Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

alinka189
26. sep 2008

paskova: nachystané vecičky, ešte visia na sušiaku, dnes to idem požehliť. a ešte mi potom treba ísť do lekárne po genciánku. A vravíš, že novembrovky už majú tašky do pôrodnice? Ja tašku veru zbalenú ešte nemám, hádam stačí za týždeň 🙂
rozmýšlam, čo ešte by bolo treba....no inak už asi všetko. ale môžeš niečo pripomenúť, možno práve to nemám 😅

paskova
26. sep 2008

alinka: no mna hlavne trapi ta lekaren aby som odtial mala vsetko. Napr. take jednorazove nohavicky pre mna. Pri prvom porode som to nemala, neviem ci to teraz treba a hlavne koli comu. A este kojenecka podprda. No ja mam este stale male prsia, no uz mam vlastne 75 co je zaaaazrak a vsetky kojenecke podprsky su mi velke. Pri Natalke som si kupila len tie lambady a stacilo mi to. Takze ak mas ine infosky porad. 😉 Uz som 9kg a mam strach, ze sa to len teraz zacina. Ty si pribrala kolko?

alinka189
26. sep 2008

ja tie jednoraz.nohavičky nejdem kupovať. a veru ani neviem, či ich treba.
s tou veľkosťou sa netráp, som na tom rovnako 🙂 , ja som kúpila jednu v jednom obchode u nás na podbrez.a ked ju oblečiem, tak mi skoro akurát a ešte trošíčka vôľa...že ked sa nalejú mliečkom, ale mala by byť dobrá, lebo je elastická. tiež mi najprv ponúkali obrovské velkosti a ja reku kdeže mne to bude 😀
aj ja som pribrala 9kg...zatial 😉

waitinka7
26. sep 2008

loss, to je super, ze malu ucis tak skoro do nocnika...

jastericka
26. sep 2008

kočky, s váhou si naozaj nelámte hlávky, sústreďte sa na Vaše detičky v brušku.

Ak Vám môžem poradiť, čo sa týka nohavičiek, tie jednorázové nie sú až také dobré, kúpte si v zdravotníckych potrebách pri poliklinike tie sieťkované nohavičky. Stačia Vám 2 kusy, dobre Vám budú držať vložku, keď budete si budete kúpať detičky alebo pôjdete na raňajky, obed, večeru, lebo chodiť len s vložkou nie je bohviečo. Veľmi rýchlo schnú, keď si ich preperiete a sú super aj v tom, že Vám rana dýcha a rýchlejšie sa hojí.
Ali, Ty ak pôjdeš cisárom, ale sa tiež budeš zo spodu čistiť,tak Ti tiež treba.

Ja som si kupovala kojacu podprcu a tiež som sa smiala, že koľko miesta v nej ešte je a veru že mi bola len tak tak, keď sa mi v pôrodke začali nalievať prsia. Ono je to najhoršie prvé dni s tými prsiami, potom sa to zase dostane do normálu.

Ali, tašku by som si už zbalila, nikdy nevieš....Ja som si balila postupne, vždy som si ju dopĺňala niečím, čo ma ešte napadlo.
Začala som uterákmi a postupne som pridávala vložky, krémy, masť na bradavky atď atď

waitinka7
26. sep 2008

paskova, ak si doteraz pribrala len 9 kg, tak vela uz nepriberies, najviac 3-4 kg, v 9-tom mesiaci uz zena velmi malo pribera...Tak to mas fajn vahu...
CO sa tyka jednorazovych nohaviciek, ja som ich vobec nevyuzila...a potom som malaa aj take sietkovane jedny, a ani tie som nevyuzila...

slonicek
26. sep 2008

Ahojte dievčatá všetky Vás pozdravujem ako sa máte?
loss no malinká je šikovná ked už sedí na nočníku 🙂
Alinka a ty sa máš ako?

slonicek
26. sep 2008

Pasková jednorazové nohavičky su super ja si ich tiež kupim a dostať ich v detičkove aniesu ani drahé.

loss
26. sep 2008

dakujeme som zvedava ci sa nam to podari aj zajtra 🙂

alinka189
26. sep 2008

jastericka, neplaš ma 😀 ešte nech trošku v brušku vydrží...ale slubujem, že na budúci týždeň sa už pobalím 🙂
a asi tie sieťkované pôjdem teda kúpiť, ked vravíš...máš pravdu, na tie obedy, raňajky a tak. a v tých zdravot.potrebách čo sú naľavo ako vchádzaš do polikliniky? či aj v lekárni majú?

slonicek a kolko stoja v detičkove? lebo tam podla mňa nič lacné nemajú 😀
inak, máme sa fajn, dakujem. ty sa pochvál. kedy to ideš na ten cukor? v utorok?

lossik, budeme držať palce, aby už len na nočník 😉 ale šikovná je, ved vlastne má ešte na to čas 🙂

stankalm
26. sep 2008

ahojte...dlhsie som tu nebola a koooolko ste toho popisali 😉
Pozdravujem tehulky, netrapte sa nad vahou...hlavne nech ste Vy aj malinke zdravucke.
Ak mozem poradit do porodnice sa zidu tie klasicke sietovane nohavicky zo zdravotnickych potrieb ako pisala jastericka, stacia Vam dvoje, daju sa aj preprat.
Paskova, ja som si tiez nekupovala podprdu na kojenie, ale tie lambady, v Silvii maju take super, tenke ramienka a su prijemne na telo a "bez švov".

Lossik...a to uz davas malinku na nocnik? Ona uz aj sedi sama? Ja sa nechcem velmi starat, ale podla mna je to este skoroooo...a neboj, ked Ti zacne mala chodit okolo roka, tak ju nocnik rychlo prejde...Ja som Tamarku zacala davat ked ma napadlo tak okolo 9 mesiaca a aj to bola viacmenej nahoda, ked sa jej poradilo tam nieco "vykonat" 😉 Teraz ma 2 roky a este stale v tom nema celkom jasno...takze este je mooooore casu na toto... 😵

danka24
26. sep 2008

ahojte prepacte ze som tu vam skocila do debaty.. ale neviete ako sa ma wejka??

waitinka7
26. sep 2008

StankaLM, podla mna je fajn, ze loss uci malu na nocnik uz teraz...moj synovcek tiez zacal na nocnik tak skoro, a od roka v podstate nekaka do plienky, len cika...a od roka a pol nenosi ziadnu plienku, prip. len na noc niekedy.
Ale ved je to individualne...

zrzuska
26. sep 2008

ahojte.

moja ameli tiez rada kaka ked ju odbalim. uz tiez rozmyslam ze kupim nocnik a tam ju posadim. to sa bude vytesovat.
loss aky mas nocnik? nejaky obycko ci taky co sa tam dieta moze drzat alebo hrajuci alebo ake vselijake su. ja netusim aky je dobry. uvidim co zozenieme 🙂

boze to je neuveritelne ako to leti. nedavno som si kreslila grafy, merala BT a robila ovu testy a zrazu riesim nocnik 😅

no ja sa pripajam k jastericke. z vlastnych skusenosti tiez odporucam veeeeeeeeeeeeeelmi tie sietkove nohavicky. ja som mala tie jednorazove a doma som to skusala a porovnavala. drahy krutil hlavou. ale fakt su lepsie. tie jednorazove mam doma zabalene a nepouzite. ak chcete 😉

loss
26. sep 2008

zrzus nocnik mam obyc dostali sme ho ku plienkam takze iny neriesim
stanka mala je velmi sikovna nedavam ju sediet stale ale ked sedi drzi sa skvele a dnes sme len skusili ci sa vykaka lebo kaka dost pravidelne a podarilo sa
a co sa tyka toho ci je na nocnik skoro mysli ze ona si to este neuvedomuje ale aj ked kaka do pienky musim ju zdvihnut ako keby sedela takze tak mozno sa nam to uz nepodari a ako pise waitinka je to vsetko na detoch niektore sa naucia skoro ine neskor nechcu takze tak
no a sietove nohavicky ja som ich mala tiez su proste suprove ozaj pridavam sa k jasterke a aj zrzuske 😵

stankalm
26. sep 2008

lossik...dufam, ze som sa Ta nejak nedotkla alebo co, ak ano, prepac, ja si len myslim, a nie som sama, co mame take vacsie deti, tak vidime, ze je to uplne zbytocne..tak ja len preto ...samozrejme ako pise waitinka, je to u kazdeho dietatka individualne. Mozno ked budu mat Vase deticky tak ako moje, tak mi date za pravdu 😉

Pretoze aj mne hovorili, ved uz skusaj davat na nocnik a tak, tak som davala, kym nezacala chodit, super, vysedela aj pol hodiny, az mala otlacky na ritke a ako zacala chodit, ako ked utnes...a to riesia aj maminy tu na konikovi...ani pocut o nocniku, pretoze objavuju ine zaujimavejsie veci...a je to fakt pravda, co vsade pisu, ze deti si to zacnu uvedomovat az okolo 2 rokov a niekedy aj neskor. Tie co skor, tak je to fakt zazrak.

Ale samozrejme ja sa tiez tesim, ze su take sikulky vase male, aj vam zavidim, lebo ta moja, ta sa uz nechce niekedy ani dat pomojkat, uz ma proste svoj rozumcek a rozkazuje nam vsetkym naokolo 😎

A lossik...Ty si kamoska Katky F. z Dubravy? Lebo mi Ta raz spominala a nejak mi to na Teba sedi 🙂

jastericka
26. sep 2008

hehe, čafte, nechce sa mi písať, tak len tak, že súhlasím so fšetkými, hehe 😀 😀 😀 😀

....a trošku mi švitorí, lebo mám ponorkovú chorobu z toho, že stále trčím doma....

tak papa

hej, ali: áno,sú to tie zdravotnícke potreby, keď vchádzaš do polikliniky, tak naľavo 😉

môžem potvrdiť, Nellynka lossíčatko je fakt šikovnica, to Maťka sa na ňu nechytá a to je o dva týždne staršia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Stanka: zajtra ideme na svadbuuuu, hurááááá, aspoň vypadnem trošku z tohto kolotoča 😉

weja
27. sep 2008

ahojte..
som rada, ze sa mate vsetky ok, tak sa opatrujte, aj svoje deticky...

alinka189
27. sep 2008

wejka, ahoj... a ty ako, moja? psychicky isto nie dobre, ale po fyz.stránke sa cítiš dobre?

jastericka
27. sep 2008

weji ahoj aj ja sa pripájam k Alinke, ako sa máš po fyzickej stránke? Je to veľmi hrozné?

paskova
27. sep 2008

Ahoj weji, uz som si myslela, ze sa ani neohlasis. Urcite ti nie je najlepsie, ale drzkaj sa moja.

zrzuska
27. sep 2008

weji drzkaj sa. si velmi silna.
ja by som na MK nechodila istu dobu urcite lebo ja by som sa zosypala. obdivujem ta ako sa drzis

evka 😀

weja
27. sep 2008

po fyzickej stranke je to celkom fajn, cakala som, ze to bude horsie, ale nastastie je to ok, babo bolo este malinke, takze zospodu ma nic extra neboli... a brusko uplne zmizlo... a neskor sa zasa chystam zacat pit alchemilku, nech sa maternica zregeneruje...
keby sa to aj po psychickej stranke dalo tak lahko resetnut... 😔 no co uz, stalo sa, inak to uz nebude, takze sa s tym musim vyrovnat a zacat od zaciatku... len uz by som bola najradsej, keby uz skoncilo toto blbe obdobie, ked este vela znamych zavola alebo ma stretne niekde v obchode a pyta sa, ci brusko pekne rastie... 😔 je to na nervy, vobec sa mi nechce o tom hovorit a stokrat to rozoberat a vysvetlovat...

ja viem, ze sa stavaju aj horsie veci a aj sa to tak snazim brat, ze kazda skusenost je na nieco dobra, aj takato priserna, len niekedy je to tazke...
no tak som sa vam zase vystazovala... ale dakujem, ze na mna myslite... 🙂

vejinka
27. sep 2008

wejka obdivujem ta ako to zvladas..ja by som isto uz lezala na psychiatrii 😖

loss
27. sep 2008

weji drzkAJ SA raz budes isto skvela mamka 🙂

jastericka
27. sep 2008

weji: 😉 😉 😉 už bude len lepšie 😝

bambulka026
27. sep 2008

Paskova, ja som mala tie jednorazove nohaviky a bolo to lepsie ked ti tu vlozku daco drzalo.
Nemusela som sa bat ci mi niekde nevypadne a ked som moc krvacala tak som si tam strcila i 3...
Nie su drahe, stoja okolo 40 sk a staci ti 2oje.

Wejka, drz sa...

vejinka
28. sep 2008

veru..prvy den som mala len vlozku bez nohaviciek a citila som sa ako posrata ked som horko tazko vyliezla z postele a sla na wc..tie nohavicky su super vec aj ked na moj vkus drahe za take nic..inak ja mam dve keby si xcela..asi ich uz nevyuzijem nechystam sa na dalsi porod..ale zasa je to otazka hygieny..takze asi je lepsie ked si ich kupis..dobre sa peru a vyschnu zachvilku a dostat ich asi len v tych zdravotnickych potrebach vedla polikliniky

slonicek
28. sep 2008

Alinka no aj ja som bola v detičkove nič moc po kočík ideme až do ZA nič tu nemaju ty si si kde kupila kočík?
a tie nohavičky stoja 200sk a je ich tam 5 tak mi hovorila kamoška čo somnou ležala v nemocnici ona mi ich ukazovala a že je to dobrá vec aj ja si ich pôjdem tam kupiť .Už sa ti to pomalinkiy blíži a ako sa bude malinký volať? 🙂

slonicek
28. sep 2008

vejinka malinký sa drží?je podarený 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre