Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

kankam
8. dec 2010

@mia.k tie deti niekedy dokážu prekvapiť, že ?!, to by ale bolo aj mne ľúto a hlavne to že byť týždeň bez niny to si neviem ani predstaviť, ešte som na to nedozrela 😀 😀 😀 😵 😵 😵 ja budem revať, aj keĎ bude 1 noc spať niekde inde - u babky napr ...
to som čítala v jednej knižke, že "rozhodnutie ženy stať sa matkou znamená, že už navždy bude jej srdce chodiť mimo jej telo", proste my sme ich vynosili, vždy to budeme inak prežívať ako muži ... 😉 😉 😉

inak ten tvoj mm to s ním dobre poriešil, asi zistil, aké páky na neho platia a zasa myslím, že otec je vždy viac ten čo vzbudzuje rešpekt, myslím, že by to tak aj malo byť. u nás tato vždy rieši keď mne už tečú nervy a vždy sa dohodnú, ono je to aj tým, ako píšeš, že sú s nimi len po večeroch a cez víkendy a my celé dni, už sme okukané ... 😀 😀 😀 a lezeme si na nervy sem tam 😀 😀 😀 😝 😝 😝

kankam
8. dec 2010

@janus32 čakáme na tie holky ... 😉 😉 😉

pusinqa
8. dec 2010

@mia.k ale zas lepšie ako keby mal šok, julka mala riadne šoky kým bola v pôrodnici, keď došla tam bola v pohode ale doma revalaaa večer až grcala a potom keď mm bol preč 5 dní, to boli tiež desné šoky čo tá robila

janus32
9. dec 2010

halo babenky,mate sa?No par dievcenskych som uz vycapila,tak kukuk 😵

janus32
9. dec 2010

@libka1 haloooo,kde si sa podela,hm? 😉

kankam
9. dec 2010

veru libka kde si neozývaš sa, ani čiarka , čo s vami je, ste opäť choré ? Alebo zničené "predvianočnou atmosférou" 😀 😀 😀 😝 😝 😝

@janus32 som ti písala na kabátik next 104, ale neviem či je to to pravé orechové, zdá sa mi to dosť teplé, ja mám pre malú takú bomberku barbie, z tej mi už pomaly vyrastá, niečo na miesto nej by bodlo ... Ešte tam popozeraj niečo nie úplne tenké, ani nie úplne hrubé ... 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

janus32
10. dec 2010

@kankam pozrela som ti ten kabatik,opisala....nieje praveze taky teply,skor by som ho dala malej na prechodne dni,nie na zimu.Keby sa ti pozdaval,ja ti ho donesiem do Hc kukuk,vyskusate a hotovo 😉 ja tie veci vsetky periem,preto mi to trosku trva s tymi inzeratikmi 🙂

kankam
10. dec 2010

@janus32 prosím ťa aspoň mi ho teda premeraj, celkovú dĺžku a rukávy od krku, nech sa zorientujem, aby si sa nemusela preháňať 😉 😉 😉

kankam
10. dec 2010

@janus32 som ja ale blbaňa 😀 😀 😀 😝 😝 😝 čítam, to až teraz odpoveď v bazáriku, pôjdem to premerať na tú bundu čo nosí ...

janus32
10. dec 2010

@kankam premeraj,ja som skusala na Eme 😀

kankam
10. dec 2010

@janus32 práve som ti napísala a som sklamaná 😒 😒 😒 rukáv je kratší o 1,5 cm ako máme bomberku a to sa mi už neoplatí, to jari by jej to bolo aj malé, ja jej fakt musím už pozerať 110 lebo nechápem, ale ona je jak 3 a viac ročná s výškou ...

janus32
10. dec 2010

@kankam To je taka vysoka?Nasej Eme je este aj velka 😀

janus32
10. dec 2010

@kankam pekne vecicky mas v inzeratikoch-vedela by som si vybrat 🙂

kankam
10. dec 2010

@janus32 myslíš pre bábenko ? 😉 😉 😉 inak je to všetko nosené len ninkou a väčšinou kupované nové, tak keby si potom niečo chcela, môžeme aj vymeniť 😉 😉 😉 , alebo ako budeš chcieť ...

kankam
10. dec 2010

@janus32 je veru vysoká má 95 alebo aj viac cm , nedalo sa to presne zmerať sa mykala ... 😀 😀 😀

libka1
11. dec 2010

ahojte, som sa sem tyzden nedostala kvoli robote 😝
neskor si precitam novinky, ja len ze zijem 😀 evka isla od pondelka do skolky, uz dokonca ani nekaslala, som tomu normalne neverila, vcera som ju doniesla zo skolky s tym ze sa tam pocikala a bola nesvoja... a uz kasle, tecu jej sople, no slak ma z toho asi trafi 😖 normalne sme mali par dni ze ani nezakaslala, tak som si myslela ze to ide k lepsiemu, ale figu borovu ☹ v skolke su inac pospajany v triedach tak ich je malo, ani polovica ich asi nebola 😝 tak som sa vyzalovala a idem... 😅

janus32
11. dec 2010

@kankam 😀 😀 😀

janus32
11. dec 2010

@libka1 No vitaj 😵 ty kokos,takze zase sa trapite ☹ no my sme uz vyse tyzdna doma a zase je to ten dlhotrvajuci kasel-som z toho na prasky 😕

zajo79
11. dec 2010

ahojte kocky.

neviete kedy presne byva detska omsa na namesti na stedry den? okolo stvrtej?

mia.k
11. dec 2010

@zajo79 veru neviem,nie je to náhodou napísané na výveskách v kostole?
@libka1 tak Evka je znova chorá? To snáď nie je možné! A ja že nás prídete navštíviť na budúci týždeň a vy takto. Tak zase môže zostať doma a liečiť sa. Myslím že je viac doma než v škôlke,nie?
@kankam to je Ninka ozaj taká veliká? 😅 Ja som mala pre Benjamína nachystanú na tento rok 104-ku vetrovku a je mu veliká,tak som mu kúpila 98-ku a tú 104-ku mu odkladám k budúcemu roku. Ja dúfam,že mu bude na budúci rok dobrá.

janus32
11. dec 2010

@mia.k my nosime vsetko od velkosti 98-110-lebo ja fakt neviem ako to meraju.Ema meria 99cm a tieto velkosti su nam dobre 😵 A Damianovi by bola dobra aj 158,ale kedze je tucnucky,tak musime väcsie kupovat 😔 ona je ako stupel do vane-maly a tucnucky 😀

ciarka
11. dec 2010

kankam- my zijeme, ale nie je co pisat.Pomaly pojdem piect, vianocnu vyzdobu urobit a tak. Mala odkedy nema dudel, nevie zaspat, zaspi o 23.00h je dost nervna, nevie sa ukludnit bez dudy, no musime vydrzat. Ale ja som zrela na psychiat.... uz nevladzem, poobede sa budi s placom, vecer nevie zaspat a vymysla si, reve a tak dookola. Mame problemy s kakanim, odkedy vie cikat na nocnik,a prvy raz sa tam vykakala tak odvtedy ma blok a nokde nechce kakat. Aj 6 dni nekaka, musime davat cipok, prehanadlo a aj tak to nejde az na drhy den a to sa vykaka len do vane.Takze sa trapime s kakanim a nespanim koli tej dudke co nemame, a este ma aj zle sny, odkedy videla certa,tak sa hrozne boji.

janus32
11. dec 2010

@ciarka mozno by bolo dobre jej tu dudku este nechat 🙂 ved este je malinka,este nech si podudkuje.Ona sama ho zahodi,ked bude väcsia,netreba deti trapit tym.... 😕

kankam
12. dec 2010

@mia.k nám už je ozaj 98 niektorá LTT a čo mám napr. zn.girl2girl s ľútosťou som musela odložiť, čo to úplne málo ponosila a bundu sme dotali od švagrinej zimnú a tá je 104 a je jej akurát, vôbec jej nie je široká ani dlhá a rukávy sú akurát v tom že jej prekryje zápästia, veru neviem či jej bude o rok ...
@libka1 držím vám aj janus s tými kašliskami palce, aby to už prešlo, včera som stretla kamošku a tá mi povedala, že jej malá 2 roky bola takáto v škôlke 😖 , druhý rok bol lepší ako ten prvý (to asi tak ako vy stále po babkách a tak) a teraz sú tretí rok v škôlke že sa už drží, až sú prekvapení, takže to fakt asi treba len prežiť, nás to ešte len čaká ... 😖 😖 😖
@ciarka pridávam sa k janus, a jej návrhu či sa k dudlu nevrátite, zatiaľ, neviem koľko to už skúšate, ale ak je to viac ako týždeň a nenastáva zlepšenie, tiež asi k tomu musí prísť sama ... neviem či ti to stojí za to, že nemôže ísť spať a vy ste tiež hotoví (viem čo je to keď chodí dieťa o 23 h spať, to vydržíš len chvíľu 🙄 ) a kakaním máme aj my problém, ja som čítala v mama a ja, že treba zabezpečiť, aby malo dieťa mäkkú stolicu a keď to tak je po čase príde na to samo, naša má teda problém s tým, a potom sa bojí bolesti a tiež zadržiava, snaž sa o max vlákninu - ovsené vločky(som povedala, že ich budem dávať do všetkého), u nás pomáha jablko so šupkou ... Ale tiež keď je zle kaká v kúte, kde sa sama schová a ja ju nechám lebo som šťastná, že sa vykaká, tiež sme už 1 x dávali zo zúfalstva čípku, ale to sa nemôže dávať často ... 🙄 🙄 🙄 tak sa držte 😉 😉 😉

ciarka
12. dec 2010

Baby ale ja neviem ci je to tou dudkou, ze nemoze spat, lebo ona si ju ani raz nevypytala odkedy sme ju dali mikulasovi. Vobec ju nespomenie a sama ju dala mikulasovi, este som sa jej pytala ci ju dame a ona ze ano.A odvtedy ju nespomenie. Tak ja neviem. A muzik je toho nazoru, ze ked sme ju dali mikulasovi, uz nemozme spravit krok vzad.
A s tym kakanim nam povedala doki,ze je to psych.problem. Sabinka vlocky nechce.
kankam- ako robis s vlockami, nejaky vyvar?porad nieco. Sabi nema problem, zeby mala tvrde hovienko,ma makke,ale ja to vidim ze to zadrziava,

janus32
12. dec 2010

No my sme dudku hodili do kosa,teda Emka bola odhodlana,ze viac ju nechce a v noci som ju vyberala z kosa a vyvarala 😀 😀 😀

janus32
12. dec 2010

A s kakanim chvalabohu problem nename,ani sme nemali,Ema totiz aj dva krat za den zo seba nieco vydoluje 😵

kankam
12. dec 2010

@ciarka tak to potom neviem poradiť, s tým dudlom, myslela som že si ju pýta,(naša teda mala asi 2 x krízu, ale sme ju ukecali), možno sa toho tak naľakala na tom mikulášovi, že sa obáva dudel aj spomenúť 😝 😝 😝 (to len tak kecám), skúste sa s ňou porozprávať o tom, nech vám povie čo vlastne je problém, či nie je unavená, alebo sa jej spýtajte či by chcela od mikuláša ten dudel späť, aspoň vyzistiť, že čo sa deje ...
ninke stále prízvukujeme, že hovienko v brušku byť nemôže, že musí ísť von člup do vody a ona to škaredé hovinko spláchne, aby odplávalo ďaleko preč od nej, že sú to samé bacily a špinky, aby nebola chorá, nemala pupáčiky a bacily v brušku a aby ju bruško nebolelo a ona to chápe, len ona ho máva tvrdé a veľké a potom je to problém ... napr varím takú polievku kvasnicovú (osmažím kvasnice, nastrúhanú mrkvu, petržlen a zeler, zalejem vodou pridá 2 zemiaky nakrájané na malé kúsky + dobrotu(vegetu) a na záver pre hustotu pridávam ovsené vločky tak na 5 min a vypnem) a teraz som čítala, že aj to múky do koláča pridať ovsené vločky max tak 1/3 namiesto múky, aby sa recept vydaril, že skúšať aby mali deti aj dospelí čo najviac vlákniny ...

@janus32 šťastné to dieťa, že 2 x denne, to je u nás nesplnený sen .... 😖 😖 😖 a začalo jej to v 1 roku, keď jej išli zuby a odvtedy to má zafixované .... 🙄 🙄 🙄

margareta76
12. dec 2010

Ahojte. My sme tiez mali niekedy problem so stolicou, ale po porade s pediatrickou uz je vsetko ok. Maly mal vtedy asi 9 mesiacov a odvtedy je vsetko poriadku. Pediatricka nam poradila ovsenne vlocky (1-2 polievkove lyzice) preplachnut vodou a potom dat kratko povarit. Robievame to vecer. Do rana nechavame vlocky vo vode, v ktorej sa varili. Rano ich precedime a spolu s jednym jablckom, bananom, ... (ovocie zavisi od sezony) ponornym mixerom rozmixujeme. Mne osobne to velmi nechuti, ale deti sa (zatial) nestazuju 🙂 A takto to robime stale, pravidelne uz skoro 2 roky.

kankam
13. dec 2010

@margareta76 dík za tip, akurát, že ty si to začala praktizovať, keď bol ešte malý, moja je už teraz vychcaná a hocičo nezje, ja tie ovsené vločky musím kamuflovať, ale je to úžasná vec, mne to pomohlo tiež a to ich už teraz jem málokedy, pred tehu som ich jedla v robote na raňajky 4 x do týždna ... 😉 😉 😉 Ale skúsim a uvidím, či to bude jesť .... 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre