Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

slonicek
2. okt 2008

loss no malá Nelly je teda šikulka 🙂

alinka189
2. okt 2008

ahojte, ale ste toho popísali 🙂
ja som prišla akurát z pásov, všetko ok, ale ako ma dnes začala tá platnička (či čo to) bolieť...no úžas, ja neprejdem už ani pol kilometra ☹ a to som ešte dosť napísala. pri každom pohybe, akoby mi niekto nôž vrážal ☹
no ale musím vytrimať 😀

teda, tie svokry sa asi nikdy nezaprú 😀

loss, aké ste zlaté na tej fotke....a fakt takto na ten šerblík ste si zvykli? no to je výborné, šikulka Nellynka 🙂

inak, dnes som bola kúpiť v zdrav.potr. tie sieť.nohav., ale ja neviem, či som to dobré kúpila...nejaké lacné sa mi zdali....že 27,-/ks.....dobre som??? 😨

jastericka
2. okt 2008

alinka: dobre si 😀 Hej, to sú také lacné a sú super. Som rada, že je všetko OK, neboj, všetky bolesti sa po pôrode vytratia, veď už to máš za pár 😉

katka, Regi: ste zlaté s tou stravou, len si doprajte na čo máte chuť, ešte budete mať dosť času na diety 😉

alinka189
2. okt 2008

veru, za pár jastericka....len keby to tak nebolelo ☹ , lebo až krívam, ale ja vydržím pre drobčeka 🙂

joj, baby, veru sa najedzte teraz...potom už asi nebudeme stíhať ani to, xi.

weja
2. okt 2008

alinka - to je fajn, ze pasy dopadli ok... 🙂

holky, neviete o nejakom vodarovi? Potrebujeme zapojit umyvacku riadu, mame ju doma uz asi 3 tyzdne a nemozeme zohnat ziadneho vodara, ktory by ju zapojil... 😠 manzel ma sice cislo na jedneho, ale ten sa uz 2 tyzdne slubuje a nakoniec nic z toho, tak to musim asi zobrat do vlastnych ruk... 🙂 keby ste o nejakom vedeli, hodte mi prosim kontakt do IP, dakujem...

loss
3. okt 2008

juuuj ale nas chvalite DAKUJEME poviem malej aka je tu popularna
jastericka ano rano vsravame o kolo 6h napapa sa ja umyjem flasku a potom ju dam na nocnicek a ona automaticky zacne tlacit a je to HURA ze
no dnes o 16h skola teda taaaak sa mi nechce

slonicek
3. okt 2008

Alinka som rada že ti to všetko dopadlo ok neboj ešte pár týždnov a bolesti už nebudu 🙂
jastericka a vy ako?malá Martinka sa drží?

paskova
3. okt 2008

Ahojte dievcata, dnes je strasne ospaly den a mne treba do Decodomu, lebo si chceme vymenit spalnu. Uz tam chodim ako na klavir, dufam, ze dnes si uz konecne nieco vyberiem. Mala som dost otrasnu noc, to tie moje klby a vcera ked som bola tancovat ma zeny akoze potesili 😒 ze mam akosi velke brucho nato, ze rodim az koncom novembra. No teraz mi to furt chodi po rozume, ci mam dobre vyratany termin. Len dufam, ze ano neviem totiz co by som robila kedze muzika este nemam doma.

jastericka
3. okt 2008

Regi: neboj, určite mám dobre vyrátaný termín.....a nemáš veľké bruško, veď som Ťa videla v meste, máš krásne bruško, akurát....čo to tie žienky trepú....iba strašia
Aj nám treba ísť do Decodomu, chcem zase novú sedačku do obývky, lebo máme tam len taký rozťahovací gauč, na ktorom sme spali ešte v jednoizbovom byte a chceli by sme už niečo normálne....

Kati: Martinka je zlatučká, tak sa mení z dňa na deň, rozpráva, brble si, je to zlaté, soplíky jej už prešli, tak je super, lebo keď je dieťa choré je to hrôza

wejka: pýtala som sa mužíka ohľadom tej umývačky, neviem konkrétne číslo na vodára, ale tam, kde ste kupovali myčku by Vám mohli dať kontakt na servis a tam by mal byť človek, čo by Vám to prišiel zapojiť. My máme napríklad Whirlpool myčku a prišiel nám to zapojiť chlapík zo servisu, oni majú sídlo tam, kde sú mestskí policajti

loss: držím palce v školičke a Nellinka bude kde? U starkej?

lila794
3. okt 2008

Regi, mozem ta tak oslovit? Ja som sa takychto reci tiez napocuvala, bozeeee! Stale sa ma pytali, ci uz idem rodit a ja len v 7.mes. 😝 alebo, ci cakam dvojicky. Uz som si z toho nic nerobila. A termin mi aj tak v poslednom mesiaci posunuli dozadu, vraj moja dr. mi zle vypocitala. Akurat bolo to, ze Davidko bol veliky, tak asi preto to velke brusko. Ved sa na USG spytaj na predbeznu hmotnost.

lila794
3. okt 2008

Ozaj a aj mna klby straaaasne boleli a teraz po porode to je este horsie. Som ako 100rocna babka, ked idem v noci na zachod - idem skrcena, neviem vystriet chrbat a rozhybat klby v clenkoch - a ta bolest. Na stare kolena asi skoncim na voziku 😝

alinka189
3. okt 2008

paskova, ved vraj v druhom tehu je vždy väčšie bruško trošku ako v prvom, ale tiež si myslím, že ženy len tárajú, isto máš normálne...nič sa neboj. a keby aj....najdôležitejšie je zdravie vás oboch 😉

joj, aký je dnes den upršaný...iba spať 😀

jastericka
3. okt 2008

lila: to Ti nezávidím tie kĺby, mňa to našťastie prešlo po pôrode, tiež ma bolievali hrozne bedráky, v noci som mohla spať len na boku aj to ma bolelo ☹

Inak nemusí byť bábo veľké, keď je aj bruško veľké, nie? Moja kolegyňa mala bruško obrovské a narodilo sa jej len 2,5 kg dievčatko 🙂 Ja som zase mala bruško také normálne, nie dáke extra veľké a Maťka mala 4,130kg. Asi je to indivindi....

júúj veru upršaný, ach jo.... 😒

lila794
3. okt 2008

Veru, to mas pravdu s tym bruskom!!!!

paskova
3. okt 2008

lila kludne ma tak mozes oslovit.

Dakujem baby, ze ste ma ukludnili. Na UZV idem az za 2 tyzdne, tam sa opytam na velkost babatka. Inac ja mam len to brusko velke, vobec nie som opuchnuta ani sa mi nezda, ze by som inde pribral. No mozno troska prsia co je super, ale co z toho ked potom aj tak splasnu. 😒

alinka189
3. okt 2008

Regi, čo narobíme...tak sa musíme aspon teraz vytešovať, že sú väčšie 😀

lila794
3. okt 2008

Regi, ja som mala tiez iba brucho - iba tyzden pred som trochu opuchla. A tie prsia? 😝

loss
3. okt 2008

Evi mama dojde k nam lebo dnes mam skolu do 19,30h a to malu treba okolo 19h kupkat

zuzana24
3. okt 2008

tani drzim palce v skole nech to zvladaspopri malej.

paskova-Regi ak ta tiez tak mozem oslovovat?ja som mala tiez velke brusko ked som malu cakala aj doktori mi vraveli ze na to ze som prvorodicka mam velke brucho a mala sa mi narodila 4.226g a 52cm takze ako vravi evula nemusi sa ti narodit velka ale aj moze 🙂

jastericka
3. okt 2008

Žienky, manžel šiel vonku s kamarátmi, nechýba Vám to? Ja by som si taaak niekedy vyrazila von, ale nie sa opiť, len tak, vidieť konečne nočné mesto a sadnúť si niekde na čajík alebo pohár vínka ☹

zrzuska
3. okt 2008

ahojte.

tani a do akej skoly chodis?

wejuska no nam dnes opravili chladnicku lebo to nebola chladnicka ale mraznicka. zacala nam mrazit a teraz nam tam daco vymenili co stalo 2700sk a ja som ju pred hodinou odmrazila a zapla a znovu mrazi 😠 😠 😠
taka som nastvana. kupim novu ked ma uz nastve. len keby bolo za co. ale uz ma to se..... 3rocna chladnicka!

mozem sa opytat maminy. sa mi zda ze dakoho pozna. tak ak hej tak ti dam kontakt.

no inak aj mna sa stale pytali ze ci uz idem rodit 😅 a tiez som bola len neviem v kolkom mesiaci. hehe
to take reci jednym uchom dnu a jednym von.

my mame teraz problem sa vykakat. dva dni mi nekakala a vcera iba taku bobku 2x a dnes uuuuuplne minibobku a inak nic. ja dufam, ze sa zajtra vykaka.
lebo chudatko tak tlaci ze az place ☹

weja
3. okt 2008

jastericka - no my sme ju kupovali v Priore (ani neviem, ako sa ta predajna oficialne vola), ale na servis sa nas nenapadlo spytat... 😒 ale inak v blizkosti nasej bytovky je nejaky servis aj umyvaciek, manzel sa tam bol spytat, ale oni si pod servisom predstavuju, ze ked sa pokazi, donesieme ju, oni ju opravia a hotovo... ziadne zapajanie... 😖 nato vraj potrebujeme vodara, co nam to napoji na odtok a toho sa nemozeme dopatrat... 😠

zrzuska - tak to je na porazenie s takou chladnickou... 🙄 taku opravu reklamujte, ako si to predstavuju...? 😠

loss - ako bolo v skole? drzim palce, nech sa dari... 😉

a ostatne ako vikendujete? 🙂 my sme boli dnes v PP objednat si interierove dvere - chceme vymenit vsetky dvere v byte uz hadam 2 mesiace a teraz sme sa konecne k tomu dostali... dufam, ze na Vianoce ich uz budeme mat, lebo cela ta predajna (Merkury Market) vratane zamestnancov mi pripada nejaka chaoticka... 😖

zrzuska
3. okt 2008

weji to hej. drahy tam siel daco kupovat pre kamosa a radsej odisiel lebo boli zaspati. a presne zchaoseni 😒

jastericka
4. okt 2008

čo sa to robí, aj nám sa dáko všetko kazí v poslednom čase. Dnes sa nám pokazil ventil na spúšťanie vody do práčky, takže nemôžem prať, včera nám začala tiež chladnička, manžel ju odtiahol a celá bočná stena splesnivená 😠 , neprúdi tam vzduch, tak ževraj preto....

Luci a čo Ameli papká? Nedávaš jej veľa mrkvičky, že z tej zvykne zapekať. Ale bábo nemusí kakať každý deň, nie? Ale ak plačká, chúďatko malé 😔

waitinka7
4. okt 2008

Jastericka, nech nam ti krpci este trosku povyrastu a potom si dohodneme nejaky babsky vyjazd (my z koníka) a pojdeme na "didžinu" a na ten "pohár vínka"...Kazdej z nás by dobre padlo trošku si povyraziť...

Nám práčka tečia už dva roky, dvaja opravári tu boli, ani jeden ju nevedel opraviť a ten tomu tretiemu som volala uz asi 4 razy a neráčilo sa mu doteraz prísť... to len na margo tej bielej techniky.

Ten moj malý kaká zatiaľ skoro do každej plienky, je to asi normálne v jeho veku. Potom to už tak asi nebude. Podľa mna je normálne, že ked je bábatko staršie nekaká aj 3 dni.

Regi, a čo sa týka bruška, ja som ho tiež mala také normálne, a bábo malo 3,55 g. Je to indivindi ako píše jasterička. Dôležité je, aby ste boli obaja zdraví. Vykašlať sa na nejaké väčšie proporcie alebo nejaké kilá navyše...

zrzuska
4. okt 2008

evka no hruuuza.
no ja ked v pondelok zavolam tomu opravarovi tak aj ten bude asi prekvapeny a tiez bude mat nervy lebo ma roboty vyse hlavy. 😒

asi ju z bananu zapieklo mozno. lebo dlhsie som jej nedala a potom ho mala dva dni a asi preto. neviem. dnes som jej dala vlocky lebo tie uz moze a tie zmäkcuju stolicu tak hadam uz bude dobre. ale dnes kakala cely den ale take trosky ale aspon daco.
no taky otrasny uprsany den, ze ameli bola normalne nervozna. asi aj z toho. ani von sme neboli. a spala mi iba 2x po pol hodine tak bola plana.

jeeeeeej waitinka uz mate dva mesiaciky prec 😅 uz skoro tri 😅
ako to leti. to je neuveritelne.

baby mne sa normalne zhnusilo varenie. ja som na nervy uz z toho. dnes som pol dna varila a zajtra treba zas lebo zajtra sa to zje a na pondelok nebude 😠 drahy si brava obed z domu.
okrem toho uz fakt neviem co mam varit ☹ a pri malej sa mi aj zle. dnes som si vtrepala do kuchyne postielku tak sa tam hrala a vydrzala. nastastie.

alinka189
6. okt 2008

ahojte....a kde ste všetky?
už ste vyriešili tých opravárov?

veru, waitinka, rýchlo ide ten čas...ved na stretku ste mali 5 týždňov, však?

mna dnes od rána nejako pichá v boku, ako keby som bežala 12-minutovku 😀

bambulka026
6. okt 2008

Zrzus, ja som uz tiez nestastna z varenia.
Nemam napady, a najhorsie je ze muz tiez chodi na obedy domov a ten nezje hocico... ☹
Mam pocit ze varim stale dookola to iste.

Loos, do akej skoly chodis? 😲
Ti nezavidim ucenie popri malej, aspon ze je dobrucka...

Alinka, uz sa Ti to krati, meno uz viete? 🙂

jastericka
6. okt 2008

ahojte žienky, dnes som behala po úradoch, na sociálke som stretla Regi, tehotenstvo jej pristane 😉

júúj s tým varením...našťastie sa manžel stravuje v práci, takže večer, keď príde domov nevyžaduje varené jedlo, stačí mu pečivo so salámou a dákou zeleninou, občas urobím praženicu a tak. Varím len cez víkend a ja si cez týždeň uvarím fakt len také rýchle jedlá, ako špagety, kuracinu len tam opražím....

Ale aj cez víkend dakedy neviem, čo mám variť, tiež mám pocit, že jeme stále to isté, ako píšete žienky. A ešte keď kojím, tak sa bojím experimentovať s korením ....

Alinka: to pichanie už môžu byť kľudne poslíčkovia 😀 ,hurááááááá, Alinka nám čoskoro porodí malého Alinôčka 😝 😀

lossík: ako v školičke? Ako to zvláda Nelly bez Teba?

slonicek
6. okt 2008

Ahojte žienky ako sa máte?ja celôkom dobre malinkása hýbe poriadne v noci mi nedá spať 🙂 ale aspon ju počujem
Alinka no zachvílu už bude malinký nasvete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre