Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

slonicek
20. okt 2008

regi neboj sa ešte priberie kedy máš termín?kamoške sa teraz narodilo dievčatko malo 2200 a je v poriadku 🙂

slonicek
20. okt 2008

ja tomu nechápem tiež mne povedali že váži dosť ale ten ultrazvuk to nejak divne ukazuje mne ani termín nesedí tiež som hotová stoho ,že budem rodiť v Decembri

vejinka
20. okt 2008

kocky ultrazvuk ma priblizne..+-400g takze z toho si nic nerobte 😉
ja som zasa mala mat nezvycajne male babo a malo 3100g a v poradni posledny tyzden mi zasa povedali ze bede velkeee takze vobec sa to takto urcit nedaa

paskova
20. okt 2008

No tak ste ma ukludnili 😉 Ved ja sama mam iba 56kg, urcite este priberiem aj ja, sice to by som uz moc ani nechcela, takze moc velke mimco ani nechcem mat.

slonicek termin mam 29.11. a zatial mi to vsade vychadza rovnako. Ides v stresu cvicit?

lila794
20. okt 2008

ja som mala odhad +-600g - cize aj viacej sa da!!! Tiez mi stale menili termin porodu, uz som bola z toho na nervy!!!

paskova
20. okt 2008

no keby, ze viacej, tak v poho. Ale ked mojej babike vyratali 2070g bola by som nerada keby sa sekli smerom dole. To by bolo strasne malo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vejinka
20. okt 2008

paskova ziadne obavy...posledny mesiac kludne moze pribrat aj kilo..mozno aj viac takze kluud 😉

slonicek
20. okt 2008

Regi nejdem cvičiť lebo som prišla iba v piatok z nemocnice tak mi povedala doktorka že radšej nie ešte hádam to stihnem do pôrodu v utorok 28 idem do poradne tak sa spýtam či už môžem začať a podla toho pôjdem.

jastericka
20. okt 2008

Regi: kľud, presne ako píše Vejinka, bábo teraz posledný mesiac môže pribrať aj 200g za týždeň a Ty máš pred sebou ešte 5 týždňov, takže to je kilo, no a trojkilové bábätko je predsa v pohode 🙂 , bude sa Ti ľahšie rodiť 😉

slonicek: no Hyperky cvičiť kľudne choď, veď sa tam aj tak len kecia a dozvieš sa fajn užitočné veci. My sme necvičili ani raz, len kecali 😀

lilka:koľko máte kíl?? 😀 😀 My už skoro 9 😀 😀 😝 . Všetci na plávaní sa čudujú, keď poviem, že má Martinka 5 a pol mesiaca, ona fakt vyzerá už ako 8 mesačná 🙂

lila794
21. okt 2008

Evi, vyse 10kg - David vyzera ako skoro rocny, aj veci mu take kupujem 😝 uz spime lepsie, iba raz sa zobudi na papanie. Vecer okolo 9tej zacne plakat, to mu dame gel na zubky, ponosim chvilku na rukach a spi ako bundasik. Najnovsie nam zacal vykrikovat "daj, daj,daj!" No nazdar!

paskova
21. okt 2008

slonicek je pravda, ze v Hyperke sa vlastne kecia. Na zaciatku robime take dychacie cviky, dvihame si ruky, nohy, ale to ma dost daleko do cvicenia 😀 Ja sice jedno dieta mam, ale po 8 rokoch som ako prvorodicka 🙂 tiez sa tam dozviem vela novych veci, ktore predtym ani neexistovali.

Jaj baby, vdaka za podporu, verim, ze to mrne podrastie, siece Natalka sa vytesuje, ze budeme mat vreckove babatkol 😀

alinka189
21. okt 2008

dobre jastericka, dohodneme sa 😉
a niekedy ho dávam do mierne vyvýšenej, niekedy spinká na rovnom.

vejinka, kojím ho posediačky, lepšie sa mi tak a vždy má hlávku trošku vyššie ako zbytok telíčka. keby som postojačky, tak asi v noci odpadnem 😀 lebo hocikedy papá aj 30-35min.
a krpček je tiež asi po mne...ja som taká zimomravá. a tiež je ako žabka ked ho dokúpem, tak len rýchlo urobím "opatrenia" okolo neho a rýchlo obliekam, potom sa v perinke už zohreje.

lila794
21. okt 2008

Ali, on je este malicky, to este treba babusikovat a drzat v teplucku, potom uz bude lepsie! Ved uz mate skoro 2 tyzdne, to letiiiii! Aka bola prva prechadzka?

alinka189
21. okt 2008

lila, ved to. a ked je taký maličký, ani poriadne neviem, čo mu mám obliecť von, aby mu nebola ani zima ani teplo. to sa musím ešte naučiť 😅
a prechádzka bola dobrá...len v obchode začal kukučkovať a už nespal, tak sme sa von len tak vozili chvilku hore dole ulicami 🙂
dnes pôjdeme zase trošku.
a veru, rýchlo letí ten čas pri tých detičkoch, ozaj už pomaly 2 týždne 🙂

zuzana24
21. okt 2008

evi to ste na tom dobre my mame uz rok a pol za chvilu a mame 9,776 dobre nie?ale dokina mi povedala ze ked ona uz beha tak ani tolko népribera ze co kedysi za mesiac pribrala tak to teraz za rok vraj je tto normalne.lebo mne sa to zdalo furt malo a saska bola riadna pucka 😕.tak teraz mam zas stres 😉

vejinka
21. okt 2008

a my pomaly dva mesiace..uff 😉

jastericka
21. okt 2008

booože, fakt to letí, neuveriteľnéé 🙂

lila: veď aj ja Maťke kupujem , že od 9-12 mesiacov alebo veľkosť 80 😀 Závidím to spinkanie v noci, júúj, čo by som zato dala...Som zvedavá, keď začneme dávať príkrmy či to bude lepšie. Lila, Ty si hovorila, že si musela Davidka držať za ručičku, kým nezaspinkal, však? Ešte stále to takto musíš?

Zuzi: júúúj, Sašenka je krásna, taký drobček, ale veď má ešte čas vyrásť a pribrať. A presne, ako píšeš, ona už behá, takže jej spaluje všetko, čo spapká. Ja tiež dúfam, že keď Tinka začne loziť, že už nebude až tak priberať 😀

stankalm
21. okt 2008

ahojte maminy 😉

alinka...aj ked sa nepozname, ale o to srdecnejsie gratulujem ku Kristiánkovi a prajem veľa zdravia a veľa mliečka 🙂

zuzana24...netrap sa nad vahou, je to tak, ako Ti povedala dr., neboj, aj tito malí "puckoši" ako je Davidko a Martinka postupne budu menej priberat...moja Tamarka ma 2 roky a vazi 14 kg a nevyzera ze by bola chuducka, je taka normalna...takze neboj, hlavne nech je zdravucka 😉

jastericka
21. okt 2008

veru, veru, Tami je zlatá 🙂 🙂 🙂 a hovorí nám Mautinka 😀

zuzana24
21. okt 2008

stanka dakujem som si toho vedoma len v dnesnej dobe aby sa clovek uz o vsetko a najma o svoje deti ☹

alinka189
22. okt 2008

stankalm dakujeme 😉

alinka189
24. okt 2008

a tu čo sa stalo 😲
kde ste všetky?

slonicek
24. okt 2008

Alinka Ahoj ako sa máš?malinky sa drží je podarený na tej fotke 🙂

slonicek
24. okt 2008

dievčatá chcem sa Vás na niečo opýtať ja mám taku záhu tento týžden to sa nedá vydržať a ani nič také nejem pijem iba mlieko večer hlavne a ráno to býva v tehotnosti?predtým som to nemala iba tento týžden ☹

paskova
24. okt 2008

Ahoj slonicek, no ja som ani nevedela, ze zaha existuje - doteraz 😒 Statocne ma pali, niekedy aj cely den. Je dobre chrumkat mandle, a pit mineralku. Extra to nepomaha, ale aspon daco.

jastericka
24. okt 2008

slonicek: to je v tehu normálne, ja som to mala posledné dva mesiace a posledné týždne sa to nedalo už vydržať, nič už na to nepomáhalo....pôrodom to razom prejde
Ale trochu mi pomáhalo mlieko, ale muselo byť zohriate úplne do horúca.

Chcem sa Vám trošku pochváliť. Vo štvrtok na plávaní bola Martinka veľmi pekná, trošku síce pomrnkávala sem-tam, ale boli sme celý čas v bazéne, taká som bola šťastná. Ale predtým sme sa dva dni otužovali doma, tak to asi zabralo..... 🙂

paskova
24. okt 2008

No fajn, ze Martinke sa uz vodicka paci, je to super vec, ze teraz su uz aj u nas v LM taketo moznosti a nie len v Blave. Ja si to tiez urcite vyuzijem, ked bude moje mrne v poriadku. 🙂

slonicek
24. okt 2008

nodíky za radu žienky ,ale je to hrozné nejak to musím vydržať .
Jastericka to je dobre že chodíte plávaťaj ja budem tam chodiť s malinkou.
Regi a ty ako sa máš?v stredu že sa necvičí až 5.11 tak ja až vtedy pôjdem chcela som ísť už buducu stredu ,ale Radka ,že tam nebude.

paskova
24. okt 2008

Ahojky, no ja som tuto stredu nebola cvicit, lebo mi vymenili konecne okno v spalni a bola som nemozna z tolkeho upratovania. Takze 5.11. sa tam vidime. Moje mrne inak statocne vyvadza, obcas mi aj brucho tvrdne, ale je to asi normalne. Uz riadne fucim, ale musim to nejako dobojovat do konca novembra. 🙂

alinka189
25. okt 2008

slonicek, ani ja som nevedela, čo je to pálenie záhy...začalo to až v druhej polovici tehu a velmi mi pomáhala FATRA (nejaká nová, tmavomodrá etiketa) je tam napísané zásaditý účinok na žalúdočné kyseliny. to my stačilo pár glgov a trošíčku vyššie pod hlavu v noci a bolo po probléme. vyskúšaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre