Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

slonicek
30. júl 2008

veji no už budeš mať maličké na svete ,už aj ja keby som mala 30 týžden a zvládam tehotenstvo dobre už mi nebýva zle ale ešte to malinké vôbec necítim to v ktorom týždni by som ho mala počuť?ja sa aj trošku bojím ked ho necítim ,ale bruško mi rastie.

alinka189
30. júl 2008

ahojte, ja v piatok nemôžem ☹
to ako naschval, furt sa volačo niektorej vyskytne ☹

slonicek, myslela si cítiť, nie počuť, hmm? vraj prvorodičky okolo 20tt, ale ja cítim už od konca 17tt 🙂

vejinka
30. júl 2008

slonicek ziadne obavy...sice ja som citila uz 14tt ..ale prvorodicky casto necitia babo az do dakeho 22tt. a ked brusko rastie tak je vsetko v poriadku..no a samozrejme ze na ultrazvuku alebo v poradni ti povedia ked sa im nieco nebude zdat..ty si len pekne uzivaj prve dni bez vracania a nechuti do jedla.. 😉

loss
30. júl 2008

baby ja v piatok nemzem idem na dovolenku

waitinka7
30. júl 2008

Ja som citila svoje babatko, az dakedy po 21 tyzdni...., je to uzasny pocit.

weja
30. júl 2008

jeeej aka pekna tema... 😵 ja si na nieco take ako pohyby este pockam, ale neverili by ste, ale brusko mi uz rastie... 😵 😀 ked mam na sebe nieco obtiahnute, je uz brusko celkom dobre viditelne... 🙂 z rodiny si to uz vsimli vsetci, niektori znami si ma sice obzeraju, ale zatial sa nikto nic nepytal... mozno si myslia, ze zerem ako kyselina a priberam 😀

to stretko - aaach jo... no neviem-neviem, ci sa nam cez leto vobec podari stretnut, to je kazdy nejaky rozbehany... 😒

loss - a kam ides na dovolenku? ani si sa nepochvalila... 🙂
alinka - uz od 17tt? tak to by som prijala aj ja... 😵 a vejinka dokonca od 14tt! 🤐 to je ako mozne?

jastericka
30. júl 2008

ahojte,
ja som cítila pohyby od 20.týždňa, ale bolo to len raz, dva krát za deň, také malé žblnknutie, ani som nevedela poriadne, či je to ono, až potom, keď to bolo čoraz častejšie, tak som už vedela, že to sa maličká hýbe 😀

waitinka: prvý mesiac sme chodili na prechádzky, dve hodiny doobeda, dve poobede, bolo to super.....potom od druhého mesiaca...neviem, čo sa porobilo, zrazu už tam vydržala len polhodiny, potom 20 minút, až nakoniec tam nechce byť vôbec a reveeee....a trvá to až doteraz
Nemyslím si, že jej vadí konkrétny kočík, skôr kočíkovanie ako také, že tam musí ležať a nevie tam zaspinkať ☹
a vy sa ako držkáte ?

weji: to je sila, že už máš brušinko 😀

pozdravujem Alinku, sloníček, lossíčatká, taniku, vejinku. Dúfam, že som na nikoho nezabudla 😅

idem spinkať, paa

loss
30. júl 2008

no ja som si na prvy pohyb pri Nelly pockala az v 24tt ale odvtedy kazdy den a coraz silnejsie ozaj uzastne Weji mas sa na co tesit
na dovcu ideme len do Jana ak by mala bola nespokojna pojdem spat domov a len od piatku do nedele je to relaxacny pobyt 🙂
aj vas vsetky pozdravujem a chcem vas uz vidiet chybate mi

vejinka
31. júl 2008

dobre ranko zienky..tak som doma z poradne..povedala som doktorovi ze mi tvrdne brucho a nakazal mi magnezium..za tri tyzdne som pribrala 4 kila..co podla neho je uz dost..ale vzhladom na to aka som stihla tak ze vraj prizmuri oko. no tak mam 120/80 a moc je v poriadku..ale ked som mu povedala o tom rozdiele hlavicka/brusko..ze dva tyzdne tak povedal ze u neho koncim a do porodu bduem sledovana v nemocnici na rizikovke..a uz v pondelok mam ist na ozvy..bezne sa na ozvy vraj chodi az o dva tri tyzdne ale vraj nexce nic riskovat...ze to vyzera na hypotropiu plodu..teda tak som to vycitala z knizky..musim si najst co to znamena..a este mi povedal ze ak vydrzime este dva tyzdne budeme dobri. no zbohom 😖

weja
31. júl 2008

no to je sranda s tymi pohybmi 😀 fakt je to velmi individualne...

jastericka - tak to je sila s tym kocikom... ja sa napriklad velmi tesim na to, ze nalozim babiku do koca a pojdeme kocikovat 😵 asi by ma porazilo, keby tam nechcel/a byt... 🙄 v podstate mozes kocik predat ako nepouzity... 😅

loss - juj, tak to sa zrelaxujte poriadne aj za nas 😎 ale ked je malinka dobrucka, snad tam vydrzi... 🙂

vejinka - to je akoze zle, ked si tolko pribrala? 😕 a on ten rozdiel hlavicka/brusko nevidel? ta hypotropia - to by zaujimalo aj mna, co to je... ale snad to nebude nic vazne...
uz len 2 tyzdne??? 😨 tak to je sila... drzim palce, nech vsetko dobre dopadne!

jastericka
31. júl 2008

vejinka: myslela si hypotrofiu plodu. Je to bábätko s nízkou pôrodnou hmotnosťou a takéto detičky sa väčšinou rodia predčasne, sú zaradení medzi rizikových novorodencov. Ale to by som chcela vedieť, ako na to prišiel, že to je asi hypotrofický plod, to on predsa nemôže podľa tej odchýlky vedieť.
Ja som chodila na záznam tiež od 36. týždňa Neboj, bude to dobré..

weiji: veď aj ja som sa hrozne tešila na kočíkovanie a vidíš....

lossík: tak sa pekne zrekreujte...

slonicek
31. júl 2008

Ahojte žienky ja som sa preto opýtala na tie pohyby lebo som čítala knižku tehotensku a tam píšu že by sm mala cítiť buvblinkovanie v 16 týždni mne už začal šestnásty týžden a nič nepočujem

vejinka
31. júl 2008

jastericka..ano to bude asi ono..teraz ma vraj budu monitorovat priamo v rizikovke..a uvidia

vejinka
31. júl 2008

wejka..ved dako bolo dako bude..vydrzim aj keby som si to tam dole mala zalepit leukoplastom 😀

tanika.t
autor
31. júl 2008

vejinka, ty si číslo 😀 😀 😀
všetky vás aspoň narýchlo pozdravujem a navrhujem,aby sme stretko presunuli na september,snáď potom sa nám podarí stretnúť a býva aj ešte teplo 🙂

vejinka
31. júl 2008

tanika...tak nakoniec september? ktovie kde ja vtedy budem 😀

weja
1. aug 2008

vejinka 😀 len aby ti ten leukoplast pomohol 😀
mne je jedno, kedy sa stretneme, ja sa prisposobim... 🙂

slonicek
1. aug 2008

dievčatá aj ja by som prišla nato stretko mne je tiež jedno ja som doma.

thera1
1. aug 2008

Ahojte.Vie mi niekto povedať či z LM chodí nejaký bus.spoj do Polska na trhy? Ideme k Vám na dovolenku a chceli by sme skočiť do Polska.Ďakujééééééém

jastericka
2. aug 2008

thera1: odpísala som Ti na tehuľkyLM, ale aj tu Ti napíšem. Možno chodí cez dáku cestovnú kanceláriu, ale netuším či chodí pravidelná linka, takže som Ti vlastne nepomohla.
Skús pohľadať na nete, spoje. sk a daj si vyhľadaj LM - Nowy Targ napríklad....

weja
3. aug 2008

thera - chodil kedysi viac-menej pravidelny spoj v sobotu urcite, cez tyzden si nie som ista, ale bolo si treba kupit listky par dni dopredu cez CK Banbytour... teraz uz neviem, ci to este funguje, ale ked sa spytas na informaciach na SAD, budu ti vediet poradit... 😉

bambulka026
3. aug 2008

Ahojte ja som citila pohyby tiez az v nejakom 22tt.
Mozno aj skor, len som nevedela ze je to ono... 🙂

Veji, drzim palce aby ste boli obe ok. Uz to nejak vydrzte...
Loos, tak peknu dovolenku a uz slubujem, ze sa ozvem a dohodneme si to stretko.

tanika.t
autor
3. aug 2008

ahoj bambulka,ako? 😉

weja
4. aug 2008

ahojteee 🙂
pocuvali ste dnes radio? bolo vydane upozornenie 1.stupna pre cele SK, ze poobede hrozia silne burky...! 🤐 tak si davajte pozor, nech vas niekde neuchyti... 😉

jastericka
4. aug 2008

ahojte dievčence.

no dnes sme spravili s Martinkou rekord, čo sa týka kočíka. Zistila som, že s ňou môžem ísť von, len keď je napapaná, vykakaná, vyspinkaná a tak v kočíku čo to vydrží. Normálne sme boli hodinku a pol vonku, na lavičke sme sedeli a bolo super. Som šťastná ako blška. Skúsime aj zajtra 😀
Potom sa začalo zaťahovať a utekali sme domkov, len, čo sme prišli sa spustila búrka.

Teraz je malá pri ockovi a plače hrozne, je unavená, moc toho cez deň nenaspí 😔 , včera spala za celý deň len 3/4 hodiny a to má len tri mesiace ☹ , nechápem, prečo tak málo.

No pri cicke by vydržala spinkať aj celý deň 😅 , ale to by som už aj ja mala preležaniny.

Všetky pozdravujem
papa

alinka189
4. aug 2008

ahojte...
wejka, tiež som čítala, no ešteže to bolo znesitelné, bývajú aj horšie a také ja nemusím.
ako sa inak máš? už ti svieti 12tt...no výborne, len tak dalej 😉

jastericka, vidíš...super, že ti aj vonku spinkala. hádam to bude už lepšie, hm?

tanika a ty čo nové? čo vyšetrenia, výsledky?

vejinka
4. aug 2008

ahojte kocky...dnes som bola na ultrazvuku aj na ozvach plodu..a ked som dozvedela co cakam skoro som padla na rit keby som nelezala...budem mat CHLAPCA. srdiecko bilo ako zvon..takze sme v poriadku a hlavicka je v porovnani s bruskom ok...cize sa to vyrovnalo..som rada a mame cez 2514g +-400g. velkost neviem..lebo bolo pokrutene s nozickami v tureckom sede a poloha je KP...cize zjavne cisarak

jastericka
4. aug 2008

juuuj veji, to je super 😀 , gratulujem ku chlapčekovi, Erik je krásne meno 😉 teším sa s Tebou.
Pôrod ako pôrod, ležala som na izbe s babenkou Lenkou, čo bola po cisárskom a povedala by som, že každá z nás mala trápenia a bolesti, takže sa nedá povedať, čo je lepšie a čo horšie.
Iná žena, iný pôrod...asi tak...ale už sa Ti to kráti, držkaj sa...

alinka: niee, ona práveže nespinkala v kočíku, to ešte stále nevieme, ona len tak ležkala a pozerala na stromčeky a tak... 😀 potom, keď sme prišli domov, tak zaspinkala, ako inak, pri cicke..

weja
5. aug 2008

ahojte 🙂
jastericka - no gratulujem k vykonu 😀 este sa jej nakoniec v kociku aj zapaci... 😉
vejinka - jeeej, tak to je super sprava, gratulujem k synatorovi... 😵 no to je sila, a to kto vam povedal, ze to asi bude baba? neboli ste na 3d?
ja tiez neviem, ktory sposob rodenia je lepsi... manzelove sesternice si cisarsky doslova vyziadali a nedaju nan dopustit... asi je to v podstate "to iste v ruzovom" - tie, co rodia normalne, nemozu sediet a tie po sekcii boli zase rana...

dnes idem do poradne na 1.screening... 😵 tesim sa, ze uvidim drobceka, ale neverili by ste, ake mam na druhej strane nervy 😅 uz v noci som poriadne nespala a teraz este kym budem cakat do 13,00, tak ma asi porazi 😅 musim ist daco robit, lebo mi to pripada nekonecneee... ja uz chcem vediet, ze je drobcek v poriadku...

vejinka
5. aug 2008

jastericka..dakujem moja...sekcia je sekcia a normalny porod je zasa nieco ine...nuz ividime ako to bdue zvladat moje tela 😀 😀 😀 😀
wejka neboli sme na 3d lebo sa nam to zdalo priliz drahe a ekd povedali ze je vsetko ok..tak sme to uzavreli s tym ze aj tak nemame auto..a vlakom na tam nik nedostane a ani busom..akoze bola moznost ze svagor alebo otec by nas aj odviezol aj doviezol..ale nexcela som otravovat...nuz to bolo prekvapenie ako hrom..odporucam kazdej 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre