Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
25. máj 2010

nika tak ela nema v plane ist do mesta 😒 no ja som detom slubila zmrzku 🙂 takze ideme o 3 nakrmim maleho a pomalicky sa tam skotulame 🙂

nikiarudi
autor
25. máj 2010

a potom idete hore ako???

brisilda
25. máj 2010

no predsa peso 😀 😀 😀 ale kedze tak krasne prsi tak neviem 😠 sakra vsetko sa kafre clovek si nic nemoze planovat ☹ no rozhodne dnes sa von ide maly potrebuje trosku vyvetrat 😀

nikiarudi
autor
25. máj 2010

no tak to ste sa pekne vybrali teraz do toho dažďa... 😀

zica1
25. máj 2010

Ahojte kocky.Tak ja som bola dnes na poradni.Musim len lezat ak nechcem ist do nemocnice a o 2 tyzdne idem opat na poradnu. Krcok sa mi zkratil z 22mm na 20mm. Tak ma dr. nastrasil. Ozaj beriete niekto guajacuran?

petka55555
25. máj 2010

baby caute, ja len na skok, maly spi a mam doma pc, lebo inak uz ho ma ivo v praci, tak preto som tu nebola....my mame prvu noc za sebou, celkom v pohode.....a cez den sa len odsavam a kojim, lebo maly je taky papkac, ze musi mat raz tolko, ako by mal, a ja nemam az tak moc mliecka, ale snazim sa nech nemusim davat nutrilon, lebo to nechcem, uz sa to mozno pomaly rozbieha, len ho casto prikladam....a furt sa nalievam vineou, meltou, cajmi, polievkami...a chce papat len z jedneho, na druhy sa nevie prisat, musim odsavat, tak mam cely den co robit, ani sa nestiham najest.....a furt sme pokakany, lebo samozrejme chytil odo mna kvoli tomu streptokokovi infekciu, tak bral aj antibiotika, a moc kaka, tak stale prebalujem....aj mame na hlavicke taku vacsiu hrcu, lebo mu pri porode praskli nejake cievky....aj zltacku sme mali, takze dost.....aj dr. mi vravela ze to vsetko z tazkeho porodu, ze aj on je chudacik nervozny ale tak dufam ze uz mu to pomaly prejde.....ale taky je krasnucky..... 🙂

fialllka
25. máj 2010

peti: vitaj doma 😉 neboj, maly sa z toho dostane, ten tazky porod mu dal zabrat rovnako ako aj tebe a len pekne prikladaj ... mliecko sa rozbehne, len to nevzdavaj ... lebo kazde prilozenie a dudkanie je plus na tvorbu mliecka .. a hlavne bud v pohdoke, spinkaj a oddychuj, ked aj on a kazdy den tepla strava ... drzime palceky 😉 😉 😉 😉 😉

zica: tak kludovy rezim mam aj ja nariadeny, aj ked teraz sme mali doma doslova horor ... lazaret ....

vsetci sme boli chori a vlastne este aj sme ... Terezka uz tahala 3 tyzden, po nociach sa mi dusila, minuly tyzden som spavala s nou an jedno oko, posediacky na rukach, aby sa nam nezadusila a aj ked ma Majko chcel vystriedat, tak nechcela pri nom byt a spat .... tak ptoom to skolilo aj Majka a v piatok poobede aj mna ....
vdaka Bohu, ze mame babky ... cez vikend sa Terezka striedala raz u jednej, raz u druhej a my sme s mm mohli lezat, cajickovat, spat a oddychovat ... vcera bola u nas moja maminka a vzala Terezku doobeda von, dnes bola svokricka so svokrom pre Terezku a vzali ju do Sverepca a prisli az na obed, ked mala ist spinkat ....

kosta123
25. máj 2010

petka55555 - no už som sa bála že čo je s tebou keď sa neozývaš 😕 no ale tak v pohode,len pekne odsávaj nech sa to rozbehne.Tešíme sa keď vás po dlhom čase uvidíme 😉 😉

nikiarudi
autor
25. máj 2010

podobne, aj my sa už tešíme, keď uvidíme kamoša Maximka...jupííí... 😉 🙂 😵

brisilda
25. máj 2010

ahooooj peta bozinku a ja ze preco nesihas dvíhat telefon 😀 😀 😀 inak dik za tel cislo 😉 to ze maly kaka je normalne aj moj kakak do kazdej plienky 😀 ani sudokrem nam nepomohol musela som prejst na calciovu masticku 😉 esteze som ju mala 🙂tie antibiotika nezavidim ja som rada ze moj ich brat nemusel .
nika tak nakoniec sa vycasilo a maly nejedeol o 3 ale o 4 proste spinkal a ja som ho nechcela budit na kojenie tak som ho nechala az sa vyspi 😀 potom sme sli do mesta a ja som si nakoniec kupila nohavice 😒 za 40 € 😠 😠 😠 no co uz ked nieco nosit musit a tehu nohavice nemozem nosit donekonecna 😀
fialka no maly ste to rusne 😒 esteze mate babky u nas neni nikto ja by som skolabovala 😖
zica 28tt bol kriticky aj premna ☹ ozaj kocky nasa mata uz je mamina nie? 😀 no zatial nenapisala je po sekcii tak sa jej necudujem

fialllka
25. máj 2010

@brisilda no veru moja .... keby ju neboli vzali babky, tak nas to dlhsie drzi ... aj ked este nie som za vodou ... a ani manzel ... zajtra ma kontrolu ale stale ma kasel a sopel ... ja uz nastastie sa necitim tak zdochnuto ako to bolo v sobotu a v nedelu, pre lieky som si zatial nebola, tak dufam, ze to bez toho uhram ... nie nadarmo sa hovori, ze kazda choroba sa ma vylezat ... keby sme s manzelom nelezali, tak asi fakt sme na tom este podstatne horsie ... ja isto ... bo mne slo hlavu roztrhnut a ked mi tu mala viskala a jedovala sa a kricala, tak som mala dost ☹

katka.carska
25. máj 2010

Peťka, všetko najlepšie ! Hlavne zdravíčko !
Tamke dobrú chuť k prvej papke ! Dúfam, že jej chutí 🙂
Bris, dúfam, že Vy ste OK. Ešte si odsávaš ? Alebo už sa Vám dojčenie upravilo ?

brisilda
25. máj 2010

katka uz neodsavam uz sa mi nechce 😀 ale maly papka ako kedy niekedy 50 ml niekedy 90 ml a niekedy aj 130 ml no vydrzime stale rovnako dlho bez jedla 3 hod. obcas mam pocit ze ked stiahne 50 ml je sytejsi ako ked stiahne 130 ml 😀 dnes uz mal rekord aj 4 hod. bez jedenia .a v noci aj 5 hodin cize da sa 😉 a co ty? este kojis? ako deti ? pocuvaju?

zica1
26. máj 2010

@brisilda - a aky problem si mala v 28tt?

zica1
26. máj 2010

Inak dobre ranko babenky 🤐

nikiarudi
autor
26. máj 2010

aj my prajeme dobré ráno... ale to počasie nám ho moc nepraje 😠

zica1
26. máj 2010

Veru, to pocasie je naozaj strasne 😒

brisilda
26. máj 2010

kocky to pocasie je uz na nervy 😠
dobre ranko kocky ja say rano zobudim a maly mal ruky ako lad ale v postielke mal 20 C a spal dobre nebudil sa dokonca potiahol od 9 vecer to 3 rano nejest 😀 tak dufam ze to takto pojde dalej ale mohlo by sa mu to posunut od polnoci do rana 😀
maminky aku teplotu ma mat babo v noci v izbe? ja som myslela ze 19-20 je norma .
zica1 ja som mala problem s tvrdnutim bruska v papieroch mam predcasny porod neskor sa pridal tlak infekcia teda zapal brala som ATB ☹ ale znicili mi popritom streptokoka cize to bolo dobre 🙂

zica1
26. máj 2010

@brisilda aj mne tvrdne brusko ale beriem na to magnezium 3x1 neviem ci to pomala lebo tvrdne aj tak, no mozno by bez toho tvrdlo menej. A mam uz 3 tyzden hnacku ale to som nehovorila dr. z coho to moze byt, nevies?

zica1
26. máj 2010

@ teda nie menej ale viac...uz neviem ani pisat :D

kosta123
26. máj 2010

Čaute-čaute,no toto počasie nemá konca,dnes hlásia búrky a dokonca aj krúpy 😠

kosta123
26. máj 2010

zica1 - to môže robiť aj magnézium inak,neviem či zrovna to,ale podľa toho koľko chodíš na WC ja som chodila tak 2 krát a bolo to také vodnatejšie ale že to je z magnézia,teraz som ho vysadila a beriem železo tam mám opačný problém 😖

zica1
26. máj 2010

kosta- aha, to ma nenapadlo, no dufam, ze je to len z toho a ze mi nic nieje... uz mi staci to, ze musim lezat a nemozem ist ani psa vyvencit no des... 😒 Moja ty to musis vydrzat uz len mesiac ale co ja do augusta dalekooo 😅

nikiarudi
autor
26. máj 2010

to počasie je tak dobre na depku... 😠 inak sa aj dosť nudím.. mm po 24ke u kamaráta, takže keď príde bude pol dňa spať, takže už sa teším na ešte väčšiu nudu, no v tomto počasí sa mi moc nechce ísť von..ale asi pôjdeme aj tak..lebo by ma doma porazilo.. inak kto je ďalší v návšteve.. nie že by som sa chcela vtierať, no už sa faaaaaaakt doma nudím a rada by som vás videla a pokecala... už konečne nie len o tehotenstve, ale aj o miminkách... 😉 takže kto sa hlási ako hostiteľka 😀 😀 😀

kosta123
26. máj 2010

nikiarudi - no mala by som byť ja, ale nechám to až ked budú môcť prísť aj baby,to by sme boli len 3 😒 u mňa. A mne sa zase doma nechce byť. Ešte že ma dnes prídu pozrieť kolegyne.

nikiarudi
autor
26. máj 2010

no tak ale zase, keď budú môcť baby, tak ty už budeš aj v pôrodnici... 😉 😀

kosta123
26. máj 2010

nikiarudi - ale kdeže, veď ja mám termín až za 5 týždňov to sa isto stretneme dovtedy 😉 Isto nebudú vysedávať doma a pôjdu von kočíkovať,že Bris a Peťka 😎
Keby bolo aspoň normálne počasie,ale mňa to tak ovplyvňuje že strach 😠

brisilda
26. máj 2010

kocky a mne nikto neodpovie? nika tvoja tamy pri akej teplote doma spinka? ma tiez zimne rucky?
zica neboj vydrzis to ja som lezala v nemocnici cela vystrasena a nakoniec som porodila na termin v pohode do seba pchaj magnezko mne ho den pred porodom davali ciste do zil 😀 takze dalo by sa povedat ze mne to ulahcilo porod 😀 aj ked podla mna to sposobila skor vaha maleho kedze bol velky tazky tak je jesne ze to slo rychlo 😀
kocky tak uz aj somnou moztete pocitat s navstevami ja sa neizolujem len preto ze maly je maly 😀 a neni krsteny lebo kebyze beriem rady nasich mam tak do augusta nevytiahnem paty s domu 😀 😀 😀

brisilda
26. máj 2010

ozaj dnes sa stane nasa mata maminkou tak nanu myslim a drzim place aby jej to dobre dopadlo a aby cim skor frcala s drobcekom domov 😉

kosta123
26. máj 2010

Na další týždeň by hádam aj Peťa prišla tak to môžeme u mňa spáchať.
Navrhnite ktorý deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre