Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

tanika.t
autor
30. apr 2008

loss,dík za podporu 🙂 teším sa už na stretko,keď nám ukážeš Nellynku a Evka Martinku
ale,či dovtedy budeme s wejkou tehu,ktovie 😒
pošlem IP

tanika.t
autor
30. apr 2008

loss,neviem,či ten tvoj dr. je teraz nejaký nervozny,lebo moja neter bola u neho na utrazvuku-je tehu ao on,že bol maximálne nepríjemný 😒 ani že jej nič nepovedal ,ani neukázal..pýtala si foto, a on,že povedal-aké foto chcete? 😠 ...no apredtým bola u Krekáčovej a tú si chválila,že jej aj poukazovala,aj povedala čo a ako
tak len,aby ho to prešlo rýchlo tá nervozita 🙂

weja
30. apr 2008

loss - neboj nic, ved nie kazdemu sa dari byt vzdy prijemny za kazdych okolnosti... a teba doktor pozna, si jeho pacientka, vie ze si ho budes ziadat k porodu, tak sa isto o teba dobre postara... 😉
ja si myslim, ze to budes mat za sebou tak do 2 tyzdnov, ved to uz budes v 41tt a to uz maloktore babo tak dlho vydrzi v brusku... 😉 este sa crta vela peknych datumov v maji - 5.5. alebo 8.5.08... Nellinka si chce asi pockat na ne... 😉

tanika - uz som popozerala tie mikroskopy... no uvidim ako budes s nimi ty spokojna, mozno potom porozmyslam... lebo tie ovu testy fakt lezu dost do penazi... 😝 ale mozno ked ich dominam, sa na to uz potom vykaslem, ved zhruba mam uz odsledovane, v ktore dni byva ovu a BT meriam, takze ta mi to potom potvrdi, ci naozaj prebehla... no uvidim...

tanika.t
autor
30. apr 2008

wejka,už mi došiel mikroskop za 498 SK 🙂 ,tak neviem,či ísť poň,alebo počkať na ten lacnejší

loss
30. apr 2008

no Weji ja dufam ze mas pravdu aj s doktorom a aj s Nelluskou 😵

tanika.t
autor
30. apr 2008

loss,neboj,veď som videla,ako dr.behal okolo teba v nemocke,keď si bola na kontrole 😀 všetko bude OK! 😉

loss
30. apr 2008

dakujem Tani 🙂

weja
30. apr 2008

tanika - a co teda ides urobit s tym mikroskopom - pockas na ten lacnejsi? ved ta to v podstate teraz uz nesuri...

loss - vsetko dobre dopadne, uvidis 😉 uz sa tesim, ked ta prideme pozriet do porodnice a budes nam rozpravat ako ta vsetci obskakovali a ze ten porod - to je malina... 😀 😉

tanika.t
autor
30. apr 2008

😀 veď počkaj na tú malinu

wejka,ovládnem veľké pokušenie ísť po ten mikroskop a počkám na ten lacnejší,rozdiel je 50 SK..za to si môžem kúpiť vitamíniky 😉
jedna baba ma tu už dnes nastrašila,že z folikulu mám asi cystu podľa BT,že je to malý rozdiel ☹
je už tehuľka,tak asi si neuvedomuje,čo snažilky prežívajú ☹

tanika.t
autor
30. apr 2008

fííha,dnes každá pracuje 😀

tanika.t
autor
30. apr 2008

wejka,daj vedieť,ako si dnes dopadla..budem držať palce 😉

slonicek
30. apr 2008

Tanika ja ti idemv pondelok poobede na USG lebo v piatok cestujem tak mi to doktorka preložila stále ma pobolievaju prsníky taká som nanič iba by som spala

slonicek
30. apr 2008

loss to si myslela Skladaného ?on je v pohode aj mne sa zdal najprv nepríjemný ked mi robili laparoskopiu ale dá sa sním neboj a ked si jeho pacientka tak taký ku tebe nebude.

zrzuska
30. apr 2008

jeeeeeeeeeeeej aka je zlatucka mala jastericka 😅 krasnucke dievcatko
ja som nechcela malu naucit na cumlik no doma sme to vzdali 😅

loss
1. máj 2008

no ja cumlik berem urcite 😀
slonik no ved uvidim potom vam poviem ake to vsetko bolo len nech to uz pride

zrzuska
1. máj 2008

lossik uz je to o nervy ze? ja som velmi tazko znasala tie posledne dni. aj som sa bala aj som to uz chcela mat za sebou. a vsetky kamosky co sme mali skoro rovnake terminy uz porodili, tak som mala az depky uz potom.
ja som tiez mala cumlik v porodnici ale nechcela som malu na neho naucit. no ona je proste cumlikove dietatko. stale potrebuje daco cumlat. akurat teraz ked uz si zacina blabotat tak cumlik odmieta. ale ked sa potrebuje ukludnit tak ho musi mat 🙂
niektore deticky cumlik potrebuju ine ho odmietaju. vsak je plne dojcena a take deti zevraj cumel nechcu. no nasa ho chce. 😅

zuzana24
1. máj 2008

zrzi nieje je pravda ze deti ktore su plne kojene cumlik nechcu ja malu este kojim a tiez ma cumlik v podstate na ukludnenie a ked zaspava.my sme tiez mali cumlik v porodnici a moj chlap ju tiez nechcel naucit na cumel no a nakoniec jej ho doslova nanutil. 😀

stankalm
1. máj 2008

ahojte...tak Evka s Martinkou su uz doma, videla som jej manzela, ked si isiel po ne 😉 Drzim im palce, aby si rychlo na seba doma zvykli a aby malicka dobre buvala, nech sa aj maminka trosku vyspi..

Zienky, nad cumlikom sa netrapte, moja dcerka ma 19 mesiacov a este stale ma cumlik, aj ked iba na zaspavanie. Tiez som ju nechcela na cumlik naucit, ale nejak k tomu doslo. A zase je lepsie mat cumlik, ako cmulat si prsteky, od cumlika sa rychlejsie odnauci. Ja som napr. ako mala cumel nechcela a cmulala som si palec a teraz mam dva zuby krivo narastene ☹ Takze tak. Ale zase nepaci sa mi a poznam aj osobne mamicky, ktore maju deticky starsie ako rok, dokonca starsie od mojej dcerky a ich deticky maju cumel furt, proste aj ked sedia v kociku a idu na prechadzku, to podla mna nie je vhodne ani spravne. To oducanie bude straaaaasne tazke potom. A mimochodom tiez dcerku este stale kojim a mame cumlik...

weja
2. máj 2008

ahojteee 😎
tak podavam spravu od dr.:
Doktorka mi spravila zakladne vysetrenia, vraj vyzera vsetko v poriadku, o vysledky cytologie si mam zavolat o 2 tyzdne... Na UTZ videla veeelky folikul uz pred prasknutim, tak sme snazilkovali o dusu... 😀
No prebrali sme aj dalsi postup - krv, hormonalny profil, SPG, folikulometria, nejake vysetrenie, pri ktorom sa zistuje priechodnost vajecnikov (to je vraj dost bolestive ☹ ) a posledny krok je laparoskopia...
Povedala mi, ze kedykolvek budem chciet, mam prist a moze od 4-5 DC zacat s tymito vysetreniami, ale podla jej nazoru je na to este cas... Vraj ked sa uz raz zacne nieco skumat, tak to nema konca-kraja a uz sa z toho len tak nevymotame... 🙄
Ukazala som jej aj 2 grafy BT, co som mala so sebou, podla jej nazoru su dostatocne vyrovnane, takze nepredpoklada nejaku hormonalnu poruchu... Co mi teda odlahlo... 😅
Takze sme sa dohodli, ze kedykolvek sa rozhodnem, mozem prist na zaciatku cyklu a zacne sa s vysetreniami, zatial vsak na to dovod nie je...

No som rada, ze ma aspon vysetrila, ze som ok... Doma sme sa o tom rozpravali a dohodli sme sa aj s mangelom, ze si dame do leta cas - predsa len budu dovolenky, menej stresu... no a ak sa nezadari, tak v auguste/septembri s tym zacneme... 🙂

weja
2. máj 2008

a vy mate co nove?
tesim sa, ze jastericky su uz doma, isto je to obrovskaaaaa zmena, ked pride taky drobcek 🙂 Evke drzim palce, nech si co najskor najdu nejaky dobry system na fungovanie a malinka nech je dobrucka... 🙂 Snad sa nam coskoro ozve... 😉

alinka189
2. máj 2008

ahoj wejka,
tak to je super, že ťa vyšetrila. človek má až lepší pocit, ked vie, že niečo urobil pre seba.
a s mangelom ste sa, myslím, celkom rozumne dohodli. ale pre istotu aj tak snažilkujte o stošesť 😀

tiež sa teším, že sú jastericky doma a v poriadku. Evka tu asi ešte pár dní nezavíta, bude mať kopec práce okolo Martinky, ale potom nám všetko povie. 🙂

lossik, vy ešte nič? kedy to ideš na kontrolu, šiesteho?

loss
2. máj 2008

ali my este nic 😠 som uz na nervy
Wejka priechodnost je HSG aj mne to robil moj lekar v aprili ja som spala a tak o tom nic neviem ale kamoske to robili pri vedomi a vravela hroza a po HSG som isla o 2mesiace na laparku a o dalsie 2mesiace uz bola Nelly v brusku 😀

bambulka026
3. máj 2008

Loos, ako sa drzite? Nelke sa este nechce von?

Inak dievcata, ja som tiez nechcela maleho naucit na cumlika ani ho nechcel, no ked stale plakal, tak som mu ho doslova nanutila...
Teraz cumlikuje len ked ide spat a potrebuje sa ukludnit.
Mne nevadi ked bude cumlikovat aj do 2 rokov, hlavne ze neplace. 😀

jastericka
3. máj 2008

ahojte žienky, tááák, na chvíľočku som sa dostala k PC, lebo malá jašterička by len papala, baba jedna.

Ďakujem krásne za povzbudivé slová a za gratulácie, myslela som na Vás všetky, je to veľmi krásny, neopísateľný pocit, keď žena rodí.....ani tá bolesť nie je až taká hrozná, lebo viete, že o niekoľko hodín sa Vám narodí bábätko.

Od štvrtka som ležala na gynde, lebo mi vyšli zlé pečeňové testy. Začali mi dávať dáke čípky na vyvolanie pôrodu.
V sobotu som už bola zúfalá, že stále nič, ale začala sa mi pomalinky uvoľňovať zátka-
V nedeľu doobeda bol za mnou manžel, boli sme sa prejsť v areáli nemocky, dala som si kávu z automatu. K večeru som bola na izbe a asi tak okolo 19.00 som spozorovala, že mám dáke pravidelné bolesti, ktoré prichádzajú a odchádzajú, začala som si ich značiť na časopis. Boli každých 8 minút. Keď som to bola povedať sestričke, nechcela mi veriť a do 23hod si ma nik ani len nevšimol. Bolesti silneli. O 23h prišla konečne doktorka Krekáčová, vyšetrila ma. Bola som otvorená na 3cm, ale ten krčok bol už zájdený úplne, povedala, premiestniť na pôrodnicu.

Prišla som na pôrodnicu, sestrička ma dala na izbičku, mala som si zobrať zo sebou len toaleťák, mobil, kvapky do nosa a ísť s ňou. Od tej doby som už ležala na pôrodnej sále. Išla som na klyzmu. Doniesla som si svoj gel, aplikácia bez problémov, nemala som problém udržať stolicu, super, práveže príjemné uvoľnenie. Potom som išla do sprchy, tak mi kázala, že aspoň 10 minút sa sprchovať horúcou vodou. Manžela mi ešte nekázala volať, lebo že mi ide pichnúť injekciu, ktorá buď pôrod zastaví na čas, aby som netrpela, alebo sa rozbehne. Zrazu som už ale bola na 4cm. Sestra zavolala doktorku, prišla mi prepichnúť plodovú vodu, robila to v kontrakcii, takže som absolútne nič necítila, strašne veľa bolo tej vody a taká teplá bola
Lenže moje bolesti začali byť silnejšie. Celý čas bola pri mne zlatučká sestrička Janka, ktorá ma aj stále vyšetrovala, zrazu som už bola na 4cm. 😅

To už bola kočky 1 hodina ráno. Volala som manželíka, že sa to rozbehlo, že má prísť. Dofrčkal, obliekli ho do zeleného, dali mu rúšku, vyzeral sexi 😉 . No a od tej doby až po pôrod sa začalo "peklo", kontrakcie silné, žobronila som o epidurál, ale už bolo neskoro, lebo som sa veľmi rýchlo otvárala, takže by mi nezabral. Sestrička hovorí, že už to dlho nepotrvá, nechcela som jej veriť, mala som pocit, že ma režú za živa. Jedna úľava obrovská, keď prešla kontrakcia, na pol minútky som necítila žiadnu bolesť a v zápätí na to hrozne silná bolesť. Ale dalo sa to predýchať, lebo som sa snažila robiť to, čo mi kázala sestrička.

Sestrička ma vyšetruje, zisťuje, že som otvorená na 10cm,ale že bránka nie je ešte úplne zájdená, hovorí, že ešte 3 kontrakcie a pôjde po doktorku. Vyjednávala som s ňou, že už len jednu, že tri už nevydržím. Bola prísna, ale super. Pomaly vstávam z postele, sestrička chce, aby som sa šla ešte vycikať, no na pol ceste pocítiť hrozný tlak na konečník, sestrička hovorí, už nie cikať, rodíme. Vyteperila som sa na pôrodné kreslo (veľmi pohodlné a to bolo to staršie), nohy som si dala hore, cítila som hrozné tlaky na konečník a brucho mi išlo roztrhnúť, v tejto fáze už kontrakciu cítite stále. Prišla doktorka, ako anjel, vyšetruje ma a zakričí RODiME, nechcela som tomu uveriť, že za pár minút sa moja malá narodí. Bola som šťastná, lebo som vedela, že sa pôrod blíži ku koncu. Vôbec som nevnímala, čo sa deje okolo mňa. Zasvietili sa všetky svetla, nabehli ďalšie dve sestričky, začali mi dáke injekcie pichať, prišli sestričky z novorodeneckého, doktor Mojžiš z novorodeneckého, ale od tej doby už neviem, len som mala zavreté oči a snažila sa poriadne tlačiť. Na tri zatlačenia bola malinká vonku, keď som sa po prvom zatlačení pozrela tam dole, videla som len, ako mi hlavička vychádza, tak som nabrala všetky sily a hop, malá bola na svete. A toto bol najkrajší okamih v mojom živote, všetká bolesť bola razom preč.

Vytlačenie placenty je príjemná záležitosť, lebo to vôbec nebolí a je to také príjemne teplučké. Bála som sa šitia, lebo každý strašil, ale absolútne žiadna bolesť, len také štipkanie trošku a ťahanie. Nastihnutie som necítila vôbec.

Takže žienky, keď mi moju malú dali na bruško, bola krásna, neverila som tomu, že je už tu.
Keby som to mala zhrnúť, na pôrod treba ísť optimisticky naladený a tešiť sa z toho, že privádzate na svet nový život, je to síce bolestivé, ale krásne zároveň, možno som mala len šťastie a pôrod bol pre mňa zážitkom.

Samozrejme pridám fotky do albumíka, ale najskôr sa musím nájsť si dáky systém tu doma, lebo zatiaľ sme toho veľa nenaspali. Učíme sa....Je to náročné starať sa o malé miminko a keď začne plakať, plačem s ňou, lebo neviem, čo jej je....

Tak sa držkajte a ďakujem ešte raz za podporu 🙂

alinka189
3. máj 2008

vitaj doma jastericka....ale si toho popísala, ani som nedýchala, ked som čítala. teda poviem ti, zážitok riadny. ja sa už teraz bojím 😅

teším sa na fotočky malej Martinky. držím palce, aby ste si čo najrýchlejšie našli svoj režim.

weja
3. máj 2008

ahojteee 🙂
jasterickaaaaa..... vitajte doma... 😵 ten opis porodu bol super, tiez som to uplne hltala ocami... 😀 ked uz budem mat ja niekedy pred porodom a budem sa bat, asi si budem citat ten tvoj opis, aby som nabrala odvahu... 😀 takze malinka sa narodila v pondelok? juj, musi to byt neuveritelny pocit... 😵
tak sa len drzte, vela zdravia a trzpezlivosti vam prajem, neboj, urcite sa za chvilku zladite a najdete si nejaky system 😉

tanika.t
autor
3. máj 2008

jastericka,isto najsilnejší pocit a najkrajší !!!!!! ale si to krásne opísala,že bolestivé a krásne zároveň 😵
tak len sa venuj malinkej,oddychuj,keď sa ti bude dať,aby si bola v pohode,ak sa len dá 🙂
a že teta Tánika posiela malinkej pusinku,nech je zdravá 🙂

alinka,neboj sa ničoho,veď vieš,čo Evka napísala 😉

wejka,som rada,že ste to tak super vyriešili-možno ťa to tak ukľudnilo,že sa niečo zadarilo 😀

ja som bola včera poobede u Krekáčovej,takže folík praskol-ovulka teda bola 🙂 tak snáď sme sa trafili do ovulky pri snažilkovaní..brala mi aj krv na prolaktín,tak som zvedavá-výsledky budú v stredu...no vravela,že naozaj vajíčko je schopné oplodnenia len 12 hodín,ale aby som nebola smutná,však koľko detí sa rodí 😀
len ten prolaktín ak bude v pohode,tak fajn...ináč odvčera sa mi zas zdvihla BT na 37,1 ,drží sa tam aj dnes,tak ktovie čo to znamená 😲

tanika.t
autor
4. máj 2008

wejka, inač aj mne robili HSG,nemusíš sa báť,robia to pri celkovej narkóze,potom ma nič nebolelo,len trošku podbruško,ale naozaj len málinko

tanika.t
autor
4. máj 2008

loss,ako????ešte si doma? 😉

vejinka
4. máj 2008

jastericka..ahojcek a gratulujem ze ste to prezili..ja sa tiez bojim..ale budem mysliet na to co si popisala..a urcite mi to pomoze 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre