Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

paskova
24. sep 2008

alinka, no preto druhykrat, lebo som druhykrat tehotna 😀 Vysledky som mala stale ok, ani neviem akym zazrakom, lebo sladkeho pojem denne na vagony.
Co sa tyka tej krvi, ked to darujem a nepouziju to a nahodou by som to potrebovala, tak mam nato narok. A keby to uz pouzili, tak prednostne mi najdu krv, nemusim cakat. Toto nam vravela na cviceni sestricka Radka. Preto to chcem aspon darovat, lebo to uskladnenie je financne dost narocne. Na druhej strane, co ked to zachrani zivot?. 🙂
wejka uz hadam zajtra bude doma, tiez som zvedava ako to zvlada.

jastericka
24. sep 2008

Regina: aj ja som chcela darovať pupočníkovú krv, ale akurát vtedy nemali ceptru na jej odobratie, prosto ten materiál, do ktorého sa to odoberá nemali.
Potom mi však Radka povedala, že ani by mi ju neodobrali na darovanie, lebo že som mala pôrod vyvolaný a tam mi pichali také látky, čo môžu krv znehodnotiť 😕 .

Aj ja som počula, že keď aspoň daruješ pupočníkovú krv a Tvoje bábo bude mať problém a ak nebude minutá, tak Ti ju môžu dať, veď prečo nie.....

Ja som to len nahlásila primárovi pri vyšetrení, keď som už pred pôrodom chodila do nemocky do poradne, že chcem darovať pupoč.krv a on mi to poznačil do tehotenskej knižky.

barborkark
24. sep 2008

Ahojte zienky, mam otazku, moj.gyn. ma poslal na sono prs do Liptovskeho Hradku, ale som z Rk a neviem presne kde to je, je to daleko od zeleznicnej stanice v Hradku??

Inak vsetky zienky co ste mi odporucali gyn. Lunicka mali ste pravdu, je velmi mily. Odporucam. 😉

jastericka
24. sep 2008

barborkark: rada by som poradila, ale netuším ☹ lossík je z Hrádku a aj zrzuska by to mohla poznať, tá by tu večer mala nakuknúť, tak možno poradí 😉

loss
24. sep 2008

barborka od stanice je to kusok prejdes cez podchod a na druhej strane su hned policajti a od nich par metrov je poliklinika urcite to najdes

barborkark
24. sep 2008

lossik dakujem moc, a je to jedine miesto kde robia toto sono? lebo mam len cislo, neviem ani ku komu to vlastne idem, len sa musim objednat co najskor. Tak vdaka moc este raz 😵

waitinka7
24. sep 2008

Ahojte dievcata, dlhsie som sa tu neukazala, lebo som bola mimo LM a nemala som pristup na net.
Velmi ma mrzi, co sa stalo nasej Wejke, bolo mi do placu, ked som to citala...takze Wejka, viem, ze je to velmi tazke, vsetko co by som chcela napisat, uz bolo napisane....takze hlavne vela sil...aby si to vsetko zvladla...a potom vela stastia a optimizmu, aby si coskoro opat otehotnela a aby sa ti narodilo zdrave krasne babatko...
Tanika...ty tiez nezufaj...urcite sa stastie usmeje aj na teba a coskoro budes tehulka...
Co sa tyka odberu pupoc.krvi, tak ja som tiez darovala....lenze potom mi prisli z Ceptry nejake papiere, vraj to nebolo dobre povyplnane (myslim tie tlaciva..) a poslali tlaciva opat...a ja teraz neviem, ci mam ist do porodnice a prosikat ich, aby to vypisali este raz alebo co...Tam su vsetky informacie o porode, a ja neviem, ako by sa to spatne zas pisalo...tak som sa viac menej na to vykaslala....neviem co v tom formulari nebolo dobre vypisane.

zrzuska
24. sep 2008

ahojkajte.

evka tak super ze je vam lepsie. 🙂
inak my na to plavanie nejdeme. nejako nas oboch odradila nasa dokina a mna potom aj ta cena. budeme chodit na permon tak dakedy mozeme ist spolu. potom nas naucite nejake tie riekanky 😅

ach wejka 😔 😢 😢 😢
tiez na nu myslim. keby sa dala ta bolest rozdelit na nas vsetky tak ja by som si ju vzala. chudatko 😔

loss
24. sep 2008

cavusky babusky
s Wejkou som pisala je este v nemocke po fyzickej stranke je Ok ale psychika je v prdeli je to strasne nespravodlive nechapem to
ja verim ze coskoro sa slnecko usmeje a babo bude v brusku a oni budu stastni ved si to zasluzia ja neviem co by som mohla urobit aby som jej tu bolest nejak ulahcila je to strasne ☹

zuzana24
24. sep 2008

evi nech sa matka tiez rychlo uzdravi ta nadcha sa siri rychlostou blesku 😠

myslim aj ja na wejku a vela sil jej stale prajem.

jastericka
24. sep 2008

Luci, škoda, že nejdete, ale chápem Tvoje obavy, ja zmýšľam rovnako....
Táni a Vy ako? Idete? Lebo, keby ste ani vy nešli, tak sa na to aj ja vykašlem... a ako Lucka hovorí, pôjdeme s malou na Permon

Zuzi: ďakujeme....veru, nádcha je svi... je to všade vo vzduchu a keď to má jeden z rodiny, tak je jasné, že to chytí aj ostatných 😠 . Ako sa máte so Saškou? Saška je zdravučká?

alinka189
25. sep 2008

jaj, paskova, ale si ma dostala 😀 ja som samozrejme myslela, že počas tohto tehu si bola 2x...inak tiež som sa čudovala, že mám cukor ok, lebo tak ako ty, pojem sladkého velmi vela 😅

s tým odberom pup.to bude teda asi tak ako píšu baby...ja neviem, ja som tak len čítala...

loss, ked budeš ešte volať s wejkou, pozdrav ju a že na ňu myslíme a aspon na dialku jej snažíme sa dodať sily.

paskova
25. sep 2008

aj ja pozdravujem wejku, nech je silna.

weja
25. sep 2008

ahojte, dakujem, ze ste na nas vsetky mysleli... dnes rano ma konecne pustili, ja som povodne dufala, ze v ten isty den budem moct ist domov a nakoniec z toho boli 2 dni a 2 noci... ☹ vyvolavacku som dostala hned rano o 9,00, ale rodila som az o 13 hodin neskor, cely den som mala bolesti, esteze bol so mnou manzel na izbe, lebo neviem, ako by som to zvladla... porodne cesty ani maternica neboli este na porod pripravene, preto to vraj trvalo tak dlho... dostala som iba jednu injekciu od bolesti, ktora aj tak moc nezabrala - tie kontrakcie na konci boli fakt neznesitelne... 😢 ozaj - a bolo to DIEVCATKO 😔
uz som strasne rada, ze som konecne doma, v tej nemocke sa to uz nedalo vydrzat... ale doma to na mna akosi vsetko dolahlo a teraz mam depku ako svet... ☹ uz len dufam, ze cas to vsetko trochu otupi...

jastericka
25. sep 2008

wejka: som rada, že si už doma, čas všetko vylieči, napísala som Ti IP, ak máš chuť, tak si prečítaj, papa

danka24
25. sep 2008

ahoj wejka... prajem ti veeela siiiil aby si mala... a je mi luto co sa stalo... 😔 budem na teba mysliet v modlidbach..

zuul
25. sep 2008

weji ak si na nás ešte pamätáš z grafov 😉 aj mne je to veľmi ľúto. ani nemám slov.... všetky na teba myslíme, veľa síl aby si všetko časom prekonala 😖

alinka189
25. sep 2008

wejka, ahoj...ja ani neviem, čo napísať...tu slová aj tak nepomôžu, len čas všetko vylieči, ako už jašterička písala 😢
tak ma mrzí, že po jednej strate ťa takto zasiahla dalšia... ale ako som už raz písala, musíš sa dať dokopy čo najskôr ako to bude možné, lebo dalšie vaše bábätko bude potrebovať silnú a zdravú maminku a to ty si.

paskova
25. sep 2008

wejka som rada, ze to uz mas za sebou. Nato co sa ti prihodilo viem, ze nikdy v zivote nezabudnes, treba len zmyslat optimisticky a bojovat dalej. Hlavne sa nezatvaraj do seba, urcite pridu aj krajsie dni.

teksas
25. sep 2008

weji moc me to mrzi a ani se neda slovy vyjadrit jak moc ..... jsi moc statecna a doufam ze se k vam mimco brzo vrati .....preji hodne sil do boje .... ☹

waitinka7
25. sep 2008

Wejka, zvladnes to...musis byt silna....myslienka na to, ze coskoro budes nosit v brusko opat babatko ta posilni a posunie dalej...

tanika.t
autor
25. sep 2008

wejka,moc držím palce,aby si to zvládala...veľa na teba myslím...veď potom ti aj niečo poviem,čo vravela dr.
slová sú tu fakt zbytočné...je to ťažké,to chápem-ale vysporiadať sa s tým musíš postupne,isto to neprejde za pár dní...nechaj tomu čas...

jastericka,moooc ďakujem za IP....pozriem... 🙂

waitinka,dík za podporu 🙂

slonicek
25. sep 2008

weji no som rada že si už domka a neboj o pár mesiacov nás potešíš dobrou správou ,teraz máš depku ale ono to prejde neboj.

loss
25. sep 2008

weji myslim ne teba amodlim sa nech sa coskoro znovu na vas usmeje stastie a zvladnete to do sameho konca

loss
25. sep 2008

inak vsetky vas pozdravujem tesim sa z vasich velkych brusiek 😵
moja Nelly je teda tanecnice uz ju nemozem nechat samu prehadzuje sa ako ryba na suchu 😅

jastericka
25. sep 2008

lossík: a to som zvedavá, čo tie naše deťúrence budú robiť vo vode.....moja Martinka nie je až taká čiperka, predsa je trošku puclatá 😅, veď si pamätáš, keď sme boli u Vás, Nelly frajerka dvíhala hlavu a Maťa ledva-ledva 😉

jastericka
25. sep 2008

tanika: niet naozaj za čo, rada 🙂 🙂

loss
26. sep 2008

jej baby my sa ideme pochvalit dnes sme kakali do nocnicka 🙂 som hrda na moju fesandu 😵

alinka189
26. sep 2008

ahojte, všetky...

loss, no to je vynikajúce, gratulujem 😉

paskova
26. sep 2008

ahojte zienky!
loss: tak to je paradicka, uvidis ako ti to usetri cas a peniazky ked uz ti bude kakat do nocnicka a nebudes musiet kupovat tolko plienok 😉
alinka, mas uz vsetky vecicky nachystane do porodnice a na potom? Ja som sa este nepustila do nakupu drogerie a veci z lekarne, to budu tiez riadne polozky. Lebo ked si precitam v novembrovkach, ze uz maju aj tasky porychtovane zda sa mi to akosi skoro. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre