Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

slonicek
26. jún 2008

Pasková ako ti dopadla tá amniocentéza bolelo ťa to?už ti dali výsledky?

paskova
26. jún 2008

slonicek: amnio bolo v pohode, ani ma to nebolelo. Aj teraz sa citim v poho, len ma stve, ze nemozem nic robit. Ze vraj mam lezat a oddychovat. Vysledky su az za 3-4 týzdne. 10. jula odchadzame na dovcu do Spanielska, takze budem musiet odtial volat dokimu. Aj ty to musis absolvovat?

Este sa Vas vsetkych chcem opytat ci na poradni vas doktor aj prezera, ci sa len vypytuje? Ja som totiz bola 2x na poradni, raz ma pozrel ale druhykrat nie. Nie ze by mi to chybalo, len neviem ci je to ok. Teraz idem 8.-ho takze uvidim.

slonicek
26. jún 2008

pasková nie mne to nehrozí zatial len tak som sa opýtala mna pozeral tiež iba raz ale to ťa nemusí stále oni tam pozeraju krčok a či sa neotváraš

zrzuska
26. jún 2008

ahojte.

jastericka ani nasej sa v kociku nepaci. ked spi alebo sa jej chce spat tak v pohode ale inak krici a jeduje sa a chce byt na rukach. dnes som ju skusila dat do autosedacky a tak nakliknut do kocika. ci nezaspala? 😅 asi si myslela ze sa vezie akoby v aute, to vzdy zalomi po chvile.

lossik ja som sa to dozvedela od luckinej maminky. je mi to velmi luto. stale som na teba myslela. drzkajte sa kocky. 😔
ale chcela som ti pisat ci nie si vonku. tusim minulu sobotu to bolo. ked si bola na oriflame. ja som bola s luckou peso z petra v LH na zmrzke no mala sa uz nejako budila tak som sa uz nechcela zdrziavat aby sme sa nevracali do petra tak ze by som ju musela niest 😖

ostatne kocky drzim palce nech je vsetko ok a babatkam sa dobre dari v bruskach 🙂 😉

weja
27. jún 2008

ahojte 🙂
alinka - ak sa citis dobre, tak si myslim, ze mozes chodit do prace... pokial tam nemas stresy a vyjde ti sefka v ustrety, ako si napisala, tak by to malo byt ok, neboj sa 😉 vsak tie najrizikovejsie mesiace uz mas za sebou...
odkedy vlastne ides do roboty? od 1.jula?

alinka189
27. jún 2008

hej, weji, tak....ale stále mám dilemu, či som urobila dobre ☹

weja
27. jún 2008

ale neboj sa... ved pokial je drobec v poriadku a ty sa dobre citis, tak ti zmena moze len prospiet... 😉 ved mas sedavu robotu, nie? a ked vedia, ze si tehu, tak ta urcite budu setrit... 😉
vsak ak by si citila, ze ta to prilis vycerpava, moze ta dr. vypisat naspat, nie? uvidis po 1.tyzdni... 😉

weja
27. jún 2008

takze uspesne hlasim, ze kontrola dopadla dobre - mame krasnych 0,57 cm - nasu prvu fotku som pridala do albumu... 😵
tesim sa, ze je vsetko ok... 🙂
inak na dokinu som cakala 1,5 hod. 😝 bola na operacke, ale povedala som si, ze na prazdno neodidem aj keby som tam mala cakat do vecera... a oplatilo sa... 🙂
len potom sa uz ponahlala, lebo koncila, tak mi len spravila UTZ a nestihla som sa jej spytat ani na PN... ale povedala mi, ze mozem prist kedykolvek v utorok alebo v piatok, keby som nieco potrebovala..., tak asi zabehnem v utorok znova za nou, ked bude mat volnejsie...
dalsia kontrola zhruba o 10-12 dni... dufam, ze to nie je pricasto a ze to babu neuskodi... 😕

alinka189
27. jún 2008

weji, ved to hej, ale už budem chodiť len do rizikovej poradne. a moj dr.mi asi do karty napísal, že vypísaná na vlas.žiadosť, je tým krytý. tak ktovie ako by to bolo, keby som chcela ísť znovu. ale ja sa budem šetriť. dúfam, že máš pravdu a mi to ozaj len prospeje.
a som rada, že ste v poriadku. teším sa s tebou.

weja
27. jún 2008

ozaj holky, rozpravala som sa s loss o tom stretku niektoru sobotu a chvilu to vyzeralo, ze mozno aj tuto... chceli sme sa dohodnut aj s vami... ale teraz som zistila, ze zajtra ja nemozem... ☹ aj tak by to asi bolo narychlo, takze co by ste povedali na buducu sobotu okolo tretej? vyhovovalo by vam to? ak nie, budeme hladat daky iny termin 😉

jastericka
27. jún 2008

mne by to vyhovovalo, ak sa nic nezmeni...zajtra by som ani ja nemohla, lebo práve o tretej čakáme návštevu.

Tak zatiaľ budúcu sobotu, tešíme sa.

Dobrú nôcku 😉

loss
27. jún 2008

seji som rada ze rastiete
jastericka a vsetky uz sa na vas teskam 😵

waitinka7
28. jún 2008

Ahojte baby,
jastericka mi vravela o stretnutí, tak rada by som prisla aj ja, tu buducu sobotu by to bolo OK. (ak dovtedy neporodím🙂)))

alinka189
28. jún 2008

tak ja zatial tiež nič nemám budúcu sobotu. a kde?

jastericka
28. jún 2008

môžeme sa dohodnúť pri Bille ako minule.Je tam aj parkovisko, ak by lossíčatá prišli na aute, aj blízko busová zástavka a aj my z Nábrežia to máme relatívne blízko, čo vy na to???

waitinka: mám takého dákeho tušáka, že budúci týždeň budeš maminka, neviem prečo ma to teraz tak prepadlo 😅 . Len aby všetko dobre dopadlo, že? 😉

alinka: a už máš brušenko? Musíš si založiť dáky albumček, aj my Ťa chceme obzerať, wejka už má albumček suprový 😀 🙂

waitinka7
28. jún 2008

Jastericka: keby som bola maminka, bola by som rada, lebo mam strasne nervy uz....ak to stihnem, pridem na stretko.

loss
29. jún 2008

jastericka super ze myslis na nas ano pri bile je najlepsie 😵

loss
29. jún 2008

treba uz len dohodnut o kolkej

alinka189
29. jún 2008

jastericka, mám už dačo 😀
loss, weja písala o 15:00.

waitinka7
29. jún 2008

ok, mne vyhovuje o 15:00

jastericka
29. jún 2008

aj mne o 15hod vyhovuje. Tak zatiaľ tento termín nechajme. Ak by sa Vám dačo zmenilo, napíšte na koňa.

Ja idem do postele, som zbitá ako pes dneska, všetko ma bolí.....

Dobrú nôcku všetkým 🙂

weja
30. jún 2008

ahojte mamulky 🙂
tak som rada, ze vam termin zatial vyhovuje... stretko nebolo od februara, tak som na vas vsetky zvedava... 😉
ja som dnes este v robote, ale dufam, ze zajtra ma dokina vypise na PN, uz to akosi nezvladam - byva mi zle takmer nonstop cele dni 🙄 zatial som este negrcala, ale niekedy mam uz na male... 😝 okrem toho ma stale priserne bolia krize a sediet 8 hod. za PC teda nie je bohvieco... 😖 no tak snad predycham tieto posledne dni v praci a potom uz hadam bude lepsie...
a vy sa mate ako? co mate nove? 🙂

alinka189
30. jún 2008

zdravím vás...
weji, tak ja zajtra po dlhej dobe do práce a ty na PN 😀 Bude ti dobre doma, uvidíš. to je nafigu sa tak v robote trápiť, ked ti je zle.
a na kolko myslíš, že ťa vypíše? tak dáko ako mna?

a inak, včera som písala, že v sobotu nič nemám a pritrafilo sa čosi (na 80%), ale tak dúfam, že sa mi podarí prísť, lebo by som vás rada všetky videla.

weja
30. jún 2008

alinka - no tak dufam, ze aspon do polky augusta... potom sa chcem vratit do prace aspon na par dni a od septembra sa dam asi vypisat znova, lebo platila som si to dobrovolne nemocenske pripoistenie, aby som dostavala maximum materskej 15 tis. a dake drobne (vztahuje sa to aj na PN), no a akurat od septembra by mi to malo zacat platit, takze bola by som blba chodit do roboty, ked budem mat PN vyssiu ako vyplatu 😅 je to hrozne, ale v nasej firme su tie platy fakt take "uzasne"... 😠 keby sme neplanovali dieta, uz tu davno nie som...

no skoda, ze ti do toho nieco prislo... ☹ ale dufam, ze sa to este zmeni a ze nas prides pozriet 😉

vejinka
30. jún 2008

ahojte dievcata...wejka som velmi rada ze je vsetko v poriadku ...neboj sa ultrazvuk ak je potrebny a doktorka ho xce spravit..tak neublizi malinkemu o to sa neboj..ja som skor zastanca ze cim viac tym lepsie..aj ked mne osobne robili len 4 ultrazvuky..a este ma cakaju dva..velky 21.7. a potom tusim o mesiac. 😅

alinka189
30. jún 2008

weji, ja si to tiež platím, teraz s maxima kvôli vyšš.mater., a min.rok som tiež, ale z minima, ale sa stalo, čo sta stalo...chcela som to zrušiť, ale taká milá pani na sociálke mi poradila, aby som to už nerušila a platila, kým nesplním 270 dní kvôli prípadnej pn a tak som dala na nu, lebo som vedela, že ked sa zadarí, že ma dr.na pn nechá. a som jej vdačná, aj ked som platila z minima, mám mesač.okolo 10tis., to bolo viac ako moja čistá mzda, ale už nám medzičasom zvýšili, tak budem na to asi rovnako.
hrozné ale je, že ked chcem niečo vybaviť na soc., tak tam tá mladá pani už nie je, len také čo ti odvrknú a radšej sa človek obráti na päte a ide preč, lebo len vrčia....hocikto iný by bol rád za takú robotu...tolko moje skúsenosti s našou sociálkou.
a čo sa týka soboty sa ešte ozvem.

vejinka, tebe v 30tt velký uzv nerobili? ideš až v 34tt?

ozaj, neviete niektorá ako to je so zubármi? ja v teh.knižke na zubára žiadnu kolonku nemám a ešte som ani nebola a počula som, že ak žena u zub.nie je 2x, tak nedostane peniaze ☹ je to pravda??? alebo ako to je?

vejinka
30. jún 2008

alinka..s tym zubarom neviem ako to je...ale ak nedostanem ani korunu tak ma asi porazi.naposledy som bola v novembri..a velky ultrazvuk mi budu presne v 33tt+4 dni

vejinka
30. jún 2008

ja viem len o tom ze sa musi hlasit teda chodit pravidelne gynekologovi..do poradne a na ultrazvuk..ale o zubarovi citam teda prvy krat ☹

waitinka7
30. jún 2008

Alinka, ja si myslim, ze zubarske preventivne prehliadky nemajú na vyplatenie prispevku pri narodeni dietata ziadny vplyv...Ja osobne som bola 2 x počas tehotenstva na preventivke, ale urcite nie kvoli peniazom, o ktore by som mohla prist, lebo som o tom ani nepočula a ani tomu neverim. Kde si to pocula?

jastericka
30. jún 2008

alinka: k zubárovi by si mala ísť aspoň jeden krát, ale nie kvôli peniažkom , neboj, ale kvôli tomu, že v tehu sa odvápňujú zuby veľmi, tak máš nárok nie na jednú prehliadku ročne, ale + jeden krát navyše počas tehotenstva. Teda, ak si už bola tento rok na ročnej prehliadke, môžeš ísť ešte raz teraz počas tehu, je to bezplatné.
Každá tehu knižka je iná, ja som tam napríklad mala kolonku stomatológ. Ale kamoška nemala, pečiatku jej dal tam, kde máš poznámky.

vejinka: aj ja som bola tak na veľkom ultrazvuku ako Ty ideš 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre