Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

alinka189
25. okt 2008

ešte máme 2 nové foto 🙂

paskova
25. okt 2008

alinka maly je krasnucky, 🙂 rastie ako z vody.Aj ja uz chcem miminko fotit!!!!

vejinka
25. okt 2008

alinka jeeeeeeej je kraaasny 😵 😵 😵

zuzana24
25. okt 2008

katka zo zahou som si aj ja uzila svoje-mala bude vlasata 🙂 mne uz nepomahalo nic ja som si musela kupit tabletky malox a jedine tie mi pomohli.

vejinka
26. okt 2008

mna zaha palila az niekedy pre koncom...som vedela ze maly moc vlaskov mat nebude..nuz aspom si je ocko isty ze je to jeho syn 😀 😀 😀

jastericka
26. okt 2008

Alinka: no teda, aký malý drobček, jéééj, krásnučký 🙂

Ako sa inak máte žienky? My sme zase mali zlú noc, každú hoďku sme hore ☹. Ja už ani neviem zaspať tak poriadne. Spím len tak plytko a snívajú sa mi samé hovadiny...

Dnes začíname s príkrmami, malej uvarím na obed mrkvičku, kázala nám už doktorka, že maličká je už veľká baba, tak že jej treba dať už aj niečo iné.

stankalm
26. okt 2008

ahojte....
Alinka..malinky je zlatučký, ked ho vidím, aj ja by som chcela zase také malinké... 😉

A ako ste zvladli zmenu casu s detickami? My sme hore od 6.20, co je pre mna horor, lebo normalne vstavame okolo 7.30...ale zajtra uz budeme zase po starom chrňať 😀

Evi - jašterička...tak držím palce, aby "Mautinke " chutila mrkvička a nedaj sa zlákať mixovaním, nauč ju hneď od začiatku na popučené, aj keď sa Ti bude zo začiatku zdať, že jej to nechutí, ale ona si zvykne. Mám kamošky, ktoré mixovali a dlho si potom detičky nevedeli zvyknuť na popučené...
A tiež je dobré, keď si určíte jedno miesto, kde budete papkať. My sme napr. sedeli pri stole a Tamarku som mala vo vajíčku a ona už potom vedela, keď som ju dala vo vajíčku na stôl, že sa ide papať a normálne sa tešila 😉
Som zvedavá, potom mi povieš, ako to zvládate, predsa je to niečo nové a nezabudnuteľné 😉

alinka189
26. okt 2008

regi, ved už za chvilu budeeeeš 😉

jastericka, už si ho takého mini nepochováš, lebo sme pribrali polkila odkedy nás pustili z nemocky, tak nás dr.pochválila...ja som myslela, že nás vykričí, že vela, ale vraj kojené deti môžu tolko a že predsa len dobieha, čo zameškal.

stankalm...a čo ti bráni? 😉

stankalm
26. okt 2008

alinka...noooo, nič mi nebráni, ved Tamarka má už 2 roky, ale začala som si robiť VŠ a neviem, či by som to zvládla...uvidím, ako mi pôjde 1. ročník a možno potom s mužíkom popracujeme na druhom 😉 Nechám to na osud🙂
Pekný dník všetkým prajem 🙂

jastericka
26. okt 2008

ahojte, noooo, tak to keby sa dalo video sem vložiť, tak by ste sa zasmiali 😀 totiž to, náš prvý príkrm dopadol asi tak, že malú naťahovalo a skoro sa mi povrackala....
Stani, mrkvičku som popučila, nechala som tam trochu vodičky, aby to nemala suché, ona to nevie prehltnúť, naťahuje ju z toho, tak som jej to popučila viacej, no keby ste videli tie ksichtíky hehe 😝

Ale to s tým rovnakým miestom na papanie je super nápad, máme tú stoličku na papkanie, tak tam ju budem dávať.

Táto zmena času je horor pre takéto malé deti, naša Martinka má z toho teda riadny chaos, ale snáď sa to napraví.

jastericka
26. okt 2008

žienky, tak som dala video - Môj prvý príkrm na youtube, tu je link, hádam to pôjde

https://www.youtube.com/watch?v=z6-l_B0ewvc
stankalm
26. okt 2008

Evi, kukla som video...moja zlatá Martinka, ako sa hnevkala.... 😨
Napísala som Ti IP. Pa pa

paskova
27. okt 2008

No Evi, mala je podarena 😀 Ja si to uz ani nepamatam ako mi Natalka zacala papakat. Ale zda sa mi, ze som zacinala s polievkami, pila ich z flasky.
Diky za radu v IP. Pekny dnik vam vsetkym.

alinka189
27. okt 2008

jastericka, Martinka je neskutočne zlatá tam 😉
nabudúce jej daj niečo lepšie 😀

jastericka
27. okt 2008

díky kočky....hehe, alinka, veď sa mi to zdalo fajné, ale jej asi nie 😀 😀 😀 Som zvedavá, čo bude robiť dneska, hehe

Boli sme plávať dnes a bolo super, Maťka neplačkala, bola krásnučká....asi pomohlo to otužovanie doma 🙂

aj Vám prajem pekný dníček

slonicek
27. okt 2008

Alinka malinký je podarený 🙂 juuuuuuuj už aj ja by som chcela mať malinku pri sebe.

vejinka
27. okt 2008

jastericka no je to bomboveee. 😉 ..ak nas tak bude revat ked mu budem davat nieco ine ako mlieko..tak to bude uzas 🙄
ale ako sa napinala..a klepala..hehe presne ako moj maly ked xce papat trepe rucickami a nozickami...akoby plaval 😀 😀 😀 a trasie sa pri tom celkom ako tvoja mala 😉
no zlate to je..nemam slov 😵 😵 😵

vejinka
27. okt 2008

my sme boli dnes na poradni a mame krasnych 4520g..doktorka nas pochvalila. 😀

slonicek
27. okt 2008

regi aj ja ti mám už také bruško veliké ja idem prasknuť to tento týžden ja neviem čo sa somnou robí tak ma nafuklo ,dnes som bola u zubárky ani jeden kaz nemám len zdravý zub sa mi odlomil a povedala mi že mi chýba vápnik tak si musím niečo kupiť v lekárni zajtra idem do poradne na kontrolu takj sa opýtam aj usta sa mi povylievali ja som hotová už čo sa somnou robí či mi chýbaju vitamíny alebo je to s počasia ☹

paskova
27. okt 2008

No aj ja mam niekedy taky pocit, ze uz to brusko mam nadoraz. Ja som bola sami herpes v lete, az do zufania, susila som to propolisovou vodickou. Co sa tych vitaminov tyka ja berem Pregnium, lebo su jedine vit. na trhu, ktore obsahuju len tie zlozky, ktore dokazatelne pomahaju pri vyvoji babatka. Z ostatnych vitaminov sa vraj rodia zbytocne velke deti. A ja kedze som dost chuda nerada by som tlacila zo seba 4 kilove babo. 😀 Drzkaj sa. 🙂

jastericka
27. okt 2008

veji, díky 🙂 To ste už krásnučkí 4520g, super.... Dnes bol príkrm bez plačkania, nechutilo jej to síce dáko, ale popapala čo to.. 🙂

slonicek
27. okt 2008

regi a ten Pregnium mi predaju v lekarni?

paskova
27. okt 2008

Predaju, jasne. Stoji to do 500,-Sk, ale mi sme to kupovali u Radky na cvicku za 250,-Sk, ked ti to staci tak pockaj do buducej stredy.

zrzuska
28. okt 2008

ahojte.

dlhsie som tu nebola. boli sme v trnave a ohoreli sme tam. neviem ci som uz nepisala 😅
este stale mame sopliky. mna stale pobolieva hrdlo. boze uz su to skoro tri tyzdne 😒

jej evi uz prikrmujete? no ameli trvalo asi dva mesiace kym mi zacala pekne papat a aj to dakedy ked jej idu zuby ale teraz ked mala sople moc nechcela. ale uz mi pekne papa treti den. tak sa tesim.
a zubok este nemate?

inak co nove?
musim si vas precitat. joj len keby bolo casu.

ameli sa zacala brutal stavat na nohy. uz by chcela len stat a stat 😅 ked ju dam tak ze sa moze drzat tak sa bud opre o gauc alebo sa chyti a stoji. trosku som ju supla aj do pavuka ale tam len nadskakuje a nevie sa pohnut. len ked sa jej podari dozadu odkopnut 😅 ale moc ju tam nedavam. to len tak zo 3x za den na chvilocku. aj tak sa jej viac paci stat samej 🙂
zubok mame stale iba jeden ale myslim ze uz aj druhy vylezie konecne. 🙂

slonicek
28. okt 2008

Regi tak som bola v poradni všetko je v poriadku už mám to pregnium Radka mi ho predala ,už idem chodiť každé 2 týždne do porodne teraz som chodila raz do mesiaca a ty berieš 2 tabletky denne či jednu tam píšu že 2 za den po jedle cvičí sa buducu stredu o 16.30 tak pôjdem .

paskova
28. okt 2008

Ahoj, som rada, ze si aj s malou v poriadku. Preco uz chodis kazde 2 tyzdne? Ja som doteraz chodila len raz za mesiac. Ale u mojho dokiho je vsetko divne. 😒 Pregnium som brala len raz za den, akurat od minuleho tyzdna som zacala brat 2x. Kamoska je farmaceutka a ona mi poradila, ze staci raz za den, a ku konci tehu 2x.
Tesim sa na teba o tyzden. 🙂

zuzana24
28. okt 2008

regi ja som tiez chodila k timkovi tak ako ty len mna uz poslal v tvojom tyzdni do rizikovej a tam som chodila myslim kazdy tyzden do porodu.

a inak viete co sa mi stalo mala som termin porodu 7.5.2007 akurat som isla z poradne a dostala som pokutu vtedy zle som odbocila a policajtka sa ma pyta ze kolki sme v aute ci dvaja abo traja,bola som v aute aj s maminou,a vravim ze traja tak som to mala za dvesto inak ze by som to mala za dve tisic 😒 😉 😀 mala sa pak narodila 10.5. a 9.5. mi koncila 2rocna skusobna doba na vodicak takze som mala celkom veselo som sa normalne nasmiala potom.

slonicek
29. okt 2008

Regi ja neviem ti povedať ,ale ja som odzačiatku na rizikovom a povedal mi že od 30týždna budem chodiť každe 2 týždne a od 36 týždna každý týžden to sa chodí na tie pásy do nemocnice a ty kukomu chodíš?ja ku Primárovi .Aj ja sa teším aspon pokecáme v stredu pocvičíme 🙂

slonicek
29. okt 2008

mne tu stále ukazuje 28 týžden neviem prečo a ja už končím 29 týžden to je sranda 🙂

paskova
29. okt 2008

Dobre ranko, ja chodim k Timkovi. Na UZV idem v pondelok, k Timkovi v stredu a potom uz hadam zacnem chodit na pasy aj ja.No mne sa tu ukazuje 36tt, ale v tehotenskej kalkulacke 35tt. Tiez mi je to divne. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre