Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

slonicek
18. júl 2008

tak gratutujem Waitinka no malinký musí byť podarený ,chcem sa ťa opýtať nebývaš náhodou v F na Nábreží?v 2 vchode?ja do tej bytovky pravidelne chodím môj priatel tam má rodičov a ty si mi bola strašne povedomá podla tejto fotky.

alinka189
18. júl 2008

waitinka gratulujem! 😉

vejinka
19. júl 2008

waitinka..velmi ti gratulujem a nech je vsetko v poriadku a mas vela mliecka a malinky nech je zdravucky a rastie do krasy 😉

jastericka
19. júl 2008

waitinka: tak si to zvládla, super, teším sa s Tebou. Tomáško mal ideálne miery, musí byť krásny 🙂 . Inak naša malá sa narodila 4:05 a 27. 4. takže skoro rovnako. Držím palce teraz v začiatkoch, aby ste si rýchlo našli systém a pohodu. Keď sa budeš cítiť lepšie, napíš, aký bol pôrod 😉 papa

pozdravujem, papa

waitinka7
20. júl 2008

Dakujem dievcata za mile slova. Veru odkedy som doma, ani som si neoddychla, stale nieco robim, ale hlavne okolo maleho...ved tie ktore uz maju drobcov, tak vedia. Vcera sme boli na prvej prechadzke, maly spinkal 3 hodiny, to som bola rada, ze tolko vyspi, viac nevyspi.

loss
20. júl 2008

waitinka moja NELLY je 14.5 takze prestne 2mesiaciky mame rozdiel no nech ste len dobrucky a zdravucky

baby stretko bolo super boli sme skoro vsetky z missediek super videla som ich prvy krat a malicka bola najmladsia s najvacsimi vlaskami 😀

weja
20. júl 2008

waitinka - gratulujem k Tomaskovi 😵 drzime palce, nech si rychlo najdete nejaky rezim a zabehnete sa 😉
loss - ako si zvladla cestu? malinka vydrzala?

zuzana24
20. júl 2008

ahoj lossik ako sa mate?

berkyca
20. júl 2008

Ahoj Zuzi si tu?

zuzana24
20. júl 2008

som.

berkyca
20. júl 2008

Ako sa mate?Kedy si zacala prikrmovat?

zuzana24
20. júl 2008

pod na babatka a maminky z LM.

alinka189
21. júl 2008

tehulky a maminky, kde ste všetky? ako sa máte?

a tanika a google tiež dlho neboli.

slonicek
21. júl 2008

Alinka ako sa máš?

vejinka
21. júl 2008

veru veru..viazne to tu 😖

loss
22. júl 2008

weji cesta tam super mala stale spinkala no nazad des stali sme 4krat 70km za BA zacala revat a tak to ostalo az kym sme nedorazili domov,ale inak zvladla som to

weja
22. júl 2008

loss, tak to bol riadny zaberak, ale este ze si to zvladla... 🙂

my sme boli vcera na pohotovosti v nemocke na gynde - nasla som totiz vecer na toaletaku slabulilinky cerveny pasik... 🤐 skoro som umrela od strachu, co som sa tak bala, celou cestou do nemocky som revala ako tur, strasne som sa bala, ze sa to vsetko zopakuje... ☹ dalsiu hodinu som cakala na dr., lebo bola pri porode... ale nakoniec prisla, spravila mi UTZ a ukazala, ze babo je uplne v poriadku...!!! 😵 srdiecko mu pekne bilo a podrastli sme za tyzden o viac ako 1cm 😵
ja som sa od ulavy skoro zosypala... strasne mi odlahlo, fakt som sa bala toho najhorsieho... 😔 sluzbu mala Krekacova, bola mila, dali mi aj nejaku injekciu, ale nepovedali mi, ze naco je dobra, aj ked som sa 2x pytala 😠 nakazala mi, aby som si dala 4 tbl. Duphastonu a pekne zalahla... odvtedy je to ok, ale bojim sa hadam este viac ako na zaciatku...! ☹ boze uz aby som mala aspon takych 14tt ako slonicek...

a vy ostatne sa ako mate?

alinka189
22. júl 2008

ahojte,
slonicek, ja dobre. KLOP, KLOP 🙂

Loss, tak super, že ste to zvládli. ved Nellynka bola prvýkrát tak daleko, však? a stretko bolo aké? stretli ste sa mamičky?

wejka 😲 ale si ma vylakala na začiatku. som strašne rada, že ste ok. vela, vela oddychuj. iba na wc a nazad do postele 😀
a dali ti duphaston aj nadalej užívať? kedy máš ísť zase na kontrolu? a vtedy .... aj mne pichli hnusnú štiplavú injekciu a tiež neviem čo to bolo. možno dáka výživa, či nie? 😒

weja
22. júl 2008

alinka - duphaston uzivam stale, na kontrolu mam ist vraj az v tom 12tt, ako sme sa dohodli s dokinou... podla potreby aj skor, ale Krekacova nevidela ziadny dovod, vraj je malinke v poriadku a asi to bola len prasknuta cievka...
veru, ta injekcia bola dobre hnusna... 😝 ty si ju kedy dostala? tiez si myslim, ze to bola asi nejaka vyziva...

zrzuska
22. júl 2008

ahojte liptacky 🙂

ako sa tu mate? ked budete robit stretko mohla by som sa pridat? tu v pribyline mi uz sibe 😖 😝 moja mamina je skoro stale v praci, lebo chodievam ku nej aby som mala aspon ako taku zmenu. vo stvrtok sa chystam na podbrezky kuknut kamosku. tak sa tesim. musim sa uz odvazit s malou vyrazit sama ale ked tie autobusy ma tak odradzaju.
mala mi neznasa kocik, tak sa nosime v manduce a kocik vyuzivam veeeeeelmi malo. tak snad tu cestu zvladneme. uz mi zacina sama sediet ked ju mam polozenu na kolenach, sama sa posadi. koliky nam presli a pre zmenu zacali rast zubky. takze placu si uzijeme. ale je zlata, aj sa vela smeje a ked ma dobry den, ze ju nic neboli tak je hrozne zlata 😅

lossik my ked sme boli v senci tak cesta tam bola katastrofa a cestu naspät prespinkala. az v ruzomberku sa zobudila aj nalozila do plienky tak sme museli stat 😀
ale ked sme isli tam tak boli same zapchy. v jednej som ju aj krmila. potom na dialnici uz pred trnavou alebo kde sme to boli spustila hrozny plac (bola uz hladna) az taky ze sa zajakavala tak drahy dupol na plyn a sli sme 180 a iba rychlo zinst z dialnice a zastavit. to nas islo vela na autach tak to bola sranda. ja som malu krmila v aute a vsetci behali okolo 😀 take mi to bolo smiesne. hehe

zrzuska
22. júl 2008

inak lossik dakedy by som aj zbehla do LH. ked sa budes nudit tak by som sa sla prejst. 😉

a zuzka je uz doma? a este jednu kamosku tam poznam len nemam na nu t.c. 😖 tak mi drahy musi pytat od jej muza.

alinka189
22. júl 2008

wejka, to som ju dostala min.rok....na záchranu...ale nepomohla ☹
ale tebe teraz áno, tak som rada. chvalabohu, že to bola len prasknutá cievka.

zruzuska, jasné, že môžeš, ked nás bude viac, bude veselšie...to kým sa všetky vyrozprávame, asi nám nebude stačiť pár hodín 😀
a platí tá sobota 26.7 o 15:00 pred kvetinárstvom pri bille v meste???

vejinka
22. júl 2008

alinka..ta hnusna stiplava injekcia je magnezium v tekutej forme..tiez mi to dali ked som bola v 12tt v nemocke koli rapidnom ubytku na vahe. a poviem ti ze ma ruka bolela hadam tri dni z nej..hnus
wejka ked som to citala vyssie tak som ani nedychala..hlavne ze ste v poriadku..vcera som bola na ultrazvuku a tiez tam bola krekacova..ona je zlata doktorka len nic neviem o malom..ci je to baba alebo chalan lebo sa mi otocilo zadkom..nemam ani jednu fotku lebo sa moc hybalo a bola by to len kruznica..proste vcera strajkovalo a o dva tyzdne mam prist na kontrolu lebo sa jej nezdalo ze hlavicka je na 34tt a brusko je na 32tt ..mno tiez mi vsetko nieje jedno preco je tam ten rozdiel 😖

weja
23. júl 2008

zrzuska - jasne, ze sa mozes pridat, bude nam ozaj veselsie... 😉
vejinka - takze magnezium...? no ale bol to des, som videla vsetky hviezdy naokolo... 😅
tak to tiez nie je bohvieco, ked mas teraz ku koncu taketo stresy, ze co ten rozdiel znamena.. 😒 ale verim, ze to nic vazne nebude, prinajhorsom bude mat babo menej miesta, ked mas ty mensie brusko, ale snad vam daju pokoj od ostatnych vysetreni... 😉 drzim palce!

no tiez sa chcem spytat, ci teda tato sobota plati... pocasie je zatial na figu, ale do soboty sa hadam umudri... dufajme...

jastericka
23. júl 2008

ahojte dievčence, dlhšie som tu nebola, nešiel nám net 😠

wejka: som rada, že ste v poriadku, tiež som sa zľakla v prvý moment....ono sa to stáva, čo opisuješ, prasknuté cievky....aj ja som to mala v tehu asi 2x. Ale dobre, že si šla hneď na gyndu, radšej nech ťa pozrú 😉

vejinka: ja som čítala, že dvojtýždňový rozdiel medzi hlavičkou a bruškom je ešte v norme, no ale radšej nech to sledujú, je to dobré, že nič nechcú podceniť.

alinka: ako to uteká, už Ti svieti 27tt 😀

lossík: tak teda klobúk dole, ako si to sama zvládla, ja by som už mala naložené v gaťoch, keby som mala ísť sama autom do BA 😅

zrzuska: ahojky, to sme dve, čo naše detičky neznášajú kočík. Skúšame stále, niekedy v ňom aj zaspí, ale predchádza tomu polhodinový plač. Tiež sa nosíme v Manduce, ozaj, si s ňou spokojná? Ja neviem, čo by som bez nej robila...aj my už menej kolikujeme, ale pre zmenu mi hrozne zle spáva v noci, to predtým nebolo. Je závislá na cicke, túto noc sme boli každých 15 minút hore od polnoci. Hrôzna, som unavená ako kôň. Rozmýšľam normálne, že na noc jej skúsim dať Nutrilon, aby ju to zasýtilo, ale nechcem sa vzdať kojenia... Je to ťažké, bojím sa, že keď to takto pôjde ďalej, tak to nezvládnem, kvôli únave. Veď spať 2 hodiny každú noc ☹

baby, inak to je hrozné počasie, že? Akurát na depku dobré...Dúfam, že do soboty sa umúdri...

slonicek
23. júl 2008

weji neboj sa ja som mala toto to isté môže sa ti urobiť mali hematom aj ja som sa bála ale ono sa to vstrebe tak sa neboj a hlavne bud kludnu aj mne dala injekciu a 4 tabletky dufastonu akuraát som ich jedla do 13 týždna už mi ich vysadili ja sa tiež trošku bojím už keby som to malinké počula

slonicek
23. júl 2008

oni pichaju celaskon to tak štípe hnusne ja som ich dostala 5 a hematom sa mi vstrebal ale ja som aj ležala v nemocnici to ked máš lentaký pásik to nieje nič také len sa neboj weji všetko bude ok.

weja
24. júl 2008

slonicek - dakujem za ukludnenie... ale uz je to lepsie, povedala som si, ze musim trosku tomu malickemu verit, ze to dobojujeme do stastneho konca... 🙂 ale uplne spokojna budem az ked budem mat 1.trimester za sebou...
jastericka - no mas to teda tazke... 😒 niektore maminy si s tym babom ozaj vytrpia svoje... ale mozem ta ukludnit - ja som bola tiez prvy polrok take "hrozne" dieta, ze som nechcela poriadne spavat, ani jest, mamina bola zo mna uz zufala, ale potom prisla zazracna premena a bolo zo mna priam ukazkove dieta... 😉 tak nezufaj, aj Martinka sa urcite polepsi... 🙂

slonicek
24. júl 2008

weji som rada že už ti je lepšie inak tie týždne idu velmi rýchlo

alinka189
24. júl 2008

ahojte, ja som bola dnes v poradni. to je fakt úžas v tej nemocnici. človek tam čaká viac ako 3 hodiny a poradie má každý na háku! všetci sa predbiehajú hlava-nehlava 😠
ale sme v poriadku, to je hlavné 🙂 a potvrdili chlapčeka.
od radosti som sa zabudla opýtať, či nemám prísť náhodou za týždeň na krv. v tehu knižke je, že RH neg.matkám sa berie krv aj v 28tt. no ale nikto mi nič nepovedal, tak neviem. a do dalšej poradne až za 4týž. A cukor vyšiel tiež ok.

weji, aj tak budeme najspokojnešie, ked ich už budeme držať v náručí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre