Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

alinka189
28. sep 2008

slonicek kočik máme rezervovaný v babätkove oproti liptáčiku. a tie jednorazovky pôjdem aj ja kúpiť.
a ešte nevieme meno 😅 .....rozmýšlame stále tuho 😀

vejinka
28. sep 2008

slonicek ahojcek 😉 ...no hej drzime sa..hlavne mami ked si xce odgrgnut 😀 😀 😀

loss
28. sep 2008

ali teda rozmyslajte ved maly je uz za rohom 😀

waitinka7
29. sep 2008

ali, tebe sa to naozaj krati...a aky kocik si si vybrala? a akej farby?

loss
29. sep 2008

ahojte
ali to som aj ja zvedava 😀

paskova
29. sep 2008

ali aj mna zaujima aky kocik ste si vybrali, ja este stale rozmyslam.
Babenky este sa chcem opytat ci aj vas tak boleli klby a co ste s tym robili? Ja cele noci nespim, necitim nohy a ked sa musim otocit je to utrpenie. ☹ Pri Natalke som to vobec nemala a neviem si s tym rady.

jastericka
29. sep 2008

paskova: je to veru normálne v tehu, aj mňa hrozne boleli kĺby, pôrodom to všetko prešlo, chce to len vydržať....

loss
29. sep 2008

cauky jastericky ako sa mate?

katika82
29. sep 2008

ahojte baby,prepáčte že vám stupujem do témy ale som tu okolie LM teda cez týžden v lm a inkokedy DK
chcem sa opýtať či ste tu samé tehulky alebo aj snažilky

alinka189
29. sep 2008

vybrali sme zn.Piccolino...mne sa už dávnejšie páčil, ale potrebovala som ho vidieť "live", nie len na internete, lebo som sa bála,a by nebola malá vanička. ale schválila mi ho aj polovička 😀
no s farbou som mala dilemu, ale ked sme naposledy boli v predajni, tak nám hned padol do oka ten, čo tam akurát mali....olivkovo-bežový.

paskova, o tých klboch ani nevrav....mna bolia príšerne...boleli ma aj na začiatku tehu (cca do 4.mes.) potom to prešlo a teraz je to ešte horšie ☹ ledva chodím a v noci kým sa otočím v bolestiach, tak to nejaký čas trvá...

loss, veru za rohom 😀 sa môžme hanbiť, že ešte nevieme 😅

loss
29. sep 2008

katika su tu aj snazilky

weja
29. sep 2008

ahojte...
dnes som si bola u dr. po listok na peniaze ku koncu mesiaca a poprosila som ju, ci by ma nemohla nechat PN do konca oktobra... mam totiz ten problem (neviem, ci som vam to tu uz spominala), ze firma, v ktorej som robila, skrachovala a ku 31.10. mame vsetci vypoved... ale to ma vobec nemrzi, islo mi o to, aby som sa tam uz nemusela vratit, kolegyne boli vacsinou tety pred dochodkom, ktore by to brali ako ohromnu senzaciu, ze nam to ZASA nevyslo... 😔 takze tomu navratu sa chcem vyhnut, ako sa len da... ale doktorka bola mila, povedala, ze ma nebude nahanat a mam si prist ukoncit PN vtedy, ked to sama uznam za vhodne, ze to uz zvladam... tomu som fakt rada, aspon nejaka pozitivna sprava po dlhom case...

alinka - len aby to nedopadlo s tymi menami tak, ze na porodnej sale potom vytresnes hocico, ked este nebudete rozhodnuti... 😉

katika - su tu aj snazilky, resp. ja zasa budem 😔 takze sa kludne pridaj...

alinka189
29. sep 2008

weji, to je fajn, že ti tak povedala....určite ešte zostaň domka a zotav sa po fyz.aj psych.stránke. a hej, spomínala si o tej vašej firme....a potom čo budeš? máš niečo vo výhlade alebo UP?

weja
29. sep 2008

ali - no dufam, ze to nezakriknem, ale predbezne to vyzera tak, ze by som mohla od novembra zacat tam, kde robi moja mama, dokonca by som s nou sedela v jednej kancelarii, bola by moja nadriadena... 🙂 ale mame dobre vztahy, takze ponorkovej choroby sa neobavam... bola by som ozaj rada, keby to vyslo a vzali by ma takto po "protekcii", lebo momentalne sa vobec necitim na to, aby som behala niekde po konkurzoch a presviedcala ich, ze som silna, cielavedoma osobnost, ktora si so vsetkym poradi, ked sa praveze citim ako taka troska... 😔

alinka189
29. sep 2008

weji, tak to by bolo super...držím palce 😉

slonicek
29. sep 2008

Ahoj weji aspon budeš mať prácu a s maminkou sa ti bude robiť fajne. 🙂
Alinka ja mám zase problém taký ,že ma svrbí stále bruško a natieram si ho stále a nič mi nepomáha mne sa tá kože tak naťahuje ,ale mni nepopraskalo ,zatial ale ja som už ako pred pôrodom ,zajtra idem na ten cukor tak sa spítam čo si mám nato kupiť alebo ak viete niekto tak mi prosím poradte ,doteraz som si dávala ten detský olejček a teraz neviem ☹

paskova
29. sep 2008

slonicek aj ja mam podobny problem. Mna svrbi brusko po kupani a natieram sa olejcekom pre tehotne z DM. Mne sa to osvedcilo, nie je to ani drahe , vyskusaj.

weji, drzim ti palce aby ti to s pracou vyslo. Uplne ta chapem, ze sa nechces vratit do roboty. Ja ked som potratila tiez som neznasala tie ohladuplne pohlady a cudne otazky. Drzkaj sa. 🙂

alinka189
29. sep 2008

slonicek, aj ja som mala taký problém....bruško a prsia som mala hrozne vysušené a aj sa mi lúpalo všetko ako po opalovaní 😀 to trvalo dlho, teraz je to už lepšie. používam johnson olejček.
pre istotu ma strašne začali svrbieť nohy, po sprchovaní (to pripisujem vode), ale aj v noci a z ničoho nič a je to velmi nepríjemné, nedá sa to neškrabať...no otras ☹
som sa na to aj dr. pýtala, či to nebude pečeň, že mi vezme krv, ale vraj ked to mám len zo dvakrát za týž., tak že to tým nebude a nebrala ju nakoniec. keby tak bolo, svrbenie by vraj bolo stále.

slonicek...zajtra sa drž na cukre 😉

slonicek
29. sep 2008

no dievčatá dakujem za radu 🙂
Alinka napíšem ti ako som dopadla zajtra mna zatial len bruško svrbí a dnes čo mala výstrája celý den sa kruti po celom brušku je to sranda 🙂 ale som aspon rada že ju počujem ,no tak zajtra sa ozvem.
tak sa zatial majte pekne.

danka24
29. sep 2008

wejinka som rada ze sa mas uz lepsie... drzkam ti palce aby praca s mamkou vysla 😵 a posielam ti vela pozitivnej energie a vela siiil 😵

jastericka
29. sep 2008

weji: to je super, že Ťa doktorka nechala takto PN, aj ja držím palce, aby nová práca vyšla....nová práca, nový začiatok 😉

alinka, to svrbenie si sleduj, ak to bude stále, choď radšej na pohotovosť

svrbenie bruška môže byť v tehu, ale keď už svrbí celé telo, tam už to môže byť z tej pečene

katika: vitaj!!!

zrzuska
29. sep 2008

ahojte.

weji drzkam palceky 😉 verim ze sa ti teraz uz bude len a len darit

mna priserne svrbeli nohy tiez. ale to bol brutal. ja som az plakala od zufalstva. iba som to chodila do studenej vody sprchovat. vobec som nemohla spat. no hruuuza.
tiez som sa obavala ci to nie je z pecene. ale doktor sa zatvaril ze nic zvlastne. spomen to dr urcite ze co ti na to povie.
mne nakoniec liecitel tu z pribyliny povedal ze je to druh chripky a mala som si kupit homeopatika paragripe a prestat jest citrusy a pit mlieko co bolo pre mna hrozne lebo prave mlieko mi pomahalo na zahu.
ja viem ze je to dakedy hruuuuza v tom tehu ale fakt po porode uz bude dobre 😉

no aj tak rada spominam na to ked som bola tehu. aj ked ku koncu som sa uz nevedela dockat kedy porodim a konecne sa budem moct zohnut a tak 😀 😀 😀

jastericka
29. sep 2008

ja a tehotenstvo...hmmm, som zvedavá, ako prežijem druhé, lebo toto prvé bola hrôza ☹ , krásne bolo iba to, keď som cítila maličkú, všetko ostatné zlé......od siedmeho mesiaca som mala tehotenskú nádchu, nemohla som dýchať, to bolo hrozné, takže v noci som už duplom nespala....po pôrode som sa na to tešila, že to prejde, lebo hladina hormónu, čo to spôsobuje mala klesnúť a aj tak bolo, júúúj, aká som bola šťastná, že môžem dýchať nosom.... 😀

zuzana24
29. sep 2008

evi ajoj ako sa mate my sme mali hrozny koniec tyzdna precitaj si na babatkach.

waitinka7
30. sep 2008

Ja ked som bola tehotna, tiez ma svrbelo cele telo...ale len asi 2 tyzdne (37-39 tt). Bolo to daco hrozne. Svrbelo ma hlavne brucho, stehna, boky...isla som si ich zodrat, tak som sa skrabala. No tak som sla na krv, ci nemam daco s pecenou, tak trosku boli vyskocene hladiny, ale nebolo to dako hrozne. Potom to samo od seba zmizlo. A inac tehotenstvo som prezila uplne super, nic mi nebolo, par razy som vracala na zaciatku, to bolo vsetko. Nebola som ani raz chora, ziadna nadcha, chripka, ani chrbat ma dako nebolel...uz len ku koncu trosku. O to horsi bol porod samotny.

paskova
30. sep 2008

waitinka preco si mala hrozny porod? Prihodilo sa ti nieco necakane, alebo koli tym bolestiam?

loss
30. sep 2008

caute
weji som rada ze doktorka na teba netlaci s ukoncenim PN super zotav sa naber nove sily a sup do prace a ani sa nenazdas a si tehu a tentokrat to bude az do konca uvidis
telo aj mna svrbelo cele tehu hroza ozaj velka 😔

alinka189
30. sep 2008

baby ja som sa pýtala na to svrbenie a dr.Verebová mi pov., že ak to mám len tak cca 2x do týždna po sprchovaní a v noci, tak že to nebude pečen. ale spomeniem to ešte v dalšej poradni. od štvrtku ako som bola, tak som to mala len raz...predvčerom v noci. nad kolenami a píšťaly....príšerné (tak ma aj zvykne), ale to nie je obyčajné svrbenie...to sa nedá neškrabať, niekedy som z toho zúfalá, až do plaču človeku ☹ 😠 🙂
inak som tiež mala tehu v pohode...žiadne vracanie, žiadna choroba (klop, klop, ešte som neskončila tt 🙂 ), akurát čo ma trápi to svrbenie a bedrové klby.

wejka, ozaj...ako dlho ti odporučili teraz čakať na dalšie tehu?

paskova
30. sep 2008

alinka sme na tom asi rovnako co sa tyka tych tehu tazkosti. Mna obcas svrbi brucho a v noci ma otrasne bolia klby. Inak chvala bohu nic. Ale ja som aj prve tehu mala super, takisto aj porod a este aj Natalka bola perfektne babatko. Tak sa len modlim aby to aj po druhykrat bolo tak.

slonicek
30. sep 2008

Alinka Ahoj vieš čo ja som sa nato pýtala dnes Primár mi povedal že je to normálne keby malá tlačila na pečen je to hrozné svrbenie po celom tele no inak ten cukor som vypila ale potom mi prišlo zle ☹ iba som ležala pol hodinu na posteli no konečne mám potom zajtra budem mať výsledky dufam že nebudem už viac to piť strašne sa mi grgá tým cukrom no otras .V poradni som dopadla dobre idem na dalšiu kontrolu 28.10 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre