Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
14. jan 2010

peti tak to si mala posepkat malej a nie niki 😀 Ok zajtra o 18:30 budem hladat tehulky 😀

kosta123
14. jan 2010

Ok tak 18,30 som tam 🙂

kosta123
14. jan 2010

Neviete náhodou ako to mám urobiť,keď mi končí zmluva v robote 30.4 a materská začína cca 5.5, čo ten rozdiel?nedá sa ísť ešte skôr na materskú ako 8.týždňov?

brisilda
14. jan 2010

kosta skus sa na to opytat dokiho no ak nahodou ti skonci PP tak si tych par mesiacov plat dobrovolne poistenie aby ti to neuskodilo pri materskej 😉

petka55555
14. jan 2010

kosta to je vlastne len 5 dni ze???chod sa opotat na socialnu poistovnu, mozno by to bol dobry napad dat si na tych 5 dni DNP z najvyssej sumy, mozno by to dobre zdvihlo matersku....alebo potom marodka....chod do temy DNP a napis babe s nikom gapa, ona sa v tom riadne vyzna, ja som jej tiez pisala ked som chcela nieco vediet....

baby tak zajtra...4 pupkane... 😀

kosta123
14. jan 2010

dúfam že to neohrozí moju lepšiu materskú 😨 😕

brisilda
14. jan 2010

kosta neboj stale na tom budes lepsie ako ja 😀 pretoze mne priznaju len minimum

kosta123
14. jan 2010

No keby mám len minimum tak si to neviem ani predstaviť pri tej našej hypoteke,to by bolo asi brutal.a zase nechcem aby naše dieťa nemalo čo potrebuje 😒

brisilda
14. jan 2010

no kosta tak ja sa toho nebojim kedze aj pri prvom som mala tak nizku matersku a da sa povedat ze mu nic nechybalo 😉 podla mna penaze boli aj budu 😉

brisilda
14. jan 2010

uz som sa s tym zmierila 😉 kebyze mame babo hned po druhom tak by som nedostavala ani to 😀 a inak dostavala som matersku do 6 r. 😉

kosta123
14. jan 2010

hej? až do 6r. čo je malý chorí,či to sa ako dá?
No viem že sa dá vyžiť aj z menej ale záleží na tom kolko zarobí drahý a kolké mate výdavky,my by sme proste nevyžili.

brisilda
14. jan 2010

kosta tak u nas sa to da kedze hypoteku neplatime 😉 manzel zaraba dost na to aby nas uzivil a da sa povedat ze moje naroky su dost vysoke 😉 ale su zeny ktore su este narocnejsie 😀

brisilda
14. jan 2010

no a mne predlzenu materku odporucila nasa doktorka kedze sme brali casto antibiotika boli sme sledovany u odbornych lekarov alergologii ,neurologii + logoped takze nebol problem

kosta123
14. jan 2010

No ja som to tak rátala že keby mam len tu menšiu matersku tak by nam na živobitie(strava,plienky,mlieko,oblečenie) zostavalo tak cca 250€ a to je dosť malo,možno aj menej lebo drahý aj dosť prevezie každý deň do martina.

brisilda
14. jan 2010

no u nas ma financie na starosti manzel teraz sme boli napriklad na dovolenke na ucte ani fuka a on tam zrazu vykuzlil kopec penazi 😀 tak som sa smiala ci si vydrziava daku milenku 😀 😀 😀 ale inak som rada aspon mi odpada stres s financii a o poplatkoch v nasej domacnosti nemam ani ponatia

brisilda
14. jan 2010

proste nam to takto vyhovuje lebo ja setrit neviem a on ma na to talent 😉 a mozem povedat ze opasok si zatial neutahujeme ale co neni moze byt cize som pripravena ze jedneho dna sa aj uskromnit budem musiet

kosta123
14. jan 2010

brisilda - tak to mate super,ja som si tak žila v anglicku a bolo to fajn.ale na SR je realita iná,a ak možem vedieť čo robí tvoj muž? asi podniká čo?

brisilda
14. jan 2010

podnikat nepodnika to podnikaju svokrovci on pracuej ako stavby-veduci a obcas im davaju slusne premie 😀

brisilda
14. jan 2010

inak kocky vy ste uz boli u stomatologa??? vraj to treba pri naroku na vyssi prispevok pri narodeni dietata

katka.carska
14. jan 2010

Brisilda, bola som 2x za tehotenstvo, myslim, ze tak sa aj odporuca, ale nikde o tom nemam potvrdenie, ani v knizke som pre to nenasla miesto.

brisilda
15. jan 2010

kati praveze v tehu knizke miesto na stomatologa je ja ho tam mam ale ako preventivku 2 krat ( istota je istota ) lebo si nesom ista ci to vazne je potrebne 😒 nikto vravi, ze nie a niekto zdiela nazor , ze ano tak som s toho jelen ja som si to preistotu dala zapisat aj do tehu nizky

kosta123
15. jan 2010

brisilda - ja som objednana na februáry.

☹ Prave mi volal doktor,mám zle AFP výsledky ☹ musím ísť do žiliny ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔

petka55555
15. jan 2010

kosta neboj, to ma vela bab a zevraj len 1 zena zo 100 ma potom chore babo...ale neboj, vsetko bude ok, ja viem ze sa mi to dobre hovori, hlavne ked si predstavim ako som sa ja toho bala....ale zas ja som bola rozhodnuta ze by som na amniocentezu nesla ani za svet, ani moj muz to nechcel, ale to je kazdeho osobna vec...
ale neboj kosta.... 🙂 a kedy tam ides???

petka55555
15. jan 2010

a co sa tyka setrenia, tak mi nevieme ani jeden 😀 😀 tak to tak aj vyzera...teda ja viem sa zatat, ked viem ze cosi chcem tak si na to odkladam a vtedy nepustim ani korunu, som lakoma, ale uz ked na to mam tak si kupim aj neviem aku drahu vec 🙂 vid pre babeno, setrila som dost dlho a minula za chvilocku 😀

brisilda
15. jan 2010

kosta v ziline ti zoberu najskor eset raz krv ak sa im nieco nebude pozdavat az vtedy ti budu robit amniocentezu no neboj bude to OK aj kamoska to absolvovala a maly je zdravucky 😉 drzim place to vysetrenie si daj spravit cim skor az zbytocne dlho nestresujes 😉
petka ja neviem setrit ani ked nieco velmi chcem proste pridem za manzelom pviem milacik toto je pekne a bla bla bla 😀 no a jemu nic ine neostava lebo inak som ofuknuta a protivna 😖

brisilda
15. jan 2010

inak ja idem v pondelok na odbery a v utorok na interne 😝 len sa modlim aby bolo vsetko OK doma si meram tlak a je to v pohode tak som zvedava ako dopadnem 😒

petka55555
15. jan 2010

veru kosta chod hned, lebo keby mas este aj cakat...teraz sa nemozes stresovat...ale isto to bude OK, ved na zle vysledky vplyva vela veci...
no a mne tiez manzel kupi vsetko ked nieco chcem, tak niekedy radsej ani nevymyslam, lebo on nakupi a potom sme bez penazi...aj teraz mi nanutil dalsie botasky 😀 ako keby som nemala asi 6 parov 🙂 za posledny rok...to je strasne

brisilda
15. jan 2010

peti 😀 co uz ale dufam ze nekupujete vsetko v jednej velkosti lebo to potom vazne nevyuzijete 😉

kosta123
15. jan 2010

Idem v utorok do žiliny ale najskôr v pondelok ku svojemu,on mi povie čo a ako. 😔

brisilda
15. jan 2010

kosta v pondelok idem aj ja na odber krvi 😒 uz teraz mam strach cize viem si predstavit ten tvoj 😔 je tazko sa nestresovat no ber to ako ja stresovat mozes v den ked tam pojdes dovtedy klud 😉 ja to tak robim pri kazdom vysetreni mozno aj preto mi tlak na poradni vyleti stale hore lebo doma mavam 120 na 60 co je normalka .inak v utorok ti drzim place budem na teba mysliet ja budem v tom case zase na internom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre