Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

mamca124
2. dec 2008

ahojte dievcata,prosim poradte mi kde v L.Mikulasi kupim nieco pekne obliect pocat tehotenstva.DAKUJEM

zrzuska:veĺmi pozdravujem tatu Mirku,že este stale ma nebola pozriet a s Palinom Už aj babo cakame.Som kolegyna majka zo Smreku.DAKUJEM

zrzuska
2. dec 2008

stanka no minule mi ju ukladala kamoska. raz som ju dala strazit (mamca mirka mi ju stazila 😅 ) no a vravim si ze zaspava super tak som jej nic nevravela co a ako a akurat ako zakon schvalnosti ameli vymyslala a kamoska nevedela ze ju nema vyberat z postielky. tak odvtedy mi zase nechce byt v postielke. ide ma slak trafit.
vcera revala ako najata. chvilu som ju nechala ale videla som ze to uz presiahlo hranice tak som ju vzala a zaspala mi na rukach. ked som ju dala do postielky uz aj bola hore ale uz bola kludna tak zaspinkala potom uz.
no dnes ju idem skusit neskor ulozit co to spravi. lebo teraz sa jej zmenil rezim. spava uz iba raz. doobedu nechce ani za co. tak spi od 13-16 a zda sa ze sa lepsie vyspi ako ked spala 2x po 1,5hod a tak vecer sa jej o 20 este nechce spat. ale zase jej nechcem ustupovat. no neviem co urobim 😖

mamca odkazem 🙂

stankalm
2. dec 2008

Zrzuska...môže byť, že sa jej režim zmení a bude spávať len 1krát, moja Tamarka spávala 1krát tak od 11 mesiaca. Uvidíš sama. A večer teda skús trebárs o nejakých 15-30 minút ju neskôr uložiť a uvidíš, ako zaspinká. Alebo že by bola už tak unavená, že by si ju skúsila trošku skôr zase uložiť? Neviem, s týmito deťmi je to zložité, však? 😉 Treba len skúšať.
My sme zase v takom štádiu, že nechce už ani ten 1krát spávať a sú dni, hlavne ked má manžel voľno, že nespí vôbec. Začalo to tým, ked sme zrušili cumlík, tak sa nejak nevie uložiť. Ale zase v noci spí cca 10-11 hodín v kuse. Tak ja už tiež neviem, teraz napr. zaspala 🙂 Sú to malí výmyselníci 😎

zuzana24
2. dec 2008

mamca skus xeniu dam sa da pre tehotne kupit,a ak tam nic nebude tak len obehat skus nejake obchody,obchodov s oblecenim pre tehotne je tu velmi malo.

stanka to mas teda pravdu s tymi detmi to mate este ok ked vam spia po 1,5hod mne spi raz do dna 20min ale chodi spavat o pol osmej a spi az do rana osmej dakedy po deviatej slor mam iny problem ako sme v lete prisli z uk nechce spavat v postielke lebo tam spavala vedla mna uz som aj kridlo s postielky odobrala no aj tak to nepomohlo presunie sa ku mne uz neviem co mam robit ☹

stankalm
2. dec 2008

mamca124...v LM je to podľa mňa bieda pre tehotné, a ak niečo majú, tak je to hrozne predražené...
Ale teraz je veľa takých tuník a pod. a určite by si niečo našla napr. aj v Maxwell pri Hypernove alebo v nejakých normálnych obchodoch s oblečením.
Alebo skús pozrieť www.mimibazar.sk , tam je toho tiež dosť, tie maminy Ti to aj premerajú.

stankalm
2. dec 2008

zuzana24...veru, sú deti ako napr. Tvoja Saška, že spinkajú pekne v noci a potom cez deň už potrebujú len málinko...to je fakt individuálne. Ale zase budme rady, že spia dobre v noci, cez den sa to už dá voláko zvládnuť. Aj ked je pravda, že ja sa vždy teším, ked zaspí aj cez obed, lebo myslím si, že každá z nás potrebuje byť aj trošku sama a nie mať stále oči aj na chrbte 😉

A malinká zaspí len pri Tebe? Sama by nezaspala, ked aj na posteli? Lebo napr. naša Tamarka ešte nemala ani 2 roky a skúsili sme ju dať spinkať do detskej izby na jej veľkú posteľ, kúpili sme zábranu, aby nespadla a v pohode, zvykla si v podstate z večera do rána. Ani neplače, že je tam sama. A vyspí sa oveľa lepšie, v postielke sa budila na to, ked sa buchla alebo mala málo miesta 😉

zuzana24
2. dec 2008

stanka mala zaspi sama na posteli tiez si myslim ze ze potrebuje mat viac miesta lebo sa zobudi ked sa buchne o tie tycky na postielke.a zabranu ste kde kupili?som nevedela ze sa to da dostat aj k velkym posteliam.

stankalm
3. dec 2008

zuzka...určite to bude tým. My sme zábranu kúpili cez internet, cez www.babetkovo.sk, ale ked som to tam teraz pozerala, je tam iná zábrana, neviem tu našu nikde nájsť. Ale stači, ked si napíšeš do vyhľadávača napr. "zábrana na posteľ" a vyhodí Ti toho viac. A po objednaní a zaplatení sme to mali doma do 2 dní.
Ono je to v podstate kovová konštrukcia, a jedna časť sa zasunie pod matrac a tá druhá casť, kolmá na tú pod matracom, dieťaťko chráni. Je to super, ja si to neviem vynachváliť. Popozeraj to 😉 Pa pa

loss
3. dec 2008

ajojte
bambulka tak ako sa drzite?
my sme zacali druhe plavko je to super male robia velke pokroky 😉 no mame den kedy sa nenapijeme vobec a na dalsi krat vypijeme stvrt bazena 😔

bambulka026
3. dec 2008

Ahoj loos, super ze sa Nelke tak paci.
Ja by som s Matkom tiez zacala chodit, no az niekedy na jar, lebo on je stale chory.
Dnes ideme na Permon na plavaren, aspon sa trosku pocliapka 🙂

loss
3. dec 2008

bambulka tak si myslim ked zacnete plavat zlepsi sa imunita aspon nam to tak povedali a musim povedat ze zatial sa drzime len je to dost ked nesedime a nestojime ja som spotena ako mys kym vyjdeme von
inak som vas rada videla ste zlatucky takze chodite do skolky a paci sa mu?

jastericka
3. dec 2008

ahojky

Stani, škoda, že nám to zase nevyšlo v tú sobotu... ☹ Miško robil stenu do večera, dnes to ešte len natiera penetračným náterom a zajtra budeme maľovať...kopec roboty s tým kvôli susedom 🙄 😠 . Ale čo už....
Tami, zlatučká, som sa zasmiala, že sa bojí uja Miška 😀 Tak zase nabudúce 🙂

Táni, zajtra ideme plávať, hurááááá. Minule bolo dobre, kočkám to šlo, som zvedavá ako bude zajtra 😉 😉

Noo, k tým nociam, my sme mali pár dní dobrých, čo u nás znamená byť hore 3-4 krát. No túto noc Martinka zase mala zlú, každú hoďku sme boli hore, ani cumlík nechcela, iba cicu. Takže to je raz tak, raz onak.
Ale som rada, že sa už aspoň kočíkujeme 🙂

loss
4. dec 2008

evi jasne ze ideme mne marhy dosla az dnes trochu ma boli brucho ale ideme 😉 Nelly steboce od 5,30h dufam ze este pospi

zrzuska
4. dec 2008

ahojte.

tak ako bolo na stretku? bolo? fotky su?

evi kocikujeteeeeeeeee? supeeeeeeeeeeeer 🙂 🙂 🙂 🙂
akosi mi to uslo 😅
aj ameli niekedy chce iba didu a nie cumlik. uz ho chce coraz menej. uz aj zaspava bez neho. no mozem byt len rada. aspon nebudem mat problem s oducanim. no ked dakedy potrebujem utisit tak ani neviem ako poriadne ked nezabera noseie, dida, cajik.... a cumel nechce 😒

ameli uz spinka. dnes som ju skusila ulozit uz o 19 a trvalo polhodku kym zaspinkala. takze stani asi bola uz moc unavena ked mi zaspala az po 21ej. uvidime na dalsie dni.

no my mame zase novinu ze ameli sa musela zlaknut ked ju kamoska strazila. usudzujem podla toho, ze hrozne place ked ju dam do postielky a odidem. je na mna nacucnuta ako kliest 😕
tak musim pri nej sediet dokym nezaspinka. som sa jej skusila skryt a hned zacala plakat. alebo uspavame po novom v manzelskej posteli a potom ju prelozim 😔
no az tak mi to nevadi, hlavne ze rychlo zaspinka a je spokojna. no vtedy ked odmietala vsetky moje pokusy ju uspat tak to boli teda ine tlaky... 😒

takze tani metodu knihy nepouzivame aj ked na istu dobu nam fakt zabrala. ale tam pisu ze ked ma dieta strach alebo ho daco boli nesmie sa ta metoda pouzivat. a to vlastne teraz robim. to ked ma ameli vidi odchadzat zacne plakat akoby ju z koze drali. hroooooozne moc. chuda moje. a ked som pri nej tak v pohode robi to co predtym ked som ju ulozila a odisla.

inak evi my sme tiez tak casto hore 😒 neviem co to. ci mam slabsie mlieko alebo je to zvyk. neviem. mozno ak sa prelakla tak sa chce len ukludnit pri mne 😨

vejinka
5. dec 2008

juuj veru nie...stretko sa odlozilo na neurcito 😖

vejinka
5. dec 2008

ale zasa som stretla alinku..sice bez kristianka ale potesilo ma to..vidiet znamu tvaricku 😉

bambulka026
5. dec 2008

loos, chodime do skolky.
Neviem ci sa mu paci, no aspon ma zmenu a pohra sa trosku.
Tato zima je o nicom, niekedy sa ani von chodit neda, a doma je nervozny.

bambulka026
5. dec 2008

Dnes maju v Lienke Mikulasa, tak som zvedava ci sa ho nebude bat... 😀

alinka189
5. dec 2008

hej, vejinka, aj mne to dobre padlo, že sme sa stretli aj ked len v rýchlosti.

a kde je wejka? dlho tu nebola...ako sa jej darí?

vejinka
5. dec 2008

no veru...ani chyru ani slichu po nej...hadam sa ma dobre a venuje sa naplno svojej novej praci 😉

jastericka
8. dec 2008

ahojte babenky. Čo máte nové??? My snáď to, že už Maťka vie zaspinkať sama, aj keď pri nej nikto nie je. KeĎ plače, len ju ukľudníme, dáme cumlík a odídeme a ona krásne zaspinká.
Taká som šťastná, lebo po 7 mesiacoch uspávania na prsníku už toho bolo moc.
V noci sa ešte budí aj 5 - 6 krát, dakedy pomôže cumlík a spinká ďalej, ale väčšinou chce ešte cicu. Ale cez deň je to už lepšie.

loss
8. dec 2008

zuzka tak ako dopadol Mikulas?

zrzuska
9. dec 2008

jeeeeej evi to je super 😉 🙂 sa tesim s tebou. to musi byt ulava.

aj ameli vcera zase zaspinkala sama. tyzden som ju musela uspavat tak ze som bola pri nej po tme pri postielke kym nezaspala. prve dni z toho som ju musela nosit. potom jej stacilo ze som pri nej a vcera uz zaspinkala sama 🙂 🙂 🙂 tak sa tiez tesim a uz viem ako ju uspat ked nechce byt sama a plakat ju nenecham. to iba ak by zase mala take hisaky ze sa bude hadzat a plakat aj ked skusim vsetko mozne (tak ako predtym). ale bolo to hrozne ☹

zrzuska
9. dec 2008

loss ako sa drzite?

evi uz by sme vas chceli prist kuknut aj lossicatka ale uz asi az po sviatkoch 😒 este som sa mala stretnut s kamoskou z porodnice ale vtedy mala mamina narodky tak sme nesli a teraz zase neni cas, stale je tu niekto 😖
tak tiez asi po sviatkoch

zuzana24
9. dec 2008

ahojte kocky takze aj tu vam idem ako prva popriat stastne a vesele vianoce a vsetko dobre do noveho roka,nechvam deturence v nasledujucom roku robia radost a su zdrave 😉 na stranke sa uvidime vo februari 🙂

bambulka026
10. dec 2008

Zuzi, aj Vam prajeme krasne prezitie Vianocnych sviatkov, a vsetko dobre v Novom roku.

bambulka026
10. dec 2008

Loos, tak Mikulas dopadol lepsie ako som si myslela.
Vobec sa nebal, dokonca sa odfotil s certom i anjelikmi, az ked mal ist na kolena Mikulasovi, tak zacal revat 😀
Neviem preco sa nebal certa, ale Mikulasa 🙂 , zrejme mu nebol moc sympaticky.
Aj balicek len zdrapil a utekal prec.
Ked budem mat viac casu dam i foto.

bambulka026
14. dec 2008

zienky, kdeze ste vsetky?
Tu uz nik nepise? 🙂

alinka189
15. dec 2008

veru, aj ja som si všimla bambulka, že tu je už málokedy nový príspevok 😖
zrejme sú všetky v bábätkách 🙂

bambulka026
15. dec 2008

Veru Ali, vyzera to tak... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre