Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

nikiarudi
autor
7. dec 2009

no to som si domyslela..teda aspoň ja, keďže ťa poznám.. hlavne ten nick, no z inej stránky... 😉

katka.carska
7. dec 2009

vdaka za rady, skusim pozriet tie DM.
Tie utierky som myslela take, co nie su nicim napustene, cisto len ta nastrihana viskoza ci celuloza, ci z coho to je - aby som to v porodnici len namocila do vody a pouzila take. Doma ani na cesty sa ich aj tak nechystam pouzivat.
Prvy krat sme sa naskusali plienok aj kremikov, nepomohol ani Imazol, ani miesana masticka od lekarky, ani Sudokrem, nakoniec sme skoncili pri latkovych plienkach a zrazu bolo po problemoch a nebolo treba ani nicim mazat. No ale pri kazdom dalsom pokuse s jednorazovkou sa zaparenie vratilo. Nechcem aby to dopadlo rovnako, uz len preto, ze obcas sa jednorazovkam vyhnut neda. (Aspon v tejto nemocnici sa nedalo)

Petka, materska je 28 tyzdnov, mas teda jedno kedy nastupis - peniazky dostavas rovnako dlho.

brisilda
7. dec 2009

kuk na nu aka spekulantka 😀 a mne bolo divne preco bublinka reaguje na tvoj prispevok ohladom md 😀
niki tak komu lepsie ak nie tebe 😀 super ze dostavas MD ja o nu pridem 😖 ale kaslat na to peniaze boli aj budu 😉
kosta inak svadbu ste sice posunuli no podla mna budes vyber siat este menit lebo s rastucim bruskom sa do povodnych nevpraces 😉 ja by som to asi nechala predsalen na ten september lebo s bruskom si svadbu tazko uzijes 😒 no a reci ludi neber vazne ja by som sa nad tym ani nepozastavovala az si mysli kto chce co chce zaklad je aby vam manzelstvo vydrzalo do konca zivota 🙂 ja som svojho manzela pred svadbou poznala lan pol roka 😀 a vidis ako nam to zatial krasne klape 😉 klop klop klop az nezarieknem

brisilda
7. dec 2009

katka tak v takom pripade ti staci kupit iba zinenku 😉 namocis vyutieras prdelku a potom vyperies 😀 jednoduche a ekologicke 😉 ale tie plienky su mu zahadou po vatsiene sa deti zaparia v latkovych 🙂 ja som nemala ziaden problem s pamperskami 😀 ci uz som kupila drahe alebo tie najlacnejsie 😀 no kremik sme pouzivali stale

petka55555
7. dec 2009

brisilda to mam dva niky ale ten druhy vobec nepouzivam, len som tam nahodou bola a som se neodhlasiala....
a preco prides o MD????
inak ja som tiez rozmyslala nad tymi latkovymi plienkami, sice je to na zaciatok hrozne vela penazi, ale vyjde to lacnejsie ako pampersky a zevraj jedno dieta vyprodukuje az 1 tonu pampersiek na smetisko...to je strasne...ale ked ja by som bola leniva to prat a zehlit....a babenko by malo taky velky mech medzi nozickami....

brisilda
7. dec 2009

peti latkove plienky ja osobne neodporucam lebo novorodenec kaka hadam do kazdej plienocky cize by malo hned zaparenu riculku ☹ k tomu naklady na vodu, elektrinu lebo ich treba vyvarat cize program 30C ti nepomoze a plus k tomu to treba zehlit no a o case stravenom vesanim plienok a zehlenim ani nehovorim podla mna ked jedna plienka vyjde na nejakych 0,20 centov ma nezabije lebo cas straveny s babatkom je na nezaplatenie 😉

ludka_r
7. dec 2009

ja som pri Vilkovi tiež skúšala prvé dva týždne látkové plienky... Aj kvôli tomu častému kakaniu.. Ale veľmi rýchlo som si to rozmyslela... Prišla som na to, že aj keď okakanú plienku periem na najvyššom stupni, nevyperiem ju poriadne... Takže som si takto veľa plienok znehodnotila... Je s tým ozaj kopec roboty... Chúdence naše mamy.. 😀
Takže pri druhom už rovno nabehnem na jednorázovky..
Kosta, ja som sa inak v sobotu dozvedela, že sa mi pred dvoma týždňami vydávala známa.. Bola už v deviatom mesiaci, tak to musela byť riadna zaberačka... Ale muselo to byť milé... 😀
Ja osobne som si vyberala medzi tehotenstvom a svadbou.. Tak som si vybrala to prvé.. Aj som zvažovala svadbu, ale nakoniec som si to rozmyslela a svadba bola až o rok. Nič som nezameškala, len jediná škoda bola, že malý ešte nevedel chodiť a nemohol nám tak perfektne tancovať, ako teraz tancuje.. 😀

brisilda
7. dec 2009

ludka no vidis to 😀 terbalo svadbu odlozit o cosi neskor 😀 tiez si myslim, ze tym clovek nic nezameska a doba kedy zeny museli rodit uz vydate je davno za nami 😉 teraz uz nesu take pletky ako volakedy 😉 no hlavne je aby vsetko dobre dopadlo 😉 a aby ste sa milovali do smrti 😉
inak kocky ja neviem co sa stalo ale moje male sa vomne vrti uz od rana 😒 aj ma to uz znepokojuje lebo pokial som uz neucitila aspom 30 pohybov tak ani jeden 😒 na sono idem az o tyzden tak som zvedava ako sa bude vrtiet tam

katka.carska
7. dec 2009

No pevne dufam, ze toto babatko nebude alergicke na jednorazovky.
Brisilda, ja som plienky zehlila snad dva tyzdne, potom uz nie, prala som na 60, raz za mesiac na 90, ale to treba kvoli pracke tak ci tak. S bielostou som si hlavu nelamala, mala som par vystavnych kusov k lekarom, ostatne mi stacili ze su ciste, nemuseli byt snehobiele.
Vesali i skladali sme spolu s Matuskom, bola to prenho super zabavka. Prala pracka, len obcas v zime ked zamrzla voda som vyvarila v hrnci.
Naklady vysli do 3000,- vtedy. Vodu sme mali svoju zo studne, za tu sme neplatili... akurat elektrina na tie tri prania tyzdenne. A prasok k tomu. Ale v nasom pripade neslo o peniaze - ked ide o zdravie, vtedy sa clovek na peniaze pozera ako na druhorade.

nikiarudi
autor
8. dec 2009

dobré ránko, tak my ideme dnes na poradňu, máme posledné odbery..tak som zvedavá čo nové... 😵

katka.carska - nevieš či je dnes predpôrodná príprava, pretože som si písala s jednou kočkou z toho PU čo sa mali dnes dojsť kuk na tú pôrodnicu a že volala s p.Kubicovou, že to odložili na budúci útorok, tak snáď aspoň príprava bude..ak sa ti dá tak jej prosím zavolaj a zisti..a samozrejme mi daj info..budem ti veľmi vďačná.. 😉 🙂

nikiarudi
autor
8. dec 2009

tak my sme už aj späť.. 😀 len som prišla a vyzliekla si bundu a už ma aj volala sestrička dnu.. 😅 tlak ok, moč ok, krv vzala, no výsledky zajtra po 10tej hodine, aj ostatné na poradni ok a dnes o 13tej ideme ešte na prietoky a snáď aj tam bude všetko v poriadku... 🙂

brisilda
8. dec 2009

fiha takze mate dnes ulietany den 😀 no aspon viem co v najblizsich dnoch caka aj mna a po narodeni babatka to bude este horsie 😝 ale zato o to krajsie 🙂

nikiarudi
autor
8. dec 2009

aaaa všetko máme v poriadku, dokonca doktorka čo mi robila prietoky sa ma pýta:"a aj viete pohlavie?" a ja že no mala by to byť baba..a ona: "to je naozaj baba a ukazuje sa priam ukážkovo.." a ja na to, ona sa rada predvádza..tak sa dr. zasmiala.. 😀 😀 😀

brisilda
8. dec 2009

😀 niki tak hadam budeme mat vsetke tak krasne ukazkove tehotenstvo a aj nase deticky sa budu veselo predvadzat 😀

brisilda
9. dec 2009

no vidis to niki ja narok jednoznacne nemam 😀 este stastie ze mam manzela 😉 zarobi celkom slusne 😉 tak len dufam, ze mu plat bude rast do vysin cim dalej tym viac nastastie byt nemusime splacat cize aspon v niecom mame vyhodu

kosta123
9. dec 2009

Ahojte, tak ja dnes v práci ako vždy 🙂 drahý má službu takže budem v noci sama,ale dúfam že ma nikto neukradne 😀 😀
brisilda - závidím ti tie pohyby
😉 aj ja už chcem !!

brisilda
9. dec 2009

neboj dockas sa coskoro 😉 aj ja som si musela prejst obdobim ked som bola v takom tt tehotenstva ako ty 😀 este budeme nadavat ze nam mrnus v noci neda spat 😀

petka55555
9. dec 2009

kosta a kolko stoja tie tesco plienky???teraz su v akcii pampers 108ks aj 2x72ks vlhcenych utierok za 16,99, tie tesco su ale asi lacnejsie nie???ja som tiez pocula ze su super...tie budem kupovat ked bude trosku vacsie.... 🙂

brisilda
9. dec 2009

kocky ja som jednoznacne za pampersky bola som s nimi spokojna aj pri prvom tak hadam ma pri druhom nesklamu 😉
peti a ty uz aj plienky kupujes? 😀 😀 😀 tesco stali ockolo 370 sk

kosta123
9. dec 2009

petka55555 - ja som si kupila jedno balenie tesco plienok č. 2 (3-6 kg) 76ks a stáli do 10€ ale neviem či neboli v akcii.

brisilda
10. dec 2009

kocky ja som zatial kupila iba plienky na plavanie HUGGIES lebo mi padli do oka ked bola v Hypernove akcia za 1 € 😀 max.2 € uz ani neviem 😀 no boli lacne 😀 a ako sa hovori NO nekup to ! 😀 😀 😀

kosta123
10. dec 2009

brisilda - veď aj ja som kupila tie plienky lebo boli v akcii,ale budem si asi postupne kupovať takéto veci,lebo naraz nemám na to ani peniaze a ani nervy 😀
😀

brisilda
10. dec 2009

kosta taj ja vybavicku uz mam dokupujem sprostosti 😉 ako su detske hombikalky a vibracne kresielka 😀 pri prvom sme si toho vela dovolit nemohli a na druhej strane ani take vymozenosti neboli ako teraz cize som povedala, ze na druhom setrit nebudem tak ci tak ak s toho vyrastie tak to predam ved naco to budem drzat doma mne nikto nic nedal tak preco by som ja mala drzat vecicky pre niekoho ineho to radsej nech sa mi aspon coto vrati za terajsie investovanie do blbosti 😀

petka55555
10. dec 2009

baby, nam tiez nikto nic neda, ale ani by som to nechcela, kamoska sa nukala, ale planuju dalsie babo a budu to potrebovat a bolo by mi to blbe a hlavne co ked sa nahodou stane ze nieco zaperiem alebo natrhnem, takto to bude moje a nebude mi to vadit, ale tak isto nebudem ani ja nikomu nic poziciavat, chcem si vsetko odlozit k dalsiemu babenu, aj kocar, ked uz tolko donho investujeme.... 🙂

brisilda
10. dec 2009

peti mas pravdu 😀 ja by som sa take veci ako chodanku hojdacu ci vibracne kresielko bala pozicat ved co ak nahodou sa polame 😀 a ked to bude moje tak s tym premna zamna aj o zem mozem hodit a bude mi to jedno 😉 ja som saticky po Samkovi rozdala resp. pozicala a vratila sa mi asi polka cize teraz po druhom planujem vsetko predavat na nete 😀 alebo na aukciach 🙂

petka55555
10. dec 2009

veru...je to pravda a si predstav ze by si taku drahsiu vec pozicala a bi ti ju pokazili a ked je to kamoska tak to je blbe od nej pytat peniaze, pokial ju to samu nenapadne..takto sa ti aspon cast vrati... 🙂

brisilda
10. dec 2009

peti ja kupujem take drahsie veci z druhej ruky no hojdacku sa mi podarili kupit o 50% lacnejsie ako ponukaju internetove obchody a pritom je uplne nova v krabici a poslu mi aj fakturu o zaplateni k tomu je mala a da sa sikovne zlozit 😀 co nam bude vyhovovat nakolko casto cestujeme

petka55555
10. dec 2009

ja som tiez chcela hojdacku, ale vsetky su take velke ze by mi zavadzali, tak kupim to vibracne lehatko... 🙂

brisilda
10. dec 2009

petka ja mam aj vibracne lehatko krore je super no neda sa tak super zlozit ako ta hojdacka a co som pozerala ine krasne hojdacky tak ako vravis vsetko je velke cize problem nakolko ja by som mala rada babo pri sebe aj ked napriklad varim a premiestnovat tak velke .................cudo 🙂 by bol problem no ten maly pindik co som kupila mozem v pohode prenasat aj s dietatom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre