Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

slonicek
29. okt 2008

dobré ráno Regi no ja neviem tiež ako to ukazuje divne ja chodím ku Timnkovi po paier na peniaze mám tam marotku u neho ale on sa mi zdá taký normálny

slonicek
29. okt 2008

len sestrička je nejaká divná 🙂

slonicek
29. okt 2008

a to kedy robia ultrazvuk posledný?ja som, bola iba 21 týždni potom mi nerobili iba teraz ked som ležala v nemocnici a to mi len pozreli krčok.

paskova
29. okt 2008

No ja uz som bola aj na tom tretom povinnom UZV, ale Timko ma poslal este na jeden, ze vraj babatko je malinke, tak nech to dokina este raz premeria. Ale ked sa pozriem do tabulky, tak vazi tolko ako by mala. Ani doktorka mi nic nehovorila, prave, ze mi vravela. ze nato aka som ja chuda je v pohode. Ale ja som rada, ze idem, aspon budem mat istotu, ze rastie. 😉
http://www.tehotenskakalkulacka.sk/ pozri si tuto stranku, su tam dobre popisane.

vejinka
30. okt 2008

mne robili v 38tt...ale koli polohe

alinka189
30. okt 2008

ahojte, vidím, že sa vám darí...my tiež celkom v pohode, len mám problém s prsníkom...na jednej strane zatvrdol, tak len masírujem, až mám slzy na krajíčku, ani neviem, či malý niečo vypije (hoci počuť, že glgá) lebo ked sa snažím odstriekať, tak len na začiatku pár kvapiek a potom nič ☹

jastericka
30. okt 2008

alinka, urob to takto, najskôr daj malému papať z toho prsníka, čo máš zatvrdnutý a potom hneď si mliečko z neho dostriekaj. Mliečko spušťa oxytocín a keď bábo saje je to ono, preto potom hneď skús ešte dostriekať, aby sa čo najviac vyprázdnil.
Inak nepríjemné, len vydrž 😉

vejinka
30. okt 2008

alinka skus si prikldat teple obklady alebo horucu sprchu a masirovat...alebo nahrej soluxom..podla moznosti co mas 😉 inak s bolestami a zatvrdnutim mam bohate skusenosti ked som mala zapal a uzivala som antibiotika..hrozna bolest 😢

vejinka
30. okt 2008

inak ani mne sa nedalo odstriekat...ukrutne ma boleli len som plakavala a muzicek mi furt hovoril ze by mi pomohol ale nevie ako a mam to vydrzat...tak som zatala zuby 😅

alinka189
30. okt 2008

jastericka, dávam mu z toho papať, ale ked ho chcem ešte potom odstriekať, tak mi nič nejde, len na začiatku 4-5 kvapiek a potom vôbec nič...ved ani neviem, či sa drobec najedol, ked mne nejde do odsávačky nič ☹

vejinka, masírujem odušu 😀 aj horúcu sprchu dávam...dúfam, že to za dáke 2 dni prejde. a veru, bolesť riadna

loss
30. okt 2008

caute baby
ja vobec nestiham mala mi zaspala a tak sa idem ucit prekvapili nas a skusku co mala byt 20.11 mame 4.11 takze nic neviem hura na vec

mala sa dnes napila vody v bazene tak sme vecer trenovali no tak zase sa dostavame do toho mali sme pauzu lebo sme mali sopliky 😔
ta odsavacka na vysavac je super ale teraz sa bojime vsetkych zvukov ☹

loss
30. okt 2008

baby a neviete ako sa ma Tanika a Wejka?

paskova
30. okt 2008

alinka moja tak to ti s tymi prsnikmi nezavidim ☹ Ja som pri Natalke kojila v pohode, ale Radka ma "potesila", ze pri druhom dietati to tak nemusi byt. Bojim sa toho ako cert kriza, aj svagrina preto prestala kojit, lebo tu bolest jednoducho nezvladla. Nevilem si predstavit ako by som kojila, keby ma to tak bolelo ako to pisete.
Obdivujem vas vsetky zato, ze ste to zvladli, ale ja by som to urcite vzdala.

jastericka
30. okt 2008

hmm Ali, tak to je mi ľúto, že Ti nejde odstriekať mliečko ☹ . Ale ako vejinka písala, aj ona to mala a prešlo to. Vydrž kvôli maličkému, on sa Ti potom za to odvďačí spokojným úsmevom pri Tvojom cicíku 😅
Aj keď ma kojenie dakedy otravuje, najmä v noci a je to o tom, že bábo je na matke hrozne závislé,nič nie je krajšie, ako keď mi Martinka chytí cicu tými maličkými rúčkami a sladko sa na mňa zadíva a spokojne si dudká. Vtedy som najšťastnejšia na svete 🙂

stankalm
30. okt 2008

alinka...ja som mala zapal prsnika 2 krát, 1. krát aj s antibiotikami a 2. krát som si pomohla aj bez atb...takže viem, o čom hovoríš, rob tak ako píše vejinka...odsávačka Ti veľmi nepomôže, tak hneď po kojení choď do sprchy a čo najteplejšiu vodu si pusti na prsník a druhou rukou masíruj, trvá to dlhšie, len musíš poriadne masírovať, to budeš cítiť, že sa to postupne uvoľňuje.
A čo ešte pomohlo mne...na noc natrieť prsník (tam, kde máš hrče) octánovou masťou a zabaliť do plienky, viem, že to bude smrdieť, ale poradila mi to doktorka a naozaj to pomáha, tá octánová masť pomôže odstrániť zápal. Ak by už ani to nepomáhalo, tak potom choď radšej k dr.

Pašková...neboj sa kojenia, keď budeš mať malinkú pri sebe, urobíš pre ňu všetko na svete a aj napriek bolestiam to netreba vzdávať, to je najjednoduchšie, vzdať sa a potom si to vyčítať. Ja som mala zo začiatku problémy, aj s popraskanými bradavkami aj so zápalom, ako som už písala, ale vydržala som všetko a kojila som 23 mesiacov. Takže držím palce a keby bol problém...máš sa tu na koho obrátiť 😉

Loss...drzím palce na skúške a želám nech Ti to dobre ide do hlavy, ja som na tom podobne, 10.11. mám skúšku zo sociológie a vôbec mi to nejde do hlavy, samé hovadiny a nič s nedá povedať svojimi slovami 😢

paskova
31. okt 2008

stanka dakujem, viem, ze to budem mudiet zvladnut tak ako ste to zvladali aj vy. 😉 Len si neviem celkom dobre predstavit vstavat v noci kazdu hodku a rano vstat k Natalke, chystat ju do skoly atd. Ale mozno, ze budem mat dobre babo a vsetko bude fajn. 😉

Loss aj ja ti drzim palceky 🙂

zrzuska
31. okt 2008

ali ja som mala taky problem uz v porodnici. stalo mi mliecko v zadu. mne to tam nasilu odsavali sestricky lebo odsavacka mi bola naprd a tiez som sa naplakala. hrozna bolest. dali mi na 3hod octanovy zabal (ale nestahuje sa to lebo kebyze sa stiahne tak sa mliecko zastavi to sa stahuje ked sa odstavuje dietatko) a potom som mala ist do horucej sprchy a doniesli malu a ta sa prisala a do toho mi sestricka silno stlacala prsnik. potom mi to uz mala roztahala doma. uz bola silnejsia. ale dlho som ju kojila tak ze som si ten prsnik stlacala.
no a ked som mala taku zatvrdlinu tak mi laktacna poradkyna poradila aby som si malu dala tak aby ked saje mala bradicku na tej zatvrdline a tym ako saje tak to vlastne masiruje. no lenze mne sa to nedalo. nedala sa mi mala tak dat. ale ak sa tebe da tak skus.
tiez mi radila vypit pocas kojenia teply napoj, alebo teplu polievku pred kojenim, mliecko sa pusti. mozno aj ta zatvrdlina sa lepsie rozmasiruje. a teple obklady ako baby radia.

bezim k malej trochu sa s nou pobavit lebo nech sa trosku uci nove veci. vsak v marcovkach uz deti behaju v behakoch, lozia, stvornozkuju a ta nasa nie. ona je taky nervosko. ked sa jej nepodari na prvy raz tak chyti nervy a uz nechce skusit znovu. aha ju. az teraz sa jej podarilo sa konecne naucit sa pretocit aj z brucha na chrbat tak sa gula. boze no huraaaaaaa. uz som myslela ze to ani nikdy robit nebude 😨 no idem vyuzit ze ma dobru naladu a trosku ju ucit nove veci 😅 papa

drzkajte sa vsetky babenky 🙂

alinka189
31. okt 2008

jej, babenky dakujem vám všetkým za rady a povzbudenie. dnes to je už oveľa lepšie...rozmasírovali sme to. ale včera som mala depku a strašne plakala...malý bol do hodiny a pol 3x na cicke a potom stále plakal a plakal. videla som, že je hladný. chcela som odsať a ani z jedného nešlo vôbec, ale vôbec nič. prišlo mi strašne lúto, že je hladný a že chcem kojiť a zrazu mliečka niet. mamina do mna kričala, že nesmiem plakať, lebo sa mi stratí úplne, tak sme mu nakoniec dali odstriekané čo som mala v mrazničke...vcucol to do seba skoro celé a spinkal 5 hodín, mamina mi ho vzala, aby som si aj ja oddýchla a upokojila sa a v noci ked sa zobudil konečne niečo začalo tiecť. tak som rada. dnes už zatvrdliny nemám, ale aj tak som masírovala a stále odsávam. a krtko kludne spinká teraz 🙂

paskova, velmi to bolí, ale nesmieš to vzdať...musíme si povedať, že je to to najlepšie, čo pre dieťatko robíme 😉

vejinka
31. okt 2008

alinka som rada ze to prechadza 😉

vejinka
31. okt 2008

ja som bola s muzom v stredu u zubarky..a este v januari mi mala trhat zuby dva zadne osmicky..ale nebola som koli grcaniu takze vraj po porode..takze hadajte kolko som mala kazov 😉 no dobre nebudem vas natahovat bol len jeden jediny..zubarka az nechapala ako je to mozne ze zeny po porode a aj pocat tehotenstva maju vela kazov no ale tie dva co mi xcela vytrhnut su uz cierne rano muz narobil bebu lebo ked to budu trhat nesmiem kojit ale podarilo sa mi presvedcit zubarku ze kojim a ze pockajme kym prestanem a zacnem prikrmovat co bude z hruba o tri mesiace a ona ze ok pockame ale ak by zacali boliet musia ist von okamzite..tak sme bebu vyliali a ja kojim stale 😉

vejinka
31. okt 2008

a maly si vsetok vapnik co potreboval zobral z tych pokazenych zubov...to je ale inteligent ...este v brusku a uz rozumu viac ako mama 😀 😀

tanika.t
autor
31. okt 2008

ahojte babenky 🙂

aj keď som tu dávno nebola,často na vás všetky myslím...a držím všetkým palce...nech vám detičky pekne rastú a poslúchajú 😉
dnes som videla jastericky-viac tú väčšiu 😀 malá bola schovaná v kočíku 😀 Evka,ako máte?

loss,poslala som ti IP 🙂

ja nemám v podstate nič nové.... ☹ na umelé nemáme financie(ako samoplatca) a tak sme to nechali na prírodu....chcem si objednať macu,nepočuli ste o tom niečo?? vraj je to na plodnosť aj pre ženy ,aj pre chlapov

alinka189
1. nov 2008

ahoj tanika, som rada, že si sa ozvala...a výsledky ako? všetko je v poriadku, nie?
a ja som veru o tom nepočula.

alinka189
1. nov 2008

baby a včera sa mi stalo to, čo den predtým...v noci a cez deň v pohode mliečko, aj odstriekavam a večer ako keby uťalo, ani z jedného ani kvapka a malý hladný...zase som mu musela rozmrazovať, čo som minule odložila.
ja to nechápem...ved predsa čím častejšie sa bábätko prikladá a aj sa odsáva, tak by sa malo tvoriť stále viac mliečka, nie? a mne večer jednoducho nejde vôbec nič ani z jedného...ako je to možné...nerozumiem tomu 😒

jastericka
1. nov 2008

ahojte žienky....

alinka: a ako vieš, že netečie mliečko, maličký cucká naprázdno? Lebo mne sa napríklad spúšťa mliečko až po niekoľkých sekundách aktívneho satia.....cítim zrazu také štipkanie a malá odrazu glgá osto šešť.....
Skús napísať jednej babenke tu na MK, ona veľmi dobre radí všetkých žienkach a je veľmi ochotná.....poradila mi ju lila, keď som mala problémy.
Volá sa annag, napíš jej IP

tanika: jééj a kde si nás videla? Napadá ma len jedna možnosť, včera sme išli na prechádzku okolo cintorína a potom sme boli v Lidli. Čo si nezakričala, hehe To ešte asi malá bola dobrá, keď si ju nevidela, lebo potom už bola na rukách, lebo klasicky sa jej prestalo v kočíku páčiť
O tej mace som nič nepočula, čo to je? Dáke tabletky? Držím palčeky 😉

loss
1. nov 2008

ahojte
zese na skok dnes bola mala zlatucka spala az 2,30h ale ked nespinkala bola dobra takze uz sme v pepesku a tak sa idem ucit pa zajtra

loss
1. nov 2008

Tani odpisala som 😉

jastericka
1. nov 2008

Táni, držím palce, aby Ti to učivo ľahko "naskákalo" do hlavy 😀

paskova
2. nov 2008

Ahoj baby. Idem sa len pochvalit, ze uz konecne mam doma manzela. 🙂 Hned sa citim lepsie, az nato, ze este ideme malovat spalnu, skladat novy nabytok, ukladat vsetky veci, no prerabka celej izby. Ale hadam to stihneme kym sa Sofi narodi. Pekny weekend vam vsetkym. 🙂

jastericka
2. nov 2008

ahoj Regi, tak to je super, určite si teraz vo väčšej pohode, že? Dvom je predsa veselšie.

Peknú nedeľu všetkým 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre