Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

libka1
17. feb 2013

@margareta76 no podla tej 76 v nicku si starsia o 2 roky 😉 je to o povahe, niekto si zvykne lahko, ale ja by som sa v cudzine stale citila ako votrelec a to by ma teda cely zivot nebavilo 😝 a nebolo by ti luto za domom napr? v HC ste kvoli manzelovej robote?

margareta76
17. feb 2013

@libka1: Vyzera to tak, ze som o 2 roky starsia 🙂 Neviem, ale myslim si, ze by mi velmi luto nebolo, hlavne aby sme ako rodina boli spolu. Manzel ma celkom flexibilnu pracu, tak to je celkom fajn a zijeme v HC preto, ze on je tu doma, ma tu rodinu a ja som nemala nejaku extra predstavu, kde by mal nas dom stat. Samozrejme, ze sme boli dost limitovani fnanciami lebo inak by sme byvali v BA v Starom meste 😀

libka1
18. feb 2013

@margareta76 nenarocna, ze v BA v Starom meste 😀 ja zas na samote u lesa by som najradsej 😀 z BA som zdrhla, ale nevylucujem ze sa tam niekedy vratime 😅

margareta76
21. feb 2013

@libka1: Ani domcek (chata) na samote u lesa nie je zly napad, niekde v Alpach - Rakusko, Svajciarsko 😀 Do BA by som sa hned vratila, keby nemame rodinny dom, tak si myslim, ze uz som aj tam.

libka1
22. feb 2013

@margareta76 a ty si povodne z BA? lebo ak ano tak to verim ze to moze byt dost kulturny sok teraz pre teba 😀 ja som z maleho mesta, tam som zila ako decko, takze to mi vyhovuje viac ako chaos BA
vcera som mala tu nemcinu a celkom je to super, sadnes k pocitacu a veget, nikam nechodis, mozes tam sediet aj v pyzame... ucitelka je dobra a hlavne ma vsetko pekne prichystane, takze ziaden chaos a improvizacia... uvidime po dalsich hodinach ale zatial velka spokojnost...

margareta76
22. feb 2013

@libka1: Nie, nie som z BA, ale zili sme tam s manzelom cca 10rokov. Mame tam znamych, kamaratov, kolegov... a to mi tu asi najviac chyba. Nemam tu ani s kym "pobrusit" 🙂 jazyk. Stale len deti-dom, deti-dom...
Tak to je super, ze sa ti nemcina paci. My sme mali mat vcera tiez nemcinu, ale odsunuli nam ju na zajtra poobedie.

mia.k
23. feb 2013

@margareta76 tak sme rovesníčky, aj ja som 76-ka ročník. 😉 Ja by som tiež ako libka1 nedokázala žiť v zahraničí z toho istého dôvodu ako ona,že by som sa tam stále cítila ako cudzinec. Ja som roky pracovala v Rakúsku,tak viem o čom hovorím. Inak ak budeš chcieť " pobrúsiť " jazyk 🙂 , tak sa kludne ozvi a možno neskôr aj pošprechujeme. 🙂 Inak chápem, že si si tu stále nezvykla, keď si predtým žila v BA spoločenským životom a tu len doma sedíš. Ja som sa do HC presťahovala tiež len kôli manželovi a dosť som to ťažko niesla, ale časom,ako som si našla nejaké kamarátky,tak už to nie je až také zlé.

margareta76
23. feb 2013

@mia.k: Ako dlho si zila v Rakusku? Kde konkretne si zila? Bola si tam pracovne? Som strasne zvedave, ze? 😉 Rakusko je moja srdcova zalezitost 😵 Presne ako pises, v BA sme zili spolocenskym zivotom (divadlo, kino, rozne vystavy, stretnutia so znamymi...) a teraz... ale zase vtedy bola uplne ina situacia, boli sme slobodni, bezdetni. Najviac zo vsetkeho mi chybaju kamaratky, kolegyne... ☹

mia.k
24. feb 2013

@margareta76 a tak zase človek sa mení aj priority sa menia príchodom detí... Ja teraz uprednostňujem skôr taký domáckejší spôsob života odkedy mám deti. Zábavy a vzruša som si užila dosť keď som bola mladá, takže za tým ja už nesmútim. 🙂
V Rakúsku som robila 8 rokov. Aj vo Wiedni aj na vidieku,kúsok od Wiedne. A čo ťa tam tak láka?

margareta76
24. feb 2013

@mia.k : 8 rokov, wau 😕 A ak to nie je tajomstvo, tak prosím akú prácu si tam robila? Ja mám veľa kolegyň, kamaratiek pracujúcich v Rakúsku - v zdravotnictve. Bolo by zaujímavé tam tiež pracovať po rodičovskej dovolenke. Manžel ma zamestnávateľa vo Viedni. A co ma tam láka? Asi celkovo životná úroveň krajiny.
A co sa týka terajsieho spôsobu života, nemala som ani tak na mysli nejaké žurky, akcie... ale takú normálnu komunikáciu, stretnutia so známymi, napr. sedim na terase s niekym sa rozpravam a medzi tým sa deti hrajú v pieskovisku 😀
Vieš ja napr.za cely mesiac prehovorim s manželom, deťmi, 2-3x do mesiaca ideme svokrovcom, 1x mojim rodičom a sem tam si zatelefonujem so svagrinou; takze keby niet manžela a deti tak ja ústa otvaram len kvôli jedlu 😉 Chodíme samozrejme aj na prechádzky, ale tam málokedy niekoho stretneme. Bývame na konci HC, smerom na Koplotovce. Tu pomaly ani susedov nepoznam a to je na našej ulici len 8 domov a bývame tu už skoro 5 rokov 😒 V lete alebo ked bude vonku teplejsie môžme u nás zorganizovať nejaké stretnutie mamiciek (na rodičovskej dovolenke) deti sa budú vonku hrať a my budeme pri kavicke klebosnit 🙂 Už aby bolo vonku teplucko 🙂

margareta76
24. feb 2013

Ešte som zabudla na jedného môjho komunikacneho partnera a to: na pani postarku 🙂 ked nám z času na čas príde.

mia.k
25. feb 2013

@margareta76 no tak ak len o to poklábosenie si ide,tak kde je problém? Ved sme ťa tu už volali na nejaké to stretko. A vďaka za pozvanie k vám, určite prídeme. 😉
V Rakúsku som robila opatrovatelku pri starých luďoch.

margareta76
25. feb 2013

@mia.k : Máš pravdu, budem veľmi rada ked sa budem môcť zúčastniť nejakého vášho stretka 🙂
Poznám aj ja dosť ľudí vo svojom okoli, ktorí pracovali a aj pracujú v Rakúsku ako opatrovatelia. Celkom si chvalia, aj ked asi pri dlhodobom vykonavani tohto typu práce je to dosť náročné - psychicky aj fyzicky. A ty si zdravotnička - sestrička? A akú úroveň nemciny si mala na začiatku?

mia.k
25. feb 2013

@margareta76 nie som zdravotníčka.Úroveň mojej nemčiny na začiatku bola dosť biedna. Počas tých ôsmich rokov,čo som tam robila, som navštevovala na SK kurz nemčiny. To mi dosť pomohlo čo sa gramatiky týka a pobyt tam,mi zase pomohol v konverzácii. Veru je to náročná práca, hlavne na psychyku. 😝

margareta76
26. feb 2013

@mia.k: Dakujem za tvoje odpovede na moje zvedave otazky 😉

mia.k
27. feb 2013

@margareta76 neni zač. 😀

libka1
27. feb 2013

@margareta76 mas velku vyhodu ze byvate v dome, ale zaroven nevyhodu lebo nechodis na detske ihriska... ja som tu nepoznala nikoho ale musim teda povedat ze najlepsie miesto na zoznamenie je pieskovisko a jeho okolie 😀 tam sa ti stale niekto prihovori a zrazu poznas ludi ani nevies ako 😅 ja som sa asi v zivote nikomu prva neprihovorila, nemam na to bunky... 😒

margareta76
27. feb 2013

@libka1: Presne ako pises, suhlasim s tebou 100% co sa tyka detskych ihrisk 😉 A to, ako pises, ze si sa nikomu v zivote prva neprihovorila, by som ti ani neverila 😀 samozrejme v dobrom, zdas sa mi velmi spolocenska, komunikativna, priatelska... 🙂 Ja som dnes nahodou stretla byvalu kolegynu a ani si neviete predstavit aka som bola nadsena, prva ziva bytost (okrem rodiny) s ktorou som za tych niekolko rokov zivota tu v HC hovorila - skoro som ju "znasilnila" od samej radosti 😀

libka1
28. feb 2013

@margareta76 😀 kolegyna musela byt rada, to potesi ked sa ti niekto tak potesi 😀
komunikativna som, ale len voci niekomu koho poznam aspon trochu 😅 cudzi ludia su pre mna katastrofa, musim sa do toho nutit vzdy zo zaciatku 😝 ale potom ich uz trochu poznam po prvom rozhovore a uz je dobre 😀

margareta76
28. feb 2013

@libka1: Kolegyňa si teda naozaj musela myslieť, ani neviem a ani nechcem radsej vedieť co 🙂 Určite som vyzerala nie úplne "čistá" 🙂

libka1
1. mar 2013

@margareta76 kazdy ma narok aby mu 20 minut denne preskakovalo, mala smolu ze ta stretla akurat v tom momente 😀 ale nie, plne ta chapem, pokial si stale len s detmi a manzelom, kto by sa netesil znamej tvari 😉

margareta76
1. mar 2013

@libka1: 😵

28nikinka2
1. mar 2013

Ahojte 🙂 potrebovala by som poradiť

pusinqa
1. mar 2013

treba napísať čo a kto vie poradí alebo do skupiny hlohovec napíš tam mám pocit je to na radenie ešte lepšie tu skôr na pokecanie 😉

maggie59
4. mar 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtat ako vyzerá herna v tom centre pre rozvoj rodiny,co tam vsetko je a tak.

margareta76
4. mar 2013

@maggie59: Ja som bola trosku sklamana, asi som moc narocna, pripadne rozmaznana 😒 Boli sme tam s detmi iba 1 krat, v tom case ked sme tam boli my, tam ani nikto nebol, trosku sme sa pohrali s hrackami a isli sme domov. Nasi chlapci skor oblubuju rozne preliezacky, trampoliny, smyklavky... proste nejaku aktivitu.

maggie59
4. mar 2013

@margareta76 ahoj dakujem, presne toto som myslela aj ja ci tam je,lebo tu sa cez zimu vobec nikam neda ist

urma
6. aug 2013

Ahojte,zaujimalo by ma, ci ste niektora, kto chodite k MUDr. Demerovi, odmietli ockovanie. Zvazujem, ze dietatu nedam MMR, netusim, aky ma na to nazor tento Dr. 😉 Vdaka za reakcie.

dzejny22
10. aug 2013

Ahojte žienky, zháňam prenájom 2-3 izbového bytu...ak by ste o niečom vedeli, dajte mi prosím vedieť. Ďakujem 🙂

margareta76
6. sep 2013

Ahojte. Hladame logopedku z Hlohovca alebo blizkeho okolia na intenzivnejsie logopedicke "sedenia" pre nasho syna. Mohla by byt na materskej dovolenke, na dochodku... Dakujeme za pomoc 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre