Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

vejinka
8. máj 2008

slonicek...gratulujeeeeeeeem (este tak potichucky) 😉

tanika.t
autor
8. máj 2008

slonicek,pripájam saku gratulácii-nech sa bábo udrží a pekne rastie! ta vidíš,že ti to vyšlo,aj keď si neverila 🙂
a ako si to tak zavčasu zistila? brali ti krv?

loss,ďakujeme za pozdrav od Evky,aj my ju pozdravujeme a už sme zvedavé na malú jastericku naživo 😉
Nellynka bude poslušná,keď je dnes ticho,si jej povedala,že Skladaný nerobí? 😀

ja čakám na ms,dnes 25.DC..najhoršie je čakanie 😒

slonicek
8. máj 2008

Tanika dakujem neboj aj tebe sa podarí no urobila som si test a vyšli mi 2 čiarky ale v nedelu som sa cítila zle tak som šla na oddelenie a tam si ma nechali a zistili mi tehotnosť brali mi hcg 2 krát a potvrdilo sa že je to 3 týžden na USG moc ešte nevidno až 20 Mája idem do poradne prvej tak uvidíme

slonicek
8. máj 2008

mna Skladaný prímal hrozný doktor naozaj nepríjemný prinom by som nechcela rodiť naozaj tak hučal domna v nedelu

loss
9. máj 2008

Tani ano Nelly vydrzala 😵
slonicek a vidis pre mna je on ako boh co povie je svete aj ja som bola v nedelu v nemocke a ked som mu zavolala ze som tam prisiel hned
no baby ak do utorka nic dohodnem sa s nim na vyvolavacke
ale stale dufam ze mala do utorka uzrie svetlo sveta 😀

weja
9. máj 2008

ahojteee 🙂
slonicek - no gratulujem a drzim palce, aby ste sa v januari dockali svojho drobceka 😉 jasne, nic nie je prednejsie ako babo, tak len pekne zostan domka 😉

loss - vcera som aj cakala, ci nahodou nepride nejaka sms od teba, ze ste frcali do nemocky, ale vidim, ze Nelli sa ta drzi ako kliest... 😀 pozerala som inak aj tabulku majoviek, co uz porodili, tam sa to celkom slusne rozbehlo... 😨
to je jasne, ze vas prideme pozriet do porodnice, ved budeme isto zvedave na malu fesandu, ktorej sa taaaaak nechcelo vonku... 😀 😉

tanika - no super, ze prolaktin je uz v norme... tak snazilkovaniu zdar... 😵 😀 a ako mrcha? este stale nic? pozerala som graf, teplota az tak moc neklesla, este nic nie je stratene... 😉

weja
9. máj 2008

alinka - myslis, ze zostanes doma az do konca tehu? mozno to tak bude aj najlepsie... ved ako rizikovu by ta asi aj tak vypisal na MD uz 8 tyzdnov pred porodom, tak na tych par tyzdnov sa ti tam ani neoplati vratit... 😀
ozaj a v robote vedia, preco marodujes? pri takom dlhom case to uz clovek asi neutaji, ze?

loss
9. máj 2008

wejus ano majovky rodia o 106 len my nejak vahame no verim ze do utorka to pride
idem dnes do mesta treba mi kupit esze nohavicky na prebalovanie mam len jedny a to je malo keby sa zakakala
tak snad ked pochodim posuniem ju 😅

nadka01
9. máj 2008

ahojky.Tak som tu znova po dlhsej dobe.Ako sa vam dari kocky?Jastericke gratulujem k babatku a slonicek straaaaaaaaaaaaaaasne velmi ti drzim palceky.davaj na seba velky pozor.Radsej zostan doma na marodke.do 3 meiacov je to velmi rizikove s udrzanim tehotenstva.ja som musela brat do 3 meiacov lieky na udrzanie a musela som byt doma.O prve babo som prisla v 10 tt.Nerob prosim Ta skoro nic,nenatahuj sa,nezehli,nenos tasky,ziadne pohyby ako nacahovanie sa na vysiu policku a pod,nosenie hrncov,vesanie zaclon,umyvanie okien.Viem,budes to brat akozo nic doma nerobit,ale fakt to pomoze.Pocas tych 3 mesiacov som bola 2 x v nemocnici kvoli krvacaniu a ver mi babatko za to stoji.

nadka01
9. máj 2008

loss:vydrzkaj ani sa nenazdas a budes mat babo doma...este sa predspi...nevyspis sa potom 😀 Prajem ti krasny a rychly porod a nadherne babatko a kopec mliecka.Mna odrodil Skladany a nebol hrozny ako o nom vsetci vravia.Ved vacsinu casu pri porode bola pri mne sestricka a on prisiel na poslednych par minut.Ono to zalezi asi ako ma naladu.

alinka189
9. máj 2008

ahojte,
nadka, tebe sa ako darí so Sofinkou?

wejka, to veru neviem dokedy. uvidím, čo povie v dalšej poradni. ale už mi je doma dlho a ešte obmedzená vychádzkami, ale lepšie ako žiadne a lepšie doma ako v nemocke! V robote vedia. Termín MD ešte nemám vypísaný, tak neviem. však dám vedieť 😉

slonicek, presne tak ako napísala nadka, nič nerob radšej, tiež sa tak snažím. ani na stoličku ma nepustia (kvietok poliať na skrini) 😀 , ja trpnem ešte stále, aj ked už prešli 3 mesiace.

loss, možno že sa doktotri trafili a budeš rodiť v termíne, to sú už iba 3 dni. držím palce.

nadka01
9. máj 2008

alinka: mame sa celkom fajn.Malicka krasne pribera.boli sme v pondelok v poradni a od narodenia mi pribrala skoro 3/4 kg.ked sa zobudi po 3-4 hodinach spanku je hladna ako drak.Uz som mala par krat aj cucfleky na dvorci 😀
obcas ma svoje dni a nespime aj do tretej...bolieva ju obcas brusko.ale inak je to zlatusik a nemam s nou problemy.strasne sa jej pacia kriklave a hlaven zlte hracky.Tak kocky ak vam mozem poradit kupte si co najkriklavejsie hracky do kocika a tak 🙂 Nas konkretne fascinuje zlto-cierna plysova vcileka 😀

nadka01
9. máj 2008

sorry za preklepy...necitam spatne co som napisala 🙂

weja
9. máj 2008

nadka - juj, to je parada, ze sa takto drzite 😵 malinka rastie ako z vody, to je hlavne... 🙂 s tym zaspavanim ma asi problem vacsina babatiek, ale snad to bude casom len a len lepsie... 😉 drzim palce!

alinka - tak sa len drzkajte, setri sa, ak sa da, tiez si sice neviem predstavit, ze nebudem dokopy nic robit, ale to babo za to stoji... 😵

tanika.t
autor
9. máj 2008

pozdravujem všetk,držte sa 🙂

wejka,teplota šla dnes na 36,7 😒 , je 26.DC tak uvidím čo z toho..posledné 3-4 dni ma bolí žalúdok-ale to asi len z liekov ...že vraj z clostilu chodí ms neskôr,tak uvidím,či zajtra dostanem a ak nie,tak asi v nedeľu testnem,lebo som hrozne zvedavá..ale skôr to vypadá na ms ☹

loss
9. máj 2008

nadka dakujem
alinka moz o ozaj budeme rodit na termin 😵

loss
10. máj 2008

ahojte kdeze ste vsetky ja som stale 2v1 aspon ze hlasia krasne budem sa opalovat 😀

weja
10. máj 2008

ahojteee 🙂
loss - no veru, vyuzi to este, kym sa da... prides do porodnice opalena ako z dovolenky 😀 😉

tanika - no ako - dosla mrcha ci nie? 😕

alinka189
10. máj 2008

Bré ránko 😀

tanika - no čo? 😵

jastericka
10. máj 2008

ahojte žienky, na chvíľku som k Vám nakukla, že ako sa máte 🙂 Normálne mi chýbate, ale nedá sa mi často tu chodiť, maličká sa budí každú hodinu a pol až dve, prebaliť, napapať, odgrgnúť, je to taký kolotoč.
Aj v noci sa budí po dvoch hodinách, moc toho nenaspíme, ale už si pomaly zvykáme 🙂
Máme trošku problémy s grckaním, lebo malá si po papaní nechce odgrgnúť a to ju nosíme pol hodiny na rukách

Nakuknite do albumu, dala som tam dáke fotky 😉

slonicek: gratulujem k tehuľkovaniu 😝 , teším sa s Tebou...je to také povzbudivé aj pre naše snažilky, že raz to príde 🙂

lossík: myslím na Teba, už čoskoro budeš maminka 🙂

zatiaľ sa držkajte, papa

alinka189
10. máj 2008

Evka a ty si nebola včera na podbrezinách? podla foto kočíka a podla huga (tak sa volá psík,nie) som sa mi zdalo. videla som ťa z balkona, nechcela som vykrikovať. ale ako hrdo si kráčala s Martinkou v kočíku a mangel s hugom popri tebe. no zlatí. 🙂

alinka189
10. máj 2008

A Martinka je krásnučkáááá 🙂
aj ja už chcééém 😅

vejinka
10. máj 2008

jastericka..no kraaasna je 😵

lucia31
10. máj 2008

ahojte zienky 🙂
loss, zajtra na Den mamiciek by bol krasny cas na porod, ak si este stale 2v1 🙂 ja mam dovolene rodit az po sestrinych statniciach /21.5/, kedze ide so mnou ako moja epiduralka 😀 ..dnes som sice uchodena, uzehlena, ale brusko sa tvari akoby nic, pohoda..v pondelok idem zase do nemocky na pasy, tak si urobim maly vylet a skocim kuknut aj kolegynky
jastericka,mas krasnu babulku, veru, aj ja sa uz na princeznicku tesim, prvy syncek bol sekciou, tak teraz som rozhodnuta si to uzit so vsetkym-ale som hrdinka?! 🙂 zbieram si malinove listocky a poctivo pijem cajik, tak verim, ze pomoze..

waitinka7
11. máj 2008

Ahojte!
Dovolila som si vstúpit do tohto fóra a dačo napísať...Páči sa mi, ako sa to navzájom povzbudzujete, radíte si....a tak. Keď čítam tieto príspevky....tak aj napriek tomu, že sa veľmi bojím pôrodu....akosi ma to povzbudzuje a snazím sa strach prekonať, myslieť na to, že za chvíľu budem mať vlastné bábätko a tá radosť bude asi strašne veľká. Oveľa väčšia ako strach. Chcem sa opýtať na detské lekárky, ktoré máte. Jastericka tu spomínala MUDr. Gejdošovú. Ja ju totiž vôbec nepoznám, ale tiež by som chcela doktorku na Nábreží. Je na Nábreží len jedna MUDr? Tá poliklinika je dosť od ruky...hoci tiež som počula, že sú tam dobré doktorky. Tak teraz neviem.

tanika.t
autor
11. máj 2008

jastericka,malinká je taká zlatučká 🙂 ,no na spapanie 🙂 musíš byť síce unavená,ale šťastná 🙂
tak sa len držte a nech Martinka rstie ako z vody 😉

loss,ešte nič?????dnes taký pekný dátum 😉 som zvedavá,kedy Nellynka vykukne 😉

alinka,no ja nič ☹ včera došla ms,takže zas začínam odznova,no čo už...ostali sme tu len s wejkou a vy ste už tehuľky,tak by sme sa mali snažiť,že? 😉 ..tento mesiac snažilkovať budeme bez clostilu,som moc zvedavá 😒

alinka189
11. máj 2008

tanika ☹ to mi je lúto. ja som už verila, že áno, ked sa ti aj teplotka ako tak držala a aj prolaktín bol ok.
no ale hlavu hore, další mesiac pred nami, hádam, ked už sú hodnoty ustálené, tak sa podarí. kedy ideš zase k dr.?

weja
11. máj 2008

jastericka - malinka je uplne naaadhernaaa 😵 no casom uz hadam bude to najtazsie obdobie za vami a vy si uz konecne najdete system a bude to uz jednoduchsie 😉

loss - tak ako to s tebou vyzera...? Nellinka si este kludne drieme v brusku...? 🙂

tanika - to mi je luto ☹ no obavam sa, ze ta budem tento mesiac s mrchou nasledovat... 😢 dnes mi teplota trochu klesla, som 11.DPO, takze presne tak isto zacala klesat aj minuly mesiac... ☹ a to sme sa do ovu trafili hadam aj na 99% No co uz... asi niekto tam hore vie, preco este nemame mat bruska... 😔

zajtra idem do prace prvy krat po vyse tyzdni volna... 😝 uz teraz sa mi nechce... 🙄

tanika.t
autor
11. máj 2008

alinka, ku dr.idem vo štvrtok..povie čo s tabletkami a čo ďalej..i keď v podstate teraz len trpezlivosť a možno sa podarí 🙂

wejka,no ja neviem,či niekto tam hore to ešte nechce,ale už by mohol chcieť 😉

slonicek
11. máj 2008

Ahojte babenky Evka malinká je podarená ,ja som zase bola na pohotovosti už mi urobila USG Krekáčová malinké som videla je v poriadku ale ešte mám stále výtok hnedý tak beriem 3 krát denne ascorutín dufam že to pomôže povedala mi že by to malo ustupiť ak nie tak zase idem ležať do nemocnice čo sa bojím nič nerobím iba ležím ,ale bojím sa .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre