Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

ludka_r
28. okt 2009

No, včera mi doktor napísal, že som 6+5tt, takže zajtra by som mala byť v ôsmom. Tiež neviem, že mi to tu takto divoko ukazuje.
Pri Vilkovi som to aj ja mala tak,ako Ty. Videl len bublinku, tak mi povedal, aby som prišla ešte o týždeň, aby sme to potvrdili. No a potom zas až o mesiac. Tak teraz som tú prvú prehliadku preskočila. 😀
A budú mi brať aj kopec krvi zas... 😖
Miselin, ďakujem. 😀

brisilda
28. okt 2009

ludka a ku komu chodis? mne brali 1 krat krv az v 10 tt skor ani za svet nechceli 😀 a teraz pojdem na poradnu az o 6 tyzdnov ☹ dlha doba premna 😀
inak drzim vam palce aby vsetko dobre dopadlo a davajte na seba velky pozor hlavne prve 3 mesiace 😉 a samozrejme aj na to co jete kedze v tehotenstve je vela veci zakazanych 😝 aspon podla knih a netu 😉

kosta123
29. okt 2009

musím to naštudovať čo je zakazané,Daj nejaký typ čo sa nesmie 🙂

brisilda
29. okt 2009

kosta ja ti mozem poradit len to v com som ja urobila chybu ☹ nestravuj sa v restavraciach ani v bufetoch, ziadne hamburgery a velky pozor davaj na to aby bola zelenina a ovocie dobre umyte + maso poriadne spracovane , davat treba pozor aj na mliecne nepasterilizovane vyrobky ! taktiez na makke salami ktore nesu tepelne opracovane a udeniny 😒 A o liekoch ti hadam pisat nemusim 😀

ludka_r
29. okt 2009

brisilda, ja chodím do PU k Ďurkechovi. V PB bývam len rok a doktorov sa mi nechcelo meniť. Ani pre Vilka som ešte nezmenila, to mám v pláne až keď sa bude mať narodiť to druhé.
Ja som si teda včera moc na seba pozor nedávala. Išla som z malým na Rozkvet a bez kočára. Tak keď mi utekal na cestu, tak som sa s ním naťahovala, alebo ho brala na ruky. Tak som bola večer taká hotová, že som šla hneď spať. Ešte doteraz mám svalovicu na rukách. Ešteže aspoň brucho ma už nebolí... 😒
Ja som si všetko naštudovala ešte pred Vilkom. Vynechala som aj pečienku, párky, paštéty, mäkké syry, vysmážané jedlá. Takže dá sa povedať že všetko, čo mi chutí. No a pila som len čistú vodu, alebo džús riedený neperlivou minerálkou. No a samozrejme, veľa mlieka, toho sa nedokážem vzdať. Tak aj teraz to tak budem riešiť.
Sranda bola, že keď som bola s Vilkom tehu, jediný alkohol, čo som mala, bol v rumových pralinkách. A to som si ešte mesiac vyčítala, že načo som si to dávala... 😀

kosta123
29. okt 2009

diky baby 🙂

katka.carska
29. okt 2009

Zasady stravovania pocas tehotenstva v kocke (a nielen to):
http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc...

bylinky v tehotenstve a pocas dojcenia:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=549

nikiarudi
autor
29. okt 2009

baby, ja som zase trošku iného názoru, podľa mňa sa netreba až tak obmedzovať, treba aby ste sa cítili pohodlne vy a vtedy sa dobre cíti aj miminko.. 😉 samozrejme také ako alkohol, cigarety, tak to odcudzujem aj mimo tehu!!! no myslím si, že úplne sa obmedzovať netreba.. kľudne si doprajte aj to čo lúbite, pokiaľ to nemáte každý deň, tak si myslím, že je to v norme si raz za čas dopriať.. tak ako ja.. cez leto som pila kofolu normálne, keď bolo teplo a tak..a teraz si ju tiež dám, no nie každý deň a hlavne nie na večer, pretože potom malá nespí a ja vďaka nej tiež nie.. 😀 😀 😀

kosta123
29. okt 2009

nikiarudi - to sa nemôže piť kofola????to som nevedela 🤐

nikiarudi
autor
29. okt 2009

tak ako aj káva či coca cola aj kofola obsahuje kofeín...takže.. 🙂

kosta123
30. okt 2009

No kávú už nepijem, inak za normálnych okolnosti moja obľubená tekutina 🙂

miselin
30. okt 2009

Kosťa a hlavne veľký pozor na pečienku, tá dokáže až poškodiť plod 😖

nikiarudi
autor
30. okt 2009

baby prosím zahlasujte ešte.. hlasovanie totiž končí už zajtra.. ďakujeeeeeem 😉 🙂
http://zena.atlas.sk/naj-tehulka-21-dcerka-bude...

brisilda
31. okt 2009

niki tak uz som 😉 potom daj vediet ako ti to dopadlo velmi ti drzim palce 😉

nikiarudi
autor
1. nov 2009

brisilda, no to som zvedavá aj ja.. to čakanie na tie výsledky ma ubíja..aj keď je to len súťaž..no stále nieje nič isté..
pretože hlasovalo sa, no neviem ako ktorá bola na tom.. 😠 takže som to nevedela ovplyvniť.. ☹ a teraz vlastne 10 čo malo najviac hlasov bude zverejnených a z tých porota vyberie jednu, neviem na základe čoho.. 😕 asi ako im je sympatická, a tá to vlastne vyhrá...takže je to vo hviezdach... 😒

nikiarudi
autor
1. nov 2009

no aj tak veľmi pekne ĎAKUJEM vám všetkým,kt. ste za mňa hlasovali... 😉

kosta123
1. nov 2009

nikiarudi - joj neni zač 🙂

inak akosi nemám žiadne príznaky, neni mi vôbec zle 🙂 🙂 ale to asi len preto že som na začiatku.

nikiarudi
autor
1. nov 2009

kosta, tak to ja by som nebola vedela, že som tehu pokiaľ by ma nepálila záha..a nerástlo mi bruško..inak som žiadne tie tehu stavy nemala.. 😵 😵 😵 takže je to individuálne... 😀

ludka_r
2. nov 2009

Kosta, neboj sa, ja som na tom podobne. No, teda, pri Vilkovi som bola. Nebývalo mi vôbec zle.. Až potom na pálenie záhy a kŕče v lýtkach (ale to bolo kvôli práci, kde som stále stála)... Takže možno Ti ani zle bývať nebude.
Mne teraz býva trošku horšie. Našťastie to nie je až tak veľmi, ale predsa len musím stále jesť, lebo mi je fakt blbo.. No žiaľ, ani to jedlo niekedy nezaberá. Ako teraz... 😖
No som zvedavá, ako to bude pokračovať ďalej... 😀

jajkar
2. nov 2009

Niki no co, ako si dopadla na tej sutazi co sme hlasovali. Ale aj ked nevyhra, tak ostanes NAJ TEHULKA a hotovo 😀 😀 😀

nikiarudi
autor
2. nov 2009

Jani - ďakujem ti veľmi pekne za kompliment.. 😉 😵 no ešte stále neviem, pretože teraz v sobotu končilo hlasovanie (31.10)..a z tých 55 čo nás tam bolo bude 10 z najvyšším počtom hlasov postupovať, no nezverejnili to..a z tých 10 už porota vyberie jednu a tú by mali zverejniť tento piatok (6.11).. takže stále nič neviem... 😠

brisilda
2. nov 2009

ahojte kocky
kosta neboj mne zacali nevolnosti v 6 tt 😀 a pri prvom neskor cize este sa netes lebo co neni moze prist 😖 no kiez by ta z daleka obysli 😉
niki drzime palce 😉 tfuj tfuj az to vyhras 😉
inak kocky ktere chodite do nemocnice na to tajzvane cvicenie pre tehotne + priprava na porod a starostlivost o novorodenca neviete mi dat blizsie info? viem , ze sa tam da prihlasit od 3 mesiaca ale ine info nemam ☹ rada by som sa dozvedela nove a zaujimave veci dakujem 😉

nikiarudi
autor
2. nov 2009

brisilda - ďakujem aj tebe za podporu.. 😵 😀
a čo sa týka tej predpôrodnej prípravy, tak vraj sa tam stačí nahlásiť až tak od 29tt myslím..no keď si tam zavoláš, tak ti povedia.. ja sa tam tiež chystám a keď som sa to na poslednej poradni pýtala svojho dokiho, tak mi povedal, že on sám posiela prvorodičky, a že to stačí až po vypísaní na MD..takže uvidíme.. na budúci týždeň mám poradňu, tak sa ho to znova spýtam..a potom ti poviem..
jajaka - čo ty na to? ty si tam chodila myslím, nie?? 😅

katka.carska
2. nov 2009

Predporodnu pripravu odporucam, aj ked vela veci som este musela potom "docitat", hlavne ohladom dojcenia. Su to cvicenia plus prenaska-toci sa cyklus 6-tich, t.j. 6x by ste tam mali ist, ak chcete pocut vsetko. Pri Matuskovi som zacala chodit skoro(asi v 20 tt), ale kvoli cviceniu, kedze ma bolieval chrbat i klby, no mala som pracu, z ktorej sa ten jeden krat tyzdenne dalo odist skor. Nastastie teraz ma nic neboli, ale akosi nieto casu, no aspon par krat by som tam rada prisla-tentokrat ale kvoli tym prednaskam-je to ine ako citat z kniziek a hlavne som zvedava, ako to v porodnii vyzera a ake su am moznosti...

brisilda
2. nov 2009

no kocky ja tam nechcem ist preto , ze neviem co a ako ale preto, ze som zvedava co nove sa tam mozem dozvediet 😀 inak mam bohate skusenosti co sa tyka deti 😀 oparovala som uz nejedno dieta a dokonca aj novorodenca mne ide o to cvicenie + prednasky 😎 lebo vedomosti nikdy neni dost a stale sa najde nieco nove o com som este nepocula 😉

ludka_r
3. nov 2009

ja som tiež chodila na predpôrdonú prípravu s Vilkom. Ale chodila som až do TN, lebo som tam chcela rodiť. Chcela som spoznať personál, pôrodné a novorodenecké oddelenie. tak som bola spokojná... Aspoň som potom vedela, do čoho idem. 😀 No a začala som tam chodiť v podstate až keď som nastúpila na MD,lebo to začínalo o tretej a nestíhala by som. Ale chodili tam aj mamičky, ktoré boli aj tak v štvrtom-piatom mesiaci. Tak je to asi individuálne.
Ja by som možno chodila aj teraz, ale nemám kde nechať Vilka, tak mám smolu.. ☹

nikiarudi
autor
3. nov 2009

baby, dostala som jeden super link, tak mi nedá aby ste si ho nekukli..a poslúži už aj maminám aj tehulkám aj snažilkám..tak pozorne čítajte, ktoré vás to zaujíma... 😉 🙂

http://jozefmihal.blogspot.com/

kosta123
4. nov 2009

baby zajtra idem na sono brucha kôli problémom zo žalúdkom,nevadí to ked som tehotná????

brisilda
4. nov 2009

kosta sono by vadit nemalo no pre istotu ich o tom informuj a co za problem mas? nebude to spojene s tehotenstvom? mna bolel zaludok cele dni ako keby som mala daky vred hrozne nieco 😝 taktiez som sa obavala ci to nebude nieco ine ale teraz zistujem, ze to bolo spojene s mojimi tehu nevolnostami 😝

nany100
5. nov 2009

ahojte, predpôrodnú prípravu odporúčam, mne sa tam veľmi páčilo, chodila som od 30tt skoro dokonca a našla som si tam fajn kamošky a teraz už aj spolumamičky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre