Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

petka55555
18. jan 2010

som strasne zvedava....ale skutocne sa mohli v labaku aj pomylit, to sa casto stava...treba mysliet pozitivne, aj ked sa to asi tazko da...

kosta123
18. jan 2010

veď sa snažím 😉

petka55555
18. jan 2010

🙂

mravcica
18. jan 2010

ahoj kostka, presne ten isty scenar, co som mala ja. vysledky som mala zaniest bohacovi a podla toho sa malo rozhodnut, co dalej. do ZA som isla v utorok a tam mi na genetike povedali, ze ake vyslekdy chcem? Vysledky mi mozu dat az po odbere,a v stredu som hned absolvovala amniocentezu. S tou pravdepodobnostou 1:30 si vobec nerob tazku hlavu, je to len pravdepodobnost. Nam to ten doktor vysvetlil, ez to funguje tak, ze oni nahadzu udaje, ako su vek, vaha, vysledky z krvi atd do tabulky a z toho im vyjde takato pravdepodobnost, ktoru potom uvadzaju. To cislo momentalne vobec neznamena, ze nieco nie je v poriadku. Aj ked je to tazke, boli to najhorsie moje dni z celeho tehotenstva, skus sa co najmenej stresovat, a presne ako pise petka, uz som pocula aj o takych pripadoch, ze dietatko malo byt chore a narodilo sa uplne zdrave. Nedavno na lieceni s malym som stretla jedno mlade dievca, ktore malo AFP uplne v poriadku a narodil sa im chlapcek s down. syndromom.

brisilda
18. jan 2010

juuj kosta drzim ti zajtra palce a budem na teba mysliet .Dufam , ze v ziline vyjdu vysledky v norme a ty nebudes musiet podstupit amnio 😉
mravcica to s tym pripadom ze vysledky Ok a dieta chore sa mi zda nerealne 😖 ale v dnesnej dobe je vsetko mozne ☹ inak co je tvojmu syncekovi???

petka55555
18. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
kosta v tejto teme su stastne konce, co mali baby zle APF, hned na zaciatku je taka ako ty 1:30 a maju uplne zdravucke babeno, pisu tam aj co im lekari robili, hlavne to 4D, ja si myslim ze to je dobre, skor ako amnio, lebo nam na 4D hned povedal ze to sa da pekne na nom zistit, ci je tam nejaky problem....ale ak nemas na to teraz nervy tak to radsej necitaj...
brisilda ale ja som tiez citala ze negativne APF este neznamenaju ze mas uplne zdrave babo, moze sa stat ze sa narodi chorucke... 😒

mravcica
18. jan 2010

vysledky AFP dobre, nie amnio. a presne mi to hovorila aj sestricka u Bohaca, ze sa to stava, ze AFP su dobre a babatko sa nenarodi zdrave. nechapem, na co sa potom tie testy robia, tie stresy, co zazivaju tisicky mamiciek ☹
brisilda, myslim, ze sa pozname z temy porodnica v PB, malemu boli pri porode poskodene nervy na lavej ruke, takze vobec nehybal rucickou a vyzeralo to tak, ze ani nikdy hybat nebude.
stale cvicime vojtu, velku cast rucicky sa nam podarilo rozhybat, ale 100%-tna nikdy nebude, niektore pohyby s nou neurobi.

mravcica
18. jan 2010

kosta a este ti chcem povedat, samotny odber nie je nic katastrofalne, boli to asi ako injekcia, alebo odber krvi. skor to je myslim o psychike, aby to vsetko dobre dopadlo. co sme sa tam potom stretli babeny po tych 3 tyzdnoch (asi polovica, co nas to absolvovalo v 1 den) mali vsetky vysledky v poriadku. my sme mali tiez podozrenie na DS. a mozno to nebudes musiet ani absolvovat, petka pise teraz uz o 4D sone, o takom mne pred rokom nikto nic nespominal, takze hlavne bud v klude, neboj vsetko dobre dopadne. je tu dost ludi, ktori na teba zajtra budu mysliet, takze to nemoze zle dopadnut 🙂

brisilda
18. jan 2010

mravcica ano uz si spominam .inak vojtovku sme mali cvicit aj my no u nas neslo o nic vazne nastastie .inak tie testy su potom riadna hovadina ked aj negativne nezarucuju zdravie babatka no ja som bola uz aj na 4D a tam nas vysetrili dokladne tak dufam a verim, ze mame vsetko ok aj ked nahoda je svina clovek nikdy nevie co sa moze stat pri porode ☹ no viem, ze keby mame mat nedajboze chorucke babo nikdy by som si ho nedala zobrat ja by som to asi ani nedokazala.

brisilda
18. jan 2010

kocky a podme na veselsiu temu 😀 dnes som si v ziline spravila radost a kupila nalepky na stenu macka Pú 😀 a k tomu avent cumliky 😉 takze sa vytesujem s kazdej malickosti 😀 a dnes sa mi podarilo vydrazit na MMA super tehu rifle 😉

nikiarudi
autor
19. jan 2010

ahojte kočky, hlásim sa vám ešte stále 2v1.. no už to zrejme dlho nepotrvá.. dnes idem na poradňu a uvidím čo doki na to.. ale včera som už mala konečne poslíčkov a aj dnes mám, ale slabších.. včera mi dosť tvrdlo bruško a podbruško ma bolelo tak ako keby som mala zastavené aspoň pol ročné vetry... 😖 😒 bolo to že uuuuuuuufff..takže sa už teším na tie skutočné kontrakcie..a kríže ma boleli tiež brutál..no ale čo by sme pre tie naše zlatíčka nevydržali, však??? bože už sa neviem malej dočkať.. a samozrejme, tiež by som bola najradšej keby sa to samo spustilo.. 🙂
kosťa - od včera na teba myslím a držím mooooooc moooooc päste, lebo keď mi Peťa včera do telefónu povedala, čo si písala, tak som až neverila vlastným ušiam..takže hlavu hore a treba myslieť pozitívne, všetko bude ok.. 😉 😉

petka55555
19. jan 2010

niki tak to sa uz asi blizi.... 🙂 🙂 🙂

nikiarudi
autor
19. jan 2010

peti - no už asi aj hej.. ale stále je to tak, že hlavička nalieha a čosi sa začalo diať, no v piatok mám ísť okolo 13tej znova na to CTG, čo mi robili minule, že čo a ako a ak si ma tam nenechajú, tak v pondelok nastupujem normálne ráno okolo 9:00 na pôrodnicu ako 7 dní po TP... 😀 😀 😀

petka55555
19. jan 2010

boze este tyzden???ale zas je mozno pravda ze ak si mala ovulaciu neskor tak si este mozno neni uplne vo finale...ale to uz nejako vydrzis...ja este 15tt...ale lepsie by ti bolo, keby to na teba prislo...strasne som zvedava...a keby som ti nestilhla popriat, tak vam prajem rychly, bezbolestny porod, nech vsetko dobre dopadne 🙂 🙂 mozno ti to budem este tyzden hovorit 😀 😀

kosta a na teba myslime a cakame ako si dopadla 😉

brisilda a ty ako???vsetko je ok???ja som mala tlak 120/75, takze ok...na dalsiu poradnu idem 16.2. rano o 9, lebo mam odbery....zas ta vcelicka

nikiarudi
autor
19. jan 2010

peti - tak som zvedavá na výsledky.. 😉
kosťa - my tiež na teba myslíme a držíme päste.. 😉 🙂

brisilda
19. jan 2010

peti tak ja hlasim ze interne dopadlo dobre 😀 a tak som sa bala 😀 😀 😀 tlak mam vraj v pohode doktorka sa cudovala preco som k nim vlastne prisla tep som mala 113 a vraj aj to je OK cize norma 😉 v pripade ze tlak pojde hore nad 140/90 tak mam uzivat lieky ale dovtedy nic 🙂
kosta myslim na teba a drzim palce aby vysledky bopli ok 😉
inak ja idem na poradnu tiez 16.2 no o 11:00 nakolko potom idem rovno po maleho do skolky 😉 takze sa asi nestretneme .
niki podla mna mas zly TP 😀 isto sa o tyzden sekli 😀 a mala pride na svet presne v termine
co sa tyka tvojich kontrakcii tak do tyzdna na 100% rodis 😀 lebo tak nejako sa to zacina uz iba sledovat ci hlienova zatka sa neuvolni 😀 😀 😀 a potom sup do porodnice

nikiarudi
autor
19. jan 2010

brisilda-a ako presne vyzerá tá hlienová zátka?? je to nejak zafarbené alebo čo?? pretože hlienu mám v posledných dňoch až až.. 😝

brisilda
19. jan 2010

niki to je v podstate taky husty vytok s primesou krvi potom by si mala trosku krvacat nic hrozne a zaroven nastanu kontrakcie no tak isto ti moze odtiect plodova voda a tu isto neprehliadnes 😉

nikiarudi
autor
19. jan 2010

no fajn, lebo toho hlienu je fakt dosť aj keď sa na wc utriem na 3x stále ho tam je až až.. a tých poslíčkov - tie bolesti podbruška mám aj dnes.. 😅

ludka_r
19. jan 2010

Ahojte.
Ja len tak narýchlo, nemám vôbec na nič čas kvôli škole..
Kosti, držím prsty, aby výsledky dopadli nakoniec dobre... 😖
Nikiarudi, teba som teda už 2v1 nečakala. Tak nech sa to čo najskôr zmení.
My sa máme zatiaľ v poriadku, len tá malá už by sa mohla konečne začať riadne prejavovať, stále je to slabota.

petka55555
19. jan 2010

brisilda no vidis, vsetko bolo ok...to nas vsetci len tak strasia...este nech kosta napise ze je vsetko ok a ja zajtra ze nemam cukrovku....
inak brisilda bolo ti ten den co si pila tu glukozu potom tak blbo, ja mam taku slabost, asi to bolo moc sladke, aj sa mi hlava kruti...toto mi robilo ked som nebola tehotna a bola som hladna a dala som si nieco sladke...

brisilda
19. jan 2010

peti presne toto mi robilo po tom ako som zozrala nalacno kopec sladkeho neraz som, si povedala ze asi mi zacne cukrovka a vidis to cukru mam len len akurat 😉 inak po tej glukoze mi nic nebolo 😉 no niektore kocky po vypiti odpadavaju cize este stastie ze ma to doma nechytilo 😝 ale to su po vatsine tie ktore maju vysoku hladinu cukru.ja som sa citila skvelo len som musela prehovarat zaludok aby tu glukozu tam nechal 😀 a to som tam mala aj citroooon 😀

petka55555
19. jan 2010

no tak ktohovie ci ja nebudem mat tu cukrovku...ale mne aj mimo tehotenstva robi sladke na splaovanie problem a teraz tym duplom...mi je z moc sladkeho dost blbo...

brisilda
19. jan 2010

prosim ta neprehanaj aj mne sa obcas zatoci zo sladkeho hlava 😀 no pokial viem cukrovka nevznika so sladkosti 😉 takze sa nemas coho obavat skor budes mat tak nizky cukor ako ja 😉 a cokoladku si budes moct dopriat v plnej krase 🙂 ja teraz musim konzumovat vela zeleza 😀 nakolko ho mam tiez dost malo 😝

petka55555
19. jan 2010

len ja to nemam obcas, ale vzdy so sladkeho...ale ja si skor myslim ze ja mam blby a hlavne rozhadzany metabolizmus a preto mi to robi...ja viem ze tato tehotenska ma cosi spolocne s pankreasom a keby mala byt so sladkeho tak ju isto nebudem mat, lebo mne teraz sladke a hlavne cokolada nechuti, ani keksy...len ovocie, jogurty a musli...a odkial vies ze mas malo zeleza???

nikiarudi
autor
19. jan 2010

aj ja som mala málo železa..aj keď neviem prečo.. lebo pred tehu som ho mala toľko čo dospelý chlap..takže malá mi ho musela všetko vziať.. 😀 😀 😀 hladoška jedna.. 😵 😵 😵

brisilda
19. jan 2010

peti ved som predsa bola na internom nie? 😀 tam sa dozvies vsetko 😉
niki inak ako sa vam byva v novom? a hlavne ako si zvykas ze ste sami dvaja? traja? 😀

nikiarudi
autor
19. jan 2010

joj my sme si zvykli veľmi rýchlo..super sa nám tam spí.. až sme prekvapení.. a to že sme sami je fakt super, keď chcem mať pokoj, tak sa doma zavriem a je to... 😀 😀 😀

petka55555
19. jan 2010

brisilda jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, to mi nedoslo.... 😀
niki mozno bude z nej zelezna zena... 🙂 ked ti ho vsetko pojedla...

nikiarudi
autor
20. jan 2010

no peti aj to je možné.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre