Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

alinka189
2. sep 2008

ahojte, zrzuska....myslím, že by vejinku dnes aj mohli pustiť, nie?
inak, dakujeme aj tebe za rady 😉

zuzana24
2. sep 2008

ahojte tiez sa pridam ja periem malej v lovele tiez podla mna je skvela len ja som prala veci na 90tke bo mi to aj vyvarilo.pouzivame rybaciu mast do teraz a problem s nou nemam ak sa nma ritka zapari natriem a na druhy den je super.ako som ti ali napisala v IP ja som pouzivala niveu baby ta sa mi osvedcila ja som musela malu kremovat vzdy po kupani bo mala taku suchsie pokozku ale ako vravim tak kazdemu vyhovuje nieco ine.co sa tyka odsavacky na sopliky ja som s tou hadickovou ani balonovou nebola spokojna ja som si bjednala odtialto odsavacku livinglab a som s nou spokojna lebo je prakticka aj na cestovanie su aj odsavacky na vysavac niektore baby su s tym spokojne len mne sa to zda dost drasticke a este ak musite odsavat sopliky aj v noci.co sa tyka oblecenia ja som moc nekupovala lebo sme sa naodili v maji taze ja som kupovala priebezne.ale napriklad tiez som vyuzila overaly na noc hlavne v zime a pouzivali sme to do roka. odsavacku mlieka ja som pouzila sice len kratko ale pomohla ale tu som mala pozicanu.a co sa flasiek tyka tie som mala dve jednu na cajik a druhu na mlieko tam som odstriekala a mala som na noc.tak buduce maminy drzim palce a nech su deturence zdravucke a vela mliecka vam prajem.

slonicek inak ak by si potrebovala bavlnene plienky mozem ti pozicat.

stankalm:chcem sa opytat sprey na skvrny si aky kupila a kde prosim dakujem.

zrzuska
2. sep 2008

ali no tak som ju tam videla 😅 skoda ze sa nepozname. aspon som sa jej mohla pozdravit 🙂

zuzka ja mam na skvrny vanis taky dvojity len je to na nom blbe podla mna ze sa to vyleje. lepsi je sprej. ja mam este aj kronstar (uz som si spomenula). ten mi odporucila predavacka v detickove. ale nie vsetky skvrny mi zidu. ale vanis ten je super. to mi zide vzdy 🙂

stankalm
2. sep 2008

zuzka...ja som tiez mala ten Kronstar, dostat ho v drogerii v Centrume, ale teraz pouzivam taky z DM drogerie, myslim ze je to ta ich znacka "denk mit" a som spokojna. Nie je ani taky drahy, lebo ja toho miniem dost. A ked su take horsie flaky, tak na to normalne vylejem trochu tekuteho Vanishu a preperiem v rukach a potom do pracky 😉

jastericka
3. sep 2008

ahojte, ale ste toho popísali 😀 . Manžel preinštalovával PC, tak som tu moc nebola.

ja používam tiež lovelu. A aviváž nepoužívam na detské veci vôbec. Keď malá niečo zakaká, tak to hneď preperiem v rukách s mydlom a tak hodím do práčky, dakedy nezíde na prvý krát, ale na druhý už áno.

čo sa týka zbytočných vecičiek, baby to tu už popísali, ale tiež súhlasím, hlavne, nech sú veci pohodlné pre bábätko, žiadne rifle alebo tak...My najradšej nosíme body, dupky a také tie polodupačky - tie sú super.

Večný problém mám s čiapkami, teraz máme jedinú na nosenie - od Stankylm 😀 Musím ísť už dáke pokúpiť, také čo ušká zakryjú poriadne.

waitinka7
3. sep 2008

Presne tak, ciapky sú problém...furt ked malý otočí hlavičku v kočíku...tak má holé uško...na to treba dávať pozor (teraz je síce teplo...ale potom ked sa ochladí).

lila794
3. sep 2008

Pripajam sa do klubu problemovych ciapociek - katastrofa, ja mu neviem poriadnu ciapku zohnat. A ano, treba davat pozor na uska, hned je zapal stredneho ucha. A najhorsie je kupovat ciapocku - vsade ine cislovanie a malokedy som sa trafila. Uz to robim tak, ze idem s malym a odskusam. Ale co, ked skoro vsetky obchody su na poschodi, ako uz niektora pisala. Este to detickovo sa da - tam je vytah. Alebo ist s manzelom 😝

stankalm
3. sep 2008

ahojte...aj my sme mali problem s ciapockami, ale ako som uz spominala, ja chodim stale do Priora dolu vedla parfumerie, tam som vzdy vybrala. A tiez chodim len s malou, to sa od oka kupit neda.
Evi...som rada, ze nasa ciapocka malinkej vyhovuje 😉

slonicek
3. sep 2008

stankalm Ahoj áno to som ja Katka spoznala si ma ,dakujem za radu niečo určite vyberiem.
Dievčatá včera som bola v poradni všetko je v poriadku a asi budeme mať dievčatko v utorok idem do Popradu tak mi to tam hádam upresnia 🙂

alinka189
3. sep 2008

jééééj, slonícek....tak dalšia baba?
som zvedavá, či ti to potvrdia v PP.
ja idem do poradne zajtra....

paskova
3. sep 2008

Ahojte dievcata, chcem sa Vas opytat ci sa nechystaq niektora z vas ist cvicit buduci tyzden do Hyperky. Myslim nastavajuce maminy. 😉 Ja idem, dufam, ze sa niektora z vas tam objavi. 🙂

vejinka
4. sep 2008

ahojte baby tak uz sme konecne doma..prva noc bola hotova katastrofa ale fufam ze si cooskoro najdeme rezim..ozaj a velmi pekne dakujem za gratulacie 😉 tu mam par videi ak xcete kuknite ..su este z porodnice 😅

http://cechovci.lbinc.info/main.php?g2_itemId=3783

slonicek
4. sep 2008

pasková ja tam idem v stredu tak sa tam uvidíme

slonicek
4. sep 2008

vejinka no malinký je podarený neboj sa zvykne si to je len prvá noc bude dobre.
Alinka no dám ti vedieť v utorok či sa to potvrdí 🙂

zrzuska
4. sep 2008

vejinka tie videa su krasne.
inak neviem ci tam nie je moja zlata sestricka na tom videu co je maly hned po porode 🙂 vdacim jej za to ze kojim 🙂
len ju tam az tak dobre nevidiet ale asi je to ona.

juuuj uz je mala hore. spala iba pol hodiny. tak musim koncit.

no a tie ciapky to je asi problem vsetkych mamiciek 😅 aj nas. hehe
teraz este nosime ciapky co nie su na snurku. ale na jesen jej tiez chcem kupit taku co zaviazem aby jej nevykukali uska.
najviac ma vzdy nastve drahy ked malu vezme von bez ciapky. ze ved je teplo. to mi je jedno ale chcem aby mala hlavicku prikrytu. ci uz pred slnkom alebo pred vetrom. v pribyline väcsinou fuka. to len ked je veeeeelmi teplo a spi v kociku a nesvieti na nu slnko tak jej nedavam ciapku.

slonicek tak gratulujem. uvidime v utorok ci sa vam to potvrdi 🙂 😉

baby malej idu zuby. dnes ok. ale vcera to bol katastrofa den ☹ tak velmi mi cez den plakala ze som sa normalne zlakla co jej je. to uz nebol plac ale pistanie. az sa zachadzala pomaly. normalne som uz nevedela ako ju utisit. aj v noci plackala. chuda male. ale uz jej ten zubok vidim, uz presvita. hadam uz vylezie

slonicek
4. sep 2008

zrzuska Ahoj 🙂 tak malá Ameli bude mať prvý zubok?ja to normálka ked idu zubky tak malá plače ale môže mať aj zvýšenu teplotu ,neboj zubok vylezie raz dva.

slonicek
4. sep 2008

Alinka ako si dopadla v poradni?

paskova
4. sep 2008

vejinka tie videa mas fakt uzasne. 🙂

slonicek: som rada, ze prides, aj ked Ta nepoznam aspon tam nebudem sama. 😀

waitinka7
4. sep 2008

Vejinka : krásne videá

stankalm
4. sep 2008

vejinka...nádherné videá, to je úžasné mať to takto natočené, pretože sú to nezabudnuteľné okamihy a hlavne my maminky veľa toho ani nevidíme, myslím teraz tie videá tesne po pôrode alebo v inkubátore...Erik je zlatý chlapček a aj poriadny spevák 😀 Prajem všetko dobré a hlavne veľa mliečka 🙂

vejinka
4. sep 2008

dakujem baby..no jeho spevacke nadanie je nepopieratelne..hlavne ked je hladny 😀 😀

alinka189
4. sep 2008

jéééééj, aké krásne videá.
vejinka aj ja už chcem chlapčeka pri sebe 🙂

slonicek, všetko v poriadni, tak som rada....od dalšej poradne už aj pasy.

paskova
4. sep 2008

Dievcata, ake je to ked tvrdne brucho? Mne sa mimco strasne mrvi a obcas sa mi vyduje brucho a je to taka tvrda hrca. Neviem aky je vlastne rozdiel medzi tvrdnutim brucha a tym vyduvanim. Je to mozno hlupa otazka od druhorodicky, ale ja si fakt nepamatam ako to bolo pri Natalke. 😒

weja
4. sep 2008

vejinka - videa su super, mas ozaj krasneho synceka 😵 a zjavne aj sikovneho manzela 😀 tak drzim palce, aby ste to vsetko v pohode zvladali... 😉

jastericka
4. sep 2008

vejinka: som si aj poplakala, kráásne, fakt super. to video hneď po pôrode, tak by som si Erika zobrala do náručia, nech neplačká a oni ho tam merali, vážili, potierali genciánkov (viem, že aj to musí byť )....

ach jaj.....kočky čakateľky, pre toto sa oplatí rodiť, pre ten neopísateľný pocit, je to krásne... 😉

lila794
4. sep 2008

Paskova, mne ked tvrdlo brucho, tak to bolo tvrde ako skala a az sa mi dychat poriadne nedalo. A myslim, ze to bol pocit takeho vyduvania. Ja som rodila nedavno a tiez si to uz poriadne nepamatam, tak si z toho nic nerob. 😀

Veji, kraaaasa a vy ostatne, tak vam zavidim, ze ste mohli vidiet drobcov hned, ked sa dostali von. My sme to uz len take umyte, zabalene.... 😢 Dufam, ze druhe uz pojde normalne von ☹

jastericka
4. sep 2008

lila, neboj, druhé pôjde normálne 😉
Keď som bola tehotná, tak som si zas priala cisársky, aby som nič necítila, len sa zobudila a mala bábo pri sebe, no teraz viem, že normálne rodiť je krajšie, ako si Ty napísala, videla si Davidka už krásneho, umytého.
Aj keď ja si maličkú moc nepamätám hneď po pôrode, lebo som bola taká vyklepaná a plná nadšenia, že už mám potom, že som nevedela, čo mám skôr vnímať. Takže až z fotiek.....

paskova: presne, ako Ti napísala lila, stvrdne Ti celé bruško a máš ho ako skala tvrdé....trvá to pár sekúnd a potom to prejde.. To, že sa Ti urobí v nejakej časti bruška hrčka, to sa Ti môže vypúčať miminko, ritkou alebo chrbátikom 😅

Luci: júúúj, chúďa Ameli, aj ja sa tohto bojím ☹ . A neskúšala si jej to niečím potrieť? Sú ževraj na to dáke vodičky, potrieš ďasienka a malo by to byť lepšie. A má aj teplotku? Alebo hnačky? Že to býva, keď idú zúbky. Držkajte sa...

lossík: ako sa máte s Nellinkou? Príďte nás pozrieť, aj cez víkend ak nebudete mať čo robiť, my by sme mali byť doma 😉

stankalm
4. sep 2008

jastericka...neboj nic, zubky su sice trapenie ako pre babatko aj pre maminu, ale ja uz ani neviem ako sme to zvladli, tak rychlo to uteka. My sme pouzivali masticku na dasna, myslim, ze to zaberalo, ja som si aj raz skusila na sebe, tak to ako keby trosku umrtvilo a Tamarka ked uz bola vacsia, tak si sama pytala, ze jej mam natriet ani jej zuby nesli 😉 A mavala aj teploty obcas, hnacky a stale zaparenu ritku, to bolo najhorsie pre nu ☹ Ked uz bolo zle, tak som veru davala aj sirup Panadol proti teplote a bolesti, aby aspon lepsie spala, lebo to kazdu chvilu mrckala zo sna...stale daco, vsak, kym to dietatko vypipleme 😉 A co Martinka, uz sa skamaratila s kocikom? 😵

A inak su na zubky aj nejake homeopatika, nechaju sa rozpustit v mliecku alebo cajiku, ale my sme ich neskusali.

paskova
5. sep 2008

Ahojte dievcata, no dufam, ze to sa len mimco mrvi a vypuca, lebo brudko mam tvrde len natom vypuklom mieste. 🙂

jastericka
5. sep 2008

Stani, tak to som už vytrénovaná, že každú hodinu k nej v noci vstávam 😀 , aspoň mi to pri zúbkoch už tak nepríde....
Kočík....hm...náš nepriateľ, ale už tam aspoň vydrží čuškať (dakedy 😝 ), ideme vonku, keď je OK, vykakaná, vyspatá a podľa toho ako je vyspatá, viem, koľko s ňou môžem byť von. Ak spala len polhoďku, tak sme vonku krátko, lebo chce zasa spať a tak to je dookola.....

Dnes to zasa bola noc ☹ , hrôza, ja to nechápem, však čo ona nepotrebuje spať? Stále je hore... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre