Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

nikiarudi
autor
30. nov 2009

ahoj kočky, tak aký ste mali víkend?my celkom fajn, no dnes sa mi tak veľmi nechcelo vstávať ako už dávno nie.. no musíme ísť k dr. kôli papierom, keďže som stále PN, tak mi dá papier na peniažky a už ma vypíše aj na materskú, pretože od 7.12 som na MD už aj jaaaaa... 😀 😀 😀 tak si to ideme s manželom obehnúť na sociálku aj zdravotku... 😉 prajem pekný deň papa

brisilda
30. nov 2009

jej kocky a ja zvazujem ze poslem na matersku manzela 😀 aspon si od prace oddychne a budeme dostavat krasne peniazky no ako to poznam tak poctivi clovek ktory pracuje ako blazon nebude mat na nic narok 😝
niki daj nam potom vediet ako to dopadlo s vasim bytikom a ci vianoce stravite uz vo svojom 😉

nikiarudi
autor
30. nov 2009

tak a je to.. konečne, no aj tak budeme musieť ešte na zdravotku aj na UPSVaR.. ☹ si navymýšľajú papierovačiek..

brisilda
30. nov 2009

niki a preco tam najskor nezavolas co ti vsetko treba? tak si aspon usetris cas aj cestu 😀 ja to tak riesim stale 😉 no chybu som spravila ked som sa telefonicky informovala ohladom DNP ta mudra pani mi do telefonu povedala, ze musim platit minimalne 100 € teraz uz viem ze stacilo platit len 44 € 😒 no uz je neskoro . 😔

petka55555
30. nov 2009

no tak vysledky im neprisli tak si mam zavolat v priebehu tyzdna... 😒 , herpes mam uz velky asi 5cm a stale sa robi novy, tak neviem co mam robit, nezabera ani alpa, ani tekuty puder ani pasta...
brisilda oni su take tie baby na tej soc. poistovni aj kamoske som povedala nech sa tam ide opytat ze si to chce platit a oni ju odbili, ze od noveho roka sa to ide zrusit, ze to sa neoplati...aj ked bolo uz jasne ze to nezrusili....
niki a pytala si sa ze ci si budes musiet platit to DNP aj po nastupe na matersku, alebo len do toho 7.???som zvedava... 🙂

nikiarudi
autor
30. nov 2009

moja kuk sem.. na konci stránky a potom ešte na druhej si o tom píšem z Paťou z mojej témy..až to nemusím 2x

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petka55555
30. nov 2009

vidis ja som ti hovorila ze si nemas platit to DNP ani ked si PN, lebo to sa neplati ked si PN ani ked si na materskej....a PN ti vypocitavaju z toho predtym, hlavne z toho co si robila...lenze ja som nerobila tu a nemam este uhradenych tych 270 dni, tak preto som nemala narok na PN...az po 11.2., vtedy budem mat zaplatenych 270 dni a mozem mat aj matersku tu najvyssiu, teda dufam... 🙂

nikiarudi
autor
30. nov 2009

no veď som naozaj zvedavá, že koľko mi to teda vypočítajú.. ☹

petka55555
30. nov 2009

no ktohovie, ked si bola aj PN, v tom sa nikto nevyzna...u mna to bude dufam jednoduchsie, ale ty si komplikovana, lebo si aj robila, aj si bola nezamestnana a platila DNP a aj PN, takze vsetko mozne...a kedy ti pride rozhodnutie o vyske materskej a kedy ti vyplatia prvu????to chodi mesiac pozadu???

nikiarudi
autor
30. nov 2009

no rozhodnutie dúfam, že dojde tak do 15.12 a prvá materská až v januári, za december..ako výplata.. 😀

petka55555
30. nov 2009

jej brisilda ake mas uz brusko 🙂

petka55555
30. nov 2009

ozaj baby, ako mam potom pouzivat ten monitor dychu, ked tak prvy mesiac treba babenko polohovat sikmo na okraj postielky, aby nemalo prelezanu hlavicku a aj kvoli grckaniu aby nelezalo na chrbatiku...ved to sa nebude dat pouzivat...ved by stale pipal... 🙂

kosta123
30. nov 2009

brisilda - to je nejako vela to DNP kamoška platí len 20 € mesačne

Aj ja kača som si to chcela platiť,len som to odkladala a odkladala a prd som stihla 😒

zuzujan
30. nov 2009

ahojte maminy, nechodim sice do vasej temy, ale som z povazskej a skor ma najdete v teme augustove pokladiky. Chcela som vas len poprosit, ci mi niektora z vas nevie pozicat na 2 dni detsku digitalnu vahu. Mam problemy s kojenim a potrebujem si zvazit malu pred a po kojeni. Rada by som dojcenie este zachranila, ale kupovat tu vahu na 2 dni sa mi fakt neoplati. Dufam, ze sa niekto najde - samozrejme za pozicanie sa budem revansovat.

dakujem a pekny vecer 😉

brisilda
30. nov 2009

kosta teraz som sa dozvedela ze ak chces mat narok na vyssiu materku musis platit okolo 44 € 😉 kebze to viem skor tak som si to mohla dat no kto vedel ze ta pani mi pripocita aj dochodkove poistenie ! kaslat uz na to peniaze boli aj budu 😀 zaklad aby malinke bolo zdravucke 😉 a ako vidim tak nesom jednina ktora si DNP neplati 🙄 no vraj to po novom roku maju ajtak rusit tak ktoho vie co sa s toho vykluje 😖
peti ano uz rastie a na moje prekvapenie je gulate pri Samkovi som ho mala take neprirodzene spicate 😀
zuzka ja este tu vahu nemam kupenu no ak chces zistit kolko ti mala vypije tak si skus odsat mlieko maximalne kolko ti pojde a daj jej to z flase tak budes mat prehlad ci sa ti oplati vobec kojit a neboj mala si nezvykne na flasu ked jej to skusis dat len raz 😉 ak mas malo mlieka tak zbehni do lekarne tam maju nielen caje na podporu mlieka ale aj nejake lieky 😉 drzim place 😉

zuzujan
1. dec 2009

brisilda ja pijem caje, bylinky, homeopatika od zaciatku kojenia....to mam zmaknute 😉
Ja malu prikrmujem 2 az 3x denne, ale potom sa hrozne preje a vracka aj 3 hodiny.
Jedna laktacna mi poradila urcity system, vdaka ktoremu zrusim prikrmovanie a zvysim laktaciu, len si musim 1 den sledovat a vazit malu kolko mi vypije mojho mlieka. Rada by som to vyskusala, len nemam tu vahu ☹

jajkar
1. dec 2009

caute tehulky,
davno som tu nebola. Petka, ten monitor dychu uz teba snima, ked sa drzis postielky, takze je jedno kde babo lezi, mne uz mala aj cestuje po postielke, a este som ani poplach nemala 😉
Zuzi, kludne si odstriekaj, ja to tiez robim, ked ideme prec a dam potom z flase a napr v sobotu som mala 200 v mraziaku, a mala bola u svokry, celu ju stiahla a potom papala za 5 hodin, co je normalne, takze uz viem ze asi tu 200 stiahne. Ale nie vzdy spapa babo rovnako, ako aj dojcene tak aj na UM.
Baby, a kamoska co si DNP platila, dostava necelych 500, takze asi tak priblizne by to malo vyjst, lebo vtedy sa nepocita vas plat, aspon sa mi zda.

petka55555
1. dec 2009

jajkar a aku znacku monitoru mas????
a ak sa plati DNP z max. vymeriavacieho zakladu, teda platis 47,1€ mesacne, tak dostanes 600€ matersku....predtym bol max. vym. zaklad o cosi nizsi a platilo sa 44, 1€ mesacne a vtedy bola materska tusim 550€...no som zvedava ako to vypocitaju... 🙂

nikiarudi
autor
1. dec 2009

ahoj tehulky, tak ja som sa dnes v noci tak skvelo vyspala ako už dávno nie.. aj keď to zo začiatku tak nevyzeralo..no nebola som ani raz cikať 😀 a dokonca ani záha ma nezobudila a ani malá ma nebombardovala kopancami.. 😵 😵 a zobudila som sa až o 9tej a to som šla len na wc, dala som si tabletky a šup znova do postele a spala som až do 11tej..takže paraaaaaaaada.. 😵 😵 skvele mi to padlo po dlhej dobe...

brisilda
1. dec 2009

niki no vidis to ja som zase mala noc na ...... maly v poravidelnych intervalov kaslal ☹ male ma kopalo co nebolo zvykom lebo inak je pokojne 😀 a rano uz od 6 som hore 😝 cize teraz ked som sa konecne naobedovala idem si dozicit trosku oddychu a zalahnem do maleho postele 😀

kosta123
1. dec 2009

Baby má niekto podobný problém ako ja??? 😢
Mala som vždy dlhé nechty,sem tam sa zlomyl ale dalo sa, A teraz?!!!! sú žlté ako keby som fajčila a lámu sa jedna radosť,majú po sebe biele fľiačky,je to normálne??to to tehotenstvo robí či čo 😒 ☹

jajkar
2. dec 2009
petka55555
2. dec 2009

no ten nanny je znamy, ja som chcela kupit ten babysenseII, dufam ze je dobry, neviem aky je rozdiel medzi nimi...

brisilda
2. dec 2009

peti a ja planujem kupit monitor snuza 😀 je to novinka ale pokial ho ja budem potrebovat tak ho vela mamiciek bude mat odskusanych a potom sa rozhodnem 😉
kosta ja som praveze s tymi nechtami naopak doteraz som ziadne nechty nemala a ked som otehotnela tak mi rastu jedna radost a su pevne 😀 tebe pravdepodobne chybaju vitaminy ktore som ja musela teraz vysadit lebo ma priserne boli hlava a obcas mam pocit, ze som s nimi uz predavkovana takze teraz len vitaminovy cajicek 😀

jajkar
2. dec 2009

Peti myslím, že úplne žiadny, princíp je ten istý, akurát vzhľad a cena iná.
A budete mať aký kočík, Neo al. Fusion?

petka55555
2. dec 2009

fusion, strasne sa mi paci neo, ale my budeme potrebovat sportak na zimu a zda sa mi to strasne malicke...tak radsej fusion...a si s concordom spokojna????dufam ze je to kvalita, hlavne tie potahy.... 🙂 chcela som najskor strasne casual play, ale predavacka povedala ze concord je isto lepsi a aj ivovi sa viac paci...

kosta123
2. dec 2009

Ako to že brisilda už vie čo čakajú a ty Peťa ešte nie??? nieje to vidno?

petka55555
2. dec 2009

ale brisilda to tusim len tusi 🙂 , tiez este nevie....no vidno to je urcite, ale sono mi robil naposledy v 12tt a to este nebolo vidno a potom sa robi az v 20tt a to idem 22.12., a to idem zrovna tri dni predtym aj na to 4D, takze za dva tyzdne uz to budem vediet....tiez citim ze to bude chlapcek...uvidime....ja sa budem tesit aj z pipika aj z cikulky velmi....hlavne nech je zdravucke.... 🙂

brisilda
2. dec 2009

kosta ale ja neviem este na 100% ze mrnusik ma pipika 😀 mne to sono nepotvrdilo 😉

nikiarudi
autor
3. dec 2009

ahojte tehulky, mám otázku..chystáte sa teraz niektorá na predpôrodnú prípravu? ja si tam chcem dnes zavolať, no nechce sa mi tam chodiť samej.. tak ak máte niektorá tiež záujem, tak mi dajte čím skôr vedieť..ďakujeeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre