Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

leninka75
12. feb 2009

ja som tiež tak premýšľala, že možno koncom roka by bol čas na druhé 😉

nikiarudi
autor
12. feb 2009

no ja som prvorodička a budem mať v júni len 22r. a tak by som sa chcela ako 23r. stať maminkou..no uvidíme ako nám do vyjde... 😉 🙂 🙂

fialllka
12. feb 2009

ahojte kocky

my az buduci rok druhe ... ale neva .... 😉

Niki, teba poznam z videnia ... si bola mrknut mojim svagrovcom na svadbe :O)))

nikiarudi
autor
12. feb 2009

Hej hej bola som 😉 😀 😀

dadulaa
12. feb 2009

Čaute kočky, aj my sa chceme po lete začať snažiť o druhé, dúfam, že nám to vyjde... 🙂

fialllka
12. feb 2009

niki: si ma pamatas? 😵

zuzka99
12. feb 2009

baby, tak držím palce, možno sa budúci rok pridáme, ešte neviem 🙂

zuzka99
12. feb 2009

niki, ináč tu svadobnú foto z kaštiela máme presne aj my takú 🙂 za klavírom

nikiarudi
autor
12. feb 2009

fialllka- jasné, že si ťa pamätám a nielen s Elinej svadby, ale najskôr z MS a potom tu z MK som ťa veľa krát videla...a malú Terezku si zo svadby nepamätať?? 😀

fialllka
13. feb 2009

niki: jaaaaaaaj ved ty si bola aj pred kostolom blahozelat .... uz si pamatam 😉 tam si ju videla, lebo ked ste prisli na hostinu, tak to uz Terezka bola davno v risi snov ... len som ku nej odbiehala na krmenie 😉

niki: a este poznam tvoju sesterku Jerryjanku 😵 tiez z MS a prihovorila som sa jej alebo ona mne raz aj v nemocke, ked sme sa stretli 😉

ja by som chcela rozdiel medzi detickami tie tri rocky .... cize by som kludne brala, keby sme mali opat aprilove babatko ale 2011 😉 😵 a teraz budu mat svokrovci zasa o radost postarane zo strany svagrovcov ... a aspon nas nikto neotravuje, ze Terezke uz treba surodenca aby sa mala s kym hrat ... postarali sa o to svagrovci a bude bratranec alebo sesternica 😉

kaciatko68
13. feb 2009

Tak baby, držíme palce v tom snažení. My sa už snažiť v tomto veku určite nebudeme 🙂, aj keď manželovi by to vôbec neprekážalo. Ale to by som asi išla rovno z materskej na dôchodok 😀.

leninka75
13. feb 2009

A koľkože máš rokov kaciatko68????

nany100
13. feb 2009

ahojte snažiliky, ja som len nakukla z apríloviek, ale som tiež z PB...sme na konci siedmeho mesiaca, v apríli sa nám narodí malá bábika...držím Vám všetkým palčeky, aby to vyšlo tak ako nám (prakticky hneď ako sme sa začali snažiť) a čoskoro si vychutnávali tehotenstvo...niki Teba si pamätám z MS, občas sme si vymenili nejaké rady a nápady🙂))

kaciatko68
13. feb 2009

Leninka : 40 🙂

leninka75
13. feb 2009

no veď to neva..... pozri na holywúdské hviezdy, ako im to ide dobre aj po 40-tke 😝 ... a čo sme my horšie 😉 😉

leninka75
13. feb 2009

keď už je o tom reč, ja by som si mala tiež švihnúť s tým druhým... rôčky utekajú.... doktor ma postrašil, že ak chcem druhú mala by som to stihnúť najlepšie do 35-ky, čo bude za dva rôčky 😀 😀

leninka75
13. feb 2009

kaciatko, tak pozerám, že tvoj drobček mal narodky-tak všetko dobrééé 🙂 🙂

nikiarudi
autor
13. feb 2009

fialllka- jerry nieje moja sesternica...to je manželova sesternica... 😀 a aj ty sa tak tešíš, že Eli s Jojom budú mať mimi..ja sa s nimi tak vytešujem..lebo viem ako veľmi Eli chcela mimi, tak som bola rada, že sú v tom.. 😵 😵 😵

nany100
13. feb 2009

leni, ja mám 35 a čakáme prvé a lekár povedal, že v pohode, že veková hranica sa posunula...a chcem ešte aspoň jedno, tak do dvoch rôčkov...aby som to stihla do 40 😉

fialllka
13. feb 2009

nany: juj aprilovu slecnu 😵 😵 tak nech to dobojujete do vitazneho konca a nadherneho 😉 ... aj my mame doma a uz bude mat rok .. tak neskutocne to leti 😒 😢 zastavit tak an chvilu cas ....

niki: ked Eli s Jojom oznamili, ze su tehu, ja som sa tesila tak, akoby som bola sama tehu 😵 😵 😵 a osobne som jej to asi 2tt predtym ako sa to dozvedela povedala, ze uz sa mi 2x snivalo o nej, ze su tehotni .... a mne sny sa casto vyplni a ona mi povedala, ze aj jej mamine sa to snivalo a jej sa snivalo v tom case o rybach ... a ryby to znamena prirastok do rodiny ...
my ked sme ostali tehotni, tak mojmu dedkovi sa snivalo o velkom pocte ryb a ostala som tehotna ja a mesiac po nas aj moj bratranec s manzelkou 😉
a viem ako sa o babatko boji, ved tu s nami aj PN-kovala a nam nebolo s Terezkou smutno a jej zasa na byte a hlavne sme tu mali ovela viac teplucka ako oni na byte .... obom nam to chyba, co mi pisala ... a ja sa neskutocne tesim, ze v rodine najblizsej si budem moct vymienat debaty o kakani, papani, spani, a uspechoch nasich drobcoch 😉

no ja budem mat tento rok 30, takze druhe do 35 stihnem, ak mi to ta debilan endometrioza dovoli 😉

nikiarudi
autor
13. feb 2009

nany100-ja si ťa tiež pamätám.. 😉 😀 😀

nany100
13. feb 2009

fialllka, ako si bola spokojná v našej pôrodnici?...dalo sa to zvládnuť?...pri kom si rodila?...už sa trošku začínam báť, chodím na predpôrodnú prípravu a po všetkých tých informáciách sa mi do toho ani veľmi nechce 😀

nikiarudi
autor
13. feb 2009

nany100- tak to niesi jediná a to niesom ani tehu..ja sa toho bojím jak čert kríža...ale čo by som pre tú radosť potom neurobila.. 😀 😀 😀

fialllka
13. feb 2009

nany100: ja som rodila v Trenčine 😉 ... v PB som nechcela a tu by som si asi ani slepak nedala operovat ... mna v marci pred dvoma rokmi operovali v TN na gynde a som tam aj rok na to rodit 😉 ... a neboj zvladnete to ....

ja som bola asi jedina, co som sa nebala ... ale ked pojdem na druhy porod, tak to uz sa budem bat ... lebo uz viem, do coho idem 😉 ... ale nebyt mojho manzela a sestry, ktori boli so mnou pri porode, tak by som to asi nezvladla .... som rada, ze boli so mnou a pri mne ... a predporodnu pripravu som neabsolvovala, nemala som kedy, lebo som pracovala v BA a na vikend som chodila do PB ... takze my sme si s Terezkou uz vela nacestovali ... a bola som rada, ze som uz pootm mohla oddychovat doma ... a zvladli sme to aj bez predporodnej pripravy ... ono aj tak clovek ked si nacvici nieco, tak to tam vsetko zabudne ... ja som sa doma sama ucila dychat a zvladla som to ... 😉

kaciatko68
13. feb 2009

Leninka ďakujeme za blahoželanie.
Moje skúsenosti s tehotenstvom a materstvom v 40 : som určite viac unavená, ako pri prvej dcére, keď som mala 22. Ťažšie zaspávam, takže keď sa veľa krát budím cez noc, keď sa mrví a odkopáva, tak mám pocit, že zaspávam celú noc ráno som úplne grogy a ešte aj hrozne vyzerám 🙂, horšie sa mi štvornožkuje po zemi, som viac ustarostená a ďalšie problémy v tehotenstve : hlavne podozrivý výsledok triple testu - čítala som, že v tomto veku 90 % výsledkov tohto testu je podozrivých na genetické poruchy, následné čakanie na odber plodovej vody a výsledok - to bolo asi najhoršie a keby tam aspoň napísali, že dieťa je zdravé, ale oni napíšu, že aké genetické anomálie zisťovali, tak tie nezistilii, ale aké nezisťovali, tak tie tam môžu byť. Ináč bola som na rizikovom od 8 týždňa - týždeň v nemocnici a potom doma. No a pôrod - mal byť podľa veku cisárskym, potom sa to dokimu zdalo dobré, tak sme začali normálne, ale keď pri kontrakciach po prepichnutí plodovej vody prestávalo malej biť srdiečko, tak som skončila aj tak na cisárskom.
Inak rodila som v Ilave - tiež som nechcela v PB a môj gynekológ máva služby v Ilave. Inak som tam bola spokojná - mala som nadštandartnú izbu - bola super za 400 Sk na deň.
Ale po cisárskom to bolo určite horšie, ako po normálnom pôrode. A v Ilave mi na druhý deň po operácii doniesli drobca a nechali na izbe - že staraj sa. Ešte že som ich uprosila, aby mi ju na dve noci zobrali.
Takže keby som mohla, isto by som rodila tak do 30. Ozaj a keď som bola na genetike v Trenčíne, tak tam mi potvrdila doki, síce nerada, lebo tiež bola asi 40, že vajíčka ženy v 40 sú " staré", keďže sú tam od narodenia a nie sú už také ako v 20.

dorotka
13. feb 2009

kocky ja ked pocuvam aka je podpora dojcenia v povazkej nezavidim vam rodit tam ja som rada ze som tu v Ba co sa tohto tyka a nehovoriac o tom ze by mi ako druhorodicke nedali dieta na izbu 😖

nikiarudi
autor
14. feb 2009

baby prajem krásneho sv. Valentína 😀 😵 😀

nany100
14. feb 2009

ahojte, valentínky 🙂
dorotka, nám pôrodná asistentka vravela, že pokiaľ si druhorodička praje mať bábätko pri sebe a na roomingu je voľno, tak nie je problém ju tam dať...

zuzka99
14. feb 2009

baby, ja som mala na roomingu v pb treťorodičku, sa vypýtala, bolo miesto, tak jej s radosťou vyhoveli. A mala ešte aj sama izbu. Ale to sme boli 3 na celom oddelení - roomingu.

kaciatko68
14. feb 2009

Babenky v Ilave je celé oddelenie rooming a dieťa nemá mamina akurát 1,5 hod.denne, keď sa detičky ráno kúpu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre