Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

weja
30. sep 2008

ja som bola dnes na kontrole v nemocke, ale akurat co som sa presla ceeeeelym mestom tam a naspat, lebo kedze spinim, samozrejme ze mi nemohla spravit ani USG ani nic... 😖 takze buduci piatok znova... asi ma len chcela vidiet, ci este zijem... 🙄
ale inak sestricky hned skonstatovali, ze som nejako velmi schudla, co sa mne moc nezda, ale je pravda, ze mam este o 3 kg menej ako pred tehu... neviem preco, namiesto priberania som v tehu asi chudla... 😖

alinka - no pockat by sa vraj malo 3-6 mesiacov, ale moja dr. odporucala skor ten polrok... vraj aj nedavno tam mali pripad, ze otehotnela po 2 mesiacoch od potratu a teraz znova potratila.... tak som jej na to povedala, ze to sa jej predsa mohlo stat aj o pol roka, ved nikto nevie priciny, preco sa to stane...
no kazdopadne, ak budem ok, mozno to znova skusime v novom roku, ved nikto nevie, ako dlho nam to zasa potrva, kym sa podari, takze sa mi zda hlupe davat si pozor celeho pol roka... 🙄

slonicek - tak vysledky budu dufam ok 🙂

loss
30. sep 2008

weji ako pises nikde nie je povedane ze o polroka sa nic nestane my sme cakali 2roky a potom 7mesiacov sme sa snazili a predsa som potratila a poznam tu babu co po 2tyzdnoch po MA isla na kontrolu a uz bola tehu a av juni mali jej dvojcatka dcerky 1rocik 🙂
vsetko je individualne

slonicek
30. sep 2008

weji neboj potešíš nás zachvílu dobrou správou určite otehotnieš a všetko bude v poriadku len si musíš veriť a nemyslieť nato najhoršie.

jastericka
30. sep 2008

weji: hm, tie sestričky tiež vedia človeka "potešiť" -ťapše... 😅 . weji, ber to z tej pozitívnej stránky, aspoň si sa poprechádzala po čerstvom vzduchu, v zdravom tele, zdravý duch či ako sa to onéééé..... 😉

Kati: no vidíš, cukor si zvládla, teraz už len pôrod, hihi 😝

idem kukať ordináciu, tak še majce papa 🙂

weja
1. okt 2008

jastericka - no to bola teda riadna prechadzka - z Nabrezia do Paludzky a spat 😝 celkom som mala dost, lebo este stale sa necitim celkom fit po zdravotnej stranke...
ozaj, na to som sa vas chcela opytat - ako dlho po porode ste mali este bolesti v podbrusku? mna to stale dost boli, cosi podobne ako pri mrche... ze vraj to moze byt sposobene stahovanim maternice, ale je to dost neprijemne... kedy vam to preslo?

waitinka7
1. okt 2008

Ja som to mala take bolesti iba zopar dni, len v porodnici, ked som kojila, inac nie.

waitinka7
1. okt 2008

Baby - ktore uz mate babatka...dali ste ich ockovat proti rotavirusom? Ja stale zvazujem, ci dat, ci nedat...pocula som, ze tie vakciny su aj dost drahe, jedna stoji cez 3000 Sk, a musia sa podat dve. Niektore baby vravia, ze taketo ockovanie je zbytocne, vraj, by sme potom museli dat dieta ockovat proti kazdemu virusovemu ochoreniu...a tym dieta straca imunitu, niektore vravia, ze je to potrebne....takze ja neviem. Chcem sa poradit so skusenejsimi.

lila794
1. okt 2008

Waitinka, my sme dali, zalezi to od teba ako sa rozhodnes. Inak, nestoji to cez 3000, ale 2600 - jedna vakcina. Daju malemu striekackou vypit taky sirupcek - tu vakcinu.

lila794
1. okt 2008

A Weji - moja znama mala podobny problem ako ty - ale s tym rozdielom, ze jej telo odmietalo babatko. Vzdy potratila, dokonca raz sa male drzalo dost dlho a nakoniec sa aj tak veeeelmi skoro narodilo, takze nebolo schopne zivota. Skusali 8 rokov a prave predvcerom sa im narodila dcerka. Neboj, nic nie je stratene!!!!!!
A mna podbrusko bolievalo dost dlho po porode.

alinka189
1. okt 2008

slonicek, takže ked iba nohy, tak sa nemám obávať? ved ale zase nič by nedali zato, keby to predsa len skontrolovali....už ma tolko cucali, že jeden odber ešte prežijem 🙂
a zle ti prišlo? jááááj, hnus. mne tiež tak na dvakrát, ale som to nejak predýchala. ale našťastie to už viac piť nemusíme 😝

weji, tiež si myslím, že je to indivindi, počula som kadejaké prípady. zrejme tam vela zaváži aj zdrav.stav po fyz.aj psych.stránke....tak držím palce 😉

loss
1. okt 2008

weji ja neviem uz si to nejak nepamatam ci ma to nejak bolelo ☹

weja
1. okt 2008

no ved spomenula som to aj dokine vcera a nepovedala nic, vraj ak by to trvalo pridlho, tak zacneme nieco riesit... ale dufam, ze do buducej kontroly uz budem fit...

lila - no u nas zatial ziadny problem nevidia - jeden potrat u zeny vraj nic neznamena a tento druhy krat islo vraj len o sprostu hnusnu nahodu, ked sa mozno scvokol jeden chromozom... 🙄 podla dr. nie su ani potrebne geneticke vysetrenia, lebo toto nebola geneticka chyba, ale ja na tom trvam, nech uz mame spravenu aj genetiku, aspon budeme mat istotu, ze je to ok... ale rozhodne sa nevzdavame... 🙂

alinka189
1. okt 2008

bože, ale sa navykrúcajú tí doktori 😠
tiež by som trvala na genet.testoch...aspon má človek istotu

slonicek
1. okt 2008

Alinka daj si urobiť odber ved zato nič nedáš a budeš vedieť 🙂
cukor dopadol dobre je to v poriadku dnes som volala o výsledky tak som rada ,že už to nebudem piť 🙂

slonicek
1. okt 2008

inak ja som tak prechladla asi včera v poradni mám nátku len dufam ,že nebudem chorá zatial ma nič nebolí to toto hnusné počasie ☹ tak sedím doma a pijem čaj z citronom .

alinka189
1. okt 2008

tak super, slonicek 😉

paskova
1. okt 2008

wejka ja som po prvom potrate neotehotnela dlhych 5 rokov. Vobec ma za ten cas neliecili, absolvovali sme vseliake vysetrenia a doktori vraveli, ze to mame len skusat. A po Natalke som otehotnela len teraz, vobec si neviem vysvetlit preco sa to nestalo skor, ked cca 5 rokov neberiem tabletky ani si nedavame pozor. Takze u kazdeho je to fakt individualne. Mozno, ze ty otehotnies ani sa nenazdas. 😉

jastericka
1. okt 2008

wejka: aj mňa bolelo po pôrode podbruško ako píše waitinka najmä pri kojení, keď sa sťahovala maternica. Ešte aj dva mesiace po pôrode ma sem-tam chytili také strašné kŕče do brucha, že som myslela, že idem na pohotovosť, ale potom to vždy dáko prešlo a teraz už je dobre.

slonicek: tak sa lieč, homeopatika coryzalia na nádchu sú výborné, pri akútnom stave sa berú každú hodinu.

slonicek
1. okt 2008

jastericka dakujem za radu kupim si to 🙂

loss
1. okt 2008

ali 37tt to leti
baby my stale kakosime do serbla 😀

zuzana24
1. okt 2008

waitinka ja som malu dala zaockovat pdla mna to nieje zbytocne my sme to ale mali vtedy v akcii takze ja som za dve zaplatila 3000,- a ako pise lila je to vo forme sirupceka.a dalsia vec my sme aj leteli vtedy do uk a zmena prostredia a stravy malym detom nerobia dobre,a do piatich rokov to naozaj ze dostane kazde dieta ale kazde to znasa inak.deticky dvoch kamaratiek co poznam to dostali a boli dva tyzdne v nemocke na infuzkach ☹ takze ja som ssa toho zlakla a radsej som ju dala zaockovat.hrozi tam dehydratacia a to nieje dobre lebo malicke nechce papat ani pit bo vestko co zje a vypije vygrcka.nam to tak dokina vysvetlila.a potvrdili mi to aj tie kamaratky co stym maju skusenost.

zrzuska
1. okt 2008

ahojte.

baby teraz vas soknem. svokra citala vo vitalite ci ako sa vola ten casopis o zdravi ze ockovanie skodi. uz to vravela aj drahemu a ten ze druhe dieta neda zaockovat vobec 😠
no akoze ked mi svokra povedala ze: "vies o tom ze ockovanie je skodlive a ze na to zomieraju deti?" tak som skoro spadla z noh. ameli akurat bola zaockovana. ona to mysli tak, ze vobec ockovat. ani tie povinne ockovania. zevraj to zistil nejaky lekar a ze ockovanie je iba kvoli tomu ze su za to prachy..... a taketo veci. ze 100 deti zaockovali a 100 nie a ze tie co boli zaockovane ochoreli.
no a taketo bludy ja musim pocuvat. a svokra predava tie zelene potraviny a mam pocit ze vsetko skodi, ze chce zit zdravo.... vsak aj pre malu mi nukala pit ten zeleny napoj. ze to ma ph MM a taketo veci. booooooooooooze.

to len tak, ze co na to vravite. ja som zostala dost sokovana a nezobrala by som si na svedomie nedat zaockovat svoje dieta.
iba co sme sa s drahym poskriepili kvoli tomu. 🙄 🤐

ja som dala malu zaockovat na pneumokoky. tieto rotavirusy som nedala 😖
ja mam strach z kazdych chorob co bude mat ze ako to zvladneme 😔 v nemocke sme boli raz na pozorovani a mala som dost kebyze tam mame byt dlho a s nejakou chorobou. 😨

zuzana24
1. okt 2008

lucka mas to vesele,ja mam nieco podobne ale s chlapom zasa ten je tiez zastanca zdarvej vyzivy a neviem coho vsetkeho hlavne ze sa napchava klobasami a vifonkami a podobnymi haluskami mam najradsej takych mudrych.a na to mi este povedal ze kedysi ziadne ockovania nebolo treba a bla bla bla....a nebolo tolko chorob ani kedysi.booooooooze normalne som vytocena 😠 ale zasa musim uznat ze po par vysvetleniach si da povedat.

loss
2. okt 2008

ja si myslim ze isto to na nieco bude teda to ockovanie asi by to nerobili tym malickym detickom a podla mna vsetko je to o imunite ak je babo haklive a ma oslabenu imunitu ochorie ci je alebo nie je zaockovanie
a co sa tyka zdravej vyzivy ja som radikalne ZA dnes je cely svet skazeny a aj vzduxch co dychame takze aspon zdrava strava je to nakladne ale my sa smazime zdravo stravovat,myslim prisodny cukor hodne zeleniny, ovocia a maso len kuracie,morcasie a jahnacie a divina.Ale to nevravim ze kto papa slaninu a klobasu musi byt chory je to podla mna len o sile organizmu
vezmite si romov oni o vitaminoch ani nepoculi a ako sa doziju vysokeho veku 😔

weja
2. okt 2008

ahojte,
zrzuska, zuzka, no mate to doma vesele... 🙂
loss - no vy ste riadne sikulky, ked sa vam stale dari s tym serblikom... 😵

lila794
2. okt 2008

Zrzuska - mama mia!!! Tym chlapom To mam najradsej, ked zacinaju byt mudri - hlavne, co sa deti tyka. Pritom sa iba my s nimi furt cickame. Ale to by ho podla mna ani nenapadlo, nebyt svokry 😉

Loss, kakusat do serbla - klobuk dole - Nelly je baba sikovna!!!! Nas sa vykaka raz za 4 dni, takze to je u nas beznadejne pokusat sa o to. 😝

A my sme sa tiez rozhodli pre tie rotavirusy, lebo clovek nikdy nevie. Keby musel byt maly kvoli tej hnacke v nemocnici, poriadne by som si to vycitala, ze mi bolo luto vyhodit 5000sk na zaockovanie.

waitinka7
2. okt 2008

zuzka, pises ze vy ste mali vakciny na rotavirus v akcii...to sa da kupit aj v akcii? Ved je to super usetrit 2600 Sk.

jastericka
2. okt 2008

ahojte žienky

lucka: 😀 Tvoja svokra je ale číslo 😀 😀
My sme dali Martinku zaočkovať aj Prevenarom a aj Rotarix sme dali, prevencia je podľa mňa dobrá vec, keď malá ochorie, už potom bude neskoro.
Tiež je podľa mňa dobrá vec zdravá výživa a ja konkrétne veľmi uznávam zelené potraviny, mám to odskúšané na sebe, pijem ten zelený nápoj 😀 😀 😀 a papkám riasy a tak. Má to niečo do seba....všetkého treba s mierou užívať, žiadny extrém nie je dobrý, striedmosť vo všetkom.....
A riadiť sa svojim vlastným organizmom, teda, ak sa cítim super a všetko funguje ako má, tak nie je dôvod piť dáke vitamíny navyše a dopovať sa kadečím. Ale ak človek cíti, že nie je OK, že jeho telo je akési slabé a že mu asi dačo chýba, tak v tom prípade treba skúsiť dáke doplnky k strave, ono to fakt pomáha.

loss: to ste dobré, to by som chcela vidieť, ako Nellúšik kaká, musí byť zlatá....A to ju vždy v tom istom čase posadíš na nočník?

Možno za 20 rokov, keď budú mať deti naše deti, tak to zase bude všetko inak a deti sa už nebudú očkovať, kto vie....keď všetko sa to tak mení

paskova
2. okt 2008

Ahojte zienky, tak ja som sa tiez stravovala zdravo kym som neotehotnela. Varila som z knihy Dr. Bukovskeho, jedla som Tofu, tmavy chlieb a tak. Lenze som strasne schudla a pri mojich 45kg to bolo dost vidno. Teraz sa stravujem otrasne, jem vsetko co vidim, len dufam, ze to su len tehotenske chutky. 😒

loss gratulujem, Nelly je fakt sikulka. 🙂

slonicek
2. okt 2008

pasková to aj ja som sa stravovala ako ty udržovala som si postavu no teraz mám 7 kíl navyše 🙂 papám všetko a hlavne bombonieru to je hrozné ,ale už musíe nejak vydržať no ty ešte pár týždnov a ja ešte si počkám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre