Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

nikiarudi
autor
7. jan 2010

no ak aj uvidím, tak si to neuvedomím, lebo ja som vždy taká zamyslená do blba, takže mi to ani nedojde.. 😀

fialllka
7. jan 2010

Ahojte maminky snazilky, tehulky ...
ale vlastne tu uz ste same tehulky 🙂
aj ja som uz videla Nikine dvojca 😀 🙂
mimochodom, mozno sa ku vam tento rok pridame, aj ked vy uz budete maminky 🙂

brisilda
7. jan 2010

niki cize aj ty rada rozhadzujes tazko zarobene korunky 😀 co uz zeny su zeny a tie stale radi nakupuju sprostosti 😀
inak co sa tyka obnosenych a nemodernych veciciek tak ja ich davam prec nakolko chcem aby moj drobec bol pekny aj doma 😉 a zahradu nemame aby sa v starych veciach valal po zemi ☹ inak by som ich naisto vyuzila 😉 co sa uz neda povedat o mojom 6 r. synovi 😒 rano sa oblecie a o hodinu ma na tricku kvecnute ranajky 😀 😀 😀 hroza strach aj pyzamko sa u nas meni kazdy den nakolko na nom konci granko 😀 😀 😀

nikiarudi
autor
7. jan 2010

Macka, tak vy už plánujete Terke súrodenca?? či zatiaľ len ty a Majko o tom ešte nevie.. 😅 😅 😅
brisilda - no je to tak, ale snažím sa krotiť len vďaka môjmu manželovi..on je ten čo u nás naozaj šetrí..aj keď sa mu vie stať to, že keď ide sám do obchodu, tak kúpi ešte viac, ako keď sme spolu.. 😀 😀 😀

brisilda
7. jan 2010

niki tak takto nejako to po financnej stranke vyzera aj u nas 😀 ked je nieco drahe tak kaslem na to a nekupujem no manzel kupi az to stoji co to stoji ked treba tak treba 😀 vtedy sa na cenu nehladiii 😉 a zase co sa tyka potravin tak tie prilis lacne potraviny nekupujeme nakolko obsahuju same konzervacne latky 😔

fialllka
7. jan 2010

niki: Majko o tom vie 😀 😀 😀 a vyjadril sa na moju otazku, co takto Terezke surodenca, tak povedal, teoreticky ... 😉 tak uvidime ... ale kazdopadne som chcela este stihnut v ramci jednej materskej aj tu druhu ... len este si chcem zistit nieco na socialke, ako by som si prilepsila, ak sa bude dat .... a vo februari mam prehliadku, takze uvidime ci sme zdravi a taaaaaaaaaaaaak ... strasne by som chcela opat jarne babatko, aby sme vyuzili tie veci, co mame po Terke ale uz teraz banujem, ze to nebude tohto rocne jarne babatko ... a na druhej strane, neviem, ci vydrzim do leta 😀 😎 abo si dame vianocny darcek 😀 😉 ved este uvidime, ako Boh da 😵

kosta123
8. jan 2010

fialllka - neni si náhodou kamarátka Lucky Kostelanskej-Chýlikovej??

Na tento víkend sa moc neteším,dnes v sobotu a v nedeľu máme prípravy k sobášu 😒 malo to byť v Niminici na celý víkend!! no strach 😒 ale je nás len 5 párov tak to bude na Rozkvete ževraj vo Včielke,takže to mám 5 min.od baráka chvala Bohu,a nemusíme tam spať,lebo keby to je v Nimnici tak by sme platili 100 €-no chápete to?? Za stravu a ubytko,nemohli by sme ani spolu spať v jednej posteli 😀 😀 😀
A taká náhodička sa nám stala že sa aj kamoš žení z partie,sú o mesiac viac tehotný 🙂 tak tam budeme spolu 😵

petka55555
8. jan 2010

no kosta to som pocula o tej priprave na rozkvete a ze je to hrozne, ze tam rozpravaju hlavne babe ako ma stale posluchat muza a tak...take divne...my sme mali v pohode pripravu len sami dvaja a na poslednej si farar spomenul ze nam nedohodol toho gynekologa, tak nam vypraval sam, aky je sex krasny a ze musim byt muzovi stale po voli 😀 😀 a ze nemozes mat ziadnu antikoncepciu, lebo to je vrazda...

kosta123
8. jan 2010

petka55555 - -no nech mi to skúsi povedať,že nemôžem mať antiku,hneď mu poviem že som ju mala 5 r. a či mám rodiť ako čerešňa??? toto mi tak lezie na nervy.
😠

kosta123
8. jan 2010

Kamoška mi chce kúpiť ako svadobný dar tu Baby opatrovateľku s kamerou,nemáte skúsenosti?????

kosta123
8. jan 2010

Dnes som bola ráno na tie APF testy či ako sa to vola,tak uvidíme.dufam že to bude O.K

fialllka
8. jan 2010

kosta: ano Lucka je moja spoluziacka zo ZS 😉

no babenky, my antikoncepciu nepouzivame, len si pocitam plodne dni a nerodime ako ceresna 😵 a ten gynekolog, co robi v PB nauku, tak to je moj dobry kamarat a mal byt pri porode nasej Terezky, len ona sa akosi dlho pytala na svet, tak nakoniec nas odrodil jeho kolega 🙂 ale on nas prisiel vzdy pozriet, ked mal sluzbu, a sme boli v nemocke, ze ako sa mame a ci nam nieco nechyba 🙂

kosta123
8. jan 2010

fialllka - Lucka je moja Macocha
🙂 /tatinova žena/

Na plodné a neplodné dni by som sa ja určite nespoliehala,nakoľko som otehotnela v deň dostania menzesu,mám to celé akési rozádzané. Ale ak budeme planovať niekedy druhé tak to skúsim.

petka55555
8. jan 2010

no ved ja som tiez nemala za tych 8 rokov co sme s manzelom antikoncepciu, tak som myslela ze nemame hriech, ale ono je aj hriech ked si chlap dava pozor, to je strasne.... 🙂

kosta kamoska ma tu opatrovatelku s kamerou a nevie si to vynachvalit, ze je to perfektne...ja mam monitor dychu a v nom je zabudovany babyphone tak to bude stacit, ja som myslela ze nebudem ani nic take kupovat, ved mame 2 izbovy byt, lenze mame masivne drevenne dvere, cez ktore neni vobec nic pocut, tak by som potom malinkeho nemusela pocut a chudacik by plakal a plakal ☹

kosta neboj APF budu ok, pamatas ake som ja mala nervy... 🙂 a uz si sa objednala na to 4D, po nom som ostala uz kludna, pekne som videla babenko a uz som spokojna...

fialllka
8. jan 2010

kosta: to fakt??? takze Lucka sa pojde svadbit 😉
kosta: ja mam nastastie odsledovane plodne dni od svojich 18 rokov ... som si ich zacala sledovat, pre pripad potreby 🙂 a celkom mi to ide, aj ked Terezka porusila pravidlo .... ale od Terezky nam to zasa funguje ako hodinky 😉

kosta123
8. jan 2010

petka55555 - po svadbe sa chcem objednať.

Mne sa hodí tá kamera aj keď pôjdeme niekam na chatu alebo celkovo doma veď to môžem využívať aj keď bude školák,(napr.keď budem v kuchyni budem ho kontrolovať či sa naozaj v detskej uči
😀 😀 ) ale som zlá že???

fialllka - hej hej ide ide aj s krpčekmi
🙂

petka55555
8. jan 2010

ty kosta ale aby to nebolo neskoro sa objednavat po svadbe, ja som sa objednavala v 15tt a isla som v 20tt, najlepsie je tak 23tt, lebo potom je babeno uz velke a nemusi vam ukazat co je...ved sa objednaj teraz a na neskor...

kosta ty budes mat doma big brother???a budes spehovat, to si radsej nechaj ked bude mat tak 18 a vtedy ho budes sledovat... 😀

fialllka ja tiez presne viem kedy mam ovulaciu, to citim, teda teraz uz nie 🙂 ale moj manzel bol aj tak opatrny, ale neviem ci by som sa na to spolahla, keby neplanujeme babeno na plodne dni...ale mne to predtym tak vyhovovalo aj jemu, a nechcela som sa zbytocne tlacit hormonami...a ani sa nebudem. ved chceme vela deti, tak budeme posluchat farara 😀 😀 😀

brisilda
8. jan 2010

kocky ja som antikoncepciu nikdy neuzivala az pol roka pred planovanym otehotnenim aby sa nam ako naschval neposmyklo no a po vasadeni som cakala este 3 m kym sa zadarilo 😀 takze ja som rozhodnuta, ze uz ziadnu antiku brat nebudem 😀
co sa tyka pripravy na svadbu tak my s manzelom sme nic take neabsolvovali 😀 asi aj preto, ze svadba bola len na urade 😀 a ako nam je dobre 😀 😀 😀
kosta ta opatrovatelka je super vecicky ja ju mam n o bez kameri lebo pred 7 rokmi este take vyspele pristroje neboli takze mam len ten co v albume a cuduj sa svete stale je funkcny 😀 nastastie som ho nikomu nepozicala inak pochybujem, ze by sa mi vratil 😒

petka55555
8. jan 2010

brisilda aj nam to trvalo 3 mesiace...a nam sa nikdy neposmyklo, aj ked ja by som bola rada uz aj pred 5 rokmi...tolko som sa ja nacakala... 🙂

brisilda
8. jan 2010

no nam sa tiez neposmyklo samko sa nam zadaril hned 😀 len sebastian na seba nechaval cakat 😀 a celkovo toto tehotenstvo je uplne ine ako prve vsetko je akesi ine asi to bude tym vekom 😒 uz starnem 😝

brisilda
8. jan 2010

inak peti ked pojdes a glukoza test tak kolko gramov glukozi sa ma rozrobit? mne predali v Michalovciach 75g mam to zaliat 250 ml vody a do toho dat citrooooooon aby sa to dalo vypit 😀

petka55555
8. jan 2010

no ja mam na sacku napisane 75g a 2,5 dcl vody...boze dufam ze sa z toho nepovracam...ziaden citron mi nekazali...inak niki povedali ze nema den predtym nic sladke jest ani ovocie, ale mne nikdo nic take nepovedal...

ja som sa vcera tesila ze mam prveho 0,5kg hore a dnes je to zase to iste neviem co povie dr....divne ako mam stale rovnaku vahu, ved pred tehotenstvom som to mala uz zblaznene....ze mi lietala hore dole niekolko kg a teraz najskor schudnem 8,5 a teraz sa mi to tri mesiace drzi, ale ved pupik mi za posledny tyzden riadne podrastol a hlavne prsia...ja to nechapem...aj vam tak narastli????, mne hadam aj o 3 čisla a to som zacinala na C-D, tak teraz je to brutal a neviem kde si mam ist kupit podprdu.... ☹

kosta123
8. jan 2010

brisilda - ked ste mali na úrade tak to sa nerobí to iba keď je v kostole.a v čom je iné tehotenstvo ???

petka55555 - čosi mi hovor o tých prsiach 😀 😀 ale drahému sa to bohovo páči,aj keď neviem čo na tom vidí keď som normálne mala C a teraz ani neviem,ale zo všetkých podpŕd mi vytŕčajú 😀 😀 😀 musím aj ja kúpiť niečo nové,hlavne dobrú pevnú bielu na svadbu.No a zohnať na tie väčšie 😀 je problém,že Peťa.

Keď už debatujeme o tej antike tak ja som si ju dala hlavne preto lebo z drahým som od 17-tky no a raz nám praskol kondóm tak som rýchlo bežala na gyndu aby mi dali POSTINOR 2 -keby niečo (veď sme chodili ešte do školy-mohli sme mať už 5 ročné dieťa 😀 ) takže som to začala brať aby sa nám nič neprihodilo.

O.K. idem ja z práce OFF a idem sa psychicky pripraviť na kázeň o manželstve 😵

petka55555
8. jan 2010

no kosta to s tou podprdou je hrozne, zajtra ideme do ZA tak som zvedava ci nejaku kupim, lebo teraz co som si kupovala pred mesiacom a pol, som si kupila o dost vacsie kosiky, ze mi vydzria mozno aj do konca a posledny tyzden, mi tak narastli, ze mam ich vecer uplne otlacene od kostice aj zvrchu, az do fialova....a aj moj muz bol spokojny ale minule uz povedal ze sa boji ze mi puknu 😀 😀 ale aj ja mam taky pocit ze puknu...

ludka_r
8. jan 2010

Kosta, tak to máš blbé s tými stretnutiami.. Katolícky faráry sú divný, všetko im vadí... 😖 My sme mali síce na úrade svadbu, ale chceli sme mať v evanjelickom kostole a tam by tiež takéto stretnutia neboli. Napríklad aj malého mi farár pokrstil tri dni nato, ako som sa ho bola pýtať a od rodičov ani krstných nepýtal ani len občianske... 😀
Fialka, vidíš, mne to s tými deťmi pekne vyšlo. Možno budú mať aj narovnako narodky... 😀 Mne sa veru najviac páči, keď sa dieťa narodí na jar.
Inak, ja som brala antiku 6 rokov. Potom keď som Vilka dokojila, tak len nejkého pol roka a ďalšieho pol roka sme si dávali pozor. Vtedy som si aj BT merala, tak aj na to sme sa upriamovali. A práve to meranie mi pomohlo, že som otehotnela hneď... 😀
Vy bývate všetky akosi blízko pri Včielke. Tak to sa tam za rok budeme aj s deťúrencami stretávať, nie???

brisilda
8. jan 2010

ludka ja byvam dost od ruky od tej vcielky ☹ ale mam auto 😀
kosta u mna je v tehu teraz vsetko ine ako predtym co ja viem? vtedy som to inak znasala menej som sa bala nebyvalo mi tak zle ale na druhej strane si toto tehotenstvo po 6 r. vychutnavam 😀
peti s tymi podprdami to mate tazke ja som aj rada, ze mna matka priroda az tak neobdarila 😀 mala som B-cka teraz C-cka 😉 a som spokojna 😉

brisilda
10. jan 2010

kocky kde ste vsetke?

nikiarudi
autor
10. jan 2010

ahojte, hlásime sa ešte stále 2v1 😵 😉 😀

kosta123
10. jan 2010

Tak už som doma,,,,prežila som predmanželskú prípravu teda volalo sa to: Kurz pre snúbencov.Celkom v pohode až na nejaké názory z ktorými som sa nestotožňovala,ako napr.že cirkev neuznáva antikoncepciu,modlenie a tak....bolo tam dosť veľa ľudí čo nám prednášali,nás snúbencov bolo 7 párov a boli sme v sobotu aj dnes ráno v kostole,ale som živá a zdravá tak je to O.K

ludka_r -ja bývam 10 min.od Včielky a inak aj ten kurz bol vo Včielke,tak som to tam trošku okukla 🙂

nikiarudi - ešte si tu?? 😀 😀 😀 neboj neboj aj na psa príde mráz 🙂

nikiarudi
autor
10. jan 2010

hej hej ešte som tu.. a ja už sa teším..asi to už síce dnes nevyjde..tak ako chcel mm..že by bola 10.1.2010 narodená, no už to chcem mať za sebou...nevieme sa malej už dočkať... 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre