Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
19. feb 2009

čaute baby 🙂 🙂 🙂

dneska nejako behám od rána a nestíham 🙂 🙂 🙂 tak som tu ani nebola, s tými rožkami si to neviem vynachváliť, vidím čiarka, že nie som sama 🙂 🙂 🙂 , hlavne keď má človek malé dieťa to ocení ...

bugárová mi malú len posadila a tak mi do nej drgla 🙂 akože či udrží rovnováhu, ale ona si sedí jak sviečka a len tak ju niečo nepoloží 😀 😝 tak tak ju otestovala a zahlásila, že psychomotorický vývoj dobrý (ona mi už aj pekne stojí v postielke, každý deň lepšie a skúša už aj sama, ale najradšej je keď ju postavím a som pri nej ...
holt už to nie je to malé bábo - tak mi to ubehlo (ako asi všetkým) len si to baby tehotky a s menšími detičkami užívajte - každý deň naplno, prejde to ako voda 😖 🙂 my sa tak spolu rehorávame s ninou, niekedy má takú smejavú náladu, že stačí keď sa na ňu zasmejem a rehoce sa mi na oplátku, len tak bez dôvodu - proste náladička 😀 😀 😀

Inak včera som mala s ňou strašný stres-mali sme úraz-odišla som len na wc(nina v postielke) a ledva som sa z wc postavila počula som strašný rev zo spálne, tak som tam doletela a ona ležala na na bruchu a plakala ako nikdy, má narazené čelo, asi bude aj modrina, asi tam vymýšlala a trepla si ho o tyčku , no proste bola som z toho vykolajená do večera ... 😠 😠 😠

kankam
19. feb 2009

mo predzvestné kontrakcie sú ok keď sa neopakujú pravidelne. je to vlastne pripravovanie sa maternice na pôrod.mne tvrdlo brucho od 30 týždne a skracoval sa mi krčok maternice, tak som musela ležať častejšie oddychovať a užívala som magne b6. rodila som v 39.týždni spontánne ... sleduj si to, ale nebud v strese, vôbec to nemusí nič znamenať. keby to začalo byť pravidelné, to by bol dôvod na obavy ... 🙂 😉

petusaaa
19. feb 2009

mo, nemusis sa bat, ja som mala poslickov od 34tt a porodila som 37 skoro 38 😉 ale niektore baby mali takych slabych uz skorr ako v 30 tt a porodili normalne, niektore prenasali 🙂

katka, preco si ma nedrgla? mna vobec nenapadlo pozerat sa po konikoch 😀 mohli by sme dat nejake stretko, nech sa u bugarovej a pod spozname 😉 ono nam nakvapkala take kavpky do ocka a mali sme cakat pol hodku. ty si nebola ta, ktora hovorila niekomu, ze my asi pojdeme skor, lebo mame maleho, ked sa opytali, ze kto je posledny?

kankam ☹ chudatko ninka 😔

katarinka1107
19. feb 2009

nie nehovorila som , ze pojdeme skor, lebo som Tam videla Vas z babom.Myslela som , ze to pojde do radu.Ale ked nas len tak rychlo kukla doktorka asi preto sme nemuseli cakat.Ja som si petus nebola ista.My sme sedeli vedla Vas.Teda Vy ste si to kludne odstali.Petus, nevola sa nahodou Tvoja babi Valika?

petusaaa
19. feb 2009

hej, vola 😀 poznas? alebo mna poznas? 🙂

katarinka1107
19. feb 2009

no ja skor Tvoju babi a cez babi viem , ze ma take uzasne vnucenky 🙂 .Ja som niekedy s nou prichadzala do kontaktu , ked pracovala. 🙂 Pozdravuj ju od Katky-Figaracky prosim 🙂 Dakujem.No a podoba nepusti, vid vasa teta Zdenka 🙂 Pekny vecer. 🙂

laluchova
20. feb 2009

baby neviete ako je to s plávaním pe detičky nášho veku v relaxclube v HC na Nivách???dík moc a to MC ma tiež hnevá, že nie je v HC, niekde majú aj na dedine MC a v meste HC nič!!!otras, a pritom je v HC toľko mamičiek!!!

tesorino
20. feb 2009

dobre ranecko maminky 🙂 tak dnes vyzera ze slnko ani nevykukne, tak som zvedava, pojdeme na prechadzku, tak dufam ze aspon moc zima nebude 😠
laluchova myslim ze to byva 2x tyzdenne a na mesiac sa plati 2800sk 🙂

laluchova
20. feb 2009

dík
ja chodím s malou von každý deň niekedy aj 2x, lebo doma si vie pospinkať tak 45 minút najviac...

tesorino
20. feb 2009

tak ja chodim iba 1x a doma mi spava aj 5x denne po 45 min. 🙂

laluchova
20. feb 2009

ty máš, ale mladšie bábo, moja má už vyše 9 mesiacov, teraz ju chcem naučiť na spinkanie len 2x, aby v noci lepšie spinkala, posledný týždeň sa mi to celkom aj darí v noci vstáva už len 1x...konečne s apo 9 mesiacoch ako tak vyspím...

tesorino
20. feb 2009

a este sa kojite? moj maly papava v noci kazde dve hodky a kamoskam iba 1x za noc a to su rovnako stare deti 😒
alebo budem musiet cakat az do 9mesiaca ako ty aby som sa vyspala? 😅

laluchova
20. feb 2009

ešte ráno a v noci, ale do polroka sa malá kojila tiež každé dve hodky aj počas dna aj počas noci, únavné, a ked je išli zúbky hotová katastrofa, prvé jej vyšli v 4 mesiacocha a potom 4 vrchné naraz počas viianoc, to sme skoro v noci ani nespinkali...

tesorino
20. feb 2009

no tak uz sa napo tesim 😅 uz nech mame zubky vyrasene 😀 no tak aspon sa uz mozte naucit pekne spinkat, ked uz to mate zasebou 🙂 😉

petusaaa
20. feb 2009
petusaaa
20. feb 2009

bre ranko

tesorino
20. feb 2009

dobre ranko peti 🙂

petusaaa
20. feb 2009

ahoj zlaticko, ako sa mas? my sme boli v stredu na nozickach a ortoped tam nebol... ma skoro slahlo... mala som ist s tebou 😔

tesorino
20. feb 2009

no nic budete si musiet pockat na buducu stredu, ste sa zbytocne prehnali ☹
mame sa dobre akurat som ho dala d postielky a zadudlovala a cakam kym zaspi, potrebujem mu dat prat veci, vsetko si ogrckal 😠 vy co porabate?

petusaaa
20. feb 2009

ja sa maleho snazim uspat uz od pol6. ako som sa tu chvalila, ze mi spi aj 10 hodin.. trt makovy, som to uriekla 🙄 na nic nemam cas, sem iba odbehujem... od rana sa blaznime 😀
o to ani nejde, ze zbytocne prehnali, ale rado mal dovcu aj kvoli tomu... ozaj, odkedy tam je ortoped, nevies?

tesorino
20. feb 2009

no to my uz dnes spime treti krat 😀 😀 po hodine je nervozny tak ho dam do postielky a zaspi, neviem preco tak malo vydrzi 🙂 asi budes musiet ist na prechadzku aby si pospal 😉 neviem asi od osmej si myslim 😅

petusaaa
20. feb 2009

no, teraz zaspal, ked sa zobudi, napapame sa a pojdeme von 😉

mo7
20. feb 2009

dakujem, to tvrdnutie byva uz dlhsie ale tie kontrakcie a odpoved sestricky ma trosku vykolajila

co uz

a vonku si davajte pozor skvelo sa tam smyka

mo7
20. feb 2009

ked ste take zlate poradte este nieco proti opuchaniu noh - doteraz to nerobilo a vcera som mala pocit ze mi kozu roztrhne 😢

janetina
20. feb 2009

dobre ranko ci uz dnik 😎
mo7 tvrdnutie som vobec asi ani nemala ,,,timko bol poslusny uz v brusku 😀 ja som ani pohyby moc necitila az som sa bala...j
ja som mavala opuchy noh s silnymi krcami aj do dvoch noh naraz a v noci a uzivala som MagneB6

mo7
20. feb 2009

janetina to si mala fajn, ja s tym mojim malym ani spavat v noci nemozem pravidelne sa budim a som tak pol niekedy aj hodinu a pol a viac hore, co sa pohybov tyka tie uz mam asi od 17 tt a niekedy je toho az moc, ze ma cele brucho boli
musim si asi zvykat - je zivy uz teraz a dufam ze mu to nezostani inak ma znici 😀

janetina
20. feb 2009

😀 , no mne radili nesolit a ciste bezbublinkove mineralky asi najlepsie sparvis ak si kupis neperlivu Lucku alebo Magnesiu tak si aspon nieco spominam a vykladat nohy na noc....uf tak to mas futbalistu ja som mala pohyby cca 18-20tt najprv slabe a neskor silnejsie ale to bolo asi vsetko. Az mi to bolo cudne. Obcas sa prevalil a toto vsetko,....Mne sa prilahol na mocovy mechur no to bola zabava ineho charakteru...ku koncu som nemohla nikam chodit lebo by som bola ako havino 😀 😀 😀 😀 😎

kankam
20. feb 2009

petusaaa no pekne s tým ortopédom 😠 to fakt poteší, keď sa v takomto čase vydrepeš s malým a z Trakovíc do HC k doktorovi a on tam nie je ... A ešte aj muž mal dovolenku, asi sa tiež potešil 😠 😒

tesorino 🙂 ja tiež ešte kojím a tiež sa trochu začíname dospávať až teraz ako laluchova (inak vitaj) 🙂 tiež sme sa kojili vo dne aj v noci každé 2 h a už som bola niekedy v koncoch (to treba len prežiť 😉 😒 😉 ) a večer zaspávala na rukách a tak že po položení do postielky za 10 min bola hore a tvrdo zaspala až okolo 23 h a ráno už o 07 h hore, tak sme s mužom dali poradu 😝 😀 😒 a dohodli sa že bude spať medzi nami, od vianoc to praktizujeme a konečne sa vyspíme, zaspáva teraz o 21 h asi o 22 h na mňa povykrikuje 🙂 tak idem za ňou-to sa len chce prituliť a pošmátrať ma s ručičkami a spí ďalej.To už väčšinou idem spať aj ja a v noci jej tak 1-2 x dám dudel ked sa vrtí, prípradne keď plače zo spánku ju 5 min popestujem a spíme ďalej. Okolo 04 kojím a spí do 07 h ...

mo7 mne nohy neopúchali , aj keď som rodila v Máji, skôr to robí keď je koniec tehotenstva v lete, ale sú typy žien čo sa tomu nevyhnú-proste telo zadržiava vodu. Závisí to aj od váhy, tak si často vykladaj nožičky a neprepínaj sa, hlavne už nie veľa chodenia, všetko čo zaťažuje nohy (čo je už teraz vlastne všetko ☹ ) A to magne B6 je super, brala som ho až do konca tehotenstva ... 🙂 😉 🙂

tesorino
20. feb 2009

mo to tvrdnutie sommala aj ja asi od siesteho mesiaca, brala som magnesium no moc mi to nepomahalo 😒 ale opuchy som nemala vobec, ale vraj treba vykladat nohy vyssie 😉 to som pocula, a pohyby sommala aj ja poriadne a aj stikavku mal tobias stale v brusku a to mu aj zostalo 😀 ozaj a aktivita mu zostala, tak sa tes 😀 😀

kankam
20. feb 2009

a moja malá teraz trhá rekordy v spaní cez deň 😠 😝 😠 ☹ spí tak po 20 min 3 x denne 😝 a už nie je nikde bezpečná, len v stoličke, v ohrádke a prípadne v postielke, keď tam nerobí pokusy so státím, lebo nejako sa s tým rozbieha ... 😖 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre