Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

kosta123
14. apr 2010

Nikiarudi - ved sme sa dohodli že zajtra k Mati o 11,00 bris zoberieš nás?????
možno budem mať aj auto ale to budem vedieť až večer.No dnes sa žiadna zmzka nekoná vonku je hrozne. 🙄

Dnes som sa rozhodla poprať všetky veci tak jedna práčka ružového sa už suší,druhá práčka bieleho sa perie a ešte je tam tak na 2 práčky farebného,tak kukám na to že ak si niečo oblečie len 1 krát tak to ani nevyužije všetko 😀 no ale neberte ked vám to niekto núka,ale aj tak si myslím,že budem musieť dokupiť niečo také na návštevy,k doktorke....lebo sú tam síce aj pekné veci (hlavne od kamošky) ale po sesternici a chalanoch sú skôr na doma alebo pred dom na ihrisko.

To je divné tie vaše tlaky ja mám 110/70...100/60 ale viac som nikdy nemala 🙂
idem si dať niečo na raňajky a pokračovať v detskej je tam total výbuch všetko po zemi 😀

eyya
14. apr 2010

ozaj niki mozes si po ne zbehnut len nie su ozehlene , ale to zvladnes aj ty 😉

bris no nestresujeme len tak mi bolo povedane je lepsie ak stupa a neklesa sa poradit s doktorom co robit ci ist do nemocky alebo co...
ja som mala tiez velmi casto vysoky tlak, blielkovinu, aj som bola opuchnuta ako lopta... lieky som brala cez dva mesiace, este teraz mam blbe pecenove testy , myslim ze s nich ale hlavne je ze mala je v poriadku...

mata0312
14. apr 2010

bris pijem len čistu vodu 😒 , sol obmedzujem uz od poslednej poradne, nejem ani nic slane a zda sa mi ze cim viac lezim tym je to horsie, dnes si pojdem do mesta pre občiansky konečne je hotovy 😉

kosti ten tlak mi kolise iba posledne dva tyzdne tak to este moze prist, mavala som stale 110/120 -60/70 ale bodaj by si mala stale taky dobry 😉

nikiarudi
autor
14. apr 2010

kosti - a kto si to má všetko pamätať... 😀 😝
eli - zbehnem.. len nakŕmim malú.. 😉
baby, moja segra plánuje budúci rok svadbu a teraz mi písala, že možno bude v Thajsku.. ako ja by som rada,no bojím sa tak ďaleko cestovať s malou...

kosta123
14. apr 2010

nikiarudi - kokso v Thajsku 😕 😕 paráááda no aj ja by som sa bála tam ísť.

mata0312
14. apr 2010

och niki to ti uprimne zavidim ja by som sa nebala 😉 ja bych isla hned, vsak teraz uz lietaju aj malinke deti a to uz bude mat tamy rok nie? 😉

ked sme boli v egypte tak s nami boli aj polročne deti a v pohode to zvladli 🙂 niekedy lepsie ako dospely 😀

eyya
14. apr 2010

potom prezvon Domca haja

brisilda
14. apr 2010

nika fiha 😉 takze poletite co? cestovania sa neboj ved mala bude s tebou nie? 😉
mata ak tlak neklesne volaj dokimu ja som to tak robila azvysil mi po telefone davku to ze uzivas pol tabletky je strasne malo 😨 nechapem tvojho dokiho ten moj mi rovno dal 2 tb denne a pomohlo na cas inak nechcem strasit ale tlak ti uz dole aj tak nepadne mozno az ked porodis 😔 mne sa stale drzi na takej hranici ako ked som ho neuzivala takze si neviem predstavit aky by bol bez liekov ☹ no jednoznacne nesme same su aj zeny ktore uzivaju maximalnu davku + ine lieky na tlak takze sa da povedat ze sme na tom pomerne dobre 🙂 ale inak ani pobyt v nemocnici neni na zahodenie 😀

mata0312
14. apr 2010

bris a ked uzivas tie tabletky aky ho mavas??

nikiarudi
autor
14. apr 2010

eli - jasné... alebo urobím malej papať do fľašky a vezmem to zo sebou a dám jej papať u teba, hmm? aspoň pokecáme... 😉

brisilda
14. apr 2010

mata ako kedy rano nizky vtedy mi bolo blbo tazko sa mi dychalo ale uz sa organizmus spamatal a je to ok teraz si nameram tak 130/80 priemer maximalny inak 125/60

mata0312
14. apr 2010

diky bris 😉 nebudem sa tym tak zapodievat lebo aj tym si ho zvysujem odmeram dvakrat za den a uvidim 🙂

brisilda
14. apr 2010

no vidis to ja to takto robim az teraz 😀 cim viac sa clovek stresuje tym to je horsie neboj su kocky co maju tlak aj 190/100 😔 takze chce to iba klud a chladnu hlavu 😉 no rano si davaj jednu celu tabletku az sa chces vyhnut nemocnici toto vlasny skusenost

brisilda
14. apr 2010

inak uzivaj ich na lacno vtedy sa lepsie strebu do organizmu a ner. sustavy 😉 aj zelezo sa ma uzivat nalacno 😀

petka55555
14. apr 2010

cafte baby, rozoberate tlak???ja som pre istotu akasi od vecera pripuchnuta, ale to mam krava za to, ze som sa tlacila cipsami... 😝
tak musim dnes vela pit......
niki to by bolo super v Thajsku, ved mala uz bude mat vyse roka....ja tiez chcem ist buduci rok na dovolenku....len thajsko neviem, vies co som ti hovorila o bohacovej dcere, zevraj si odtial doniesla nejaku tu zazivaciu chorobu a uz maroduje od februara...ja som tiez z dominikanskej mala este mesiac sr.... 😝

brisilda
14. apr 2010

ano ano rozoberame lebo mata chce kracat v mojich slapajach asi 😠 ja vam neviem ale moj tlak sa uz preniesol na 4 kocky 😠 vazne zacinam mat tusaka ze je to prenosne ved aj zeny s ktorimi som lezala v nemocke mali nizke tlaky a ked som tam prisla ja hned maly aj oni vysoky tlak 😀 ja neviem ci to na vas tak zle posobim alebo co 😒

nany100
14. apr 2010

peta, moja sestra je farmaceutka a ona aj jej dve švagriné, čo robia na pôrodnici v ZA mi odporúčali po ukončenom piatom mesiaci alchemilku piť 😉 ...jeden hrnček denne a pred pôrodom 2x denne 😉 ...ale jasné, každý sa riadi podľa seba...myslím, že mne to ozaj veľmi pomohlo...bola so mnou prijatá jedna známa a tiež jej dali vyvolávačku a potom jej vyvolávali pôrod ďalšie 4 dni...ja som od vyvolávačky porodila do troch hodín a tak isto moja segra 🙂

petka55555
14. apr 2010

brisilda tak uz si k tebe nesadnem 😀 , ja len dufam ze do nemocky pojdem uz az v termine a neskoncim tam pre nieco....

nany ved aj na tej priprave je jedna baba co vravela ze ju pije cele tehotenstvo....ja len co som sa docitala na nete...ved na krabicke neni nic.....ale ved neviem si ju predstavit pit cely cas...fuj, vobec mi teraz nechuti.... 😝 ale teraz vydrzim, ked to ma pomoct....
no tak to si mala inak rychly porod aj ja chcem taky....a to si uz mala po termine ked si mala vyvolavacku????a kedy ma adelka narodky???teraz niekedy ze??? 🙂

nany100
14. apr 2010

peti, no aj mne už liezla krkom, nasilu som ju ku koncu do seba liala 😀 ...a veď keď nevypiješ každý deň za kýbeľ, to nemôže uškodiť 🙂
Adeli má narodky ZAJTRA 😀 ...takto pred rokom som bola na poradni a Boháč mi vraví, že keby mi pichne plodovku, že hneď rodím, že už mám spotrebovaný krčok a som pripravená 😀 ...mala som týždeň pred termínom...tak ma poslal ráno na príjem do nemocky a tam si ma už zobral na starosť môj spolužiak Dr. Krištofík 😉 ...tak sa ma pýtal, či chcem vyvolávačku alebo čakať, kým sa to samé spusí, tak som si vybrala 🙂 ....ale už by som to asi nespravila...nestihol mi ani epi zabrať...pichli mi ho o 12:55 a 13:10 sa malá narodila...sa smial, že za 15 min. sa z troch prstov otvoriť na 5 dávno nevidel, ako rýchlik (myslím, že tomu napomohla tá alchemilka)...ja som nestihla ani stonáreň, boli to iné pecky 😀...joj, normálne sa mi to dnes celé v mysli vracia a spomínam ako som pred rokom volala mužovi, že zajtra rodíme 😀

petka55555
14. apr 2010

jej nany, tak jej prajeme vsetko najlepsie 🙂
boze to si mala super, ja si tak tiez hovorim, ze keby som tak isla o tyzden skor a nech je to rychlovka.....a este keby aj Kristofik sluzil....to by bolo....a este ta porodna asistentka z pripravy.....ale pri mojom stasti to bude vsetko naopak, budu tam dr. kt. nechcema budem tam dlho....ale nevadi, hlavne nech vsetko dobre dopadne a uz mame malinkeho pri sebe 🙂
boze tak ja si idem uvarit dalsiu alchemilku, nech to ide rychlo....a nevies ked chcem pit aj ten malinik, ci to mam kombinovat, alebo jeden den malinik a druhy den tu alchemilku???nie ze sa vsetko vo mne zmiesa a ja vybuchnem 😀

kosta123
14. apr 2010

Ako tu čítam musím si ju aj ja kúpiť v lekárni že?? a kolko stojí?

nany100
14. apr 2010

ja som pila ráno a večer alchemilku a cez deň som si varila ten maliník...

a neboj, hlavne mysli pozitívne...všetko isto dobre dopadne a všetky čo ste tu budete mať dobrý pôrod 😉 ...už sa vám to riadne blíži, veď len toť ste začínali tehuľkovať 😉

nany100
14. apr 2010

kosta, nie je to drahé, ak si dobre pamätám okolo eura ten jeden sáčok...ale musí byť sypaná a je to Alchemilka žltozelená, nie tá obyčajná

nany100
14. apr 2010

a ďakujeme za gratulku 😉 ...už sme hore, tak ideme papať a hrať sa..bože to je počasie ani von zase nepôjdeme ☹

nikiarudi
autor
14. apr 2010

nany - aj my prajeme Adelke k zajtrajším narodeninám šecuuuuuuuučko len to najsamlepšie, no hlavne veľa zdravíčka a úsmevu na perách.. 😵 😵 😵
peti - ja ak náhodou aj bude tá svadba v Thajsku, tak sa určite dáme s malou zaočkovať, pretože nebudem zbytočne riskovať, tak sa poradím s dr., aby sme nič nezanedbali.. 😉 🙂
a inak baby, ja som nič také nepila a aj tak som mala celkom rýchly pôrod... 😀 😀 😀

petka55555
14. apr 2010

ja ju mam porcovanu v sackoch a je to ta alchemilka zltozelena....a kosta ta krabicka s 20 cajmi stoji tusim 1,40€

petka55555
14. apr 2010

niki ty si nemusela nic pit, lebo to bolo jasne ze budes mat rychly, lebo vsetko si mala v tehotenstve super... 😀 ale zas ved ty si mala cely den slabe kontrakcie a behala si si po navstevach 🙂 , niektore baby by to hned pripocitali k celkovemu casu porodu a aj tebe by hned vysiel 20 hodinovy 🙂

a segra uz maju presny termin, ci stale sa len dohaduju????ja keby sa mam este raz vydavat, teda samozrejme s ivankom 🙂 tak sme povedali ze jedine uz len na dovolenke a bez rodiny, lebo ta mi len nervy zozrala....teda nemyslim tu najblizsiu ako rodicov a surodencov, ale babky, tetky, sestrenice 😠

nikiarudi
autor
14. apr 2010

Miška, práve som ti poslala korunky za vecičky..tak už by si ich aj mala mať pretože aj ja mám Tatrabanku. Číslo účtu mi dala Eli..ok?? 😉 a ďakujemeeee

nikiarudi
autor
14. apr 2010

no neviem či to mám tak rátať..ale tie silnejšie pravidelné kontrakcie každých 5 min. som mala asi tak od 4tej. poobede...ale nesťažujem si.. a segra ešte nemá termín..len vedia, že budúci rok v máji... 😀

nikiarudi
autor
14. apr 2010

ozaj baby, som sa zabudla pochváliť.. v pondelok ideme na fotenie k Deniske...jupííííííííí... 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre