Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

bambulka026
13. jún 2008

Wejka gratulujem, a drzim palce.

Ja som bola doma cele tehu od 7 tt, ako mi to potvrdili, a nestazujem si.
Akurat som sa dakedy az moc pozorovala, no strasne som sa bala, aby to tentokrat vyslo, tak som striehla na kazdu malickost. 🙂
No som rada, moj pokladik mam doma, a je to uzasne byt mamou.
Aj Vam tehulkam trosku zavidim, lebo mi chyba to brusko a ten pocit, ked citis babo, no dufam ze prehovorim muza este na jedno....
😉 😀

zrzuska
14. jún 2008

ahojte.

co to citam? 😅 wejka gratulujem 🙂 som rada, ze sa to tu uz tak pekne rozbieha 😅

jastericka ako ste zvladli krstiny? mne mala na zaciatku hrozne plackala. ani krstna ju nemohla drzat. musela som ju ukludnit no a potom uz zaspinkala pri krstnicke 🙂 a potom sme mali uvitanie do zivota hned, tak sme to vsetko mali na jeden sup.
aj vy ste krstili v evanjelickom kostole? bola to tam rychlovka. ja som celkom spokojna. velmi ma to dojimalo a na uvitani do zivota ani nehovorim. som myslela ze sa tam rozrevem 😅

lossik vcera sme ta videli v LH. aj som ti chcela zakyvat no ked sme sa vracali tak si odbocila k nejakej bytovke 😨
ako sa ma malicka? rastiete? vsetko ok?

moju malu stale trapia koliky obcas. uz ju skusam krmit vselijako aby ju tak brusko nebolkalo. uz neviem ako jej pomoct. skusam pomenej a castejsie alebo som skusala aj natiahnut cas a nech sa riadne napapka naraz... lebo ju bolka brusko z toho ze sa vela napapka 😕

alinka189
14. jún 2008

weji, nemyslela som nevolnosti, ale či už si udriemkaná 😀 , ja som veru bola, len by spala prvý trim., síce aj teraz si sem-tam (skoro každý deň 😀 ) zdriemnem poobede alebo k večeru.
tak sa len šetri, zostaň PN.
ako bambulka písala, človek sa doma síce len pozoruje a dúfa, že bude ok, ale tým prejdeme asi každá, čo mala MA. tak ti nebudem darmo písať, že mysli pozitívne, lebo aj ked človek myslí, my si aj tak robíme starosti v týchto veciach.....ved vieš ako myslím.
každopádne moooc držkám palce 😉

zuzana24
14. jún 2008

wejka tiez sa pridavam ku gratulacii,urcite budes mat vsetko ok a dockas sa uplneho konca.a odniekal si mi hrozne povedoma ale neviem odkial.

weja
16. jún 2008

ahojte 🙂
este raz dakujem vsetkym za gratulacie... 😵 velmi sa z toho tesim, a aj ked verim, ze tentokrat vsetko dobre dopadne, ten strach tu skratka zostava... ale verim, ze vsetko bude ok... 🙂 len keby mi uz svietil aspon 15tt, tak by som si uz trosku vydychla... 😅
alinka - no udriemkana som veru poriadne 😀 ked sa mi nepodari zdriemnut si aspon na chvilu ked pridem z roboty, tak o deviatej som uz k.o. 😝 😀
ale dnes ma zacalo natahovat pri umyvani zubov... sa mi to zda trosku skoro 😅 ale nevadi, som vdacna aj za to.... 🙂
zuzka - no neviem, odkial by sme sa mohli poznat... mozno len tak z videnia... 😉

tanika.t
autor
16. jún 2008

ahoj wejka 🙂

podľa tých príznakov by som bola tehu aj ja 😀 ..straaašne sa mi chce spať v poslednom čase,aj včera večer ma "zložilo" a pri umývaní zúbkov ma z pasty naťahuje 😀
ale ty máš na to dôvod 🙂 ..ja mám len také "fantómové " príznaky 😀

alinka189
16. jún 2008

ahoj tanika, ty si tu už dlhšie nebola...a máš peknú novú fotku...kde to je?
weji, držím palce. zajtra ideš k dr.?

weja
16. jún 2008

ahoj tanika 🙂 no vidis, tak na "neostro" to mas uz odskusane, takze tehu moze prist... 😉
alinka - ano, zajtra o 13,30 idem do nemocky... oooch, ako sa da ten 1.trimester prezit bez strachu...? 😅 poradte mi prosim vas...

alinka189
16. jún 2008

weji, asi nedá ☹ z vlastnej skúsenosti píšem, ja ešte teraz mám strach. ale neboj, musíme to už dotiahnuť do konca 😉

weja
16. jún 2008

alinka - no asi nie... 😒 ten strach uz asi bude v nas stale... ale ja som presvedcena o tom, ze tentokrat to proste vyjde... 🙂 inu moznost si ani nepripustam... ale strachu sa zbavit neviem... 😅
ja sa bojim, ze ked zostanem doma na PN, budem sa akurat viac pozorovat... ty si nemala taky problem...? 😒

putyna
16. jún 2008

weja jasom sa strasne moooc pozoravala dakedy som mala pocit ze mi s toho zacina sibat heh ale bolo v pohode

bambu mne tiezchyba brusko a nie lenn mne ale aj mangelovi hmm uz sa tesim na dalsie babo

vejinka
16. jún 2008

putyna...waw dalsie babo...misko by rad? 😀 😀 no ja by som praveze bola rada keby uz babo bolo na svete..dnes som sla do mesta ako mrtvola..a to nehovorim ako som sa vratila..spotena ako mys..unavena ako svina..a nevladna ..len som si sadla na gauc..a sedela a sedela.. 😀

bambulka026
16. jún 2008

Vejinka, ved uz sa ti to blizi, este chvilku vydrzis... 😀

Put, ja som dnes odkladala veci co su Matkovi uz male, a az mi prislo luto, ked som videla tie malilinke bodynka a predstavila si aky bol drobnucky.
Tak neuveritelne rychlo rastu... ☹
Ja by som chcela aby sa aj dalsie narodilo tak na jesen, nech tie vecicky este vynosime... 😀
Pojdeme zas rodit spolu? 😉

Wejka, strachu sa uz nezbavis, neustale sa budes o to male bat, ci uz je v brusku, alebo na svete.

weja
17. jún 2008

ahojte 🙂
no s tym bruskom - cele tehu sa baby tesia, kedy uz porodia a strachuju sa, takze si to brusko ani poriadne neuziju a ked sa uz drobcek narodi, chcu brusko zasa naspat 🙂 vzdy chceme to, co nemame... 🙂
takze vy uz pomaly planujete druhe...? 😉

tanika.t
autor
17. jún 2008

wejka,nestrachuj sa,všetko dopadne dobre,veď teraz si v dobrých rukách 🙂 Verebová je odborníčka,nie ako niekto 😒
včera som bola u dokiny,všetko ok.,folík bol prasknutý,takže telo funguje tak ako má bez clostilu 😵 no a vlastne len čaka,kedy s podarí 😉
Krekáčová musela utekať k pôrodu,majú tam riadny frmol-akurát tam bola tehuľka,ktorá nemala pohyb plodu,tak ju pozerali,nakoniec všetko ok,tak som sa aj ja veru potešila... 🙂

tanika.t
autor
17. jún 2008

alinka,foto je robené v LH pri hrade
wejka,držím palce dnes u dr. 😵 😵 😵 ideš poobede?

weja
17. jún 2008

ahoj tanika 🙂
ja som u Zidekovej ale nevadi... 😀 verim, ze aj ona je odbornicka... 🙂
no to som rada, ze vsetko funguje ako ma... tak je to asi ozaj len otazka casu...
ta tehulka musela byt dobre vystresovana... ja by som asi od strachu revala ako tur... 😔 esteze vsetko dobre dopadlo... 🙂
ano, idem dnes k dokine, hrooozne som zvedava, ci uvidim tu malu bodocku 😵 rano som si pre istotu robila znova test, ale to uz bol posledny, viac ich nemam (nastastie 😀 )... ale musela som sa skratka ukludnit este pred navstevou dr., ze ciarka silnie a ze sa mi to neprisnilo... 😅

bambulka026
17. jún 2008

Wejak, tu svadobnu foto mate fotenu na pamatniku Nicovo?
Sa mi aspon tak zda.... 🙂

weja
17. jún 2008

bambulka ano, na Nicovom 😵 podla mna je to jedno z najkrajsich miest na taketo fotenie v LM 😀

jastericka
17. jún 2008

ahojte dievčence, prajeme s Martinkou pekný dníček.

zrzuska: krstiny dopadli super, malá ani lepšia nemohla byť 🙂 , ráno sa pekne vykakala, napapala, zaspinkala, prespala to všetko, len keď jej liali vodičku na čielko tak otvorila očká na chvíľku. Aj počas obeda bola dobrá, spinkala celý čas. To bol asi osud, lebo inak je hrozne uplačkaná.
Aj teraz ju mamina varuje, dnes dáko ani spať nechce, len mrnká, dám jej papať, lebo si myslím, že je hladná, ale moc grcká potom...tiež máme koliky aj ten blbý reflux, že sa jej vracia mliečko 😠 .
Keď si spomínala to kakanie, nám občas pomôže rektálna trubička, keď vidím, že má hrozne nafúknuté bruško a plače a nemôže sa vykakať, tak vtedy jej ju dám a v pohode sa vykaká a je dobre.
Večer jej dávam kvapky Espumisan, mám pocit, že z nich dobre prdká 😅
V nedeľu sa končí druhý mesiac, doktorka povedala, že ten je na tieto koliky najhorší, tak som zvedavá či sa to zlepší.

wejka: nebojkaj, všetko dobre dopadne, len mysli pozitívne, hladkaj si brušinko a rozprávaj sa s fazuľkou, jéééj, taká malá wejinka 😀

tanika:žeby už, keď ťa napína pri umývaní zúbkov? 🙂 Aj ty sa dočkáš a budeš mať fazuľku v brušku. Potom ti budeme všetky závidieť brušinko 😉

lossík, ako sa máte, dlho si tu nebola? Nellinka vyčerpáva, že? Držkajte sa. 🙂

Alinka, vejinka: čoskoro budete mať detičky v náručí, ubehne to ako voda

zuzka: tak ako, kedy odchádzate za manželíkom? Ako sa má maličká?

alinka189
17. jún 2008

weji, veru som mala ten problém...stále som sa pozorovala, aj teraz hocikedy, napr. ked dlhšie necítim pohyby, už panikárim, ale potom sa zatial vždy ozve 😉
držím palce u dr. Potom rýchlo píš 😉

slonicek
17. jún 2008

Wejka neboj mne uvideli ako mu bije srdiečko až v 6 týždni tiež nebolo nič vidno iba taku bodočku ,ja už mám ranné nevolonosti a tak som to uriekla najprv som hovorila každemu že mne je super a uz to prišlo aj na mna ja idem 1.7 do poradne na ten velký ultrazvuk v 12 týždni tak som zvedavá tiež sa bojím trošku .

slonicek
17. jún 2008

Alinka v ktorom týždni si začala cítiť prvé pohyby dieťatka?

alinka189
17. jún 2008

slonicek, ved na velký uzv sa chodí v 20.a v 30tt, nie? ja som bola teraz prvý krát v 20tt, dovtedy klasika.
a prvé pohyby? veru skoro 🙂 koniec 17tt, začiatok 18tt. také to je zlaté 🙂

tanika.t
autor
17. jún 2008

wejka,ako si dopadla u Židekovej(prepáč za zámenu) ???

weja
17. jún 2008

ahojte 🙂
ste zlate, ze na mna myslite... 😉

dokina bola velmi zlata, sice na UTZ sme v podstate nic nevideli 😅 ale povedala, ze ta hrubka sliznice zodpoveda tomu 4-5tt... zobrala mi sestricka krv a vo stvrtok mam prist na druhy odber - a podla toho, ci Hcg stupne za 2 dni tak ako ma, potvrdia tehu... 😵 hned v ten stvrtok, ked mi to potvrdia, mam zacat uzivat Duphaston 2x1... no a dalsi UTZ o 10 dni - t.j. buduci piatok, ze vtedy by uz mala byt fazulka jasne viditelna... 🙂
a na PN mi povedala, ze mi ju kludne napise, ked budem chciet... cakala som, ze sa bude mozno vypytovat, ze preco, ale povedala, ze je to na mne, ako sa rozhodnem... tak si pockam na srdiecko a prve grcanie a moze ma vypisat 😀

vejinka
17. jún 2008

weja...to je super ..aj ked este nebolo moc toho vidiet ..ale neboj dockas sa srdiecka za dva tyzdne 😉

slonicek
17. jún 2008

no alinka počuvaj ja mám ísť v 12 týždni na usg doktorka mi povedala že idu ho merať a ja ešte necítim žiadne pohyby a aj sa bojím

zuzana24
17. jún 2008

slonicek to by si este skoro chcela citit pohyby ved mas len 8tt ja som pohyby citila okolo 20tt a vsetko bolo ok aj so mnou aj s malinkou.

weja
18. jún 2008

vejinka - no dufam aj ja, ze ten buduci piatok by uz mohlo bit aj srdiecko 😵 ale to budem este len 6tt+1, podla toho, ako to rata tu na MK 7tt, tak ktovie... ale kazdpoadne fazulka by tam uz mala byt... 😵
slonicek - no pohyby ozaj az okolo 20tt, ved babo ma v 8tt este len par cm, to nemozes citit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre