Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

alinka189
2. nov 2008

jastericka, viem to podla toho (teda aspon si myslím), že ani do odsávačky nejde...len nejaké 2-3 kvapky a potom nič. môžem ťahať kolko chcem, jednoducho nič.
a ja práveže také štipkanie mávam po kojení, nie ked saje. a aj to nie vždy.
a dakujem za tip na annag. napíšem jej.

regi, tak si vychutnávajte chvíle, čo ste spolu 🙂 a dokedy je doma? pôjde zase preč? na ako dlho?

paskova
2. nov 2008

ahoj alinka, bude doma asi do 15. decembra. Potom odchadza do Rakuska. Tam je az do Velkej noci, ale odtial dost casto chodi domov, je to blizko. Takze aspon na zaciatku bude doma, kym sa naucim zadelit cas medzi dve babulky. Preto tolko vaham s kojenim, lebo flaska usetri kopu casu, bolesti, motacky. Ale este uvisim ako to vsetko dopadne. 😉

vejinka
2. nov 2008

paskova ale flasky treba vyvarat je s tym ovela viac roboty ...cicku len vytiahnes je sterilna..mliecko ma vzdy tu spravnu teplotu ak ti stoji flasa za to ze budes mat pokoj s kojenim...tak ok nebudem prehovarat..ale sama uznaj ze doteraz nevymysleli idealnu nahradu materskeho mlieka..je velmi lahko stravitelne a male ma v nom vsetko co potrebuje v prvych mesiacoch zivota.

paskova
2. nov 2008

No ale tym, ze nemusim vytlacat mlieko, masirovat prsia, kremovat, ohrievat, trpiet stiham sterilizovat, co je fakt par minut. Prevarenu vodu spravnej teploty mam v davkovacej termoske amliecko je hotove coby dup. A dako mneide do hlavy z coho je materske mlieko take idealne ked nemozem jest vsetko co chcem, kapustu, strukoviny, citrusy atd. Ale u kazdej je to individualne, mozno, ze kojit budem. Keby to slo lahko tak hej, ved uvidim. Poznam kopu nekojenych deti ktori uz maju 12-15 roko, nie su alergici, ani chorlavy, no mozno , ze nedostatocne kojenie sa prejavi potom. ☹

jastericka
2. nov 2008

Regi, ani ja Ťa nechcem na dojčenie prehovárať.....veď sú aj dojčené deti a predsa majú alergie, ale o tom som nechcela...
Aj ja si myslím, že s umelou výživou je oveľa viac starostí ako s dojčením.
Tak ja som nemala žiadne problémy ani s bradavkami popraskanými, ani so zatvrdnutým prsníkom. Naštuduj si problematiku správneho dojčenia tiež starostlivosť o prsníky a bradavky v prvých dňoch dojčenia je najdôležitejšia a potom by si nemala mať problémy a samozrejme dojčiť, dojčiť, dojčiť. Ale veď sa popýtaj Radky, ak si nie si istá, ona Ti isto poradí. 😉

A ešte ďalšia vec, za ktorú by som dojčenie nevymenila, je to neskutočne krásne (aspoň pre mňa). Neviem si ale predstaviť, že by som musela ísť v noci chystať vodu a zarábať mliečko. Ale je to sila zvyku všetko.

Ani prsia sa dojčením nedeformujú, to sú všetko len fámy, ono to je tým, že väčšinou ženy počas dojčenia nosia nesprávny typ podprseniek alebo také tie podprdy na dojčenie, ktoré prsia nepodopierajú a tým vzniká, že prsia ovisnú, ale samotným dojčením to nie je.

Ak budeš dojčiť, rýchlejšie sa dostaneš na pôvodnú hmotnosť.....a čo sa týka stravy, ja už jem skoro všetko aj kapustu si dám, ale s mierou samozrejme. Obmedzovala som sa prvé tri mesiace a skúšam postupne a keď vidím, že je malá OK, tak to veselo papkám.

No veď uvidíš, ako sa rozhodneš, ale zase, ak Ti to nepôjde alebo sa budeš s tým trápiť, tak budeš dávať UM, ale nevzdávala by som to.

paskova
2. nov 2008

No ja som Natlaku dojcila skoro rok, ale kombinovali sme to s UM a bolo to super. Viem, vravi sa, ze slabe mlieko neexistuje, ale mne z Beby spala ako dudok celu noc. A ked si predstavim, ze niektore maminy stavaju kazdu hodku, to si akurat stihne pomasirovat prsnik, vytlacit mlieko, umyt sa , natret sa a babo je zase hore 😒 A pride rano, kde musim chystat do skoly druhu dcerku tak si to celkom dobre neviem predstavit. A to nehovorim, ze cez den musim varit, prat, upratovat, a ucist sa s malou. Preto troska vaham. Kojit urcite zacnem, ale ked mi to nevyjde casovo, a budem vidiet, ze sa to da aj kombinovat, tak to spravim znova. Pri Natalke som nemala ziadne problemy s bradavkami ani so zapalom, ale Radka vravi, ze to teraz tak nemusi byt.

Takze to nechavam na nahodu ako to bude a uvidim.

vejinka
2. nov 2008

ja som sa v strave obmedzovala donedavna ale uz papam aj kapustu aj hrach aj sosovicu..proste pridavam postupne vsetko

jastericka
3. nov 2008

Regi, veď uvidíš, ako to budeš zvládať. Je pravda, že máš ešte jedno dieťatko, je to ťažšie. Určite si nájdeš spôsob, ktorý Vám bude vyhovovať 😉

To s tým vstávaním je môj prípad 😀 . Každú hoďku, na nervy... ☹

paskova
3. nov 2008

Dobre ranko maminy, ved ja tiez vravim, ze uvidim. Hlavne, ze aspon na zaciatku bude doma muz, aspon mi s Natalkou pomoze kym si zvyknem a potom uvidim. Aspon tie 4 - 6 mesiacov co sa odporuca by som chcela kojit. 😉

alinka189
3. nov 2008

jastericka, ty vstávaš každú hodku? teda, to by som asi zaspávala aj postojačky 😀
mne dnes spal super, jedol o desiatej večer, zobudil sa o 4 ráno a potom až po 8 ráno...keby mu to tak vydržalo 😀
no niekedy vstávam aj 3x za noc...

vejinka
3. nov 2008

uff my sme mali zlu noc do pol jednej spinkal a potom bolbol hore kazdu hodinu..hmm zeby segedinom? no smola lebo som sa rozhodla uz pomaly jest vsetko..on si zvykne..len dufam ze ma neklepne niekde z nedostatku spanku 😀

paskova
3. nov 2008

No alinka to mas paradne 🙂 Drzim ti palce aby to malemu vydrzalo. Ja som bola dnes na UZV, kedze dokimu sa zdalo, ze Sofi je mala. Ale dokina ma dnes ukludnila, ze je akurat a krasne pribera. Takze som prestastna. 😀

jastericka
3. nov 2008

Regi: veď sme Ti vraveli 😉 , tí doktori len plašia, radšej sa nás opýtaj 😀 😀 😀 . Ale nie, som rada, že je maličká OK.

alinka: čo by som za to dala, 3x za noc.....ale každá si zvykne na to svoje, ja som si už pomaly zvykla na to vstávanie, ale unavená bývam hrozne, najmä k večeru...

A idem sa pochváliť 😀 MY UŽ MÁME PRVÝ ZÚBOČEK 😀 😀 😀 .
Akurát dnes sme sa s Táňou o tom bavili, že bohvie kedy im vzídu a ľaľa, pred chvíľkou som to objavila, len tak cinkol na lyžičke 🙂

tanika.t
autor
3. nov 2008

jastericka, aáno pri Lidli a ja som bola v aute,šli sme z cintorína...všimla som si ťa neskoro,prvého som zbadala manželíka a potom teba 🙂
gratulujem k zúbku 😉 baby vy ste už atké veľké,tak to letí 🙂

ja som dnes 28.DC a mrcha nikde,namiesto toho len akýsi hlien..tak si už namýšľam,že čo ak......
ale podbruško pobolieva ako na ms..tak si z toho neviem vybrať,zvlášť keď mi MS chodila ako hodinky 😨

jastericka
3. nov 2008

tani, jééj, to by bola bomba, keby sa dačo dialo 🙂 .....ono, keď sa vajíčko zahniezďuje do maternice, vtedy má žena také bolesti v podbrušku, ako keď ideš dostať mrchu. Ja som to tiež tak pociťovala a myslela som si, že idem dostať a nakoniec mi to meškalo, urobila som si test a boli tam dve čiaročky.
Silno držím palce 😉

A veru letí to hrozne rýchlo 😔 a teraz neviem či sa mám z toho tešiť alebo mi má byť smutno 🙂

tanika.t
autor
4. nov 2008

jastericka,z toho sa môžeš iba tešiť🙂

baby,tak ja som testla dnes ráno -29.DC a neviem,obaja s manželíkom sme na ten test pozerali a pozerali 😀 a neviem,asi nejaký tienik tam je,ale asi si to len nahovárame 😒

paskova
4. nov 2008

tani, aj ja ti drzim velmi palce!!!

Evi gratululjem k zubocku 🙂 , ved mne sa tiez nezdalo, ze by babatko bolo male. Dokonca ked si pozriem svoje tehulske fotky s Natalkou a teraz, tak teraz mam vacsie brusko.

My dnes zaciname s prerabkou spalne, dufam, ze sa moc nenadrem, konecne si zacnem davat pozor na seba, lebo ked citam novemrovky nejako sa rozrodili 😒 , ja by som este take 2 tyzdne chcela zostat ako Kinderko. 🙂

alinka189
4. nov 2008

tanika, držím palce, nech si nič nenamýšlate, ale nech to je už konečne pravda!!! potom rýchlo píš 🙂

regi, že ako kinderko 😀 a melému to veru nevydržalo 😀 dnes dokonca plakal viac než inokedy. to asi aby som si moc nezvykla, že budem vstávať len raz za noc 😀

Martinka, gratulujem k prvému zúbku 😉 len maminu moc nehryz 🙂

jastericka
4. nov 2008

Táni, ak ste tienik videli obaja, tak si to určite nenamýšľate 🙂 . Však ešte budeš testovať, nie? Daj vedieť ako, som hrozne zvedavá. Držím palce 🙂 🙂 🙂 🙂

ďakujeme žienky

My sme dnes pre zmenu od 3 ráno hore, neviem či to je tými zubami, malá je v posteli hrozne nervózna, nechce spať ani pri mne, ani v postieľke, len sa krúti a vymýšla a nervózne mrnká.

Už jej vidno aj vedľa zúbok, tak budeme mať dva 🙂

loss
4. nov 2008

Tani drzim palce nech je tienik silny pasik
Evi gratulujeme k zubku
mala mi tu vsetko sklbe takze pa neskor idem k zubarke ☹

vejinka
4. nov 2008

tani..waw to by bolo uplne uzastne...moooc drzime palce..potom hod testik do albumu..a mozno ten tienik uvidime aj my 😉

vejinka
4. nov 2008

jastericka gratulujem k dvom zubkom 😉

vejinka
4. nov 2008

baby je normalne aby bolo v novembri takto teplo?? som uplne pomilena co mam malemu obliekat a sebe tiez 😨

stankalm
4. nov 2008

vejinka...aj mne je to divné toto počasie, ale vyhovuje mi to, len tiež neviem, čo malej obliecť...

Pašková...ja sa ešte vrátim k Tvojim obavám...chápem Ta, že Ti všeličo blúdi hlavou, hlavne ked dcérka je už taká vacsia, ale myslím si, že sa tým veľmi nezaťažuj, uvidíš sama podľa toho, aké babatko bude. Možno bude dobručké a bude aj dobre spávať, tak Ta kojenie obmedzovať nebude. Napr. moja malá sa od narodenia budila v noci 2-3 krát a od 5. mesiaca prespí celú noc, takže to je super. Ja som práveže vždy mala dilemu, že čo ak prídem o mlieko a ako to budem fungovať s fľaškami, toho som sa vždy bála, lebo takto vytiahneš prsník a kojíš, a neobmedzuje Ta to napr ani pri cestovani alebo počas návštev niekde u príbuzných.
A to kombinovanie MM s UM neviem, s tym nemám skúsenosti.

Evi - jašterička...aj tu gratulujeme k prvým dvom zúbkom 🙂
Musím Ti ale trošku oponovať, aj ked nerada, ale to, že či máš naštudované praktiky kojenia a správneho prikladania, to nemusí vždy vylúčiť problémy pri kojení...ja som to mala naštudované až-až a nevyhla som sa tomu na začiatku...takže to je individuálne 😉

Tani...aj ked sa nepoznáme, ale veľmi držím palce, nech to výjde 😵

jastericka
4. nov 2008

ahojky, veď jasne Stani, to máš pravdu, ale aspoň sa snažíš tomu predchádzať, ale dakedy sa fakt tomu nevyhneš. Ja som mala šťastie, že som nemala žiadny problém.

papa 🙂

slonicek
4. nov 2008

Ahojte žienky ako sa máte? 🙂

slonicek
4. nov 2008

chcem si dať fotky ale neviem ako to mám vložiť kde sa to dáva

jastericka
4. nov 2008

ahoj Kati, tam hore klikneš na fotoalbumy, potom moje albumy a dáš si vytvoriť vlastný album a tam potom vkladáš fotky. Už sa teším 🙂

paskova
4. nov 2008

Ahoj Katka, dufam, ze pojdes zajtra cvicit! 🙂 My sice vo velkom prerabame spalnu, som utahana ako mulica 😝 , ale pojdem urcite. Chcem si kupit od Radky krem a konecne si trocha oddychnem.

slonicek
6. nov 2008

Regi bola som cvičiť a sa mi to tam páčilo bolo dobre vydela som ťa ale nebola som si istá či si to ty v predu si cvičila vedla mojej spolužiačky Lenky ja som bola pri okne v modrom tričku aj na chodbe sme sa rozprávali 🙂 a aký ti to predala krém na prsníky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre