

@janus32: Tak ja som po dvakrat rodila na Kramaroch, vzdy som mala nadstandardnu izbu, ale ani zdaleka nie je tak vybavena ako pises ty. Nadstandardna izba Kramare - 2 lozka (2 mamicky), TV a spolocna sprcha s WC so susednou izbou. A to je vsetko 😒

@libka1: Tak to sa ti ani necudujem, ze epidural nechces. Ja mam tiez svoju skusenost s epiduralom. V piatok vecer (okolo 18:00) mi zacali kontrakcie, porodila som v sobotu o 12:30 a epidural mi pichli v sobotu okolo 11:00. Pokial mi zacal ucinkovat a asi 3/4 hodinu pred porodom mi uz do neho nedavali ziadne lieky, tak vseho-vsudy bolo jeho vyuzitie hodinove.

janus32
22. sep 2011

@margareta76 to bol akoze nadstandard??? 😠 ved tak je to bezne v Nitre 😵 dve izby,spoloc.sprcha 🙂

libka1
22. sep 2011

@kankam no ja som v ten den rodila sama, takze ku mne 😝 ved mu padla do ruk, nemal ziadnu robotu, ledva to stihol 😀 no to neviem preco si to neoverili 😖 , na predporodnej priprave furt vypravala o tom ako ta budu kazdu chvilu vysetrovat aby vedeli nakolko si otvorena, ale mna toto akosi obislo 😅 okrem toho ked mi pustil plodovu vodu ziadne vysetrenie, len tie sproste pasy mi furt davala a tie jej stale ukazovali ze nic... ona mi stale hovorila ze pospite si a ja som nechapala ci jej hrabe 😕 ako spat s kontrakciami co su kazdu chvilu 😅

@margareta76 aj v TT su take izby, len par ale su a nie su nadstandardne, 2 mamicky, samostatna sprcha a WC, telka tam nebola... to fakt nie je nadstandard... ja som ten nadstandard v GA nevidela, ide mi skor o to ze MM sa tam chce nasackovat, to bol jeho napad, nie moj 😅 ale potesil ma, aspon niekto tam bude s triezvym rozumom, ja som bola po porode uplne osprostena.... uz nech to mam za sebou 😅

libka1
22. sep 2011

Toto pisu v GA ako nadstandard, uvidime aka bude skutocnost: TV, rádio, CD prehrávač, sprcha, WC, pohovka, stôl, stolička, kreslo, prebaľovací pult, vanička, nočný stolík, komoda, lampa na čítanie

mia.k
22. sep 2011

@libka1 tak hovoríš,že si vyradená z prevádzky? Včera som ti volala,ale asi si bola na tom rodičku...
@pusinqa my sme tam chvíľu čakali,ale keď si nechodila,tak sme šli na poštu. Musí to byť poriadne únavné,keď si ani poriadne nepospíš,ja už by som bola asi kaput, lebo ja spím aj celú noc,ale aj tak som rozbitá jak cigánska hračka. 😝

pusinqa
22. sep 2011

@libka1 to presne mne hovorili že to je ešte na 2-3 dni ale hovorila lekárka že ma nechá v nemocke že niekedy to psychika spustí že človek nikdy nevie, o 2-ej ráno mi merali s tými pásmi že to je nič, ale aspoň zavolala doktorku tá nás preložila dole, tak ešte o 4-ej že veď to nemám ešte ani kontrakcie, čo jančím 😝 , mm tam nemohol nikoho nájsť, sa potom sestrička jedovala čo ju otravujeme a potom naraz že veď už rodíme, epi sme nestihli a o 5-ej malá na svete, takže podobné ale mali sme vybavenú lekárku a náhodou mala akurát službu tak si asi dala viac záležať a nič nedodrbkala
@kankam ako s julkou by sa to dáko dalo, ona je inak zlatá, ale tinka veru začína chodiť a to je o nervy, hrozne spáva kvôli zubom tiež o nervy, ešte tak pol roka vydržať a bude lepšie, julka chce chodiť na mažoretky tak začala, na jarmoku bude aspoň v kostýme, uvidíme len tam vláčiť obe je dosť o hubu 😖

libka1
22. sep 2011

@pusinqa podla mna to meranie s tymi pasmi je uplna zbytocnost... nechapem preco neberu vazne ked im ta zena na porodnej sale cosi hovori, aspon pocuvat by mohli a zamysliet sa a nie hned mavnut rukou 😝

@mia.k hej, bola som na rodicku a potom som nevedela ze kto mi volal, menila som mobil a nejak mi nefunguje clipko, musim zistit co sa deje... potom sme boli na ihrisku pri vahu, aj lucia s ciarkou tam tak neskor prisli 😉 dnes si to asi zopakujeme, nemam sil ist niekde dalej...

pusinqa
22. sep 2011

ono by sa to aj s dvoma dalo ale mne by feeest bodlo ak by aspoň občas mal kto zavarovať ale rodičov tu nemám a tí sa starajú len o seba, kamošky tu nemám, tie by občas isto zavarovali, svokrovci občas pomôžu ale teraz sú mesiac na liečení a tiež varujú len v životne nevyhnutných prípadoch a k lekárovi a tak, rok má svokra zlomenú ruku tak čo som myslela že s malou pomôžu tak takmer nič, ale ona bola dobručká až doteraz sa s ňou dalo, a teraz budú asi riešiť manželovu sestru a jej deti, takže zas nepomôžu a manžel je stáááále v práci
za všetko včera volal môj tatko ako sa máme, tak už som mu ozaj na pokraji plaču že nemôžem spávať, nevládzem, tak mi povedal že nemám byť nervózna a ako to iné zlvádajú, to som radšej zavesila, empatia brutálna a to som ho chcela zavolať aspoň na 2-3 dni nech príde pomôcť 😖
doma už ani netuším čo je utrieť prach, umyť podlahy, vysávač ešteže máme toho robota že ho občas pustím, a bežný poriadok zvládam ako tak čo mi trvá aj hodinu každé ráno, kým vyvešiam plienky malá sa trepe na balkón, no moje nervy
aj teraz v noci mi ostalo zle, dáka viróza na mňa lezie a aj tak sa musím starať o tinku ale aspoň manžel sľúbil že príde skôr a zajtra ostane doma, lebo inak amen tma
prepáčte za esej, ale nejako to na mňa doľahlo 😝

mia.k
22. sep 2011

@pusinqa fúha,teda máš to poriadne ťažké a také reči typu-druhé to zvládli aj ty to musíš zvládnuť- môže hovoriť len ten,kto to nezažil. Úplne ťa chápem a súcitim s tebou a keby sa dalo nejako pomôcť,rada ti pomôžem,ak budeš napr. potrebovať zbehnúť k lekárovi,alebo niečo vybaviť,kludne ti Tinku postrážim. Daj potom vedieť.

mia.k
22. sep 2011

@libka1 no možno sa tam aj my dnes vyberieme-na to ihrisko pri Váhu- ale pôjdeme asi hneď zo škôlky.

libka1
22. sep 2011

@mia.k my tam chodime tiez rovno zo skolky 😉 to mi je najjednoduchsie...
@pusinqa tatkovi treba na rovinu povedat ze druhe zvladaju tak ze im pomaha rodina 😝 viem si predstavit ako ta to ranilo... 😔 ono je to hrozne s tym ze muzi su stale v robote a zena je uz bezradna.. tiez som mavala take chvilky a to nemam 2 deti, ale urcite je to neporovnatelne lebo mne naozaj velmi pomaha rodina... ale co mi pomahalo ked som si uz nevedela rady proste poriadok neporiadok vychytila som sa a isla som aj na 3-4 hodiny von, mala sa na ihrisku prehrala ak sme mali stastie na kamaratov a ja som proste hladela do blba alebo citala knihu a kaslala som na vsetko... treba polavit.. najviac by ale spravil asi ten nocny spanok, pokial sa clovek nevyspi tak to je stale nejake o nicom 😔

kankam
22. sep 2011

@pusinqa to fakt poteší také "múdre reči" od tých ktorých by si najviac potrebovala aspoň pochopenie, keď už nie pomoc ... 😠 ☹ to sa iné ani nedá urobiť, len zavesiť slúchatko ... Mňa tiež pár x mm našiel doma zúfalo plačúcu od nervov, nevyspatú a zlikvidovanú a to všetko je u teba najhoršia kombinácia - nevyspatá+uťahaná+stále s dieťaťom zaveseným na krku, alebo na ruke , to určite aj preto na teba niečo lezie, lebo telo si povedalo dosť.
Tie noci skúste kombinovať umelé mlieko (neviem či kravské, ja som dala od 18 mes. a imunologička ma pochválila, dovtedy sme od cca 12 mes. dávali hami) s kojením, mne to pomohlo z 4 kojení nočných sme 2 x dávali mlieko a potom už len 1 x a konečne som začala mať pocit, že sa vyspím 😅 😔 ... Drž sa a nech mm zabaví baby, hlavne Tinku aspoň celý deň, najlepšie aj celý víkend, aby si sa aspoň trošku dala ty do poriadku ....
PS : mńa kedysi a ešte aj teraz moja mama častuje milými "chápavými " poznámkami, niekedy som s ňou naozaj nemala vôbec chuť hovoriť ... 🤐
Držím ti palce, nech je to čo najskôr lepšie 😉 🙂 😉

mia.k
22. sep 2011

presne tak,dobre sa vyspať je základom dobrej nálady,len keď sa nedá,tak je všetko na figu 😝

pusinqa
22. sep 2011

@mia.k ďakujem si milá, minule si mi fakt úžasne pomohla 😉
@libka1 veď to ten spánok proste chýba 😝
@kankam my sme julke od 1,5 do 2 dávali UM, potom kravské ale to jej omnoho viac chutilo, som čítala že kravské keď už tak od 1,5 r ako ty píšeš ale zas mám pocit že ak k tomu bude kojená cez deň, ráno, večer, a zo 2x v noci tak 1-2 dávky kravského na začiatok by jej ublížiť nemali a aj tak si myslím že keď zistí že dostane iba mlieko nie kojenie prestane to pýtať, no uvidíme, lebo jednak sa mi to nechce v noci zarábať, jednak keď som skúšala total ho nechce, kravského sa napila aspoň trošku

janus32
22. sep 2011

@libka1 waaw,inak ta lampa na citanie akoze super vec 😀 ozaj tie sproste pasy neviem naco su,lebo mne to tiez neukazovalo ziadne kontrakcie a pritom som mala pocit,ze vyryjem na stenu vsetkych svätych 😅

kankam
22. sep 2011

@pusinqa tak skús teda kravské 😉 , ale doporučovala by som ti to z automatu a prevariť si ho, tak mi to radila aj kamoška lekárka a j imunologička tomu dala prednosť ... poskúšajte ty sama najlepšie vieš čo by jej chutilo a pomohlo ... želám skoré polepšenie situácie po všetkých stránkach ... 😉

svetielkoand
22. sep 2011

@kankam Ahoj, myslim ze nase deti chodia spolu do skolky 🙂

margareta76
22. sep 2011

@pusinqa: Ja som druhorodeneho dojcila 17 mesiacov a cca do jeho 13 mesiacov som ho dojcila kolko si mlady muz zaziadal materskeho mlieka tolko ho dostal - cez den, v noci. Potom sme isli k pediatricke na poradnu a povedala mi, ze maly je uz dost velky na to, aby prespal celu noc (bez akehokolvek jedla). A ze aj jeho traviaci trakt potrebuje si "oddychnut". Tak sme s manzelom vymysleli taku vec, ze s malym zacne spavat on (ja som musela byt v inej miestnosti) a v pripade, ze sa bude dozadovat mlieka dostane iba cistu vodu. Tu samozrejme nechcel, ale kedze ina moznost nebola, tak sa naucil prespavat celu noc bez jedla. Drzim ti velmi, velmi palce 🙂

kankam
23. sep 2011

@svetielkoand áno ? a ako si to zistila, lebo podľa foto vás neviem identifikovať ? si nás videla keď sme išli do škôlky, lebo tento týždeň som ju zaviedla aj som pre ňu chodila skôr, inak chodím až po 15:30 z práce a to už mamičky nestretávam, lebo ninka je tam zvyčajne posledná, alebo predposledná ... 😅 , ale čo už normálne pracovná doba je 8,5 h ...

svetielkoand
23. sep 2011

@kankam neviem ci sme sa neobchadzali rano, ked isli na ten vylet 😉 maly je v pavilone vcielky 🙂 Inac ako si spokojna so skolkou?

Baby mozete mi napisat vase nazory na zakl. skoly v Hc? Kedze nie som odtialto, rada by som sa trosku zorientovala 🙂 Manzel chodil na 1 a k celej skole mi povedal ze - co ja viem? vsak skola, mal som ju blizko 😀

pusinqa
23. sep 2011

@margareta76 ďakujem že si napísala toto presne musíme urobiť aj my, rada by som vydržala aj dlhšie ale fakt nevládzem, pri julke som to vydržala až 1,5 roka a tiež som sa nevedela odhodlať odstaviť ju v noci až kým nám to choroba neskomplikovala tak že som musela a hotovo, fajn takže žiadne mlieko iba voda, manžel to pár noci bude musieť uhrať a hádam sa to potom spraví, ja si tiež myslím že aj ju to v podstate už ruší keď je toľko v noci hore
@svetielkoand a bývate priamo v hlohovci? ja sa v školách príliš nevyznám ale čo som sa tak zbežne dopočula momentálne je 6-ka strašne v kurze a z rodiny chodia deti na cirkevnú a sú tam spokojní, inak neviem

libka1
23. sep 2011

@svetielkoand tiez sa v skolach nevyznam, viem ze chvalia kamennu a dost nadavaju na tu na podzamskej, o ostatnych nemam paru 😅
nasa pyta v noci aj 2x vodu pit v poslednej dobe, neviem co ju to pochytilo doteraz to nerobila 😅 spava stale s nami a ani nechce pocut o inej moznosti 😔 aspon ze chodi teraz skor spavat, lebo chodila az okolo 10 ale teraz sa to zlepsilo a chodi okolo pol 9, takze to sa da 😉 ja som mala stastie ze som chodila na sluzobky, tam som sa vzdy vyspala, doma to doteraz nie je nic moc 😅 okrem tej vody vzdy v noci preveruje aj to ci som pri nej, cize bud ma vykmase za vlasy alebo sa spyta ci som tam 😅 tak 3x za noc v priemere, dnes sa nepytala ani raz a ani nepila, tak sme mali luxusnu noc 😵

svetielkoand
23. sep 2011

@pusinqa byvame v sulekove, ale teda tam maleho nedam 🙂
@libka1 mne maly spaval s nami v posteli az kym som neprisla z porodnice, potom mal dve noci strasne - krical zo sna, jednoducho strasne ziarlil na babatko, tak s nim spal mm v obyvacke na gauci a od vtedy spava sam vo svojej posteli s nami v izbe, aj ked si ho chcem vziat ku mne ked je mm na nocnej, tak sa potuli a povie ze si ide radsej do svojej postielky 🙂 k tomu pitiu, aj ja sa obcas v noci musim napit a maly ma poharik s vodou pripraveny na okne blizko postele, tak sa vzdy napije sam. Toto je take zlomove obdobie, kedy sa dieta osamostatni, tak nezufaj, mozno uz za mesiac ti bude ta prdelka v posteli chybat 😉 🙂
K tym skolam - ja este vobec nemam prehlad, ale rada by som zistila ci budu niekde otvarat aj 0 rocnik a este by ma zaujimalo, ako sa stavaju riaditelia skol k pripadnej sikane - ak mi bude niekto tvrdit, ze to u nich na skole neexistuje, urcite zbystrim pozornost. Tak dufam, ze kym nam pojdu deti do skolky, zistime co najviac info a vymenime si ich tu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre