Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

tanika.t
autor
17. apr 2008

dobré ránko 🙂

jastericka,veru je to nanič,je mi zle od raňajšej tabletky,ako keď som bola tehu-ale vtedy som to brala lepšie 😒
ale vydržať musím,tak čo už narobím 🙂

ty sa na tie vaše susedy-dôchodkyne vykašli,oni to berú inak,majú iné zmýšľanie...ty si len rob podľa seba 🙂
a čo malinká?ešte kľud?

weji,napíšem ti IP

weja
17. apr 2008

dobre ranko 🙂
vejinka - dakujem 🙂
jastericka - verim, ze je to o nervy tieto posledne dni, ale uz to dlho nepotrva... 😉 na susedy sa vykasli, vacsinou su protivne aj tak, ale teraz si uz duplom nevsimaj, lebo teraz v tomto stave par dni pred porodom ti polezu na nervy duplovane, iba co sa budes kvoli nim rozculovat... 😖
tanika - tie tabletky su fakt svinstvo... 😝 a nepomaha ani ked sa poriadne naranajkujes predtym? zeby si tu hnusobu v zaludku niecim obalila... 🙂 je to fakt na figu, dufajme aspon, ze zaberu... 😉

loss
17. apr 2008

dobre ranko
jastericka stale nic 😔 no ta mala si robi co chce
Tani skus sa najest mozno ma Wejka pravdu oklames zaludok
Wejka ahoj kedy ides k lekarke?
ja to mam dnes za 25dni no tak som zvedava dokedy tu budem strasit 😀

weja
17. apr 2008

jeeej loss, ze 25 dni... 😵 ale to ubehlo ako voda... a ako sa citis?
doktorka mi kazala prist tyzden po skonceni mrchy, takze to vidim az na koniec aprila... predtym jej este zavolam, kedy tam bude...

alinka189
17. apr 2008

tanika, tie tabl.ti nemôže vymeniť za nejaké na rovnakej báze, z kt.ti nebude zle? zvykne sa tak robiť, napr.aj pri antibiotikách, ked niekomu "nesadnú". ja si myslím, že ich tvoje telo odmieta a zase má to nejaký efekt, ked idú z teba aj tak von? 😒 Síce neviem, nie som doktorka 😀 , len ma tak napadlo, prečo ich musíš jesť, ked ti je z nich zle? čo ti vlastne na to dr.povedala?

ahojte loss, wejka ....

a jastericka sa dnes nehlási, nesplnila povinnosť zavčas rána 😀 , ešte jej dáme čas 😉

weja
17. apr 2008

ahoj alinka 🙂 vidis to...? to som si ani nevsimla, ze jastericka tu bola naposledy vcera... no este jej dame cas, ci sa poobede ozve... 😀 chudatko, isto jej kazdu chvilu niekto vola alebo sa jej pyta, ci este neporodila... 😅 musi jej to ist uz na nervy... 😉
ale jastericka nam hadam prepaci... ved sa malinkej nevieme dockat ani my 😉
ako sa vlastne bude volat? uz sme sa ta to pytali...? 🙂

alinka189
17. apr 2008

no pokial ma pamäť neklame, tak nepýtali 😨 , ja som síce pozerala, či nemá v profile, ale nie.

halooo, jastericka? ako sa bude volať malá jastericka? haaa?

loss
17. apr 2008

ahojte
tak snad uz nasa jasterka rodi 😀 ked tu nie je myslim ze malicka sa bude volat Emka nejak sa mi mari ze to na stredku vravela,no tak snad sa ozve co ako
alinka 13tt ved to je super drobec pekne rastie 🙂
Weji asi budes chodit na folikulometriu dufam ze vam to vyjde na prvy pokus 😵

alinka189
17. apr 2008

Emka sa aj mne velmi páči 🙂
a dúfam, že rastie ako má, loss. na kontrolu bud.týž.

tanika.t
autor
17. apr 2008

tehuľky,som rada,že sa držíte 🙂 jastericka dnes je nejak podozrivo ticho,že by už? 😉

alinka,tabletky mi nemôže vymeniť,lebo na ten prolaktín musím brať tieto..a zvýšila mi dávku z 1/2 na celú,aby nevystúpil zas,teda,aby sme mohli byť cez snažilkovanie úspešní 😉 ..od zajtra beriem clostil,zas nové,ale ti len 5 dní a v utorok ideme skontrolovať folíky ako narástli 🙂

wejka,moc držím palce u dr. 🙂

weja
17. apr 2008

no pozeram, ze jastericka stale nikde... 😕
Emka je velmi pekne meno... aj sesterkina malinka sa tak vola... 🙂

alinka - ten mesiac ale ubehol... tak budeme drzat palce v poradni 😉

tanika - nech len pekne foliky rastu, hadam im aj ten clostil pomoze... 🙂

loss - co znamena folikulometria? ze budem chodit pozerat folikuly? a na co je to dobre? to mi len povie, ze vtedy a vtedy asi bude ovu a mame sa snazilkovat? to sa snazilkujeme aj tak a podla BT vidim, ze sa aj triafame a nic... 😖 no uvidime - mozno mi len povie, ze co chcem, ze sa este snazime len kratko... 😖

tanika.t
autor
17. apr 2008

však aj ja chodím na folikulometriu 🙂

tanika.t
autor
17. apr 2008

weji, tebe vyjde ovulačný test?

weja
17. apr 2008

tani, robila som ho zatial len jeden cyklus - ciarka 2 dni silnela a dalsi den uz slabla... takze ovu asi bola medzi tym (aj BT mi to potom potvrdila)... naposledy som zacala testovat, ciarka silnela, ale potom sme boli kde-kade po navstevach a pozabudla som sa, ze by som uz nemala nic pit (odporuca sa 2 hod. pred testovanim nepit tekutiny, ved to vies...) no takze som tie 2 dni netestovala a potom uz ciarka zasa zoslabla...
aspon ja som si to tak vysvetlila, ze ovu uz prebehla... 😕 porazi ma, ak to tak nie je... 😖 aj v grafoch mi ju vzdy vyznacilo...

tebe ovu test nevychadza...? ci ako je to s tym prolaktinom?

loss
17. apr 2008

wejus ano folikulometria je sledovanie rasu vajicka presne ti povedia kedy ti dozrieva a praska 😀
inak ta jastericka asi ozaj rodi ked tu dnes vobec nebola 😵

tanika.t
autor
17. apr 2008

wejka, ja som testla len raz a nič,ale práve pri zvýšnom prolaktíne vraj bývajú anovulačné cykly..alebo ako u mňa,že folikul aj sám praskne,ale vajíčko sa neoplodní,lebo je asi nekvalitné(povedala dr.)..sú všelijaké kombinácie..
mne povedala dr.,že meranie BT je zbytočné,keď chodím na folikulometriu,ale ja si aj tak meriam..

jastericka,drž sa ! 😉

alinka189
17. apr 2008

no ak ozaj jastericka už rodí, dobre som vravela, že nám to nestihne napísať 😀
jastericky držte saaaaa! 😉

tanika, ale aj tak, ak ti je z nich zle, mala by hladať inú cestu ako znížiť prolaktín. ja neviem, ale nejako vydrž, ak ti to už má pomôcť.

ano, weji, pôjdem po 5-tich týž. je to už na nevydržanie, či je všetko ok. dnes mi spadol tanier, síce sa nerozbil, ale zato som sa poriadne vylakala, ked mi to zhrkotalo, lebo som to nečakala. ☹ tak dúfam, že je ok.

lossik a vy sa dobre cítite?

jastericka
17. apr 2008

baby, huuuuuhuuuu, ja som tuuuuutuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
NEŠIEL MI NET 😀 😀 😀 , ale sme Vás dostali 😅 ,ale nechtiac samozrejme

tak sa na mňa nehnevajte, že som Vás takto zmiatla 🙂 , ale je to také milé a ste zlaté, že už som Vám tu chýbala.

Doobeda som bola v rizikovej poradni, vyšetroval ma Drahovzal, od utorka som sa pootvorila o 1,5cm, takže už som na 2,5, má to celkom rýchly spád, ak to takto pôjde ďalej, povedal, že do nedele by to mohlo byť, ale že sa samozrejme nemám tešiť, lebo fakt každá žena, že je iná, takže tak...

A sa dohodneme takto, keď už pôjdem rodiť, jednej z Vás napíšem, že už rodíme a Vy to hodíte na Koníka, aby ste vedeli, OK?

Tak papapa

tanika.t
autor
18. apr 2008

ahojte babenky 🙂

jastericka a ja som už aj večer na teba myslela,že ktovie kde už si 😀 ale si nás dostala 😀
no aj tak to máš na mále 😀
tak dúfam,že ako správna baba a bojovníčka to zvládneš ,budeme ti držať palce 🙂

alinka,jasne,že vydržím,veď to je pre dobro veci- napríklad včera som si dala ráno aj torecan-to je práve proti vracaniu a boleniu žalúdka- a nebolo mi nič,akurát som bola ospalá 😒 ,ale to sa dá vydržať...len,aby to zabralo 🙂
dnes začínam s clostilbegytom,tak držte palčeky 🙂

loss,a ty ako moja? ešte si 2v 1? 😉

wejka,to,že ti vyznačí ovu v grafe ešte nič neznamená,mne to tiež predtým mesiac vyznačilo,ale nijaké iné príznaky som nemala,žiadny ten hlien- a to som predtým ,keď som bola o.k. mala-

weja
18. apr 2008

dobre piatkove ranko 😎
jastericka - vidis to, keby to bolo na nas, my by sme ta poslali rodit kazdy den... 😀 tak si nas zasa trochu ponatahovala a ked to naozaj na teba pride a neukazes sa tu 2 dni, tak uz tomu nebudeme mozno ani venovat pozornost, ze to je predsa bezne... 😅 ale to si robim srandu, samozrejme... 😉
je to dobry napad, niekomu srajbni sms, ze odchadzate do nemocky, aby sme vedeli, kedy drzat palce 😉 no vyzera to tak, ze do konca tyzdna by ste uz ozaj mohli byt traja... 😵

tanika - ja mavam vsetky priznaky ovu - hlien, makky krcok vysoko, aj teploty sa po ovu zvysia... mohlo by to byt, ze ovu predsa len neprebehne...? 😨 ☹ joooj, taketo rozmyslanie a dohady su najhorsie... 😖

tanika.t
autor
18. apr 2008

no veď práve tie dohady...aj mne sa po ovu zvýši teplota(aspoň to tak vychádza),ale práve ten hlien mi tam chýbal i keď krčok sa mi tiež zdal mäkký a vyššie..aj folikul praskol...ale možno to stále blokuje ten prolaktín a ktovie možno aj u teba..veďinak by si bola už tehu isto..ja som predtým len tak "strelila" 14.dc a hneď sa zadarilo, druhýkrát takisto a to sme druhýkrát len raz snažilkovali a vyšlo to-ale prolaktín som mala isto v poriadku..
vieš,je to riadne svinstvo,lebo on bráni otehotneniu i keď ostatné veci fungujú 😒

weja
18. apr 2008

no ved to, ze clovek nikdy nevie, co v tom moze byt... ☹ aj moj manzel, ktory to berie vsetko s nadhladom uz nechapavo krutil hlavou, ked teraz naposledy prisla mrcha... ☹ ...ten prvy krat sa nam to podarilo bez toho, aby som vobec vedela, kedy mam ovu..., nic som nemerala, nesledovala sa... ved islo o 1.pokus snazilkovania, tak sme to brali len tak zlahka... cez plodne dni sme sa snazili mozno len 2x, lebo manzel bol ten mesiac rozlietany... a vyslo to... tak teraz fakt nechapem, aky problem moze byt... 😔
no uz len vkladam nadeje do doktorky, hadam ma neodbije...

tanika.t
autor
18. apr 2008

neboj,neodbije 🙂
a čo plánuješ cez víkend? má byť vraj pekné počasie 🙂
posielam IP

jastericka
18. apr 2008

ahojte, dobré krásne ránko

pozerám, že čo to za nová pekná tvár v našej téme a to tanika má novú fotku, kočka si tam tani 😉

baby počúvajte, keď Vás tak čítam, nebude to všetko ozaj o tej psychike, to je také svinstvo toto...
A tak ma napadlo, nerozmýšľali ste o dákej naturálnej liečbe, dáku bylinkárku vyhľadať alebo dáke alternatívne masáže, čo ja viem, čo všetko, že aj brušný tanec minule hovorili pomáha....možno je to zlý nápad, ale v kombinácii s liekmi a s normálnymi lekármi by to mohlo fungovať

veď to wejka, ja keď už naozaj pôjdem rodiť, tak mi to nik neuverí 😀
ale teraz veľmi veľa žien že prenáša, kto vie čím to je...

teším sa aj ja na víkend, možno to bude pre nás víkend, na ktorý nezabudneme nikdy a možno bude len krásny, slnečný, kto vie..
😉

nadka01
18. apr 2008

Ahojte kocky.Tak som pridala nasho anjelika do albumiku.Jastericka ty si este stale 2 v 1? 🙂

weja
18. apr 2008

nadi - ta je naaaadhernaaa 😵 krasne babatko a vyzera byt velka na to, ze ma iba 1 tyzdnik 🙂 len tak dalej, nech rastie do krasy 😉

jastericka - psychika je svinstvo, to mas pravdu... 😠 ale mne sa nezda, ze by som to brala nejako tragicky, ze teraz alebo nikdy... beriem to tak, ze mame cas a mimi vie, kedy ma prist... len tie dni pred mrchou znervozniem a ked nakoniec pride, tak mam v ted den naladu pod bodom mrazu... 🙄 teraz sa uz zacinam tesit na dalsie plodne dni... 🙂 ale mozno mas pravdu a podvedomie pracuje aj za mna... 😖
s tymi bylinkarkami... co ja viem... 😖 ja ziadnu nepoznam... jasne, ze by som vyskusala hocico, ale nechce sa mi zasa vyhadzovat peniaze kadekomu, kto sa nazve liecitelom... 😠 o ziadnom overenom neviem... 😕

inak ja som presvedcena, ze tento vikend bude pre vas TEN vikend, ako vravis ty - nezabudnutelny... 😵

ina77
18. apr 2008

ahojte zienky, obcas sem nakuknem ale nestiham moc pisat, takze tak... tanika, na prolaktin existuje viacero liekov, a je jeden liek (nespomeniem si ako presne sa vola, myslim nejak na D...) a ten sa berie len raz do tyzdna, ale lekarka ho moze predpisat len vo vynimocnych pripadoch napr. ked zle znasas ostatne lieky... skus sa opytat. ja som dlho brala parlodel, dobre som ho znasala ale je ho len velmi tazko dostat, tak mi teraz dali medocriptine, ale dost sa mi rozhadzal cyklus, tak uvidim co stym... drzim vam vsetkym palce nech sa tu pekne tehotnie a rodi. 😉

ina77
18. apr 2008

hm, len teraz ma napodlo, zeci nahodou nie je ten liek registrovany len v Cechach 😒

ina77
18. apr 2008

no tak ten liek sa vola dostinex a u nas nie je registrovany 😠

alinka189
18. apr 2008

ahojte, no teda jastericka, ale si nám dala 😀 , ja som myslela, že už to na teba prišlo. ale dobre, že to postupuje celkom rýchlo dalej. už sa tešíš, však?

jeee, tani, nová foto...super.

a asi je to pravda s tou psychikou...človek si myslí, že je v pohode, ale nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre