Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
15. feb 2010

mati ten pad ti nezavidim dufam, ze si s tym sla hned k dokimu ono pad v tehotenstve je velmi nebezpecny ale to ta nechcem strasit 😒 somnou teraz v nemocnici lezala jedna co spadla a mala si vidiet kolko vysetreni jej robili 😝

mata0312
15. feb 2010

tak baby byvam na Hlinach a mam 28 rokov čakam svoje prve vytuzene a vysnívané babatko 😀 pracujem v tescu v puchove teda pracovala som uz sa tam tak skoro nevratim 😀 teda dufam

a k tomu padu jasne hned som isla k svojmu lekarovi ten mi urobil sono a pozrel ma aj zo spodu a všetko bolo v norme maly je v poriadku ale pre istotu ma este poslal aj na chirurgiu kde sa na mna lekar ani nepozrel 😒 a dal mi krem ktrory tehotne nemozu (zistila som az ked som sa uz prvy krat natrela) a tak som si bola kupit v lekarni niečo ine ale zevraj mozeme len konsku mast a dal ma na kontrolu o dva tyzdne

nikiarudi
autor
15. feb 2010

ahoj baby, ako sa máte tehulky moje?? 😉 🙂 vítam novú členku.. 😀

mata0312
15. feb 2010

dakujem vidim ze ty uz mas krasnu malu princeznu aj ja som chcela strasne dievčatko 😀

brisilda
15. feb 2010

ahoj niki mame sa ako tehotne 😀 kiez by uz bol maj 😀 ako sa ma mala Tamya?
mati obcas doki predpoise aj to co nema co narobis ja si stale citam pribalove letaky 😉

brisilda
15. feb 2010

inak hodte mi niektora tel. cislo na tu pani co foti v puchove lebo sa mi to spatne nechce hladat 😒 myslim tu pani u ktorej bola jajkar

petka55555
15. feb 2010

jej brisilda nova foto bruska, ale ved sa mi zda ze ti uz nerastie,mas ho take iste...mne tento tyzden riadne podrastlo, mozno ho mam uz vacsie ako ty....ale od poslednej poradne som pribrala len 0,5kg 😝

a tie lieky v tehotenstve, no ja som tiez v nemocnici uzivala proti krvacaniu a hlavne ze az potom doma som si precitala ze to tehotne nemozu....ale bohac povedal ze to je v pohode...ved ako vsetko 😀

mata mala som na zaciatku problemy, som v 8tt krvacala, tak som isla s tym najhorsim do nemocky a urevana, ale ked som videla ze babenku bije srdiecko tak som sa ukludnila alebo potom mi robili sono hore na porodnici a tam zistili ze tam bolo zanikajuce dvojca, tak preto som krvacala..ale ze to sa tak konci 15% dvojickovskych tehotenstiev... 😢

inak tych padov sa aj ja strasne bojim, hlavne tu na rozkvete, same kopce, schody...tak ani nikam nechodim, len co k mamine kusok prejdem....ale je to o dusu, nech uz je jar....

brisilda a ja neviem aka je to fotografka, nemas jajkar na FB???ze by si jej napisala, lebo ona uz sem asi nechodi....

petka55555
15. feb 2010

a mata, ja mam vybavicku uz dlho kupenu, zacala som hned po svadbe este v anglicku....a teraz uz nekupujem nic...uz nakupujem oblecko pre seba ku kocariku...lebo doma mam len milion veci v mini velkostiach...co uz niekolko rokov zhrnam s tym ze schudnem 😀 a potom cele leto chodim len v jednom najvacsom....

tebe je dobre ked ti segra da po malom, este ze budes mat aj ty chlapca...aj ked si chcela dievcatko....ja som zas hrozne chcela chlapca,aj vsetky veci som mala nakupene chlapcenske....

a aky chcete kocar???

mata0312
15. feb 2010

vies petus ja som nespadla vonku na lade čo je paradox ale vo vnutri na schodoch ☹ vonku si davam pozor a vzdy ma aj drahy drzi

a o ake fotky ide?

mata0312
15. feb 2010

no moja svagrina ma dievčatko takze by nebol problem aj s dievčenskou vybavickou a mala som uz kupene aj niečo ruzove ale mikiho segrenka bude mat dievcatko o mesiac skor ako ja tak mam komu darovat 😀

este neviem presne ale paci sa mi clipper 3 musim mysliet na priestor v aute kedze mame mini auto 😀

ja som tiez neskutočne pribrala ako som začala robit v puchove takze to poznam uz pred tehu som bola velmi pribrata no a teraz ani nehovorim čo som videla tvoje brusko mne sa zda ze ja mam vačšie 🙂 a to som o tri tyzdne menej ako ty

nikiarudi
autor
15. feb 2010

brisilda - máme sa fajn, no stále mám akosi málo mliečka a to sa naozaj snažím malú prikladať vždy, keď si pýta, aj keď je to po pol hodinke, no naozaj jej to asi nestačí..a nie a nie ho mať viac a hnevá ma to.. 😠 😠 😠 všetky maminy kamarátky mi hovoria, len prikladať a prikladať, no ja to neviem vydržať, keď malinká je potom naozaj celá bez seba a strašne plačká, akoby som jej nedopriala a tak ju dokŕmim, aby mala aspoň trošku plné bruško.. ☹ možno robím chybu, že ju dokrmujem, no naozaj sa veľmi snažím a bojím sa aby jej nič nechýbalo..ale zas sa bojím aj toho, že to mliečko stratím... 😢

petka55555
15. feb 2010

mata, ved ja som bola pred otehotnenim uz ako klobasa, v anglicku som pribrala brutalne a este aj potom tu doma, lebo uz sa mi zblaznil metabolizmus....aj som drzala diety a cvicila a kila leteli hore....a ako som ostala tehotna, tak nechapem tomu, do 20tt som schudla vyse 8kg a odvtedy som pribrala tak 1,5kg, takze mam teraz asi o 6,5kg menej ako na zaciatku tehotenstva...ale tak do 17tt mi byvalo cely den blbo, moc som nepojdela, len take kraviny a hlavne nejem vobec vecer, lebo som neni hladna a nejem sladke a vyprazane...
ja som mala tiez par veciciek ruzovych, ale tie uz su schovane pre dalsie...
som kukla ten kocarik, to je pekny....aj ja som chcela trojkolku ale ivovi sa to moc nepaci, mala som rok vybraty casualplay s4 a nakoniec sme kupili stvorkolku, lebo v obchode sa zapacil aj mne...

niki vidis, ja som hovorila ze z velkych cickov nejde mliecko....takze asi to bude pravda....a skusala si uz tu meltu???mozno bude riadny papkac a nestaci jej to...ale neboj, to sa este rozbehne.... 🙂 a uz mas doma ten net???

nikiarudi
autor
15. feb 2010

peti - nie som ešte u našich..net až koncom mesiaca resp. pc si prinesieme až koncom mesiaca, pretože si musíme kúpiť nový monitor.. a ona je naozaj asi veľká hladoška, pretože stále by len papala.. a už naozaj začínam pochybovať o tom, že sa mi to rozbehne tak ako Eli alebo Ludke, že by som musela odstrekovať a zamrazovať, aj keď to by som najradšej.. ☹ a tú meltu nepijem, no to Caro si viem dať.. je ešte niečo zaručené na zvýšenie tvorby mliečka?? 😒

petka55555
15. feb 2010

no dalej neviem, ja viem len o melte a vinei....ale isto nejaky caj, ale aky to netusim...ja som tiez odchovana na sunare a nic mi nechyba 🙂 takze sa zbytocne nestresuj, ked nebude, tak nebude, aj ked je to najlepsie pre babenko co mu mozes dat, tak ale ked neni, tak sa na hlavu nepostavis...

mata0312
15. feb 2010

no mne sa tie trojkolky pacia ale este uvidim tiez chcem ist najskor pozriet do obchodov nebudem len tak nablink objednavat z netu nakoniec mozno kupime niečo uplne ine 😀 ako sa poznam 😀

tak je dobre ze si schudla aspon mas teraz kde naberat mne praveze sladke bohovo chuti ale do 4 mesiaca som ho nemohla ani citit ale teraz.....ja sa tiez snazim nejest večer ale moc mi to nejde 🙂 ale akosi neriesim teraz kila to budem riesit ked bude maly na svete hlavne nech je zdravy 😀

niki presne to mi mama povedala lebo mne hrozne rastu prsia mam ich uz take velke a ona mi na to ze sa boji ze nebudem mat mlieko lebo ze vačšinou ked su velke tak ho je ako na just malo ☹ no vsak uvidime, a zevraj pomaha aj vinea na mliecko a tiez polievocky a ta melta čo spominala petka 😀

nikiarudi
autor
15. feb 2010

no to mi hovorí aj Rudi, no keď ma to aj tak veľmi trápi a myslím, že malá to aj cíti, že ma to trápi..tak je aj ona z toho taká mrzutá, no pretvarovať sa neviem..a aj tak tie pudy malej aj tak neoklamem, len tak že sa budem na ňu usmievať.. ☹ som zvedavá na zajtra na poradňu.. 😕

petka55555
15. feb 2010

mata no mne tiez strasne narastli, uz neviem kde mam ist podprdu kupit, aby netlacila...ale horsie to bude potom ked sa naleju pri kojeni a potom ked sa splasnu... 😀 a tiez mi presne mamina vravi ze nebudem mat mlieko...ja neviem po kom som taka ceckata... 😀

niki skus aspon tyzden pit tu meltu, aj v nemocke to odporucaju...mamina si vzdy varila aj taky 3 litrovy hrniec denne a nemala problem s mlieckom.... 🙂

nikiarudi
autor
15. feb 2010

no to si ju budem musieť najskôr kúpiť...a akú?? sáčkovú alebo akú? ja vôbec neviem ako to vyzerá.. 😅 😀

petka55555
15. feb 2010

no kedysi to bol taky sacok asi pol kilovy, ale teraz mam u maminy taku krabicku a vyzera to ako baleny porcovany caj, je to vo vreckach a kupila to v tescu a uz sa ju chystam od neviem kedy robit 😀

inak baby mne ostalo chlpate brucho 😖 dufam ze to po porode zleze....ved je to smiesne...

mata0312
15. feb 2010

no vsak ani ja neviem po kom to mam, ani mama ani segry nemaju ziadne prsia a ja 😒 moc sa mi to nepozdava ☹ uz sa mi urobili aj strie 😒 tak rychlo mi narastli

moja sestra tiez kojila asi len mesiac a to este popritom dokrmovala a maly je zdravy a riadny valibuk 😀 😀

nika hlavne sa netrap lebo aj stres moze na to zle posobit

nikiarudi
autor
15. feb 2010

mata - ja sa naozaj snažím.. už som si raz v noci aj poplakala..ale snáď to nejak bude..no čo už, tak bude malinká na nutrilone, hlavne aby jej nič nechýbalo.. 🙂

brisilda
15. feb 2010

niki s tym kojenim ti mozno poradi jedna kocka na MK vola sa annag ? tak nejako 😉 inak nie kazda mamina ma mliecko ☹ ja osobne by som neprikladala kazdu pol hodinku ale pokial ti mala place tak co uz 😒 tazko radit kedze kazde babatko je ine 😖

brisilda
15. feb 2010

niki aj cierne pivo je super na tvorbu mliecka 😉 len sa nam neopi 😀 😀 😀 inak drzim place podla mna skus po kojeni mliecko odstriekat este aby sa ti robilo cim dalej viac 😉 aspon budes mat prehlad o tom ci mala vazne pije alebo sa iba hraje

brisilda
15. feb 2010

peti to brusko ti ostane uz aj po porode chlpate 😖 inak uz mam cislo na tu fotografku 😉 no a som zvedava ci ja mlieko budem mat 🙂 nakolko moje prsia nesu ako melony 😀 😀 😀

petka55555
15. feb 2010

brisilda myslis ze tie chlpy nevypadnu?????boze, ved budem krasna.... 😠 a mozno su to maleho vlasy a prerastaju mne cez brucho 😀

a uz sa vam spravili strie??

kosta123
15. feb 2010

Ahojte už ma fakt boli brucha a som ako balon nafuknuta,brucho tvrdé cca od 10,00 rano idem ja na pohotovosť,ak sa neozvem tak si ma tam asi nechali. ☹ ☹ ☹ 😢

petka55555
15. feb 2010

kosta tak chod radsej teraz.... 😒 drzime palce...

kosta123
15. feb 2010

Ved ja už aj chcem ísť,len su u nas chlapy čo robia kupelňu ale už idú,len zas nejde voda v kúpelni tak sa si napustim aspoň trochu vody do detskej vaničky a oplachnem sa 😖
ja som to zle napísala ja som myslela že už idem teraz večer na pohotovost, ☹ že od rana od 10,00 mam nafuknuté,tvrdé brucho 🙄

nikiarudi
autor
15. feb 2010

kosťa - držím palce až to nieje nič vážne.. 😉

fialllka
15. feb 2010

niki: hlavne sa nevzdavaj a nepripustaj si, ze mas malo mliecka, lebo psychika urobi svoje ... mne pomahala brynzda a caje pre dojciace mamicky, od Hipp a Leros ... a najma kazdy den tepla strava aspon raz denne ... no a najma polievky .... naj bola klasicka vajickova so zaprazkou alebo skratka hocijaka, kde bola zaprazka 😉

a to dievca, co by ti vedelo pomoct sa vola annangks ... pise super clanky aj na tomto webe ... dievcata tehulky, odporucam preluskat 😉 😉 😉 😉
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/12/tandem...

ja osobne by som malu neprikrmovala, len to s tym mlieckom dalej bojovala .... tak sa drzkajte ... tej poradkyni si skusila volat???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre