Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

domcek
20. máj 2008

weja caves prosim ta pozdravuj odomna lossik ze jej gratulujem!!!! 😉 🙂

weja
20. máj 2008

domcek - ahoooj 🙂 jasne, odovzdam... 😉
a vam sa ako dari? snazilkujete?

tanika.t
autor
20. máj 2008

loss,tak ako maminka? 🙂

weja
20. máj 2008

inak loss som uz rano zahliadla v niektorej teme, chystala sa s malou akurat na ockovanie... 🙂 snad sa coskoro ukaze...

loss
20. máj 2008

ahojte som tu malicka je uzastna a strasne dobrucka v noci bola len 2x hore a to vobec neplackala a ani na ockovani a ani ked jej prepichovali uska je to moja mala hrdinka ked sa otepli urcite sa stretneme
inak mam uz aj album 😵

loss
20. máj 2008

wejka dakujem ze si Nellicka ukazala babam

vejinka
20. máj 2008

loss...velmi gratulujem nech rastiete a ste zdravucky 😉

weja
21. máj 2008

jeeej loss - ty uz mas tyzdnove babatko 😵 to je super, ze je malinka taka dobrucka... isto pride obdobie, ked sa aj potrapite, ale zatial si uzivaj, ze je taka zlata... 🙂
pozerala som aj albumcek, Nelly je krasna 😵

loss
21. máj 2008

vejinka dakujem
wejus no tato noc bola uz taka kadejaka som unavena ale stastna

lucia31
21. máj 2008

loss, gratulujem ku krasnej princeznej...je zlatucka 🙂 ja som bola vcera v poradni v nemocnici a nakoniec mam planovany cisarsky kvoli tej mojej nizsej placente na 29. maja..tak to rozhodol primar, vsetko mi pekne vysvetlil, v utorok idem na odbery a potom vo stvrtok nastupujem do porodnice 😝 🙂 takze tieto dni mi budu ubiehat veeelmi pomaly...ty si bola v porodnici po cisarskom 5 dni? ja som myslela, ze to byva 7 dni, kedze sa vyberaju stehy...tak super, ak len tolko...

alinka189
21. máj 2008

ahojte,

Loss, mne sa vidí, že Nellynka je celá na teba 😉

Lucia31, tak držíme budúci týždeň palce.

Wejka, tanika, vejinka, zdravím vás. Mne sa zdá, že už pár dní cítim slabulinké pohyby, ale neviem na 100% či to je ono, lebo vraj až okolo 20tt cítiť, ale ak to je ono, je to neopísatelný pocit, také zlaté 😅

Inak, slonicek dlho nebola, neviete či sú ok?

weja
21. máj 2008

loss - hlavne, ze ste v poriadku... 🙂 tak drzim palce, nech mas z Nellynky vela vela radosti 😵
lucia - na cisarsky drzim palce 🙂 aj ten prvy porod si mala CR?
alinka - no niektore mozu citit pohyby aj skor, tak gratulujem 😵 musi to byt fakt fantasticky pocit 😵

lucia31
21. máj 2008

dakujem zienky 🙂
wejka, ano, aj prvy, kvoli vyssim dioptriam, ale, ako som sa dozvedela, tak nemusel byt 😠 , lebo teraz mi moja ocna povedala, ze to uz nie je dovod na sekciu...ale bolo to v pohode, citila som sa po nom velmi dobre...teraz by som ale chcela spinal, nie celkovu narkozu, tak uvidim, mam to primarovi pripomenut v utorok..

alinka189
21. máj 2008

weji, vdaka 😵
ale nebudú mi potom posúvať TP podla toho? to pôjdem skôr??? 😒

weja
21. máj 2008

luci - ja som pocula, ze ked uz mas raz za sebou porod cisarskym, tak uz aj tie dalsie budu tak, pretoze pri normalnom by sa prilis namahala jazva po CR, aspon ja som tak pocula... 😕
ale manzelova sesternica si to velmi pochvaluje - rodila tak 2x na vlastnu ziadost a nelutovala to... tak sa drzte... 😵

alinka - no to teda netusim ako sa to robi... 😕 ale podla mna by ti posunuli TP iba ak by bolo babo vacsie... a casom je normalne, ze ako babo rastie, tak sa TP este meni a upresnuje... 🙂 ale mozno sa drobec narodi aj nejaky tyzdnik skor, ktovie... 😉 ked mas dalsiu poradnu?

alinka189
21. máj 2008

luci, aj ja som počula, to čo wejka. ked raz CR, tak stále. Ktovie či je to pravidlo.

weji, síce asi máš pravdu, podla toho aké bude aj velké. no necháme sa prekvapiť 🙂 . Por.budúci štvrtok...Lucka bude práve rodiť 😉

zrzuska
21. máj 2008

loss gratulujem k dcerenke. je zlata a tusim sa na teba podoba 😅 a je teda riadna baba. prajem vsetko dobre a veeeeeela mliecka hlavne 🙂

jastericka tak ako? uz lepsie?

my sa mame dobre. teraz som mala u nas svokrovcov 2tyzdne!!! 😖 poviem vam, ze uz som bola zufala. lebo oni si pridu kedy chcu, zavolaju ze uz sme na ceste a nevedno nikdy kedy zase odidu. zase sa len zoberu a idu prec ☹ hrozne. tak s nimi musime asi hodit rec lebo je to na nervy.

zienky drzte sa vsetky 😉 nove tehulky? jeej, gratulujem. som tu dlho nebola 😵

weja
21. máj 2008

alinka - tak budem na teba mysliet buduci stvrtok, nech je vsetko ok a nech ta babo len zvesela okopava... 😀 teraz uz budes mat aspon spatnu reakciu aj od malinkeho, ze je v poriadku 😉
zrzuska - Ameli uz tolko neplace? snad uz z toho pomaly vyrastie a uz vam bude len dobre 😉 svokrovci na 2 tyzdne...? ufff, no nedivim sa ti, ze mas toho plne zuby, to by som mala isto aj ja... 😖
a co sa tyka novych tehuliek, tak ide len o slonika, zvysok po starom... 😖

vejinka
21. máj 2008

alinka..ahoj tie pohyby kludne uz mozes citit...ja citim dost silne od nejakeho 15tt a to som chuda..doktor krutil hlavuou ze tak skoro..ale boli to pohyby..inak ternim mam furt ten isty cize to asi nic nema spolocne s tym kedy ti zacali pohyby..lebo ja by som uz pomaly musela rodit keby som sa tym riadila 😀

jastericka
21. máj 2008

ahojte žienky, tak sa Vám opäť po dlhšom čase hlásim 🙂 ,nestíham nič, keď mám trošku času, tak si ľahnem radšej, aby som nazbierala sily. Poviem Vám maličká nám dáva zabrať, má reflux, potrava sa jej vracia naspäť, dnes v noci to šlo z nej prúdom, celá som bola mokrá, aj ona chúďatko. Potom, keď sa vygrcká je samozrejme zase hladná, je to taký kolotoč, ale musíme vydržať, zvykne sa to ževraj po dvoch, troch mesiacoch stratiť..

Lossík, kde ste dávali malej Nellinke prepichnúť ušká. My sme dnes boli kúpiť naušničky. Na chirurgii? Nemá to zapálené?

Majte sa krásne a držkajte sa, Papa 🙂

zuzana24
21. máj 2008

jastericka nausnicky sa davaju prepichnut vraj aj v porodnici ale nam napriklad prepichla destka lekarka a davaju aj nastrelit v oriente a nam prepichla ked sme mali tri mesiace a dokina ma radsej poslala prec ☹ ale uska sa nam nezapalili lebo nam dala take kvapky antibioticke pamycon sa volaju.

bambulka026
21. máj 2008

To su dobre kvapky, nam zabrali na nadchu do 3 dni bola prec... 😉

waitinka7
22. máj 2008

Ahojte dievčatá,
ja trošku vybočím od vašej témy....chcem sa opýtať či ste niektorá z Vás pri pôrode použili namiesto klistýru Yal? Vraj je to oveľa lepšie...tak ak máte daktorá nejakú skúsenosť, napíšte.

weja
22. máj 2008

dobre ranko 🙂
jastericka - tak vela trpezlivosti a pevnych nervov vam prajem... je to asi tazke, kym sa ten drobcek vyhrabe z tych vsetkych pociatocnych problemov... ale potom uz bude isto iba dobre.... 😉

ako sa inak mate?

alinka189
22. máj 2008

ahojte
wejka, dakujeme 😉 , veru nech len okopáva 😀 , tá spätná reakcia je super. Len dnes je zatial tíško ☹

vejinka, mne tiež povedal, že som chudá a musím pribrať, ale zatial sa mi nedarí 🙂 , no uvidím, čo povie v poradni, či mi to nevyvráti, že si namýšlam...

jastericka, v májovom čísle Mamina je písané o tom refluxe, ešte by si mala stíhať kúpiť, ked nie, helfnem ti tú, čo mám doma. sú tam nejaké rady. mohli by vám pomôcť.

zrzuska, to je fajn, že sa máte dobre. ale tí svokrovci na 2 týždne .... 😀

weja
22. máj 2008

alinka - no to sa vraj zo zaciatku moze stavat, ze jeden den moze kopat ako dive a dalsi moze byt uuuplne tisko... neboj sa, do vecera sa isto "ohlasi" alebo najneskor zajtra... 🙂
to je inak sranda, ze ti povedal, ze by si mala pribrat... mne nic take nehovoril... 😕 asi si myslel, ze ma je dost... 😀 ale ani tato dr. nema proti mojej vahe nic, asi je to vsetko ok 🙂
alinka a brusko ti uz riadne vidno...? 🙂

alinka189
22. máj 2008

no dúfam, že sa ešte dnes ozve 🙂
hej, povedal, aj aby som si kúpila vit.B, že podporuje chuť do jedla. ale nejem ho. Ved mne chutí! nemôžem zato, že to ide na malinké a nie na mňa. bude ma isto hrešiť v poradni, že zasa nič. ale možno sa ešte za ten týž.dáke kilečko nalepí 😀 , ale pokial rastie ako má a je zdravučké, tak mi nevadí, že som nepribrala 😀
a či vidno? už aj hej 🙂
a vy snažilkujete?
a s tanikou je čo? tiež tu dlho nebola.

alinka189
22. máj 2008

a inak čudné, wejka, že ti nič nepovedal (ked si k nemu tiež chodila) ohladom váhy, lebo ved ty si odo mňa ešte "krehkejšia" 😀 tiež taká drobná a ešte útlejšia, sa mi zdá.
a v nemocke mi tiež nič nepovedali na váhu, že ok, pokial drobec ok 😵

weja
22. máj 2008

no ved kym ti chuti a papas normalne, tak je vsetko v poriadku 🙂
"krehkejsia" od teba teda nie som 😀 akurat na zaciatku, ked ma sestricka vazila, mi povedala, ze vazim ako vrabec 🙄 ale to bolo asi tak vsetko... 😖 vtedy som to neriesila, az neskor, ked som pocula, ze takym "stuplejsim" kazu pribrat... no hlavne, ze u vas je vsetko ok 🙂

tanika sa uz zajtra hadam ozve... 🙂

my snazilkujeme poctivo kazdy mesiac, ale zatial nic... 😒 buducu stredu idem na krv, tak uvidime, ci moze byt v tom nejaka hormonalna porucha alebo co... pre mna je to stale take neuveritelne, ze prvy krat sa to podarilo okamzite a teraz uz pol roka nic... ☹

alinka189
22. máj 2008

😀 ako vrabec, teda. no vidíš.

minule som niekde čítala, že po zákroku je niekoho maternica rýchlejšie pripravená na dalšie tehu a niekoho sa spamätáva dlhšie...asi váš prípad. polroka zase nieje až taká doba. to už máte aj tak za sebou, tak dúfam, že to už dlho nepotrvá. a nemyslím si, že by si mala horm.poruchu. potom napíš, ako výsledky. ale budú ok, uvidíš.
ja vám tak držím palčeky, nech už sú //

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre