Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
26. feb 2010

peti tak ja sa budem snazit aby ma to cim skor preslo lebo ked dycham ustami tak ma uz aj hrdlo chyta 😖 takze preventivne si davam septisan inak na cvicenie sa tesim aspon mi nic podstatne neuslo kedze uz viem ako to na prijme chodi 😀
Pocujte tu na MK som sa docitala ze niektore kocky trpia tehotenskou nadchou a uzivaju nasivin pre dospelakov ja si davam iba na noc aby som mohla spat a dnes som si kupila novorodenecky olynth tiez budem uzivat iba na noc dufam ze to malemu neuskodi inak ked som bola v nemocnici tak jedna si tiez striekala olynth ale pre dospelakov ja neviem preco ho nikto neodporuca ani v lekarni ani lekari ☹ myslite ze to moze nejako vazne poskodit babatko? lebo to by som si potom hlavu o mur trieskala ale co uz ked ja vazne nemozem v noci dychat mam uz obe dierky zapchate ☹ myslim tie nosne 😀 😀 😀 a ked nesu zapchate tak ma stipu 😢 nikomu neprajem taku nadchu ale stale lepsie ako keby ma malo trapit nejake ine ochorenie .
Martinka mas pravdu je strasne vela ludi chorých asi to bude vazne zmenou pocasia lebo akonahle sa ukazalo slniecko tak mna to chytilo ☹ a taktiez aj manzela

mata0312
26. feb 2010

isto to bude tym slnkom lebo aj ja som ostala chora aj sestra a dokonca aj sestrin maly s nim sme dokonca boli aj na nosno-ušno-krčnom v nemocnici chudatko taku mal nadchu ☹ ale chvalabohu to nebolo nic vazne ale to čakanie v nemocnici tak to je des 😠 to vam poviem
ja si nedavam nic len odstavujem pomarance a citrony a tiez pijem vela čaju z medom uz ma hrdlo neboli tak hrozne ako včera tak dufam ze to nebude nic vazne a rýcho sa mi polaví 🙂

fialllka
26. feb 2010

brisilda: a neskusala si kupit ten Physiomer pre dospelych??? to isto mozu tehotne 😉 😉 😉 a mne to pomahalo 😉

brisilda
26. feb 2010

fialka pisala si ze je to morska voda a ja mam aj sterimar a quix takze som si kupila novorodenecky olynth 😉 hadam mi to neuskodi 😒 inak podla mna je to mensie zlo ako sa v noci stresovat a bat lebo nemozem dychat a mam pocit ze sa zadusim zrychluje sa mi vtedy tep a tlak vyskakuje na 150 ☹ no ked si dam na noc detsky nasivin tak som hned kludnejsia a tlak je do 120 😉 no teraz uz mam kvapky pre novorodencov tak hadam malemu neuskodia

brisilda
26. feb 2010

inak ja si to davam iba jednorazovo v noci inak nie cezden ako tak sa to da zvladnut

petka55555
26. feb 2010

baby ja si myslim ze teraz to uz nemoze malinkemu uskodit, teda aspon dufam...to skor v prvom trimestri...

tak sa rychlo liecte....

a ktohovie co kosta ked sa neozvala 😒

brisilda
26. feb 2010

peti kosta je u kamosky mozno nema po rujke internet alebo na nas nema cas 😀 😀 😀 a zanedbava nas 😉 😀

domicca
26. feb 2010

čaute žienky s tým streptokokom inak betahemolytický je to tak, že žene to nespôsobuje nič je iba nošičom a chytí ho ani nevie kde a kedy a preto pri pôrode (spontánnom) musí byť žena prekrytá antibiotikami vraj najlepšie 3-4 hodiny pred odtokom plodovej vody - ak sa to dá tak naplánovať, alebo proste hneď ako prídete na pôrod. Bábätko sa potom sleduje či nemá znaky infekcie - zvýšená teplota, pulz, dýchanie - ak nič tak OK ak sa niečo deje tak aj bábu dajú antibiotiká lebo tento streptokok by mohol spôsobiť napr. zápal pľúc až otravu krvi 😝

nikiarudi
autor
27. feb 2010

ahojte kočky, ako sa máte? my celkom fajn už máme 5 týždňov..a včera v noci sme boli ako čert..nedala nám spať ani za nič...stále len pri mne, tak nakoniec pri mne zaspala v posteli asi na hodinku a potom zase vresky... 😠 😀

brisilda
27. feb 2010

dominca mne teraz brali kultivaciu a streptokok tam uz neni 😀 antibiotika co som uzivala na zapal moc. ciest ho znicil no podla mna tu kultivacku budu este brat tesne pred porodom a ak nahodou tam bude znova streptokok tak je jasne ze mi daju znova antibiotika vraj to ma vela zien cize ja zatial nepanikarim
niki no zvykaj si ze mala ta ma tak rada ze chce byt stale s tebou 😀 ja take nieco uz mam davno odpiplane a teraz ma to po 6 rokov caka znova 😀 a nesmierne sa tesim 😠 😀

petka55555
27. feb 2010

no niki, je to tvoj cicicek a cicicku je najlepsie pri maminke... 🙂

baby ja mam zas o pol kila menej ako na poslednej poradni, to je ale divne...som zvedava co na to dr. povie... 😒 , tento tyzden som schudla 1,5kg 😲 to sa mi nepodarilo ani ked som dietu drzala a cvicila....divne....

brisilda
27. feb 2010

fiha peti podla mna to uz musis spomenut dokimu pretoze to je vazne divne ze ty pocas tehotenstva chudnes 😨 ja osobne by som uz panikarila no skus nieco precitat na internete popripade napis anonymne do gyn. poradne 😉 lebo ja som v pluse 15 kg 😀

kosta123
27. feb 2010

Ćaute, nezanedbávam vás 😀 😀 len som bola aj u tatina 2 dni kôli tej našej prerábke a hrala som sa stále s malými tak nebolo kedy na net.

petka55555. ...mna boli brucho aj keď zjem niečo,aj keď nezjem nič,včera som mala také bolesti že som až plakala,brucho ako balon,krče také že som sa nebola schopná zdvihnúť z postele ☹ už som chcela ísť do nemocnice a v tom som zaspala,a ráno mi nebolo ani prd-no nechápem že z čoho to je,a to som doslovne chodiť nemohla,čo som mala také krče a o krížoch ani nehovorím. 😖 😖 bože za čo teraz trpím 😢 😢

Brisilda.....v nemocnici som mala 3 krát 2 a doma 3 krát 1 magnézia.

Prišiel mi aj koberček Macko Pu 🙂

petka55555
27. feb 2010

kosta tak chod radsej do nemocnice, to je take divne....

brisilda, neboj ja kazde rano panikarim, uz som povedala ze sa budem len raz za tyzden vazit...ved brusko rastie...aj som bola rozhodnuta ze pojdem uz v pondelok k bohacovi...uvidim, skusim sa odvazit v pondelok...ono asi to co som pribrala to 1,5 za posledne dva tyzdne, nebolo pribratie, ale ta zadrzana voda, lebo som aj pisala ze som trochu pripuchnuta, som to citila na tvari, rukach aj nohach, ale teraz uz nie, odkedy jem to magnezium...a ako uz necitm tie opuchy tak aj menej vazim...tak asi to bude tym, ze to nebolo pribratie...lebo ved jem normalne, je pravda ze nie vyprazane a mastne a cokolady a keksy, ale okrem toho vsetko na co mam chut, a kazdy den vzdy aj nieco sladke a dzusy...

brisilda
27. feb 2010

kosta kebyze sa ti to bude opakovat sup do nemocnice ja viem ze tam nechces ist lebo si ta tam nechaju ale uz len pre to babo a dobry pocit by si mala 😉 je stale lepsie ist skor ako potom tirskat hlavu o mur ked uz bude neskoro ! Tie tvoje krce nesu normalne !!! ja mamvam obcas krce ale viem, ze su to creva nakolko kyslu kapustu nesmiem lebo robi vomne sarapatu ☹ Inak dnes som mala tiez take divne pocity lebo maly ma asi kopal do moc. mechura alebo dole ako je krcok ja neviem bola to taka jemna neprijemna bolest tak som si lahla maly sa mierne pomrvil a bolo ok ale inak teraz je nejaky kludny az mam strach ☹ a tlak pri chodzi sa mi opat vratil 😢 juuj tie nase problemi 😀
peti ja idem k dokimu v utorok 😉 a inak moze byt ze si zadrziavala vodu takze nestresuj 😀 mozno to je OK ja neviem lebo s niecim takym som sa nestretla

nikiarudi
autor
28. feb 2010

ahoj baby, tak hlásim sa z domu už konečne máme net doma.. jupííííííííí... 😀 😀 😀

petka55555
28. feb 2010

niki no hura.....zevraj si bola v tescu???

kosta ja si tiez myslim ze radsej chod, lebo to naozaj neni normalne,nemas mat preco krce...radsej budes lezat v nemocke, ako sa doma stresovat ze co to je....budes aspon pod dohladom...

brisilda mna tiez hned chyta panika ked malinky dlhsie nekopka, tak do neho popichavam, a ked zacne, tak az tak dobre...vcera mi tak tancoval ze mi az casopis co som citala nadskakoval......a dnes sme boli na riadnej vychadzke, tak tiez som mala zas tie tlaky, lebo asi aj on sa prechadzal, ale teraz ked oddychujem, tak je to v pohode...

vcera ked som lezala som si dala na brucho jablko, viete aka sranda ked donho kopal, ako nadskakovalo 😀 😀

nikiarudi
autor
28. feb 2010

peti - ako vieš? kto ma videl?? 😅 😀 😀 čo máte nové??

nikiarudi
autor
28. feb 2010

tcccccc.. tak ja mám doma konečne net a vás nikde... 😒 😠 😀

petka55555
28. feb 2010

niki ivo ta videl, ked ma cakal pri info lebo som bola na wcku...aj malinku si mala pri sebe???isto ste boli vcera a dnes stale vonku ked je tak krasne...
nikomu sa nechce sediet pri pc....ja som u nasich a tu je stale obsadeny...ale zajtra hadam budem...len ma boli chrbat a zle sa mi tu sedi... 🙂
ozaj a co mliecko???

nikiarudi
autor
28. feb 2010

no je to stále rovnaké, ale trošku lepšie...no som s tým už jednoducho zmierená, že malá je hladoška a odomňa jej jednoducho nestačí..dokonca mamina mi hovorila, že aj ona mala síce dosť mlieka, no mala ho také "slabé" tj. málo zasycujúce, takže tiež musela dokrmovať..ale som si povedala, že keď si malá pýta, tak jej jednoducho dám a doprajem..hlavne aby nebola hladnučká...moja malá... 😵 😵 😵

nikiarudi
autor
28. feb 2010

a áno mala som malú so sebou boli sme s Rudim a tatinom v tescu.. 😉 🙂

fialllka
28. feb 2010

ahojte mamulky

niki vitaj zasa online 😉 😉 sme boli pri tom, ked si sa nevedela dockat pristupu 😀 😀

neviem kocule, ale ja som asi v tomto staromodna alebo az prilis moderna ale podla mna neexistuje pojem slabe mlieko ... to v ziadnom pripade, len skratka su deti, ktore si ziadaju mliecka viac ale absolutne neexistuje slabe mlieko ... to tak hovorili za nasich starych mam a mam ... 😉

niki: skusala si aj nejaku tu alternativnu metodu, ci cinkla poradkyni?

nikiarudi
autor
1. mar 2010

Macka - neskúšala som volať, pretože ja to mliečko mám, dokonca keď sme dlhšie vonku, tak sa mi stane, že mi vložky do podprsenky až presiaknu, tak mi tečie..no malej jednoducho nestačí.. 😒 😠

petka55555
1. mar 2010

no co uz, mala je riadny papkac... 🙂

nikiarudi
autor
1. mar 2010

no to teda je..to má po tatinkovi.. a po mne má asi to, že skôr ako o 22ej nezaspí...bosorka malá... 😵

petka55555
1. mar 2010

pekne po vas podedila, ale nie...radsej nech je papkacka, a bude krasna bulinka, ako by mala byt len taky slizik a bola by si nestastna ze nepribera...ved diety bude drzat neskor, teraz nech si uziva 😀

nikiarudi
autor
1. mar 2010

no ja nechcem aby držala diety..len nech sa pekne stravuje pravidelne a bude to ok...nech si nedoserinká metabolizmus... 🙂

petka55555
1. mar 2010

ako ja....

mata0312
1. mar 2010

niki aj moja svagrina mala presne toto iste s malou mlieka dost ale ona bola stale hladna a tak ju aj dokrmovala lebo sa akosi nevedela s prsnika najest ale potom sa to zlepšilo aj ked ju stale dokrmovala 😀 po 4 mesiacov prestala kojit lebo mala bola riadny papkač teda aj stale je 😀 😀

petka a kedy je presne to cvicenie? hovor mi o tom ani mne sa nechce byt doma ked je tak pekne a chvalabohu uz sa citim omnoho lepsie ako min. tyzden 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre