Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

loss
10. júl 2008

no caute my ideme dnes na prevazovanie tak som zvedava kolko sme pribrali
doteraz vazla 4700g a merala 57cm takze poobede sa ozvem kolko sme pribrali
no vcera bola plana stale plakala a pomohlo len nosenie na rukach

weja
10. júl 2008

ahojte 🙂
vcera sme boli na pohrebe, bolo to hrozne smutne... 😢 😢 😢
ako vidim, Martinka aj Nellinka pekne rastu, len tak dalej... 😵
boze, ako vam zavidim, ze uz mate krpcekov pri sebe... ja sa kazdy den pozorujem az hroza... ☹ ale inak to uz asi nebude, ten strach vo mne zostava stale... teraz som uz 2 dni nevracala, tak uz len rozmyslam, ze preco... ☹ ja viem, ze som asi sibnuta, a mala by som len pozitivne mysliet, ale niekedy som z toho uplne hotova - to obdobie, kym clovek neciti kopanceky, je hrozneee! to vobec neviem, na com som... ☹ a hnevam sa potom na seba, ze ma napadaju same hluposti... 😠 😔

bambulka026
10. júl 2008

Loos, to vcera boli asi vsetky deti take.
Aj Matko mal zly den... 🙂

slonicek
10. júl 2008

wejka neeboj sa to som si aj ja myslela ale to je dobre že už nevraciaš ja som vracala len v prvých týždnoch a teraz nemôžem cítiť tekutý prášok na pranie stoho mi je poriadne zle .
Alinka to v 25 týždni sa chodí na cukor?a to si bola na 3 g ultrazvuku?

slonicek
10. júl 2008

ešte som zabudla všetkých vás pozdravujem .

jastericka
10. júl 2008

lossík: aj moja malá včera dosť plačkala, ale ona je taká umrnkaná....

waiti: to je fakt dosť máličko na 4-mesačné bábätko. Asi sa narodilo s menšou pôrodnou hmotnosťou, nie?

weji: všetko je v najlepšom poriadku...najmä buď kľudná. Ak Ti to pomôže, mám kamarátku z výšky, ktorá zažila presne to čo Ty, jeden krát MA, v treťom mesiaci a teraz čaká malého Janíka a je tesne pred pôrodom. Strach je prirodzený potom, čo si zažila, ale tento krát to bude iné, budeš proste maminka, tak sa teš a nemysli na zlé veci.
Ani sa nenazdáš a prídu aj prvé kopančeky a Ty budeš najšťastnejšia na svete 😉

sloníček: ahojky, heh, ja som zasa milovala všetky čistiace prostriedky a prášky na pranie....Myslela si 3D ultrazvuk? Myslím, že Alinka bola práve na tom. papa

tanika: ako tráviš leto? ako sa mášky a čo nové v snažilkovaní?

zuzana24
10. júl 2008

ahojte aj tu sa ozyvam maminkam ze uz sme domka vidim dievcence ze deturence vam rasstu do krasy.wejka neboj sa vsetko bude ok ja som tiez mala same pocmurne myslienky aka sa mala narodi a ci sa nic nestane ale jastericka ma pravdu ked pridu prve kopanceky budes stastna.drzim palec.

jastericka
10. júl 2008

jéééééééj, ahoj Zuzi, no povedz nám , ako bolo v UK?
Ako ste zvládli cestu? A ako malá reagovala na tatina? Spoznala ho? Zvedavá som.... 😅

alinka189
10. júl 2008

slonicek, na cukor sa vraj chodí od cca 24-28tt. ja som bola 23+6. a bola som na 4D ultrazvuku.

wejka, ako sa cítiš? a nevadí, že ti 2dni nebolo zle. neboj sa. a zahod hlúposti za hlavu. nerozmýšlaj. ja viem, že to je ťažké, ked si doma sa viac pozoruješ, ale neboj. pozri ako ti pekne týždne ubiehajú. a kedy ideš do poradne?

pozdavujem aj ostatné dievčatá. a tanika sa kde stratila?

slonicek
10. júl 2008

Alinka aj ja chcem ísť na tenb ultrazvuk a kde si bola v Poprade?to sa tam objednáva?

weja
10. júl 2008

dakujem vam, ste zlate, ze ma tak podporujete... ved ja viem, ze treba pozitivne mysliet, ale niekedy mi tie tehu hormony asi udieraju na mozog 😀
slonicek - a ty sa ako citis? uz ti teraz nebyva zle?
jastericka, zuzka - na tie kopanceky sa uz velmi tesim... 😵
alinka - no ved to, ze sa asi az moc pozorujem... 😒 ale inak to uz nebude... na UTZ idem v utorok, to uz je skoro hned po vikende, tak to vydrzim... 😵
tanika veru neviem, kde zmizla...? 😕

zuzana24
10. júl 2008

ahojky jastericka v uk bolo super mala zvladla let tiez super myslela som si ze to bude horsie ked sme leteli tam tak mala si trosku poplackala to ked sme vzlietali a potom zaspala a zobudila sa 10 minut pred pristatim a uz bolo veselo 😀 tatina spoznala len jej to trosku trvalo kym sa spamatala kde je a co je myslela som si ci nam nebude robit problem aj ten casovy posun i ked sice iba hodinovy,ale vsetko bolo v poriadku neboli sme ani chory ani hnacku sme nemali takze bolo to uplne super a vyzeralo to ze sa tam drobec citi aj celkom fajn 😀 a keby ste videli ako tam tie malicke deti obliekaju vonku je zima rodicia maju na sebe kozuchy skoro a deti:chlapci kratke tricko a kratasy inak nic nozicky hole ani len ponozky,a dievcatka sukienky a tricka a tiez nozicky hole bolo mi ich luto normalne,niektore deturence mali uz az nozky cervene od zimy joj brrrr. ☹ ale inak bolo fajn ved hodim foto do albumu tak potom kuk ako mala pozovala tatinovi 😀

loss
10. júl 2008

caute babulky
wejka neboj ste OK na 100%ja viem ako sa citis a ze sa vsetkeho bojis ja som bola taka ista no uz len 7mesiacov sa budes strachovat 😅
zuzka cauky vitaj domka
jastericka dnes som bola na kontrole som OK tak som rada mam prist az o 8mesiacov bola sestricka Radka tak sme spolu pokecali takze ta pozdravuje
slonik uz 13tt ozaj to leti
a aj ja vsetky pozdravujem
a cmuk aj od Nellynky

slonicek
11. júl 2008

wejka mne už nebýva zle len nemôžem cítiť prášok na pranie to ked sa u Nás perie tak vešia môj priatel ja to nemôžem ani cítiť a tebe už je lepšie?
Loss no tie týždne utekaju poriadne 5.8 idem do poradne idu mi brať krv asi na to vyšetrenie či je dieťatko zdravé a malinká nellynka sa drží?

weja
11. júl 2008

loss - ved to, ze uz "len" 7 mesiacov... 😅 ale od prvych kopancekov sa to uz bude lahsie zvladat, dufam... 🙂
slonicek - no uz nevraciam, ale blbo mi je stale... 😖 a aj v podbrusku ma sem-tam picha, asi ako sa roztahuje maternica, takze snad je vsetko ok... no uz nech je utorok... 😅

tanika.t
autor
11. júl 2008

ahojte 🙂 nejak mám toho teraz veľmi veľa,takže k PC sa ani nedostanem 😒
ale myslím na vás 😅

k tomu stretku- ja môžem 19.7.,ale kľudne aj toho 26.7 poobede-takže sa prispôsobím,ako to budeme vyhovovať všetkým...Táni chce ísť do BA,takže ak dohodnete na 26.,tak môže byť 😵

wejka,neboj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aj keď by som sa sama bála,čo sa mňa týka,ale ty si určite OK,na 1000%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
buď šťastná,že si tehu a vytešuj sa z toho 🙂

Táni,ste vy riadne baby 😀 rastiete ako z vody 😉

alinka,gratulujem!!!!! 😵 ste v poriadku a k tomu chlapček,joj to priateľ je v 7.nebi,že? 😀

Evi,ja nemám dobré správy,čo sa mňa týka...včera mi zas vyšli zlé výsledky PRL,zas vyletel vysoko 😢 takže budem brať každý deň tbl....no a včera sme boli s manželom v MT v Heliose,na konzultácii,kde mi dr. znovu brala krv ,ale až na 3 vyšetrenia a ešte ma čakajú 2 odbery a potom idem ku nej,že čo ďalej..k tomu ešte sa mám objednať na hematologiu ,tu v LM-kvôli zrážanlivosti krvi..čaká ma asi aj eendokrinologické vyšetrenie a možno aj genetické-včera to bol HP,chalmýdie a toxo---všetko preto,aby zistila dôvod tých mojich missed abortov...zistila,že mi dozrelo aj 2.vajíčko-po 1.našlo už len žlté teliesko,takže prasklopekne samé- no a toto druhé bolo už 19 mm na PO-aj ma včera bolel- a tak nám doporučila snažilkovať---no tak sme aj snažilkovali 😀
aj pri zvýšenom PRL sa môže stať,že motyka vystrelí a otehotnie sa..
takže vlastne to u mňa aj funguje,tak ako má,len ten blbý prolaktín mi bráni otehotnieť.
aj manželík bol na spermiograme,takže zistia,aký sú to bojovníci 😉 výsledok bude o 10 dní,tak som zvedavá..

tak ja to mám veľmi zložité 😒 zas pokračuje kolotoč vyšetrení,ale tentoraz poriadne dôkladných...
uvidíme,čo na konci toho bude 😒

slonicek
11. júl 2008

weji to aj mna bolelo v podbrušku to neieje nič neboj sa to ako maternica sa rozťahuje mna to bolelo skoro 2 mesiace ešte niekedy to cítim aj teraz.
Tanika neboj všetko bude dobré a pošťastí sa aj tebe uvidíš.

alinka189
11. júl 2008

wejka, to ťa lossík dobre podporila...že už "len" 7 mes. 🙂 , ale nebojkaj. držíme ti všetky palce.
a veru, maternica pracuje, tak sa ničoho neboj. chodíš na prechádzky povystierať hnáty?

tani, takže chodíš od vyšetrenia k vyšetreniu....dúfam, že to bude mať aspon dvojičkovský úspech 😀
a ktovie prečo tak skáče ten prolaktin ked si bola už aj na tbl.

slonicek a ty si stále pn?

jastericka
11. júl 2008

Táni: obdivujem Ťa, aj všetky žienky, čo toto musia absolvovať... ale ako alinka napísala, keby to bol dvojičkovský úspech 😉 Máš teraz blbé obdobie, musí to byť záber na psychiku všetky tie vyšetrenia a neustály kolotoč a tie neúspešné pokusy ☹ .... ale, je tu svetielko, ktoré svieti len a len pre Teba a to svetielko je Tvoja maličká fazuľka a tá maličká fazuľka sa jedného dňa rozhodne, že už chce byť v Tvojom brušku a Ty sa ráno zobudíš a budeš šťastná, lebo budeš vedieť, že je tam 🙂 Keď prídeš na stretko, všetky Ti pohladkáme bruško, aby už nehnevalo 😉

Zuzi: ako ste to pekne zvládli, myslela som na Váš, maličká je super. Na fotky sa teším 🙂

lossík: ja som bola na kontrole dnes 😀 , som to odkladala ako sa len dalo, ale po tých kŕčoch v bruchu už som radšej išla. Všetko je tak isto OK a mám prísť až keď dorazí prvá menštruácia. Veď tej Radke už sa dávno chystám zaniesť aspoň fľašu alebo niečo, taká bola zlatá, chodila ma do pôrodky pozerať a vďaka nej som to tak s kľudom zvládla všetko.

wejka, alinka, sloníček: opatrujte sa tehuľky

waitinka: ešte nič? Drž sa!!!!! 😉

slonicek
12. júl 2008

Alinka áno ja som stále pn lebo ja som pracovala ako zdravotná sestrička a už ma nechcel dávať doktor do práce že aby sa mi niečo nestalo tak som doma už.

waitinka7
12. júl 2008

Ahojte baby, este stále nič.

alinka189
13. júl 2008

jastericka...dakujeme, vy sa takisto držkajte 😉
slonicek, si teda na rizikovom? či klasická PN? a až do konca asi, že?

waitinka, ešte stále nič???

jastericka
13. júl 2008

ahojte baby.
waitinka: myslím na Teba, maličkému sa dáko nechce, beťárik. Asi je moc teplo, si povedal, že chce byť ešte v brušku. Vieš, čo som Ti spomínala moju kamarátku Tinku, ona má dnes termín a tiež stále nič, tak čakám každé ráno, že si zapnem mobil a budú tam správičky od Vás 😉

Dnes ideme na oslavu, krstniatko má jeden rôčik (to ubehlo) 🙂

Peknú nedeľu, papa 🙂

alinka189
13. júl 2008

jastericka, peknú aj tebe...aj oslavu 😉

wejka ozaj, neviem, či som sa ťa už pýtala, ale ako teraz s tou dovolenkou? asi nepôjdete, však? ste ju už mali aj zaplatenú, či ste chceli ísť last minute? a vidíš, som ti vravela, že len aby ste ešte išli, aby nebola fazulka dovtedy v brušku a ona je 🙂 🙂 🙂

weja
13. júl 2008

tanika - no mas to teraz pestre... 😒 verim, ze tie vysetrenia nie su nic moc a ako napisala jastericka, su riadnou zatazou na psychiku, ale nadej tam stale je a ked to vsetko preskumaju tak dokladne, to by bolo, aby si neporadili tolki doktori s jednym prolaktinom... 😉 budem drzat silno palce!!! raz sa situacia musi zmenit... 🙂

waitinka - ked si sa uz dnes neozvala, dufam, ze si uz v nemocke... 😉

alinka - dovolenka sa uz nekona... 🙂 nemali sme nic zaplatene, chceli sme to riesit cez last minute a nakoniec sa to vyriesilo za nas... 😵 ale momentalne nie je nic dolezitejsie ako mimi, takze ak vsetko dobre dopadne, mozme sa tesit na dovolenku o 2 rocky, ked uz pojdeme traja... 😎 😀

inak holky, ak tanika moze aj toho 26.7., tak to mozme dat na ten datum, lebo loss do tej Blavy asi pojde... to su este 2 tyzdne, takze uz si odteraz piste do diarov a nic ine si neplanujte!!! 😀 😉

tanika.t
autor
13. júl 2008

ďakujem vám za podporu,ste zlaté 🙂

všetky pozdravujem a držte sa tehuľky aj maminky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

loss
13. júl 2008

tanulka drz sa a hlavne nevzdavaj to vela vysetreni takych ako ty som absolvovala aj ja a potom som otehotnela tak drzim palce hlavne vela sil
weji popod brusko boli tak je dobre drobcek rastie a vo februari budes stastna maminka
slonik ozaj to leti my mame zajtra 2.mesiace
jastericka som rada ze si Ok
tak a teraz k stretku 26.7 URCITE
waetinka este si v kope?

lila794
14. júl 2008

Prepacte, ze sa vam tu zamiesam.
Tanika, ja som tiez mala problemy s prolaktinom - dva roky som brala tabletky a pozri, mame drobca. Neboj, ono to treba pozitivne mysliet. Viem, lahko sa mi hovori. Ale verim, ze coskoro budes pozerat na svoju gulicku na sone!!!! Drzim palce!!! 🙂

jastericka
14. júl 2008

OKI, tak zatiaľ toho 26. 7. 🙂

weja
14. júl 2008

ahojte, co robkate s drobcekmi v takyto uprsany den? ale dobre, ze sa aspon trochu ochladilo, uz bolo to dusno neunosne... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre