Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

loss
26. nov 2008

jasterky dufam ze zajtra idete plavat?boze my stale nejeme dobre a uz ani dobre nespime cez den vobec a v noci maaaaaalo

zrzuska
26. nov 2008

cafte.

lossik hadam sa to upravi. aj mne ameli mala par obdobi kedy nechcela cez den vobec spat 😖 ale potom sa to upravilo. no ja som musela teraz uz pouzit metodu tej knihy Kazde dieta sa vie naucit spat. proste ona mi robila take sceny, hadzala so sebou, uspat nijako ani na rukach, ani na prsniku, ani caj, ani cumel. proste vkuse len revala odusu a hadzala so sebou, tak som ju pekne krasne dala do postielky a 3min nechala plakat, potom som k nej prisla ju ukludnit ale malo to opacny efekt (cumel nechcela, ruky mi odstrkovala a hadzala so sebou) tak som odisla na dalsie 3min a potom som zas prisla a bolo to to iste tak som ju nechala 5min a potom uz vzala cumlik a zaspala 😔 bol to brutal. bolo mi jej tak luto ale co s nou ked aha ako so sebou od srdu hadzala. po 5dnoch ju uz polozim len do postielky, poklabosi si, pohra sa trosku a spi. vecer uz nie je ziadny problem. takze to fakt funguje. len si musis byt ista ze to vydrzis a ze ju nic neboli a tak. musi to byt fakt len to ze nechce spat. aj ked sa boji tak by sa dieta nemalo takto nechat plakat. ak po hodine nezaspi tak sa ma uspat ako predtym sa uspavalo.
a v tej knihe pisu tie casy v tabulke ze 3min, 5min, 7min-prvy den, druhy den sa zacina 5min, 7min, 9min a treti den 7min, 9min, 10min. ak si dobre pamätam ale ja som si to skratila lebo by som nevydrzala tolko ju nechat plakat. aspon som sa jej isla ukazat ked mi tak vystrajala nech vie ze som pri nej.

zase pisem litanie 😀 😝

ameli zacala trosku stvornozkovat 😅

stretko supeeeeer. ak by sa mi dalo tak by som dobehla aj ja.

paskova drzim palce 😉 nech si chytro fit a uz mas malicke pri sebe 🙂

idem do vane. papa

alinka189
27. nov 2008

tak dátum a čas vejinka zariadila, ale miesto? som zvedavá kam sa všetky pomestíme 😀

vejinka
27. nov 2008

tam je pes zakopany..zatial neviem

jastericka
27. nov 2008

baby, Regi písala na bábätká, že už išla do nemocky 😀 , že bola na 4cm otvorená 😕 , to pekne 😅
Držme palúchy!!! 🙂 🙂

dobre Veji tak teda 3. 12, čas môže byť 😉

jastericka
27. nov 2008

Luci: super, že si to vydržala....veď aj ja som to už skúšala, ale Martinka je ten prípada, že dokáže revať celé hodiny.....vzdali sme to, ja na to nemám nervy, revem potom už aj ja a manžel je nervózny....

slonicek
27. nov 2008

Evi no už určite niečo má a kedy písala? 🙂

slonicek
27. nov 2008

bože už aj mna to čaká za pár týždnov ide to rýchlo 🙂

zrzuska
27. nov 2008

slonicek pocuvaj co sa mi stalo v utorok 😲 😕 asi som si ta pomylila s niekym 😀 😝 a ja taka happy ze ta vidim a ta baba ze nevie kto som 😨 😅 fuuuuuha taky trapas.

evka no hej. vies ja som malu nenechala ako tam pisu bez cumla, caju a takych tych jej pomocok. mne to nevadi ist jej dat cumlik. len som chcela aby bola taka ako predtym, ze som ju dala do postielky a sa pohrala aj poplakala a prisla som jej dat cumlik, cajik alebo gelik na zubky alebo tak. takze ona sa len vysrdila a bolo ok.
a viem o tom placi, ameli bola taka v kociku, to revala kym som ju nevybrala 🙄

tak paskova to uz ma za sebou? no uz sa tesim na fotecky malej. boooooze to uz snad ani nie je pravda ked bola ameli taka malinka.
ale stale mam to vsetko v zivej pamäti, ako mi ju dali hned po porode na brucho, to vsetko ked som bola v nemocnici a potom doma. bolo to krasne aj ked doma dost plakala ale uz je dobre 🙂

takze stretko je 3.12. o druhej? ci kedy? musim to kuknut 😨

zrzuska
27. nov 2008

joj ale ameli vtedy spava 😒 zase prespi stretko 😲

vejinka
27. nov 2008

ano stredu 3.12. o druhej pri poliklinike pomotali sa po meste a zakotvili asi v hypernove inde by nas asi nepustili 🙄 alebo v jasnej...ak mate ine navrhy sem s nimi..zatial ten datum a cas vyhovuje???

bambulka026
28. nov 2008

hmm, o druhej i my spime.

Aj na trhy ideme az v sobotu, lebo v piatok maju Mikulasa v Mat. centre.

bambulka026
28. nov 2008

inak blahozalame Erikovi k 3 mesiacikom.
Uteka to, len nedavno si rodila, ze Veji?

Takisto Martinke k 7 mesiacikom.

alinka189
28. nov 2008

veji a kde v hypernove? a nestretneme pri priore?

slonicek
28. nov 2008

zruska a to na Podbrezkách ?si ty podarená no to sa stáva aj ja som si pomýlila minule kamošku presne ako ona 🙂
jastericka nevieš ako je s Reginou?už hádam ma malu Sofiu na svete 🙂 ani vejku tu nevidno .

vejinka
28. nov 2008

mozme teda pred priorom 😉 v hypernove je taka kaviarnicka dnu pri pokladniach...tak mozme tam...

loss
28. nov 2008

caute mamule
zrzus ja neviem ja nie som zastancom revu ja len dufam ze ked bude mat 15 budeme spat do 11h rano 😀

loss
28. nov 2008

takze uz len 14 a pol roka 😔 😀 😅
ale dnes bola dobra musim ju pochvalit

jastericka
28. nov 2008

Katka, neviem veru, čo je s Regi, keby som mala na ňu číslo, tak jej aspoň sms pošlem, ale nemám....veď ona sa ozve 😉

žienky, u nás nastal veľký zlom...Martinka mi už zaspí v kočíku, to je úspech. Teta loss nám poradila dať na cumlík trošku glukózky, čo je vlastne hroznový cukor a je v malom množstve samozrejme neškodný....tak sme to skúsili, malá cumlík chytila a odvtedy spí aj v kočíku, aj sama večer zaspáva a v noci jej stačia tri kojenia i keď sa zobudí viac krát, ale môže k nej vstať aj manžel, dá jej cumeľ a spíme ďalej, krása....dúfam, že nám to vydrží a časom to bude aj bez toho cumľa 🙂

bambu: ďakujeme, veru to letí ....7 mesiacov....presne ako píše Lucka, pôrod mám v živej pamäti

veji: ak môžem povedať ohľadom toho stretka, dnu do Hypernovi by som určite s toľkými bábätkami nešla. Je tam veľká koncentrácia ľudí, to znamená i bacile atď atď.
Ale tam pri Hypernove je taký fast food, vonku sú detské preliezky a dnu je viacej miesta...

loss: 😀 mi hovor o spánku do 11h 🙂 . Aj ja chceeeeem

vejinka
29. nov 2008

jastericka dobraaa poznamka..ok som za vsetkymi desiatimi 😉

vejinka
29. nov 2008

jastericka..no neviem ci nas vobec dnu pustia s tolkymi kocikami 😖

lila794
29. nov 2008

Evi, len pozor na zubky, predsa to je cukor. A ako ide papanie? Davidko uz otvori ustocka, ale stale spapa velmi malo.

Slonicek, nebola si dnes doobeda s muzickom v Priore v detskom kupovat vecicky? Sa mi zdalo, ze si to bola ty, ale som sa hanbila opytat 😝 my sme tam zhanali pancuchy a topanocky pre drobca

jastericka
29. nov 2008

lila: jasné, som si toho vedomá a snažím sa obmedzovať a dávať v čo najmenšom množstve. Ale je to u nás veeľký zvrat, zrazu zaspáva sama v postieľke alebo pri manželov. dnes som jej nemusela ani glukózku dať na cumeľ, už si naň dáko zvykla a chytí ho aj bez nej, tak som rada.
Nooo papanie už trošku lepšie, tiež otvára ústočká, je to také zlaté, že? Ale tú zeleninku stále nemá moc rada, ale vždy jej dám k nej trošku jabĺčka a tak to spapá.

lila794
29. nov 2008

ale to je super, taky zvrat, u nas je teraz zase problem - zaspavanie katastrofa a v noci sa budi, ma taky slaby spanok, neviem, co to ☹
a zacala som mu varit take fajne zeleninovomasove mnamky, co som nasla v casaku recepty a zachutilo mu, sice nespapa vela, ale aj tych 10lyziciek je uspech a aj to, ze otvori pusinu. V utorok ideme do poradne, tak som zvedava na vahu 😝

slonicek
30. nov 2008

lila áno bola som to ja aj ty si mi bola známa hej tie capky tam mali peknučké 🙂

zrzuska
30. nov 2008

baby ja na stretko zrejme nepojdem. pride draheho sestra. sice pridu v noci ale bude mi treba poriadit a navarit a drahy ide po nu do viedne na letisko tak by som nemala ani ako ist domov. dalo by sa busom ale tie budu isto plne. to vsetci z roboty idu a tak.... 😖

lila ja som ta videla v tom obchodnom centre pri tescu. sme tam boli vcera. 😅 tvojho muzika som stretla potom kukam na maleho a vravim si, ze asi si to ty. no len som ani nevedela rychlo tvoje meno v MK a aj som sa neskoro spamätala 😒

loss no nam nic ine nezostavalo co sa tyka placu. teraz uz ameli znovu zaspi aj na rukach ked vecer place takze mi to neprekaza. ale ti vravim, ze hadzala so sebou od srdu ci bola na rukach, na prse, na caji, cumel.... proste nic ine mi neostavalo len ju nechat vyplakat ☹

no ja zase nie som zastancov namacania cumla do cohokolvek. ale ked to evke tak pomohlo tak je dobre. mozno neskor to nebude nutne ak si teda na to matka nezvykne. to moja ked cumel bojkotuje tak je jedno v com je. uz raz som jej v zufalstve aj ja namocila ale nemalo to uspech. a tak to uz ani nerobim. 😨

lila794
30. nov 2008

Luci, ani za nic si neviem spomenut, kde si ma mohla vidiet - teda, snazim sa rozpamatat, ci som ta nevidela, ale marne. Asi som si ta nevsimla, lebo mam celkom dobru pamat na tvare. Skoda, mohla si na mna zakricat aj "hej, ty, nie si z MK" 😀

zrzuska
1. dec 2008

lila praveze som tak zakricat nechcela. hehe. take blbe mi to bolo.
vies kde. pri draciku a tam je ten bar v strede pri nom a tam som vas videla 🙂

stankalm
1. dec 2008

ahojte 😉 Všetky z LM Vás pozdravujem.
Myslím aj ja na Reginku, som zvedavá, ked napíše.

Evi-jašterička...to je super, že Martinka už lepšie spáva a aj v kočíku...waw...tak sa konečne aj vyspíš v noci.
To je dobre, že si zvykla na cumlík a neboj, lahšie sa potom odučí od cumláka ako by ste sa mali takto kojiť neviem dokedy. Len jej tú glukózu postupne dávaj menej, aj ked mozno to je iba povera, ze to skodí na zúbky, ja si myslím, že to je fakt individuálne, niektoré detičky ani nepapajú sladké a majú pokazené zúbky.
A škoda, že ste nás neprišli pozrieť, Tamarka od rána stále spomínala, že príde Mautinka s tetou Evkou ale uja Miška nechcela, povedala, že sa ho bojí 😀

Zrzuška...to ako si písala o tom plači Tvojej malej, to je fakt najlepšie nechať ju vyplakať, ked sa tak hádzala, aj Tamarka mala také obdobie, síce sa to stalo len párkrát, ale čím viac som sa jej prihovárala a chcela ju objať a ukludniť, tým to bolo horšie. Tak držím palce, nech je už dobručká. A inak ten postup, čo si opisovala o tom zaspávaní z tej knihy, tak to je fakt dobré, ja som to tiež tak robila a nikdy sme nemali problém zo zaspávaním od malička. Len musí byť človek trpezlivý...

Tak sa všetci držkajte a ak máte chuť, kuknite do albumu, hodila som nejaké nové fotky. Paaa

bambulka026
2. dec 2008

ahojte,
lilus, tak aj Martinko posledne 2 noci vyvadza.
Zobudi sa okolo polnoci s takym revom, ze ho nic nedokaze ukludnit.
Vsetko co skusim ho iba viac rozplace a tak som vcera stratila nervy a suchla som mu na zadok.
Asi to pomohlo, lebo potom spal uz do 4.30 rana bez zobudenia ... 😖 ... hrozna som to mama ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre