Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

paskova
20. jún 2008

bambulka026, od ktorého týždňa ste tam začali chodiť? ja sa chystám až v auguste, lebo ma teraz čaká amnio a potom sa chystam na dovču ak všetko bude ok.
Pekný deň. 🙂

weja
20. jún 2008

ahoj tanika, ano, pomalicky sa prebojovavame k tym 40tt 😀
citim sa zatial fajn 🙂 zle mi este stale nebyva, akurat mi nechuti jest a som hrooozne unavena, ale to je vsetko ok 🙂
a ty sa mas ako?

paskova - a kde sa chystate na dovolenku?

paskova
20. jún 2008

weja, no ved to! Do Spanielska, mam tam sestru, uz sme si to dohodli davno takze ideme za nou. Pojdeme sice na aute, planujeme prespat v Taliansku aj vo Francuzku, dufam, ze to zvladnem. Mam trocha strach, ale zatial sa citim v pohode, lekar mi to nezakazal, takze sa nato dam. 🙂

alinka189
20. jún 2008

ahojte, nejak zase blbne kôň... 😖
vidím, že sa máte celkom fajn všetky, tak som rada...
ja idem na bud.týž.do poradne, a hádam ma už vypíše z PN.

weja
20. jún 2008

paskova - fuuuha, tak to bude riadny zaberak 😒 a nechceli ste ist radsej letecky?
a ku ktoremu dr. chodis?

alinka - ahoj 🙂 no vidis, a mne si povedala, nech sa nehrabem z PN do roboty a teba uz doma tiez zeru mrle, co? 😀 a mali v praci za teba nejaku nahradu?

jastericka
20. jún 2008

paskova: aj mňa zabal do kufra, jéééj do Španielska, závidím 😉

wejka: veru, strááášne rýchlo to uteká. Dnes sa pýtam manžela či je štvrtok a on, že piatok. Ani neviem, ako mi ubehne týždeň. Čo sa týka tých čajov, ja som pila ten granulovaný pre tehotné ženy, aj mi chutil, bylinkové som vôbec nepila a z ovocných ma pálila záha. A musím Ti pochváliť albumík, potom hoď aj dáku fotku s brušinkom, dobre?

alinka: držím palce v poradni. Ty už nechceš byť na PN? CHceš ísť do robotky? Napíš, ako si dopadla.

tanika: Čo plánujete s manželíkom cez leto, idete niekam na dofču?

paskova
20. jún 2008

weja: prave, ze mi radili ist na aute, mozme si robit zastavky kedy a kolko chceme. 🙂
Chodim ku Timkovi, ale nie som s nim bohvie ako spokojna.

bambulka026
20. jún 2008

wejka, ja som mala namixivane bylinky co mam pit a pila som ich poctivo od 6tt.
Bola som za Betusiakom v Pribyline a on mi ich namixoval. No ale pomohli, aspon myslim kedze Matko je tu... 🙂

Paskova, ja som chodila od nejakeho 5 mesiaca myslim...

weja
20. jún 2008

jastericka - ten granulovany pre tehulky mam aj ja a tiez mi chutiii... 😵
dakujem za pochvalu albumu - zatial len taky skromny, ale snad ho budem zaplnat samymi pozitivnymi spravami a obrazkami 😵 brusko odfotim, ked sa uz bude cosi diat... 😀

paskova - to je pravda, mozte si spravit pauzu, kedy budete chciet, ale ja by som taku dlhu cestu asi nevydrzala 😝
na Timka som zatial nepocula nejake extra staznosti... akurat, ze je dost mlkvy a vsetko treba z neho tahat... 😅

bambulka - kto je ten Betusiak? nejaky liecitel? tusim som o nom cosi pocula... a to boli bylinky na otehotnenie alebo na udrzanie tehu?

slonicek
20. jún 2008

wejka aký to piješ ten granulovaný čaj aj ja si ho chcem kupiť

paskova
20. jún 2008

weja: to s tym Timkom si sa trafila. Presne mi na nom vadi to, ze je malo komunikativny. Aj ked som sa pytala na jeho nazor na dovolenku, nepovedal nic. Viem, ze mi nemoze dovcu odporucit ani zakazat, ale cakala som, ze mi poradi naco si mam davat pozor, atd. Este, ze som tu nasla ochotne babenky, ktore mi poradia. 🙂 🙂 🙂

weja
20. jún 2008

slonicek - je to Hipp caj pre tehotne - tak sa to vola... kupovala som to v lekarni, stoji cca 130sk...
paskova - tiez som mala takeho dr. (Boda), ktory toho moc nenarozpraval a niektore veci aj podcenil, uz som mu skratka akosi nedoverovala, tak som ho radsej vymenila... ale niektore baby odtialto k nemu chodia a su celkom spokojne - asi je to individualne...

paskova
20. jún 2008

weja: ja sa skor bojim toho, ktory doktor mi bude pri porode. Natalku som rodila tak, ze som nikoho nemala vybaveneho a stacilo mi.Keby sa dalo aj zaplatim len komu. Vravia, ze Valeckova je perfektna, tak len dufam, ze natrafim nanu.

weja
20. jún 2008

a co si mala zlu skusenost? 😕 pri kom si rodila? teraz je uz vacsina doktorov v nemocke na urovni, su to relativne mladi ludia a zda sa, ze sa vyznaju, tak dufam, ze nebude problem...

paskova
20. jún 2008

Rodila som pri Lunickovi, on bol zlaty, sice sa mala napila plodovej vody a vravia, ze to je chyba porodnika. proste celkovy pristup personalu sa mi akosi nepacil Bolo to pre 8 rokmi, pevne verim, ze sa to zlepsilo. Kamosky, co robi v materskom centre vravi, ze sa to hodne zlepsilo.

jastericka
20. jún 2008

Reginka, môžem Ťa ukľudniť. Na kohokoľvek natrafíš, myslím tým doktorov na pôrodnici, všetci sú veľmi zlatí a dobrí odborníci. Ja som si nikoho nezazmluvňovala, pretože, kto by mi zaručil, že keď to na mňa došlo, že ten doktor by akurát nebol v krčme na pive.....
Ja chodím k doktorke Valečkovej, ale ona už nevykonáva pôrody, má len ambulanciu v poliklinike. Nemyslela si náhodou Verebovú?

Fakt, všetci sú super, takže kľud. Ja som rodila pri doktorke Krekáčovej, cmuk, zlatá to žena. Ešte je tam Žideková, Verebová, Skladaný (zástupca primára) a Drahovzal.
Niekto povie na Skladaného zlé veci, ale keď chodil na vizitu, vždy bol veľmi galantný, citlivý...

To keď je malá vizita ráno, musíš byť pripravená len s vložkou medzi nohami, nesmieš mať nohavičky. Je to ťažké stihnúť to, keď medzi tým musíš stihnúť okúpať maličké a ešte aj seba obriadiť.
Mne sa to raz nepodarilo stihnúť, prišiel Skladaný a ja som mala malú na rukách, bol zlatý, len sa ma spýtal ako sa cítim, nerobil z toho vedu a ja som si myslela, že ako ma sfúkne 😀

jastericka
20. jún 2008

slonicek: ten Hipp čajík granulovaný budeš mať aj v tom kufríku, čo sa dostáva počas tehotenstva. Ešte si ho nedostala?

paskova
20. jún 2008

jastericka: myslela som si, ze Valeckova chodi aj k porodom. Ja som rodila pred 8 rokmi, vtedy tam asi tito doktori neboli. Ale viac zien mi vravi, ze odkedy je nova porodnica je tam podstatne lepsie.Este rozmyslam nad epiduralkou, ale niektore reaguje nanu horsie, takze si to premyslim Do konca novembra mam kedy. 🙂

slonicek
20. jún 2008

jastericka ešte som ho nedostala teraz idem 1.7 na velký ultrazvuk idu merať malinké ale kupim si ten čajík

alinka189
20. jún 2008

weji, hej....ty sa nehrab do roboty, ked si na začiatku, ale mne už doma hrabe štvrtý mesiac 😀
jastericka, dakujem. napíšem. i ked teraz to je poradna ako naozaj...len zistí, či je ok maternica, uzv už nekuká on, lebo nemá ten na bruško a spýta sa čo a ako, ostatné so sestričkou... A veru už sa štvrtý mesiac cítim taká obmedzovaná tou pn, pôjdem na 2 mes.do rob. a potom vychádza materská. to nie je až také hrozné. len sa obávam, či nenachytám pliagy (choroby) ked pôjdem medzi ludí, teraz som doma mala klud. ale tak hádam nie. klop, klop
ten čajík si kúpim aj ja, nevedela som, že majú taký čisto pre tehulky, videla som len pre ženy, ktoré koja.
a ja som tiež ešte nedostala kufrík .... ☹ 🙂

jastericka
21. jún 2008

ahojte, nechápem, prečo Vám ten kufrík ešte nedali, no na konci tehotenstva Vám už bude nanič, je tam totiž veľmi veľa letákov, čo je vhodné počas tehu a veľmi dobrých rád.
Mne ho dali tiež asi tak v 6. mesiaci, dosť neskoro 😠

paskova: keď som sa pýtala Valečkovej či nechodí občas k pôrodom, povedala, že to už prenechala mladším 😀 , ale ona tiež mohla byť veľmi dobrá pri pôrode, je taká empatická 🙂

Peknú sobotu všetkým, papa

vejinka
21. jún 2008

jastericka..ani mne este ziadny kufrik nedali.. 😒

tanika.t
autor
21. jún 2008

jašterička,na dofču tento rok len na Slovensko 😀 Tatry a turistika,kúpanie a bicyklovanie,tenis...ku moru snáď budúci rok 😵
wejka,pekné svadobné foto-my sme sa brali 15.7.2006-takže tesne pred vami 😉

alinka,isto ti bruško pristane,tak si to doma užívaj,veď sa potom naskáčeš dosť 😀

loss,ty kde si????????????? malinká je žvé striebro? dáva riadne zbrať,že? 😵

vejinka,ty už 30tt 😲 teda,letí to !

betušiak je ľudový liečiteľ z Pribyliny,aj jeho oco bol...vraj je dobrý..zaoberá sa aj numerologiou..raz som bola u neho..a vie pomôcť aj snažilkám?dáva nejaké čaje?

loss
21. jún 2008

cafte babule
ja mam hekticke obdobie od pohrebu sa stale tocim v jednom kole mama a malinka som na zrutenie prisla som o mliecko ale tesim sa aspon s malinkej je to maly zazrak mame 4600G a skoro 60cm rastieme do krasy pridam fotky a kedy sa stretneme

tanika.t
autor
21. jún 2008

loss,aký pohreb?

loss
21. jún 2008

tani v nedelu mi zomrela sestricka mala len 32rokov je to pre nas strasne tazke zvlas ked sa to stalo v priebehu 2tyzdnov

jastericka
21. jún 2008

Tani, všetko ma to tak mrzí, s Tvojou sestričkou, aj to s tým mliečkom..... ☹
Musíš byť teraz silná pre svoju Nellinku, držím palčeky, napísala som Ti IP pa

bambulka026
21. jún 2008

Wejka, je to liecitel, a namiesal mi na ocistenie organizmu a udrzanie tehu.

pakova, ja chodim k Valeckovej, no ja by som ju pri porode nechcela 😖

loosik, teraz sa musis drzat, potrebuje Ta Nelka i Adko, nemozes sa zrutit...
Okrem toho musis aj Patka drzat nad vodou, teraz ked nema mamu, tak sa mu ju pokus aspon trosku nahradit.
Verim, ze je to tazke no musis to zvladnut.

loss
22. jún 2008

Zuzka nic ine nam neostava len sa drzat a snazit sa to zvladnut nasi si idu vybavit porucnictvo na maleho a budeme si pomahat ako sa da hlavne ze zdravucky a ostatne zvladneme lebo musime

urcite ma prid pozriet budem rada

alinka189
22. jún 2008

Loss, je mi lúto, čo sa vám v rodine prihodilo. Písala si, že náhle...čo sa stalo? ale ak nechceš o tom písať, samozrejme nemusíš.
Hlavne sa drž. Myslím na vás.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre