Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

alinka189
27. aug 2008

nieee 😅
však ja dám vedieť 🙂
dnes sa ideš teda do toho tesca vyvetrať? potom ale uvidíš prekvapko od svokry...ale aspon sa pokochaj, čo potom dostanete 🙂

slonicek
27. aug 2008

Ahojte dievčence ako sa máte?ja som bola na menších nákupoch aspon niečo som pokupila ,no uvidíme v utorok čo mi povedia v poradni a 9.9 idem do toho Popradu na to 4D tak som zvedavá potom Vám napíšem. 🙂

slonicek
27. aug 2008

Alinka ty už máš meno vybraté pre malinkého? 🙂 🙂

weja
27. aug 2008

alinka - aby to nebolo tak, ze budete mat vybrate meno a na porodnej sale v euforii vyhrknes ine 😀 aj take sa uz vraj stalo... 🙂
no rada by som tam skocila... musim sa priznat, ze mi ide hlavne o tie detske veci, zvysok ma az tak nezaujima... 😀 vsak nevadi, ze ich uvidim, ved svokra ani netvrdila, ze to ma byt prekvapko, to len ja som bola prekvapena, ze uz vobec nieco nakupuje... 😅

slonicek - drzim palce do poradne a potom aj na 4D 😵 kolko to vlastne trva, kym vas objednaju? 1-2 tyzdne? aby som sa vedela dopredu zorientovat... 😉

alinka189
27. aug 2008

weja, aby najväčšia sranda nebola, že bude baba, ked si tu tak hlavu lámeme 😀 , ja som zas taký prípad počula 😀
a svokra bude mať prvé vnúčatko?
mna na to 4D so PP objednali zo dňa na deň...ale možno preto, že som bola už v 25tt a oni mali potom dovolenku a majú tam napísané, že najlepšie je do 26tt, tak by som už prešvihla.
ale Loss čakala myslím, týždeň....či si to pletiem Loss?

jastericka
27. aug 2008

ahojte kočky, idem sa pochvááliť, dnes Martinka zaspinkala aj doobedu aj poobede sama, bez cicky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Noooo, vlastne, úplne to tak až pravda nie je, lebo som ju drndala na rukách a skákala na fit lopte, ale aj to sa ráta, hej a počúvali sme pritom Desmod album a pri tretej pesničke jej už hlávka padala,hehehe

A vymyslela som grif, ako si v noci ušetriť energiu. Večer som si odstriekala mlieko a v noci, keď som nevládala, k nej vstal Miško a na moje prekvapenie zaspala aj pri fľaške... 🙂 tak sa z toho vytešujem, len aby jej to vydržalo

Aj keď to natriasanie na rukách tiež nie je bohviečo, ale aspoň budem svalnatá. 😝

na to Tesco ste ma nažhavili, už sa neviem dočkať...

Katka 9.9. to budem na Teba myslieť, to si zapamätám, lebo Martinka má vtedy meniny 🙂

A ešte niečo: MARTINKA MÁ DNES 4 MESIAČKY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jastericka
27. aug 2008

Lucka, kľudne príďte 🙂 🙂 🙂

zuzulik79
27. aug 2008

weja - ahooj, už sme sa dlho nepočuli, nepísali, ja som po dosť dlhej odmlke, mala som štátnice a pôrod, a od Janky K. som sa dozvedela, že čakáte bábätko, je to tak? všetko v poriadku?

weja
27. aug 2008

alinka - no tak premyslite pre istotu aj nejake dievcenske meno 😀 ale 3D sa vraj malokedy myli, takze verim, ze to bude chalan ako vysity... 😉
svokra bude mat uz 2.vnuca, ale zjavne ju to dostalo aj po druhy krat 😀
cakat tyzden na ten 4D je este celkom v pohode, to by som nejako vydrzala, aj ked by ma mrle zrali 😅

jastericka - Martinke zelame vsetko najlepsie k 4 mesiacikom 😵 😵 😵 uz je z nej velka baba, tak na case, ze by sa konecne polepsila a netrapila tolko maminku... 😉

weja
27. aug 2008

zuzi - ahoooooj.... no to mas pravdu, ze sme sa straaasne dlho nepoculi, mala si toho asi dost... ale ja som sa Janky pravidelne pytala, ako sa vam dari, takze som bola trosku v obraze... 🙂
ano, cakame drobceka vo februari 😵 tentokrat verim, ze vsetko dobre dopadne, zatila sme ok... (klop-klop)
inak krasne meno ste vybrali pre malinku, aj nam sa velmi paci... 🙂 ale inak sme mena este velmi neriesili...
tak som rada, ze si to vsetko zvladla - statnice aj porod... a dopocula som sa aj ja, ze sa chysta do vasej rodiny dalsi prirastok... 😵 tak drzim palce...!!!

zuzulik79
27. aug 2008

weja - tak som veľmi rada, že je všetko ok, meno nie je podstatné, hlavné vec je zdravie dieťatka, a či to bude chlapček alebo dievčatko je v podstate fuk, jojo, Janka čaká maličké 3.1, tak sa tešíme, ešte čakáme na pohlavie, no zatiaľ to znáša ok, ani bruško jej nie je vidno, vyzerá akokeby sa len dobre napapala, minule som ťa z dialky videla s tvojím manželom, dúfam, že sa konečne stretneme a ohlásim sa

tanika.t
autor
27. aug 2008

ahojte 😉 som sa dočítala,že ďaľšie stretko??? 🙂 wejka,ak by mi to vyšlo,môžem ísť a robiť ti doprovod 😀

weja
27. aug 2008

zuzi - no ved to, hlavne je zdravie... a ako to vy zvladate? uz ste si nasli nejaky system? 🙂 Janke drzim palce, nech vsetko dobre dopadne... fuuha, tak to je takmer o 2 mesiace popredu... isto aj brusko za chvilu vykukne... 🙂 mne uz pomaly rastie odteraz 😀
tak to dufam, ze sa nabuduce ozves, ked uz ja som slepa.... 😉

tanika - no jasne, dalsie stretko je urcite v plane, len termin este nie je isty... 🙂 to je od teba mile, ze by si mi robila doprovod, ale dufam, ze by si to baby este s tym LH rozmysleli... 😀

loss
27. aug 2008

jej vsetko naj Martinke k 4mesiacikom 🙂
weji uz 15tt super
a inak caute vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

waitinka7
27. aug 2008

Jastericka...ja to s tym odstriekanym mlieckom robim od narodenia. Dam to malemu z flasky vecer ked vidim, ze nemoze zaspat, to ho zasyti a potom spinka v pohode do druhej. Ale v noci si ho uz normalne prikladam, hoci sa mi tiez nechce vstat. Ktorej sa chce 🙂))) vsak 🙂)))
Musime zorganizovat dalsie stretko, aby prisla aj tanika...dobre to padne, pokecat si s niekym, kto ma podobne starosti a radosti ako ja.

zuzulik79
27. aug 2008

weja - no po pravde najhorší bol asi ten prvý mesiac, kým sme si na seba samé a hlavne na nás režim zvykli, ale všetko sa dá, je to v pohode, potom prišli prvé koliky, teda neviem či to vôbec boli koliky, pretože Linduš prdkala dosť dobre, no ju zapekalo, ešte mám kamošky mamičky, poradili rektálnu trubičku a to pomáhalo, nebolo to každý deň, no bolo to, a ten jej plač, no hrôza, teraz momentálne je okúpkaná, ešte sa hrá a asi pozerá telku 😀 , no a o pár minút idem hajde do postielky, neviem čo by som dodala, no stojí to všetko za to, 🙂

jastericka
27. aug 2008

ahojte volam sa erik narodil som sa mamicke vejinke o 12.55 a moje miery su velmi slusne posudte sami dlzka 48 a vaha 3100 velmi sa tesim ze som uz na tomto svete

baby, vejinka už má synaaaa, toto bolo napísané v téme Pôrodnica LM 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

huráá, všetko dobréééé a najmä veľa zdravíčka a síl v prvých týždňoch

waiti: noo, to sme vyskúšali až teraz, mne sa bohvieako nedá mliečko odstriekávať. Na jeden krát odstriekam veľmi málo, tak som si dnes počas celého dňa chystala na noc, tak je fľaška pripravená. 🙂

ďakujeme všetkým za gratulácie k štyrom mesiačkom 😉 nedobehnete v piatok? čo máte v pláne?

tanika: ahoooj, ako sa mášky? Čo novuo?

lossík: príďte nás kuk 😉

zuzik: sme susedky, ale ideme kecať cez internet, hehe 😝 😝

loss
28. aug 2008

jej vejinke gratulujeme a zelame vela mliecka 🙂
jastericka urcite prideme mozno aj zajtra zavolam OK

weja
28. aug 2008

dobre ranko vsetkym 🙂
jeeej vejinke blahozelame k synacikovi 😵 nech su len zdravi a v poriadku... vsetko dobre prajeme...! 🙂

zuzi - no viem si to predstavit, ze prvy mesiac je isto najhorsi, ale uz to mate za sebou, takze teraz si to uz budete len uzivat... 🙂 tesim sa na to aj ja...

alinka189
28. aug 2008

ahojte babule....

vejinka, GRATULUJEEEEM.....teda sa už v poradni nestretneme a nakoniec už budeš aj doma, ked ja pôjdem...tak už len na stretku aj s Erikom 🙂
a miery má fajné 😀

jastericka, Martinke všetko najlepšie, hlavne vela zdravíčka 🙂

weji, tak už sa vypúčate troška? supeeer, len tak dalej.

tanika, veru na dalšie stretko už nemôžeš neprísť 😉

Lossíčatá, ahojte 😉

jastericka
28. aug 2008

Táni, zajtra ideme do Trenčína za rodinou....tak nič zo stretka ☹

Baby, čavko, mne je tak zle, čo som nevyspatá 😢 😢 😢 😢 😢 😔 , aspoň 4 hodiny súvislého spánku, pjosííím ☹

weja
28. aug 2008

alinka - no trosicku sa uz vypucame... 🙂 drahy sa ma vcera spytal, ci to mam uz naozaj take narastene brusko, alebo ho len tak vypucam... 😅 ale uz by som chcela take naozajstne, viditelne... 😵 ale vsak dorastieme...
alinka, dnes som bola aj ja nakuknut v babetkove na kociky, ale len som si ich obzrela, neskusala som ani jeden, ale mne sa zdaju vsetky akesi podobne... 😅 som ostala normalne v pomykove, uz teraz vidim, ze budem mat s tym vyberom problem... ved ja ani poriadne neviem, co by taky kocik mal mat, aby bol fakt dobry... nechces ma zobrat nabuduce so sebou, ked pojdes nejake pozerat...? 😅

jastericka ☹ a nemozes si na chvilu zdriemnut, ked Martinka zaspinka? juuuj maminy, mate to tazke... 😒 alebo keby ti ju niekto zobral aspon na hodinku na prechadzku, ze by si si chvilku zdriemla...

tanika.t
autor
28. aug 2008

vejinka,pripájam sa ku gratulácii 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵
nech ste obaja zdravučkí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jastericka,mám toho viac...stále nejaké vyšetrenia....momentálne zas niečo vybavujem...veď viac poviem osobne,alebo napíšem ti IP.... 🙂

tanika.t
autor
28. aug 2008

alinka,tebe som už poslala IP 🙂

jastericka
28. aug 2008

tanika:napíš IP, som zvedavá, ako nažívaš 😉

wejka: veď to je to , že keby mi ju niekto zobral kočíkovať....lenže je tu ten problém, že ona v kočíku nebude....ja už aspoň viem, ako na ňu, keď sme vonku, aby aspoň čuškala....
Dakedy si ľahnem k nej, keď cez deň spinká, lenže to som potom ešte viac rozbitá a bolí ma hlava, lebo ja by som spala aj dve hodiny a ona ma vždy zobudí skôr.....
No neostáva mi nič iné len vydržať, šak to prejde, dúfajme....že nebude do 18-tky vstávať a budiť mamu 😀

Baby, my sme dnes už namontovali šporťák, ten sa dá dať skoro do ľahu, však možno ten sa jej zapáči.

wejka: napísala som Ti IP ohľadom kočíkov 🙂

zrzuska
28. aug 2008

cafte 🙂

my ideme zajtra do sturova az do nedele. dufam ze bude dobre. su tu dve alebo tri veci ktore mi mozu pokazit celu minidovolenku. bude tam oco s frajerkou 😠 tak dufam ze mi nepo....re dovolenku tak ako vianoce ☹ a tiez dufam, ze drahy sa mi bude aj venovat a nebude pit s kamosom (ostatni su ok). no a tak..... 😔 ale radsej uz nad tym ani nerozmyslam. 🙄

ja sa tiez pripajam ku gratulaciam a prajem zdravicko, veeeeeela mliecka a ziadne bolenie bruska.... prosto spokojne babatko a maminku 🙂 🙂 🙂

baby ja neviem co mam robit s tym vysypom co ma ameli. v pondelok asi zavolam dokine. lebo to uz sa mi nepaci ze to ma tak dlho. ono uz nema tie vyrazky cervene. uz to ma blede ale ostala jej drsna pokozka a take flaky suche a niekde aj take docervena akoby. take ako ekzem mi to pripada ☹
mamina mi radila aviril olejcek ale ten sa mi zda ze jej to drazdi. lebo ona nemoze hocico na pokozku. tak a tento sme neskusali predtym ked nic nemala ci ho moze pouzivat. inak sme vobec nic od narodenia nemenili.

no a dnes som malej varila na tri dni a sterilizovala to a mamina mi povedala ze kratko ze sa mi to asi pokazi. ma poraziiiiiiiiii 😠 som sa s tym prplala cele doobedie. a kolko zeleniny som minula. no slak ma trafi.

evka neboj sportak sa jej bude pacit. ja som malej polohovala opierku trochu vyssie a aj tak sa hnevala a potom som zistila ze ona chcela celkom sediet. hehe. tak teraz uz oki. 🙂
drzim palceky.

stankalm
28. aug 2008

zrzuska...ja sa tu trosku zapletiem...ja pouzivam na taketo zacervenania alebo ako pises, ze to ma mala drsne..alebo napr. aj na zaparenu cikusu alebo ritusu IMAZOL krem, ten je fakt dobry, odporucila mi ho aj dr. Tak vyskusaj, da sa kupit aj bez receptu alebo sa este pre istotu opytaj Tvojej dr. co na to povie, ked to uvidi.
A prijemny oddych v Sturove 😉

weja
29. aug 2008

jastericka - dakujem za vycerpavajuce info ohladom kocikiv 🙂 fakt je to na nezaplatenie, ked ti ma kto poradit... 😉 budem to musiet zacat intenzivnejsie studovat, lebo som potom ako tela, ked pridem do obchodu... 😅

zrzuska - drzim palce, nech vsetko dobre dopadne... aj s tymi vyrazkami, aj s dovolenkou 😉 prijemny oddych 😎

weja
29. aug 2008

inak vejinka uz ma maleho Erika v albume, je to kraaaasne dietatko 😵 tak nazrite, ked budete mat cas 😉

paskova
29. aug 2008

weja: ak mas dobre infosky o kocikoch posun aj mne prosim Ta. Moj muzik totiz praqcuje v zahranici a domov pride az 15. novembra a ja mam termin 29.je to dost sibenicne a vyzera to tak, ze si kocik musim vyhliadnut sama. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre