Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

slonicek
5. sep 2008

pasková tvrdnutie brucha je také že máš bruško ako skalu a tak ti ho vzťahuje hrčka to by nemalo byť nič vážne ako sa malinké hýbe tak sa môže urobiť hrčka ale to by si cítila poriadne keby ti ztvrdlo bruško ,chcem sa ťa opýtaťže od kolkého týždna sa môže ísť cvičiť do Hyperky ked ja som len 22 týždni spolužiačka mi ide v stredu ale ona je už v polke siedmeho mesiaca.

paskova
5. sep 2008

slonicek: ja i myslim, ze kludne mozes prist. Mne baby spominali, ze sa tam vacsinou rozpravali a trocha sa pogulkali na fitlopte. 😀 Takze urcite prid.

lila794
5. sep 2008

Ali, tebe sa to uz pomaly blizi 😉 🙂

slonicek
5. sep 2008

no fajn tak pôjdem a oktorej to začína viem že je to v stredu 🙂 tak sa tam uvidíme

paskova
5. sep 2008

slonicek: zacina sa ta 16:30, len neviem kde presne to je, na ktorom poschodi, ale dufam, ze to najdem. Tak v stredu! 🙂

slonicek
5. sep 2008

pasková neboj nejak to tam nájdeme 🙂 no fajn tak sa tam uvidíme

paskova
5. sep 2008

slonicek: este jedna otazocka, ci tam treba zobrat nieco na prezlecenie alebo aj na prezutie? Porad ak vies. Vdaka 🙂

alinka189
5. sep 2008

Lila, veru blíži 🙂 sa už teším 🙂

paskova, ja som sa na to tvrdnutie pýtala v poradni teraz ked som bola, lebo som si nebola istá, či tvrdne bruško alebo sa len malý vypúča, lebo hrča riadna tvrdná len na jednom mieste, potom zas na druhom. a povedala, že to sa len vypúča 😀 presne mi ukázala kde má hlavičku, zadoček, nôžky a presne na tých miestach cítim bud hrče alebo kopanie.....je to fakt zlaté cítiť, že v tebe "niekto býva" 🙂

paskova
5. sep 2008

alinka189: vdaka, to si ma ukludnila. Stale sa mi vyduva len prava strana, asi tam ma zadocek alebo chrbatik.A veru sa mrvi uz poriadne, niekedy ma tao az boli. 😀

paskova
5. sep 2008

alinka189:chcem sa Ta opytat kolko si pribrala. Na fotkach sa mi vidis, ze tiez si utlejsej postavy. No ja som mala pred teku 45kg a uz som pribrala asi tak 7. Mam hroooozne rada sladke a v kuse by som nieco vyzierala. Este je do porodu daleko, ale uz teraz mam strach ci velmi nepriberiem. Sice muz vravi , ze nevadi, bude ma gulkat.
😀

alinka189
5. sep 2008

veru, bude tam mať zadoček alebo chrbátik, neboj 😉
a mala som pred tehu ako ty, 45kg a teraz mám 53, tiež ale ešte očakávam dáke 2-3 kg....
a o tom sladkom mi teda hovor.....sa čudujem, že som aká som, lebo čo ja sladkého požerieeem 😀

jastericka
5. sep 2008

žienky, netrápte sa pre váhu, to po pôrode rýchlo dáte dolu, najmä ak budete kojkať 😉

bambulka026
5. sep 2008

Ja som pribrala za cele tehu 23kg, a teraz mam uz o 5kg menej ako som mala pred tehotenstvom.
Pri drobcoch zhodite ani nebudete vediet ako... 😀

lila794
5. sep 2008

Jaj, aj ja som pribrala 20kg a uz mam o 7kg menej ako pre tehu, ziaden strach. A to vy mate este musiu vahu 😉

slonicek
5. sep 2008

baby ja som už 5 kíl pribrala tiež iba papaám sladké 🙂
Pasková aj ja si beriem tenisky a na prezlečenie ked tam budeme cvičiť na fit lopte

stankalm
5. sep 2008

jooooj, tak pre vahu sa vobec netrapte...ja som pribrala pocas tehu 18 kg a som tu asi jediny priklad toho, ze aj pocas 2rocneho kojenia mam este stale 4 kg navyse ako pred tehu...fnuk ☹ A sladke mi chuti furt, hlavne po veceroch 😒

weja
6. sep 2008

jaaaaj, tu sa riesi vaha... a ja som zatial stale na povodnej hmotnosti... 😕 uz by som mohla zacat aj priberat, ved brusko uz pomaly rastie, ale na vahe sa to zatial neodrazilo... dufam, ze potom naraz nepriberiem 10kg 😝 to by ma vykotilo... 😖

alinka189
6. sep 2008

wejka, ja som do 20tt nepribrala ani polkila...neskôr to pôjde, neboj 😉

bambulka026
7. sep 2008

Paskova, to sa ti len tlaci na jedno miesto, ja som mala taku hrcu rovno pod rebrami, ani dychat mi nedalo, no potom sa umudril a otocil sa. 😀

waitinka7
7. sep 2008

Baby, ja som pribrala 12 kg, a este mi 2 kg ostalo, to mam 8 tyzdnov po porode, tak myslim, ze to zhodim. V podstate to ostalo na prsiach.
Co sat tyka cvicenia v Hyperke, ja som tam chodila...vrelo to odporucam.
Staci, ak si zoberiete dake teplaky a tricko, tenisky ziadne, tam ste bose (teda v ponozkach), no a niektore baby cvicili aj v tom co prisli...ved to nie je aerobik, to len trosku sa tam povystierate...ani sa nespotite ani nic. My sme vela krat vobec necvicili, len tak sme sedeli na karimatkach a rozpravali sa. Verte, dozviete sa tam take veci, o ktorych ani netusite...ja som fakt o vela veciach vobec nevedela. Vzdy tam bola dobra atmosfera, navzajom sme sa povzbudzovali...rozpravali sa, vymienali si navzajom skusenosti, fakt to bolo fajn. Chodit tam mozte od zaciatku tehu do sameho konca.
A co sa tyka zravosti sladkeho pocas tehotenstva, tak ja som bola uplny termit, aj rezen cokoladovy by som zjedla. A teraz mi tiez strasne chuti sladke, len vyzieram co sa da, ale myslim, ze teraz je to tym, ze si doplnam energiu.

loss
7. sep 2008

ja som pribrala 16kg a uz mam o 2menej to pojde nebojte
weji ale si dosla 😠 dufam ze to napravis 😵
jastericky ako sa drzkate?
ali 33tt super
a aj slonikovi pekne pribudaju tt 21tt vsak 🙂

tanika.t
autor
8. sep 2008

tehuľky aj maminky želám vám pekné i keď upršané ránko 🙂
darí sa vám všetkým dobre,ako tu čítam..akurát starosti o nejaké to kilko navyše 😀 byť tehu a pekne si priberať,tak to by som brala 😉
zatiaľ mám ísť zas len 16.9. na krv kvôli FSH a potom manželík na spermiogram a potom uvidíme ako to dopadne....možno z toho snaženia ani nič nebude 😒

paskova
8. sep 2008

tanika.t: len to nevzdavaj. Nam sa dcerka narodila po 7 rokoch manzelstva. Kazda v mojom okoli uz kocikovala, len ja furt nic. Chodila som do antisterilnej poradne, furt nieco vysetrovali, vymyslali. Potom sme v lete isli na dovcu a odtialto som sa uz vratila s Natalkou v brusku. Teraz som otehotnela az po 8 rokoch. Uz sme to ani necakali, takze to tiez povazujem za akysi maly zazrak. Budem Ti drzat palce. 🙂

weja
8. sep 2008

dobre ranko 🙂
loss - juuj, ved som ti hovorila, ze minuly tyzden mal mangel dovolenku a mali sme nabity program... ale tento tyzden to urcite napravim... 🙂 ozvem sa...
tanika - nevesaj hlavu, nadej zomiera posledna... 😉 a pozitivne myslenie tiez spravi vela... drzim palce...! 😉

slonicek
8. sep 2008

tanika neboj len mysli nato dobré a nie nato zlé 🙂
no dievčatá zajtra idem do Popradu na ten ultrazvuk trošku sa bojím ale dufam že všetko bude ok 🙂
Weji ako sa máš?už ti týždne ubiehaju ako rýchlo nám to letí.

jastericka
8. sep 2008

ahojte, júúj, ja som sa po dlhooom čase celkom dobre vyspala. Malá sa zobudila dva krát v noci a od 5h spala so mnou v posteli 😀

tanika: ahoj, aj ja sa pripájam k dievčatám, nevešaj hlavu, veď pozri, ako paškova, tiež po 7 rokov mala bábo a potom po 8 rokoch. Chce to len obrovskú trpezlivosť... Tá príroda je niekedy čudná... 😠

slonicek: Katka, tak Ti držím palce, určite bude všetko fajn a Ty uvidíš svoje bábo 😉 (dievčatko asi, že?) 🙂

weja: som si minule kupovala u Tvojej švagrinky rifle v Ermane, zlatá žienka. A máš zlaté brušinko už (videla som v albume 😀 )

Lucka: ako sa máte? Čo Ameli, už má zúbok? Nechceš chodiť na to plávanie do Jánošíka? lossík, aj Ty? Choď si po prihlášku. Dnes síce začína prvý kurz, ale ja pôjdem až na ten októbrový. Za 5 týždňov je ďalší.
Treba Ti tam vyplniť prihlášku a potvrdenie od lekárky, že je bábo zdravé a zaniesť na recepciu do Jánošíka.
Baby, poďte, bude veselšie. 😉

zrzuska
8. sep 2008

ahojte.
tak ja som sa vybrala von a tak som zmokla ze az. chcela som nechat malu spat vonku (vsak ma na kociku prsiplast) ale nedalo sa lebo sluhalo ako dive az do dveri 😠 tak som ju chuda vytrepala s kocikom dnu a spinka na chodbe v kociku. co uz. a to neprsalo ked som sla von. a zrazu taky lejak. iba som sa modlila aby mala nezacala vymyslat a chciet ist von s kocika ale pacilo sa jej ako kvapka po prsiplasti. 😅

evicka este zubok nemame ☹ uz je to hrozne. lebo mi place aj v noci a nie a nie sa utisit. chudatko moje. uz to ma take napuchnute ale nema to cervene. take biele navrete 😕

aj ja chcem ist na ten kurz ale teraz sme uz cisti a vyplata bude az 10-20teho takze asi aj ja by som isla az na ten oktober 🙂 a bolo by to fajn ze aj s vami aj s lossicatkami by som mohla ist 🙂
inak som na to aj zabudla. iba kukam a uz je september. 😅

slonicek tesim sa za teba na 3D 😅 ja som tam tiez chcela ist ale nakoniec sme to uz nestihli. stale som sa nevedela rozhodnut a nakoniec som uz bola vo velkom tt 😅

no uz je asi po peknom pocasi, ze? ale tento vikend bol riadny upek 😒 tak to zase nemusim.

weja
8. sep 2008

slonicek - tak drzim palce, nech mate pekne fotocky... 🙂 neboj nic, ked dopadol dobre velky UTZ, tak bude ok aj toto... 😉 som zvedava, ci vam to dievcatko potvrdia...
ja idem zajtra o 13,00 do poradne - skoro po 4 tyzdnoch, lebo dokina mala dovolenku... a povedia mi aj vysledky AFP... juuuuuj, tiez mam z toho trochu nervy, aby bolo vsetko ok... 😕

jastericka - brusko rastie, ale musim ho este odfotit, o kolko podrastlo za tento tyzden 😀 by som bola najradsej, keby to bolo kazdy tyzdnom aj o 5cm... 😵 to su tie zaciatky - potom pred koncom uz budem len nadavat... 😅

stankalm
8. sep 2008

ahojte...aký krásny deň dnes, však? 😠 Ja chcem ešte letooooo...Kým si zase zvykneme na bundy a svetre a moja Tamarka na čiapky a rukavice, no teším sa. 😒

Evi...teším sa s Tebou, že ste mali super noc, to asi Martinka zato že má zajtra meninky aj Tebe dala darček 😉 Alebo to bolo tým počasím, že sa jej dobre búvalo...
My sme mali zase úplne otrasnú noc, Tamarka od 3ej hore, prišla ku mne, že má "bó" v brušku a nemohla si nájsť ani polohu, musela mať riadne krce. Potom začala vracať, ani neviem kolko krát, chúdatko moje malé, včera totiž dosť toho poobede pojedla a niečo jej asi nezapasovalo. Bola úplne biela ako krieda a potom sa mi zdalo, ze akoby uz bluznila, co bola taka vysilená, lebo zrazu zisla z postele a ze ideme ci citat knizky a ocka privreté. Tak len polihuje a ja s nou, som hotova a to nehovorim o muzovi, spali sme asi 2 hodiny, chudak musel ist do roboty taky nevyspaty a obsluhovat hosti 13 hodin ☹
Takze dnes sme doma, chrumkala len jablcka a papala slepaciu polievocku, teraz spinka, snád to uz bude lepsie.

tanika...drzim palce, nech vsetko dobre dopadne

jastericka
8. sep 2008

júúúúúúúj Stani, chúďa Tami....a čo také popapkala, maškrtníčka jedna 😝 ...Marekovi veru nazávidím 13 hodín na nohách.
Veru ani ja sa neteším na zimu. som zvedavá ako to bude s obliekaním....už teraz máme problém, keď Maťke obliekam niečo hrubšie, tak plače a čiapky neznáša 😒

Luci: to je na porazenie, keď sa nachystáš, že ideš von a začne pršať. My chceme ísť poobede, tak dúfam, že nebude 😠
Lucka, to by bolo supeeeer, keby ste išli s nami na ten ďalší kurz o 5 týždňov. Lenočka s Marekom už začali dneska chodiť a písala, že bolo super, že bábätká vôbec neplakali, ale že je trošku komplikované, keď sa ideš umývať.
By sme si pomohli navzájom. Kým by sa jedna umývala, druhá by bola pri kočkách a tak naopak. Že to začína o 9hod, vyhovovalo by Ti to? Mne aj celkom hej, lebo by sme vstali, najedli sa a mohli ísť a akurát keď by sme prišli domov, Tinka by išla spať, takže super. Veď si premysli. Prihlášku si môžeš ísť zobrať a platí sa až potom na kurze. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre