Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

lenocka80
26. mar 2010

Tak sa pridavam na tento pokec, zacali sme snazilkovat 😀

lenocka80
18. máj 2010

Haloooo snazilky, nic??? 🙂

lenocka80
24. nov 2010

babyyyyyyyyyyy, podte snazilkovat 😀

eronika
28. nov 2010

@lenocka80 My uz snazilkujeme asi dva mesiace - zatial nic, ale snad coskoro 🙂

lenocka80
28. nov 2010

@eronika No ahooooooj, to je super. Konecne si niekto vsimol tuto temu 😀 😀 😀 My snazime od januara, prve tehu nedopadlo dobre ☹ A tak skusame od oktobra znova. tiez dufam, ze coskoro sa opat zadari 😀

eronika
29. nov 2010

@lenocka80 Keby to bolo take lahke - my sme tiez mali smolu. V auguste sa nechtiac postastilo, ale ako prislo, tak aj odislo ☹ Potom som sa rozhodla, ze to chcem a zacali sme nase snazilkovanie. Verim, ze sa nam to obom snad v novom roku postasti 🙂

lenocka80
30. nov 2010

@eronika no tak to sme na tom rovnako. Najhorsie na tom je, ze si uz namyslam kazdy mesiac kadejake tehu priznaky a potom som sklamana 😉 Ale stale verim, ze uz tento mesiac sa postasti a skonci uspesne 😀 A navyse ja mam nepravidelny cyklus, tak len na folikulometriu chodim. No tak hadam do konca roka to vyjde, co povies? 🙂

eronika
1. dec 2010

@lenocka80 Uvidime 🙂 , ale veru bol by to pekny darcek pod stromcek. Tie tehotenske priznaky suzuju aj mna - clovek uz dufa, ale nakoniec to dopadne ...... ☹ Ja mam nastastie pravidelny cyklus, ale po prvom porode sa mi skratil z 30. dni na 26-dnovy, takze teraz si tiez poctivo pocitam dni - nastastie mi to vychazda presne ako v ovulacnych kalendaroch, ktore najdes na nete 😀 Ja sa, ale dost obavam, pretoze z maminej strany mame v rodine problemy s otehotnenim - moja mama mala druhe dieta i navzdory usiliu az po 6-tich rokoch, jej jedina sestra bola na tom podobne a jej jedinej dcere sa podarilo otehotniet po 1x a aj posledny az po 10-tich rokoch. Takze dufam, ze na tom nebudem podobne 😒 Moja mala, to bola rocna snaha, ktora sa nam nakoniec vyplatila 😀 A ty ako, pri prvom dietatku ste nemali problemy?

lenocka80
2. dec 2010

@eronika tak to mate naozaj tazke...Nam sa maly podaril na prvy krat...co sme boli velmi prekvapeny. My sme si planovali svadbu od januara a sme si dali datum v septembri, no a v juli sme si povedali, ze uz teda podme skusat, ze ved ak sa tak za pol roka podari, to bude akurat...no a sup, vydavala som sa tehotna 😀 A tak som si myslela, ze to aj prid druhom tak bude, ze si zmyslim mesiac a bude...No a tak sa snazime od januara....Neskutocne ake to je komplikovane, nie? A ake nespravodlive. Keby sa ta hlava pri tom dala vypnut, by bolo lepsie 😀 Lebo neviem ako na to nemysliet, ked chceme babatko druhe...ale i tak dobre, ze uz aspon to jedno mame, je to lahsie urcite. Inak som citala, ze chces ist kuk do MC na Podbrezinach. Ja chodim s malym do PDA v LM, ale len v pondelky a je tam fajn. ak by si mala chut, dobehni 😉

eronika
3. dec 2010

ZIvot sa s nami zahrava, ale raz ho aj mi prekabatime a bude aj to druhe 😀 V MC na Podbrezinach som sa uz bola pozriet v lete, ale nevyhovovali mi casy, kedze mala mi v tej dobe este spavala alebo sa prave budila - no a za tym este nocnik, olovrant a cesta tam mi trva cca 25 minut, takze by sme tam prisli, ked uz ostatni odchadzaju alebo by tam uz ani neboli. Ked sa nam bude dat, tak dobehneme pozriet do PDA, ale pondelky vzdy travime u starych rodicov, tak uvidime 🙂 Ja som z Okolicneho, a ty si odkial?
No a co sa tyka toho vypnutia, tak to sa skutocne neda. Ja som prvy raz otehotnela tri mesiace potom co sme si kupili psika - to pre mna znamenalo ziadna praca domov, uplne som si pri nom ocistila hlavu - bolo to malicke steniatko, ktore ma potrebovalo a ja vzdy poviem, ze jemu vdacim za nasu malu Lilianku 🙂, pri nom som zabudla a vypla. No, ale druheho uz nepotrebujem, pretoze on je ako moje druhe dieta a Liliankin starsi brat. 😅
Blizia sa Vianoce, tak ak nam to nevide ako darcek pod stromcek, tak ako novorocne prianie urcite. 🙂

eronika
3. dec 2010

@lenocka80 A kedy byva otvorene v pondelok MC v PDA? 🙂

lenocka80
6. dec 2010

@eronika o 9.00 do 11.30 hod. je otvorene. Tak ak si najdes cas, dobehnite 😉
Tak ja som dnes uz nevydrzala a robila som si test...no a samozrejme nic ☹ Iba mam depku teraz z toho. Joj joj, ako len prezijem zasa dalsie cakanie... Ale aspon, ze idu Vianoce, tak pri nich sa da troska vypnut, ked je najskor taky chaos, treba mi piect uz hadam aj zacat. Len sa musim este do mesta na nakup vybrat. a este nejake darceky, lebo nemam pre vsetkych...ty si ako na tom, uz mas nakupene? 🙂

eronika
6. dec 2010

@lenocka80 No ja mam uz nastastie darceky pre vsetkych, tj. manzel a dcerka. S rodicmi i svokrovcami sme sa dohodli, ze si my dospeli darceky kupovat nebudeme (len vnucatam) - je to nanic rozmyslat co im kupit, co nemaju, cim ich potesis 🙂, a tak sme prisli na toto genialne riesenie a popravde si ho neviem vynachvalit.
Je mi luto, ze testik bol negativny ☹ , ale raz to urcite pride, len treba verit 🙂
Snad nabuduci pondelok by nam to mohlo vist s tym materskym centrom, tak by sme sa nejako mohli dohodnut, ze o kolkej, aby sme tam nebludili - pokial suhlasis? 🙂
Veru, aj ja sa uz chystam piect - kazdy rok si poviem, ze len zo dva druhy a nakoniec vyjedame kolace pomaly este v marci 😀 . Ale uz sa na tieto sviatky tesim - mala uz bude "snad" chapat darcekom a stromceku, a tak sa uz tesim na jej reakcie a radost. A co tvoj Marek - chape uz, co znamenaju Vianoce, stromcek, darceky...., alebo sa len ja tesim predcasne? 😀

lenocka80
14. dec 2010

@eronika no tak vyzera, ze nam sa uz podarilo snazenie "zhodnotit" Vcera som bola u dr. a tehu mi potvrdil, ale zaroven mi aj zistil, ze je tam hematom, tak sa velmi bojim co bude...
Maly myslim, ze uz rozumie, ze Jezisko prinesie darceky. A aj min. rok sa velmi tesil ako rozbaloval krabice a nachadzal tam nove hracky a najkrajsi darcek bola zehlicka 😀 😀 😀

eronika
14. dec 2010

@lenocka80 Tak ti skutocne blahozelam, ze sa Vam Vase usilie vydarilo a drobcek je uz na ceste. 🙂 A zaroven ti aj zavidim, ale mne to snad Jezisko nadeli pod vianocny stromcek (budem mat akurat plodne dni) 🙂 , lebo ak nie, tak asi nanho prestanem verit ☹ A neboj sa, vsetko dobre dopadne - hlavne pozitivne myslienky, aby to aj ten drobcek v tebe citil.
Aj nasa mala mala minuly rok velku radost pod stromcekom, ale najviac ju zaujali farebne darcekove stuhy, ktore boli na niektorych balickoch. Teraz na nej uplne vidim, ze je to pre nu vsetko nove a ako to objavuje - mikulas, stromceky, sneh, snehuliaci, rôzne vianocne svetielka... je to uplne uzasne a najkrajsie je pre mna ju tym vsetkym sprevadzat 😀
Inak v pondelok sme sa chystali prist do MC, ale zial sa nam nepodarilo vyhrabat auto z garaze - musel to poobede dorazit manzel. Tak snad uz az v Novom roku. 🙂
Este raz blahozelam.

lenocka80
15. dec 2010

@eronika dakujem, dufam, ze ma budes coskoro nasledovat. Tfuj, tfuj, tfuj...nech sa vam rychlo zadari 😉
S tymi detmi mas pravdu, je to uzasne vsetko im ukazovat a vidiet v tych ockach ten uzas aky prezivaju. ja sa tak strasne tesim na Vianoce kvoli tomu, ze sa uz neviem dockat. Ked si pomyslim ako sa ide tesit, tak mi az slzy idu do oci 😀 A tvoja mala je tiez taka pomocnicka ako moj? Ked peciem, tak musi byt pri mne a pomaha. A on so vsetkym vlastne tak, ci varim, ci riadim, ci peciem...vsetko chce robit so mnou 😀 Alebo aj ked muz nieco robi, tak tak isto 😀
To MC bude teraz naposledy otvorene 20.12. a potom az 10.01. sa mi zda. Ja pojdem uz len v novom roku, ked musim oddychovat 🙂 Tak dufam, ze sa ti potom podari a dobehnete sa pohrat.

eronika
15. dec 2010

@lenocka80 veru aj moja mala je velka pomocnica a asistuje uplne pri vsetkom. Najradsej vsak s nami vari (pecie) a nieco opravuje - ma aj vlastne naradie. Tak uz sa teraz velmi tesim, pretoze pod stromcek dostane vlastnu kuchynku a uz budeme potom doma moct robit velke party pre babiky 😀
Do MC prideme uz az toho 10.1., pretoze buduci pondelok som pozvana do prace na kapustnicu. Uz teraz sa tesime.
Davaj si teraz hlavne na seba pozor - vyhybaj sa ladu, vela oddychuj a viac toho nechaj na svoju polovicku 🙂

lenocka80
14. jan 2011

@eronika tak ako boli ste v herni? Ja som nebola, bola som u dr. Ale buduci tyzden urcite prideme 🙂

eronika
14. jan 2011

@lenocka80 Ahoj, neboli sme - mala bola prechladnuta, tak som ju nechcela brat medzi zdrave deti. Ale uz asi ani neprideme - mala mi dnes dostala okuliarky s okluzorom a bude si musiet skor na ne zvyknut sama. Bojim sa, aby ju stretnutie s detmi neodradilo od nosenia alebo aby sa ich nehanbila nosit - ved vies detske otazky typu "Co to ma?, Preco to ma? a pod. deti povedia co si myslia, este nevedia brat ohlad na druhych. Nemyslim, ze sa najde v MC vela deti s okuliarmi, pretoze v optike mi dnes povedali, ze pre take dietatko u nich beru okuliare len cca raz za tri roky.
Ked si zvykne a vyrovna sa s tym, tak snad potom prideme. A inak ako sa ti dari? Drzite sa? 🙂 Nam sa opat nezadarilo, tak snad nabuduce. ☹

lenocka80
16. jan 2011

@eronika ahojky. Nooo mojinko, tak mate teraz taketo starosti...Ale neboj, deticky to tak neberu, myslim, ze si rychlo zvykne, aj ked veru neviem si predstavit ako sa to potom riesi, ak to dietatko odmieta nosit. Kazdopadne drzim silno palce, aby si rychlo zvykla a hlavne aby to pomohlo.
A netrap sa so snazenim, uvidis, ked teraz budes mat s malinkou taketo starosti, zadari sa ani nevies ako 😉 Ja sa mam celkom ok, len mam stale strach, aby sa nezopakovalo to zle, no ale co nam ostava...musime len verit a dufat, ze vsetko bude dobre a narodi sa krasne zdrave babatko 🙂

eronika
17. jan 2011

@lenocka80 Neboj vsetko bude v poriadku a vydari sa. Len sa netreba dopredu bat a pisat si "scenare" 🙂 No ved aj ja dufam, ze sa zadari - manzel ma vo svojom rocnom horoskope, ze mu pribudne potomok, tak snad... 😀
No s tym nosenim - dufam, ze ked zisti ze cez to lepsie vidi (bude mat 1,5 dioptrie dalekozrakost), tak ich bude chciet nosit - my s manzelom tiez nosime okuliare, tak hadam aj to pomoze 🙂 Uvidime v stredu - ideme si ich vyzdvihnut do optiky.
Drzkaj sa a davaj si na seba pozor.

nanylm
6. jún 2011

dobry vecer pomohli by ste my nieco zistit nieco viac o panovi Betusiakovy s Pribyliny boli by ste take dobre a dali my nieco o nom vediet? ... vraj je dobry ludovy liecitel ,,, dakujem velmi pekne ... 16maciatko93@azet.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre