Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

fialllka
17. máj 2010

bris: to bola elenka omrknut tie, co si dala na fb???? nam sa odtial tiez nieco pacilo 🙂

fialllka
17. máj 2010

peti, hlavu hore .. prenasat Maxa do 18tky nebudes 🙂 on caka asi na to pekne pocko, co sa ma v stredu uz ukazat 🙂 a je super, ze je tam s tebou Mata, aspon ti bude veselsie 😵 drzkajte sa babenky 🙂

bris: maly ma vela tych soplikov? lebo Pamycon je uz antibiotikum, aj ked len lokalne ale uz to je atb ... neskusala si mu davat Libenar, ci tie sopliky nezmiznu?

andulkau
17. máj 2010

Ahojte chcem sa spytat vy mate malinke babatka.Kupila som sestre ,ale ona ma uz ine ci nahodou nechcete.Je pouzivane asi dva mesiace a je ako nove.Polohovatelne lehatko.Za 18€. 🙂 Dakujem

nikiarudi
autor
17. máj 2010

Bože baby, čo to tu čítam? To už je naozaj aj Maťa s tebou Peti??? tak aspoň ti nieje smutno a pekne pokecáte a prídeš na iné myšlienky... keď budete mať niečo nové, tak dajte hneď vedieť... a držte sa...

kosta123
17. máj 2010

andulkau -- no už som kúpila 😎

brisilda
17. máj 2010

andulka ja uz mam tiez lehatko a maly mi v nom nechce byt ovela radsej ma hupacku 😀
peta tak to mate super ked ste spolu 😉 hadam ste na 6 alebo 8 izbe? ja som bola na 8 a ta izba priserne zapachala 😖
fiallka ak chces tak mozes prist mrknut aj ty tie veci tvoja mala je velka cize jej budu akurat 😉 inak co sa tyka soplikov tak cezden ich ani tak velmi nema no obcas je cely zahlieneny a musime odsavat mam aj olynth pre novorodencov ten mu dam v noci aj mar som si kupila no bojim sa mu to drasticky sriekat do nosteka aby to nevdychol tak iba vytierame a pamykon mu davam lebo nechcem aby sa mu to nezhorsilo inak kychame o 106 ☹ debilne pocasie 😒

fialllka
17. máj 2010

bris: no rada by som, ale sme uz druhy tyzden chore ... teda Terezka horuckuje a prieduskuje .... 😒

brisilda
17. máj 2010

fiallka teraz je vela ludi chorych 😠 aj dnes u doktorky ich bolo neurekom esteze nas sestricka hned vzala dovnutra .Ja ti tie veci zatial odlozim popripade ti hodim link na tie co predavam cez net a ty mi povies ci ti ich nechat alebo nie 😉 zatial si mozes mrknut tie co mam na MMA 😉

nikiarudi
autor
18. máj 2010

júúúúúúúúj ako je tu ticho... Peťa a Maťa v nemocke, Kosť ide na poradňu, Miška sa venuje Sebimu.. a ja sa nudím, pretože moje zlatíčko spinká...

petka55555
18. máj 2010

no tak hlasime sa z nemocky......spali sme asi 4 hodky, od 5 sme hore....
ale ja mam uz krcok 2,5cm a som otvorena na jeden prst....dostala som cipok vyvolavacku a uz ma dost silno bolia krize, tak uvidime....mozno sa to konecne rozbehne, ale ked je to takt o vyvolavane, dost sa bojim, lebo zevraj je to dost bolestivy porod.... ☹
t

nikiarudi
autor
18. máj 2010

Peti, neboj zvládneš to... a čo by si neurobila pre Maxima??? 😉 🙂 a s Maťou je to ako? potom povedz Mati, že ak už pôjdeš rodiť, nech dá vedieť nám, aby sme na teba mysleli a podporili ťa aspoň telepaticky... 😀

kosta123
18. máj 2010

Čaute ja sa chystám na poradňu,ešte že za hoďku príde MM domov,pustili ich lebo večer sa majú vrátiť pôjdu do Čadce pomáhať kôli povodniam 😒 tak s ním pôjdem aspoň na poradňu aj na sociálku zaniesť tú Materskú a ukončenie PN na zdravotku,bože ale sa mi nechce 😠

kosta123
18. máj 2010

Joj a v noci som mala také kŕče zo spodu to čo??? 😨 😨 to sa mi maternica rozťahuje či čo??

nikiarudi
autor
18. máj 2010

no kosti - neviem neviem... 🙂

kosta123
18. máj 2010

Inak aký to je pociť keď sa baba otvára?? to sa dá aj nejaké cítiť?????

fialllka
18. máj 2010

ahojte kocky

bris: IP 🙂

kosta: no nie je to citit, ked sa otvaras ... ja som bola mesiac na 1,5 cm otvorena a ani som o tom nevedela .. az ked pridu porodne bolesti, tie otvaracie, tak tie uz vies rozlisit ...

peta: neboj, sice je vyvolavany porod horsi ale zvladnete to ... budeme ti drzat palceky 😵

nikiarudi
autor
18. máj 2010

no tak ja som necítila nič.. jediné otváranie budeš cítiť až tesne pri pôrode, keď budeš mať kontrakcie... inak nie.. 😉

fialllka
18. máj 2010

bris: a nieco mi hovor o tych chorobach ... von nechodime, co je tak hnusne, medzi chorych detto a ochorie mi ... a to ja sa tiez citim pod psa ... len pri Terezke sa drzim a mam pocit, ze ked vyzdravie ona, tak to mna asi nieco skoli ☹

mata0312
18. máj 2010

ahojte baby tak uz ste poculi ako som dopadla ☹ neviem ako to tu vydrzim uz teraz mi je dlho 😖

petka isla na ctg o 9.15 hod a stale sa nevratila tak uz sa to asi zacalo 😉

mata0312
18. máj 2010

bris ked si bola s tlakom na kolko ti klesol ked ta pustili? mne povedala ze to vyzera ue tu budem do porodu ☹ ☹

brisilda
18. máj 2010

mata ked sa ti tlak bude drzat aspon na 140/90 tak by ta maly pustit ale ked ti toto povedali tak neviem neviem mne to nikdy nepovedali az ked som tam isla teraz naposledy tak sa doktorka smiala ze teraz uz vazne s tamat neodydem 😀

mata0312
18. máj 2010

no povedala ze ked sa mi stabilizuje tlak ze zacnu vyvolavat porod ja uz nicomu nerozumiem ☹ ☹

brisilda
18. máj 2010

inak maly ma nechal spat az do teraz 😀 zlate to babatko 😉 a v noci sme mali alarm zapol sa monitor dychu a v prvej chvili som nevedela co sa deje 😀 nastastie maly dychal tak neviem preco sa zapol 😠

brisilda
18. máj 2010

mata asi mas aj ine problemi nielen tlak ty opuchas a ktovie ci ti nenasli aj bielkovinu v moci musis sa na to popytat oni ti to sami od seba nepovedia no predpokladam, ze curas do ich nocnicka vsak 😀
ja cakam kym maly teraz zaspinka a idem hodit sprchu lebo akosi zapacham sama sebe ☹

mata0312
18. máj 2010

ano zbieram moc ako o dusu ... no je to hrozne ze nic nepovedia ide ma z toho slahnut 😠

petka je uz na stonarni, zachvilu podem na ctg tak ju uvidim 😉

brisilda
18. máj 2010

mata tak sa popytaj sestricky oni ti povedia 😉 su zlate 🙂
peti drzim place az ma porod cim skor za sebou 🙂

mata0312
18. máj 2010

no petka este neni pripravena ale su aj s ivom na stonarni 😉

brisilda
18. máj 2010

a co tam pocitaju minuty? 😀 ma uz aspon kontrakcie? dufam ze jej to ubehne rychlo a cim skor porodi ja neviem naco pijete tie blbe caje 😠
kosta ak chces tak alchemilku ti mile rada dam 😀 😀 😀 ja som ju nepila 😉 len obcas ale nezabrala a nechutila mi 😖

brisilda
18. máj 2010

ozaj mata potom nam hod info cim skor ked peta porodi chceme vediet vsetko do detailov 😉 teba tiez drzime palce aby vsetko dobre dopadlo uz si v 38tt cize porod sa ti uz moze rozbehnut ten tlak je na slak trafenie 😠 nieco hrozne 😖 ja som sa normalne den pred porodom strasne bala ☹ no ked to prislo tak rychlo a necakane bola som nesmierne stastna 😉 aj tlak hned po porode bol 120/90 😀 to robila ta ulava asi 😀

brisilda
18. máj 2010

zeny kde ste? co robite? ja som myslela ze skocim s malym na chvilu von ale akosi slniecko ne a ne vykuknut 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre