Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
16. feb 2010

kocky aj vam prisli kupony na nakup s club card ??? mne prisli a bola tam super akcia na pampersky 😀 1+1 zadarmo cize ma to vyslo velmi lacno v prepocte som zaplatila za jedne 78 ks plienky cca 8€ 😀

petka55555
16. feb 2010

brisilda tak to je super...aj mne dal magnezium preventivne 3x1, ale neviem ci nebudem jest len 2x1, ved to je len preventivne...lebo ja som to uzivala na zaciatku a nemohla som to prehltnut...fuj....

a preco ty uz budes chodit kazde dva tyzdne a mna este tak nedal????ten este asi dovolenkuje...a ze bol hrozne cierny.... 🙂

a co s tym nasim cvicenim???

brisilda
16. feb 2010

peti tak cvicenie moze byt 😉 piatok ideme 😀
inak vazne bol cierny a ja ze preco sa mu lupe pokozka na rukach a hlave 😀 😀 😀 a on sa krasne 3 tyzdne slnil 😉 no a na poradnui budem chodit kazde 2tt lebo som v rizikovom hlavke pre ten tlak

nikiarudi
autor
16. feb 2010

brisilda - mala si pravdu..práve sme prišli odtiaľ..bolo nás tam koooopec..a trvalo to len chvíľočku..a sme vraj úúúplne v poriadku, ale vraj máme baliť naširoko..vidíš a mne sestričky z novorodeneckého povedali, že to už netreba.. 😠 😠 😠 takže pre istotu s tým začneme.. 😉

petka55555
16. feb 2010

brisilda na mauriciuse sa vypekal...joj aj ja by som sla...

a aky si mala tlak ja 120/80....a pribrala uz 2 kg 😉 teda este je 6 v minuse...dufam ze sa akurat dostanem na povodnu vahu...to by bolo super..ale este stale sa mozem zblaznit a pribrat aj 10kg....

tak a pojdeme v ten piatok cvicit????to tam asi ani netreba volat staci asi pred 11 prist na tu rehabilitaciu....ja mam v okienku sestricku mamininu kamosku tak sa jej opytame kde presne mame ist...ale je to v nejakej telocvicni....

no vidis niki ze je vsetko ok....a ja neviem preco kazdy povie nieco ine...ja asi budem balit nasiroko do tejto prehliadky a potom uvidim...ked uz som tie postolky kupila.... 😀

brisilda
16. feb 2010

niki pokial si doteraz nebalila nasiroko tak s tym ani nezacinaj ako vidis vsetko je OK 😉 v anglicku deti vobec nasiroko nebalia ale ak chces mat pookoj v dusi tak mozes malu balit nasiroko na noc 😉 cez den je to zbytocne.
peti je to dole na prizemi v telocvicni 😉 neviem ci to dokonca neni az uplne dole -1 posch.

petka55555
16. feb 2010

no to je na -1, kedysi som tam chodila na rehabilitaciu.....a ked tam budeme, aspon pojdeme kosti zakyvat od dveri...ona lezi este asi na gynekologii ze????

a mata ty by si s nami este neisla, ci nemozes kvoli tomu chrbatu????? 🙂

brisilda
16. feb 2010

peti no pisala ze je na gynde ja som bola na porodnici neviem ako to funguje 😒 ja len dufam ze bude mat vsetko ok lebo pisala , ze stvrtok ide do Za na sono ☹ akosi jej stale nedaju pokoja a strasia 😠

petka55555
16. feb 2010

chuda...no na gynde sa lezi do 24tt a potom uz na porodnici, alebo podla toho ako je miesto...ja som tiez na zaciatku bola na gynde, tam su dve izby kde lezia vzdy iba tehotne, nedaju nastastie dokopy tehotnu s nejakou po potrate alebo operacii.... ☹
chuda kosta ale isto bude vsetko ok.... ☹

brisilda
16. feb 2010

peti jednoznacne jej drzim place a dufam, ze vsetko dobre dopadne 😉 tak ako to mala vtedy inak ona ma od zaciatku same stresi ☹

nikiarudi
autor
16. feb 2010

no tak ja neviem čo mám robiť... myslíte si, že ked je doteraz všetko ok, tak už nemám začínať baliť na široko?? 😨 😨 😨 ☹ ☹ ☹

fialllka
16. feb 2010

niki: my sme tiez balili na siroko len v noci .... a aj ked sme boli na kontrole v 4. mesiaci, teda v auguste, tak nam povedali, ze mame balit este mesiac ako doteraz ... tym mysleli nasiroko, ale ja som sa len pousmiala v duchu, lebo my sme nebalili velmi nasiroko, len ked mala spala cez den a fakt v noci .... bo my sme boli kolikovite, tak to Terezke velmi vadilo 😉 😉 😉

niki: tak s tym cumlikom ... skus jej ho nedavat ... ved ziadne babatko nie je naucene na cumel v brusku, to ho len tu na tomto svete ucia ... my sme napr. uplne bezcumlovy a aj bezflaskovy .... vodicku sme davali po lyzickach a potom ku prvym prikrmom tiez najskor vodicka po lyzickach a neskor flaska na ucenie ale ta s tvrdym cumlom .. neviem sa teraz vykoktat 😀 😀 😀
ale dopredu upozornujem, ze to moze byt tazsie bez cumla, teda s babatkom ako s cumlom ... ale da sa to vydrzat 😉 😉 😉

kosti drzime palec, nech je cim skor fit ... tiez neznasam, ked lekari v nemocke strasia mamicky zbytocne ...

fialllka
16. feb 2010

niki: ale pekne ste uz pribrali 😉 😉 😉 😉 kazdopadne daj vediet, ako ste na tom s dojcenim kludne aj minusy aj plusy 🙂

nikiarudi
autor
16. feb 2010

no teraz som malú dojčila a zdá sa byť spokojná, až mi zaspala..takže myslím, že toho mliečka nieje až tak málo.. no ona je veľká hladoška a jej to len nestačí..alebo fakt neviem..kúpila som si ešte pre seba aj granulovaný čaj Hipp s anízom, feniklom a tak..aby jej to šlo do mliečka..a ešte chcem tú meltu..len neviem akú.. 😒 a to balenie asi tiež skúsim len na noc..ale neviem ako, keďže mi to v nemocke nikto neukázal..budem musieť skočiť k mojej skvelej susedke Eli, aby ma priučila.. 😉 🙂 🙂 a neviem si predstaviť mať malú úplne bez cumlíka..niekedy ju inak ani neviem ukľudniť...

fialllka
16. feb 2010

niki to balenie na siroko ... na postolky si zloz nasiroko zlozenu plienku bavlnenu a cele to takto daj na pampersku ... skratka tak, aby ked zatiahnes postolky, Tamyiku netlacili ale aby ta bavlnena previsala ... neviem, ci soms a spravne vyjadrila a ci vies ako to myslim ... nie je to nic tazke 😉 a ja som to robila este aj tak, ze som to davala navrch oblecenia ... teda az na pyzamko na noc a ked bolo v noci zle, ze sa jej zle spalo, tak som to jednym supom dala dole a nemusela som malu vyzliekat 😉

nikiarudi
autor
16. feb 2010

oki tak to nejak skúsim.. 😉

fialllka
16. feb 2010

skratka tu bavlnenu zlozit na taky siroky pas, trebars tak, ze celu plienku zloz na tri casi po dlzke ... a potom to preloz napoly ... a takto to daj na postolky a ono sa to este prehne, ked to ohnes na pamperske aby si to zapla ... isto ti maminka poradi, si to mozno este pamata 😉 ked nas tak balili 😉

nikiarudi
autor
16. feb 2010

jasné, ďakujem ti veľmi pekne 😉 😉 😉

fialllka
16. feb 2010

niki: nie je za co 😉

brisilda
16. feb 2010

niki a preco ju ides balit az teraz nasiroko ked je vsetko OK ??? nechapem lebo pokial si ju doteraz balila iba do pampersky a nedavala si jej uz plienky nasiroko tak sa stav klbou uz nezhorsi ja som maleho balila nasiroko iba do prveho sona noziciek potom uz nie a ani sme uz nesli na kontrolu podla mna najdolezitejsie su prve tyzdne balenia.Co sa tyka skladania plienok tak mne maleho pred 7 rokmi skladali plienku tiez na 3 casti a potom napoly len sa nezlakni lebo mala bude mat nozicky dost nasiroko 😀 😀 😀

katka.carska
17. feb 2010

Niki, mozem ti to balenie nafotit, ak pomoze, az na to, ze doma nemame postolky 😖 Ale myslim, ze to zvladnes v pohode.

petka55555
17. feb 2010

baby kde ste???? 🙂

brisilda
17. feb 2010

no ja som tu 😉 mas nieco nove???

petka55555
17. feb 2010

nie 🙂 ja som sa len zlakla ci vam cosi neni 😒
ozaj a co ti povedal bohac na to tvrdnutie???mas asi len to co ja...ze babeno uz je velke a mrvi sa...a ked mi kukal krcok, tak povedal ze citi hlavicku... 🙂 a pritom mne sa zdalo ze ma najsilnejsie kope uplne dole v podbrusku, som myslela ze tam ma nozicky...

brisilda
17. feb 2010

peti ja som sa pobavila ked doktorka do spravy napisala ze balotuje zadocek plodu 😀 teraz sme v polohe KP 🙄 ale to sa mozno eset zmeni lebo tyzden predtym tam bola hlavicka no a teraz ma kope v oblasti pupka raz na pravo raz nalavo inak je to maly lenivec musim ho budt ked sa bojim ci je vsetko ok 😒
Doki mi na to tvrdnutie povedal ze pokial to mam stale je to OK nakolko maly rastie a asi si musim zvyknut ze je tazky 😀 horsie to je ked to mam v intervaloch vtedy povedal, ze je to nebezpecne

brisilda
17. feb 2010

juuj a povedal, ze som zatvorena tak som sa nanho z vykulenmi ocami kukla a hovorim isto? ved podla doktorky som otvorena na jeden prst 😀 a on ze to este nepovazuje za otvaranie 😉

petka55555
17. feb 2010

co je to poloha KP??? ja ho teraz citim kopat az pri zaludku, posledne dva dni, tak asi sa naozaj pretocil a ak si lahnem na pravy bok tak ma neskutocne cosi stekli ale take malicke ako rucicka 🙂 to je take zlatucke a neprestane, dokedy sa nedam na chrbat...
by ma zaujimalo kolko mera a vazi...
no ved to je super ze si neni otvorena a myslis ze sa ten krcok po tych infuzkach a magneziu nemohlol zavret???to asi nie...

domicca
17. feb 2010

čaute baby
niki- čo sa týka balenia na široko presne aj ja z pôrodnice sme šli že sme na široko nebalili - sestičky to nechavali na mamičke či chce, alebo nechce, na kontrole na ortopédii to zase berú ako samozrejmosť, že naširoko balíme a kážu pokračovať skoro do 4 mesiacov - do ďalšej kontroly - vidno aká je medzi nimi spolupráca. Ja som počula názor, že v UK nebalia naširoko, ale oni sú keltský národ (majú široké panvy) a my máme útlejšie kostry a preto je lepšie baliť naširoko a ja som si z toho spravila kompromis - balím naširoko len v noci a na pyžamko ako fialka a cez deň ju s tým netrápim, veď keď sú tie jadierka v poriadku, vyvinuté v troch týždňoch tak v štyroch mesiacoch nepôjde ten vývin späť
fialka- v inej téme som čítala, že chceš dojčiť počas tehu, pokiaľ viem miminku to neublíži ale ty strádaš na vlasoch, nechtoch, zuboch a Terezka je už veľká kočka, ale je to jasné že na tvojom rozhodnutí, a ešte ma napadlo, stimuláciou bradaviek - saním sa spúšťa hormón oxytocín, ktorý spôsobuje kontrakcie, nemôže to uškodiť tehotenstvu???
peťka a brisilda - ja keď som chodila na cvičenie pre tehu tak pôrodná asistentka tam hovorila, že pokiaľ naozaj nemáme problém tak to s magnéziom nemáme preháňať aby sme nemali veľké bábätka - tlačiť také štvorkilové asi nie je sranda, že preventívne mg namáme brať 🙂

petka55555
17. feb 2010

domicca ale mne ho dal vcera dr. lebo mi niekedy tuhne brucho a ja neviem ci to je tvrdnut 😀 😀 maternice....a ved brisilda uz viac ako 4 kilove vytlacila...tak keby co si hadam to zvladne aj druhy krat.. 😀 ale radsej budem tlacit aj 4 kilove, ako by som mala zacat teraz rodit...

petka55555
17. feb 2010

jej mi tam vymazalo cast textu...chyba ze dal mi uzivat 3x1 tabletku, ale ja zatial uzivam 2x1 a uzivala som ho aj na zaciatku tehotenstva ked som krvacala na ukludnenie maternice...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre