Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

kosta123
1. feb 2010

petka55555 - ja bývam 2053/110 posledný vchod kde sú ešte garáže takže asi vedľa tvojej kamošky a asi viem aj koho myslíš-je blondýna a má 2 deti?? má hneď vedľa mňa balkón,videla som ju na tvojich fotkách na FB,nepochádzala z Praznova??Je mi známa strašne,v praznove som mala babku.

evil - a ani doma si nefotíš bruško?? ja aj každý deň,keď si spomeniem 😀 ale ja fotím vlastne všetko aj trávu na zemi 😀 😀 😀

brisilda
1. feb 2010

kocky mne dnes dorazili bordurky 😉 odfotim a hodim fotecku 😉 takze cez vikend sa u nas asi maluje 😀

kosta123
1. feb 2010

brisilda - aká krásna kde si zohnala nakoniec??tu na nete??a koľko metrov si zobrala?

nikiarudi
autor
1. feb 2010

no ahoj kočky, tak sa vám hlásim po dlhšej odmlke, no musíte mať strpenie.. 😅
tak už sme na tom konečne lepšie, malinká sa akosi pomaly učí spinkať v noci aj keď cez deň pospí..no aj pomrnká a pobdie, takže je asi aj viac unavená..no najkrajšie spí po okupkaní - dnes dokonca spala od pol 9 večer do 5 rána čo sme ani nečakali.. 😵 😵 😵 tak sme boli radi..a niekedy je taká hladoška, že si vypýta aj po hodke a pol znova papať, no dokrmujem, aj keď odstrekujem si mliečko, no moc ju teraz neprikladám, nakoľko si nechávam zahojiť poriadne bradavky, keďže tá naša hladoška mi ich pekne pokúsala.. 😠 😒 a potom papká aj krv a keďže tú jej nestrávi, tak ju vygrcká a bojím sa jej tak ubližovať..chúďatko moje malinké.. takže jej dávam aspoň odstriekané mliečko.. 😉
kosti - prajem ti na sobotu pevné nervy, som síce sama doma, no mala by mi prísť pomôcť mamina, takže by sa mi možno aj dalo dojsť s babami kuk..uvidím ako na tom budem a hlavne malinká..ok??? 😉
a baby ako ste na tom vy? Peti, Miška - idete teda kuk Maťu?? ak hej Peti daj vedieť lebo tu už asi nebudem a dohodneme sa.. 🙂

petka55555
1. feb 2010

no kosta to je ona, to je moja spoluziacka zo strednej, sice je 8 rokov vydata, ale pre mna bude vzdy kosta...inak som jej nikdy nepovedala....
🙂

petka55555
1. feb 2010

niki tak super, uvidis zachvilku to uz bude ok...pockaj nam budes len radit za tri mesiace, ked budeme uplne mimo z takeho malinkeho a ty budes uz zabehnuta mamina....dufam ze sa ti ciciky coskoro zahoja, nech mala riadne papa, lebo takto mas len kopec roboty....a este sme sa s brisildou nedohadovali co s tou svadbu, neviem ci moze, a dufam ze nebude skaredo a zima, lebo kosta maju asi vela ludi a kaplnka je taka mini a stat vonku neviem ci budem, ked tak by som sa isla kuknut nakoniec, aby som videla aka bude krasna nevesta....ved si este napiseme a keby si tam mala maminu, tak by sme na 15 minut vybehli....

brisilda
1. feb 2010

niki no super malinka vam teda spinkala ukazkovo 😀 s tym odstrekovanim si to dobre poriesila potom hodis info ako obstali tie flase tommerky 😉 ci sa malinka potom v pohode prisaje na prsnik 😉 lebo ja tiez planujem ze obcas necham maleho nakrmit manzelovi 😀 hlavne ked budem chciet ist na nakup 😉 alebo k dokimu 😉
co sa tyka tej svadby tak neni problem my sme tam boli aj teraz 😀 nakolko sa tam chodime s malym sankovat a tiez tam bola svadba 😉 juuj ale neveste a zenichovi som nezavidela tu zimu brrrr 😀

petka55555
1. feb 2010

ved hadam ma kosta riadny kozusok obstarany a riadne pancusky...aby babenu zima nebola....

brisilda
1. feb 2010

no tak dufam aj ja lebo ja som bola riadne naobliekana ako snehuliak len tak ma manzel kotulal a ta nevesta tam mala iba cez plecia prehodeny kozustek ja osobne by som zamrzla 😝 takze kosta priprav sa a mimochodom berte ohlad aj na tu babiku co bude sediet na kopote auta az nezamrzne 😀

brisilda
1. feb 2010

kosta ano borduru som kupovala od jednej kocky z hyperinzercie 😀 dobre si mi poradila 😉 a mam 15 m co mi bohate staci este aj na rozdavanie budem mat 😀 nakolko mne staci iba 10 m

nikiarudi
autor
1. feb 2010

ahojte, tak už sa mi podarilo pridať pár foto, tak kuknite.. 😉

brisilda
1. feb 2010

ahoj niki ja som si stihla uz aj kuknut albumcek 😉 mala je rozkosna a obom vam to nesmierne pristane 😉 takze gratulujem potom hod foto aj hrdeho otecka 😉 a mimochodom mala je riadna herecka ked ani pozovat nechcela a dala rucku pred tvaricku 😀 😀 😀

nikiarudi
autor
1. feb 2010

brisilda - to si mala vidieť čo robila, keď nás v pôrodnici chcel ujo odfotiť do novín... 😀

petka55555
1. feb 2010

niki je krasnucka....a tie licka.... 🙂 ja sa uz tak tesim na naseho malinkeho...

brisilda
1. feb 2010

juuj keby len licka mne sa pacili tie faldiky ktore vidno co ma hned po porode na tej vahe taka baclata tam je cela 😀 juuj normalne na spapkanie 😉

petka55555
1. feb 2010

strasne je krasna, aj tie vlasky...moja segra vyzerala presne tak isto...ciernovlasa buchticka a teraz je blondava vychtrlina... 😀

brisilda
1. feb 2010

no tak ja mam v albume sestrinu malu a taktiez bola vlasata po poroode sme mysleli ze sestra porodila malu opicku 😀 len take male cierne klbko vykukovalo spod deky 😀 😀 😀

brisilda
1. feb 2010

no uz ju nemam v albume ☹ ale na facebooku isto je na fotke spolu s mojim sidlom neposlusnym 😀

petka55555
1. feb 2010

to som videla take malinke vlasate, aj som sa ta chcela opytat ze ake zlatunke babeno, som myslela ze si to opatrovala...mne sa strasne lubia take vlasatucke....

brisilda
1. feb 2010

nie to bola sestrina mala 😉 teraz z nej je velky huncut 😀 ale to haro jej ostalo dodnes 😉

petka55555
1. feb 2010

a kolko ma teraz????ale tvoj maly vyzera byt taky anielik....

petka55555
1. feb 2010

ozaj baby a sme sa este nebavili o tom ci chcete rodit s epiduralom????

brisilda
1. feb 2010

peti ja ano 😀 jednoznacne si to dam hlavne ked bude maly otoceny zle 😉 lebo neviem si predstavit zeby ma davali pod narkozu pri mojich nekonecnych nevolnostiach 😝
sestrina mala ma 3r v lete bude mat 4 😉 moj je nezbednik na anjela sa nepodoba ani zdaleka lebo malym detom ublizuje 😠 a to zacalo ked sme zemnili skolku ! tu na Rozkvete ho stale deti mlatili hlava nehlava a on bol bojko odkedy zemnil skolku a siel do noveho kolektivu tak sa obratil o 180 C a zacal ublizovat detom prezmenu on 😔
inak chcem sa oyptat ktorej z vas sa odhaluju zubne krcky??? ja som uz vyskusala rozne pasty no nezaberaju inak dasna mi nekrvacaju a nesu citlive ale vidim ze krcky sa odhaluju a bojim sa 🙄 co ked mi po porode budu zuby vypadavat? 😢 😢 😢

petka55555
1. feb 2010

brisilda tie krcky, to je ked sa ti ako keby dasno zmensuje???lebo mne dr. povedala ze si treba inak umyvat zuby, takym talcenim kefky zhora nadol, aby si to dasno zatlacala dole...ale neviem ci myslim to na co si sa pytala...ja nemam problem so zubami, teda aspon som nemala, mam asi jeden kaz, co sa mi este naZS spravil, ale neviem ako to bude teraz....ked som ani tie mliecne vyrobky do 6. mesiaca nemohla jest...mozno som prisla o calcium....uvidime...len dufam ze sa mi nedokazia a nebudem mat cierny usmev....
a epidural ja by som rada bola bez....no ved uvidim....

kosta123
2. feb 2010

Ahojte,krásky
tak mne kope malé ako divé 😀 až som prekvapená aj teraz 😀 ale asi preto že už stresujem,ale ani nie tak kôli svadbe ako kôli tomu že sa nám pretiahlo prerabanie bytu a mám doma total bordel všade prach tak neviem kedy to upracem lebo dnes to dokončuju ešte,zajtra ešte do práce,večer ešte k farárovi na poslednú náuku,svokre farbiť vlasy......och nervy moje......

no jasné komu sa bude dať tak nech príde pred kostol, aj neskôr lebo tam bude asi fakt kosa 😖

petka55555
2. feb 2010

kosta a odkedy mas dovolenku???takto budes upratovat....ale zas budes mat krasne dvere...potom hod foto....kosta a este pockaj ako ti bude brucho zachvilu nadskakovat...a male sa asi tesi na svadbu....preto sa raduje... 🙂

brisilda ale to ak ti maly ostane otoceny tak to si myslela ze na cisarsky nechces narkozu ze???to davaju spinal, to neni epidural....ale tiez sa to picha do chrbat, kdesi kde uz neni miecha...no keby mam ist na planovany cisarsky tak aj ja chcem len spinal, lebo chcem hlavne vidiet hned babenko a bala by som sa aby ma uspavali.....a k normalnemu porodu chces epidural???

inak mamina volala tej porodnej asistentke ohladom tych kurzov, ale ma dovolenku do piatku, tak jej zavolam v piatok a opytam sa ci mozeme prist dalsi piatok toho 12teho ok??? 🙂

brisilda
2. feb 2010

peti a spinal neni epiduralka? pokial viem tak je to to iste len s tym rozdielom, ze sa dava vyssia davka aspon tak mi to bolo vysvetlene pri samkovi , ze pokial dojde ku komplikaciam iba zvysia davku a robi sa sekcia . sestreke tiez tak robili sekciu takze ja som zila v tom, ze je to to iste a rozdiel je iba vo vyssiej davke

brisilda
2. feb 2010

kosta uzivaj si tei kopance lebo moje sidlo dnes tancovalo 😀 ale doslova 😉 neviem tie pohyby ani vysvetlit no dufam, ze je vsetko OK 😉 lebo to bolo zlate raz koplo nozkou potom ruckou a tak sa mu to striedalo 😀

petka55555
2. feb 2010

mamina mi vravela ze kazde je ine, aj sa inde picha...spinal sa picha len raz a staci a epidural ti pridavaju, ked ti prestane ucinkovat...spinal sa dava pri operaciach....ale ked mas akutny cisarsky tak skoro vzdy je narkoza...

baby a ja som si minule pri pupku taku malu hrcku nasla a ked som sa jej chytila tak usla...to bolo zlate, asi nozicka, alebo rucicka... 😀 a ked si lahnem na bok tak mi nadskakuje cele brucho...

petka55555
2. feb 2010

teda pri akutnom som chcela napisat, ze ked sa nestihne dat spinal, tak je narkoza, ale ze vacsinou je spinal.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre