Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

loss
14. apr 2008

weji to mi je velmi luto som smutna ze ti to nevyslo no uvidime co ti povie doktorka snad nieco poradi aby si sa mohla usmievat na tento svet a hlavne hladkat tvoje rastuce brusko
ja som mala vikend celkom v poho bola som u nasich sedela som na dvore a popijali sme cajik a v sobotu som riadila a v nedelu rano varila 🙂

tanika.t
autor
14. apr 2008

wejka,poslala som ti IP

loss,tebe už svieti 37.tt,no teda 😉

tanika.t
autor
14. apr 2008

ozaj,spomínali ste tu stretko..no ja môžem tento týždeň akurát vo štvrtok..budúci týždeň v pondelok,alebo piatok...tak neviem,čo dohodneme

weja
14. apr 2008

tanika - testom to asi nebude... 😔 no je to skoda, hlavne ked tie teploty boli take vysoke, to si potom clovek zbytocne robi nadeje... 😠 ☹ no co ja viem, mozno mi je sudene to jarne babo... 🙂 tak to musim este chvilu pockat...
loss - tak to si mala celkom fajn vikend 🙂 teraz je idealne pocasie na take sedkanie na dvore a popijanie caju... 🙂

tanika.t
autor
14. apr 2008

my sme veru nesedkali,manželík robil v sobotu auto a včera sme ho riadili,takže upratovací relax,ale robili sme to tiež na dvore 😀
wejka, ja tiež chcem také jarné bábo,tak snáď sa zadarí 😉

jastericka
14. apr 2008

weji 😔 ... a jarné bábätká sa plodia predsa v lete 😉
Pohodička, kľud, teplúčko, chcelo by to možno dáku dovolenôčku 🙂

my zajtra poradňa, tak potom dám vedieť, čo sa zmenilo, či nezmenilo

pekný dníček

weja
14. apr 2008

jastericka - tak drzim palce na poradnu 😉
ved aj planujeme nejaku dovcu pokial nebudem dovtedy tehu, ale takymto systemom to asi tak skoro nebude... 😖 tak si aspon uzijeme skvelu dovolenku vo dvojici... 🙂

nadka01
14. apr 2008

Ahojte kocky.
Tak a my to uz mame za sebou a v piatok nas s malickou pustili domov s porodnice.Taka je zlatulinka.Nemozeme sa na nu vynadivat.Jastericka kedy mas termin?

tanika.t
autor
14. apr 2008

nadka,gratulujem k malinkej!!!!!!!!!! isto si šťastná 🙂

weja
14. apr 2008

nadka - pripajam sa a GRATULUJEEEM!!!! 😵 dufam, ze coskoro vlozis aj fotky malinkej 😉 a aky bol porod?

nadka01
14. apr 2008

budem sa snazit.najak sa mi nedaju nacitat fotky z fotaku.Pockam na manzela 😀 .Porod bol celkom v pohode.Vsetci len dookola strasia a nebolo to take hrozne.Samozrejme to nebolo bez bolesti.O jedenactej vecer som sla do nemocnice,ked mi odisla hlienova zatka a zacala som mat take ako krce pri menstruacii.V nemocnici ma vysetrila a ked mi povedali,ze som otvorena na 8 cm cumela som ako puk.Je pravda,ze som mala zo dva dni strasne tvrde brusko a v den porodu skoro stale ,ale toto som necekala.Mala sa potom narodila o 3:54.uz si to ani nepamatam.... 🙂

alinka189
14. apr 2008

wejka ☹ je mi to lúto. tak som už dúfala, že budeš. ale čítala som jeden prípad, kde test neukázal do 4.mesiaca, predstavte si to.
Nadka, už som gratulovala v tehulkách, ale ešte raz GRATULUJEM 🙂
loss, tanika, jastericka máte sa?
mna už asi dva týždne bolia nenormálne bedrové klby, hlavne v noci.

nadka01
14. apr 2008

alinka ,weja dakujem za gratulacie.Alinka aj mna jednu dobu strasne bolel bedrovy klb na pravej nohe.Z nocoho nic.Potom to preslo.normalne som krivala...

tanika.t
autor
14. apr 2008

nadka na mňa si zabudla ☹

alinka189
14. apr 2008

nadi, ale taká hnusná bolesť to je, ako pricviknutý nerv. neviem, či z počasia, alebo z toho, že mám málo pohybu.

tanika.t
autor
14. apr 2008

alinka, a nemáš málo magnézia?

weja
14. apr 2008

alinka - no co uz... ty aj porodis, kym sa mne vobec podari otehotniet... 😖
podla mna sa ti roztahuje panva - priprava na porod... 😉

nadka - tak to je fajn, ze si mala porod taky v pohode... 🙂 mala si aj EPI? na tie fotocky sa velmi tesime 🙂

nadka01
14. apr 2008

tanika.t aj tebe dakujem.prepac prepac 😖

nadka01
14. apr 2008

weja nemala.Jedna sestricka mi raz na pasoch povedala,ze EPI si davaju citlivky 😅 .Ja by som to uz aj tak nebola stihla.EPI sa dava v polovici porodu a ja som uz bola na 8 cm otvorena a nemalo to uz zmysel.Navyse som mala kontrakcie a ziadne tlaky a musela som mat kapacku.Ale ta moc nezaberala a museli mi ju pusit rychlesie

alinka189
14. apr 2008

tani, ja neviem. mám ho síce kúpené, ale nejem ho 😅 , kázal mi to, ked budem mať bolesti v podbrušku a to nemám, však mi nič nie je, až na tie klby....au, au ☹
weji, netáraj, ešte mám dlhú cestu pred sebou, isto sa ti podarí 😉

zuzana24
14. apr 2008

nadka tiez sa pridavam ku gratulaciam.urcite ta bolest stala za to ked si pak drzala malinku na rukach,ja som to stastie nemala a to ma trosku mrzi ale nevadi bo sa z nej vytesujem stale 😀

tanika.t
autor
14. apr 2008

nadka,veď ja zo srandy 😀
alinka,skús sa opýtať dr.,kedy ideš ku nemu?

jastericka
14. apr 2008

nadka: gratulujem k maličkej, teším sa s Tebou, musí to byť úľava po toľkých mesiacoch nosenia bábätka a teraz ho máš pred sebou 🙂

Prvý termín mám zajtra a druhý 20.4. v nedeľu, tak uvidíme...To je inak sranda, lebo stále neviem, ktorá si to, možno sme sa aj stretli niekde, napríklad na pásoch....Veď aj na prednáškach v nemocke sme sa museli vidieť 😀 😅
To je sranda, že to tak sestrička povie, že EPI si dávajú len citlivky, to by sa ma asi dotklo, veď každý máme iný prach bolesti, nie? No uvidíme, ako to bude prebiehať u mňa...

allinka, aj mňa bolievali kĺbiky, celkom určite je to s tou panvou spojené, ono to prejde, neboj...skús si dať magnézko ako Ti radila tanika, ono celkovo uvoľní organizmus a neuškodí.

idem papať

tanika.t
autor
14. apr 2008

jastericka,tak ty už zajtra 1.termín?no to ťa už na stretku neuvidíme ☹
tak ak by sa náhodou narýchlo niečo zomlelo,tak držím palce silno!!! 😉

zuzana24
14. apr 2008

jastericka niektory doktori si nedavaju servitky pred usta bola som s kamoskou na ultrazvuku a a doktor co ju vysetroval jej povedal ze jej dieta vyzera ako mimozemstan,vysla odtial so slzami v ociach.a dobru chut 🙂

jastericka
14. apr 2008

to je sila Zuzi, ako si to môže dovoliť, povedať niečo také...aj keď len zo srandy, to sa predsa nerobí ☹
Dakedy som bola taká, že som nevedela reagovať na takéto reči a potom som si doma v hlave hovorila, že čo všetko som dotyčnému mohla povedať a bola som nahnevaná sama na seba, že sa neviem brániť.
Ako som staršia, je to už iné, dokážem povedať na rovinu a je mi jedno či je to 70 ročná starenka, doktor či pápež, proste, keď sa nesprávajú slušne alebo majú blbé reči poviem im svoje. Ale snažím sa nebyť zase dáka netýkavka, veď aj na to sa pripravujem, že v nemocke možno povie niekto niečo, čo sa mi zrovna nebude páčiť, dúfam, že nebudem po pôrode veľmi precitlivená, nieže tam budem vkuse revať, to by som nechcela, ale dá sa to ovplyvniť vôbec 😕 ....

tanika: ďakujem 😉

zuzana24
14. apr 2008

Pre nu to bolo ozaj sokujuce pripadala si ako keby mala v brusku najskaredsie dieta na svete a ovplyvnit sa to veru neda moja ja som mala vyhodu ze som bola na izbe sama a poviem ti mozno aj to k tomu dopomohlo som posledne dni plakala ze sa nezvladnem o malu starat aka bude zo mna mama a taketo nezmyselne otazky som si kladla sestricky ma chodili kontrolovat ci ten moj stav nepresiel do laktacnej psychozy,sa so mnou rozpravali a mi to pomohlo ked sme prisli domov este dva dni som bola taka placliva ale pak som si uvedomila ze zvladli to ine tak preco mam byt ja horsia od ostatnych.

jastericka
14. apr 2008

zuzi a je pravda, že doktor Ťa počas kontrakcií vôbec nechodí kontrolovať, že to všetko sestrička a že on príde až na samotný pôrod? Nie je to trochu blbé, že to všetko sestrička robí?

To je super, že boli sestričky také ochotné a rozprávali sa s Tebou, v tej chvíli to určite veľmi pomohlo...

zuzana24
14. apr 2008

ano je to pravda doktor pride len ak sa vyskytnu nejake problemy inak pride len na samotny porod alebo teda ked uz ides rodit,ale setricky ich vacsinou informuju a ci to je blbe neviem ale sestricky ta maju pod stalym dohladom vies na druhej strane co by tam doktor robil ak mas vsetko ok?ozaj a detsku doktorku ako mas?

jastericka
14. apr 2008

ak je to tak, tak potom v pohode 🙂
Detskú lekárku ešte tú, čo som mala ja, keď som bola dieťa. Mudr. Gejdošová pri Papuči na Nábreží. Ale má ísť do dôchodku, tak by ju mala nahradiť dáka mladá, no uvidíme....
Rozmýšľala som aj nad Poliklinikou, lebo tam majú doktorky dobré referencie, ale sa mi to zdá od ruky, takto na Nábreží v pohode, nemusím sa trepať autobusmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre