Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

kosta123
24. feb 2010

Peťuš,za ten čas čo som bola v nemocnici mi robili 5 krát sono a ani raz to nebolo vidno,asi sa hambííííí 😀 a zapli mi aj 4 D na chvíľu ale prd som videla ešte,iba ako si prštek cmúľa.

kosta123
24. feb 2010

Mne je tak zle, ako keby som bola na začiatku tehotenstva 🙄 v noci som nespala,3 krát som sedela na záchode,grgám ako chlap-asi mi niečo nesadlo z jedenia,alebo čo.
Ležím ako skapatá na posteli. 😢

brisilda
24. feb 2010

kosta nesi sama ja som rano tiez navstivila wc a pokecala som si s nim 😀 inak som nachladena v noci som nemohla dychat 😠 cezden ako tak sa to da prekonat no uz terza sa bojim co bude znova v noci 😢 a k tomu ked mi klesne tlak pod 120 tak uz duplom nemozem lezat a musim sa poprechadzat aby sa mi ten tlak zvysil a aby sa moje dychanie dostalo do normi 😖 kiez by uz bol utorok aby som sa mohla dokimu pozalovat 😀

petka55555
24. feb 2010

kosta to bude malinky hanblivcek....ved aj ten nas len tak nadvihol nozicku, to nie ako brisilde, sa im rozcapil na celu obrazovku, ja niekedy rozmyslam ci to je isto pipik 😀
a kosta uzivas aj nejake lieky???isto magnezium ze????a ja si myslim ze do prace uz asi tazko pojdes, isto ta necha PN uz do konca....aj niki lezala v nemocke tak okolo 22tt a uz potom bola do materskej PN 😝

inak dnes ma chytila depka aj som si poplakala, lebo zas som od vcera cosi malo schudla, uz som nemala ani to co na minulej poradni...uplne som sa zlakla ci malinky rastie, tak sme volali bohacovi, ci nemozem prist na to sono o tyzden skor, ale sestricka povedala ze uz take pripady mali, ze jemu keby sa nieco nezdalo na minulych poradniach tak uz by som lietala po vysetreniach. ved on mera vzdy ten fundus a to ked zodpoveda tyzdnu v ktorom si, tak by to malo byt ok...tak dufam ze je...
to sa mi este nestalo, aby som plakala ked schudnem 😉

a gatky kupil v tom obchode predeti, to musi ist smerom za carrefour a stale po hlavnej, a v tych novych bytovkach je to na prizemi, to uvidi, ked pojde od carrefouru, tak 4 min. autom a bude sa divat dolava tak vyklad uvidi, ved to je veliky obchod....ale maju ich aj na MMB ale len male
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6128953&tab=2
kupil mi 44/46 velkost, ja ze to budu obrovske bombardaky a su tak akurat, asi budu aj male...lebo su nie moc natahovcie...takze mozno ich ani nevyuzijem...

brisilda
24. feb 2010

peti dik za info 😉 inak ty chudnes a ja priberam aj za teba uz splham na 90 resp sas tej 90-tky dotykam 😝 🙄 ja neviem neviem pri prvom som nestresovala ked som pribrala 25 kg ale teraz stresujem 😢 co tyzden to kilo hore 😖 inak sestricka mala pravdu kebyze sa mu nieco nepaci tak ta posiela po vysetreniach 😉 asi tak ako aj mna na to interne 😀

nikiarudi
autor
24. feb 2010

ahojte.. Peti ty už rob niečo so sebou, veď Maximko nebude mať čo papať... 😒

ludka_r
24. feb 2010

Ahojte.
Kosta, len sa drž. Ozaj sa vôbec nenamáhaj, nech je v byte prachu aj po centimetre.. 😉 Držím prsty, aby bolo všetko v poriadku..
Brisilda, to si sa teda poponáhľala s tým balením...Ale neva, aspoň ťa nič neprekvapí (dúfam, že tam aj tak skôr nepôjdeš).

petka55555
24. feb 2010

niki ved ja jem normalne... 😒
tak uz mam aj ja nakupene a nachystane vsetko do porodnice, len dufam ze to este pekne 10tt bude doma trcat...boze ale ved kolko to stoji, take kosele a gatky, to je hrozne, kolko penazi clovek necha za take kraviny... 🙂

brisilda
24. feb 2010

ludka ja som si tu tasku zbalila lebo asi 2 tt dozadu mi zacali konzrakcie teraz som na rizikovom nastastie to preslo no uzivam lieky ☹ a do toho ma teraz zaskocila nadcha no citam ze detsky nasivin mozem tak si ho vecer asi dam aspon nanoc aby som sa ako tak vyspala 😒 no uvidim aky bude mat uspech

kosta123
24. feb 2010

Jasné mam magnézium,aj také lieky na vkladanie tam dole,kôli zápalu.Už som neni doma kamoška ma zobrala ku nej lebo som nemohla byt doma,to sa tam neda ani dýchať,tak tu budem asi do konca týždna.
muž povedal že všetko uprace.no som zvedava ved aj okná su špinave,aj v skriniach je prach 😒 😒 😒
trošku mi je lepšie ale tak ma bolia kríže že ledva prejdem.,nechápem z čoho to je ved mi nič nebolo ani na začiatku tak prečo teraz. ☹ ☹ ☹

brisilda
24. feb 2010

kosta taku otazku si kladiem aj ja ze preco teraz namna vsetko lezie ked sa nam uz aj pocasicko umudrilo 😝 no som rada ze ma to nechytilo v prvom trimestri 😉 takze to beriem ako pozitivum nesme prve ani posledne ktore maju kadejake problemi ☹ takze hlavu hore a upratovanie nechaj na manzela ved chlap si vie poradit aj sam pokial musi 😉 a ked budes v 9 mesiaci tak si pomalicky poupratujes dokladne

mata0312
24. feb 2010

ahojte kocky zasa som ako si nemala cas na net kedze som tu mala sestru aj s malym synovcom 😀 od soboty ale zajtra uz odchadzaju ☹ ☹ bude mi smutno

kosta som rad ze uz si doma a vsetko je ok ja som zazila presne to iste viem ze to nebolo nic prijemne hlavne sa teraz setri, ozaj aj som bola minuly tyzden na gynde pozriet kolegynu ale ta lezala na 4

petka55555
24. feb 2010

kosta kasli na upratovanie, ja dokedy som nebola tehotna som stale upratovala, lebo ja som ako monk, vsetko musi byt zoradene...a odkedy som lezela v nemocnici, som sa vysavaca nechytila, ani okna neumyvala, ani podlahu, vsetko robi manzel, ja iba prach, perem a kupelku, sice sa mu nechce casto, ale kaslem nato...neboj uprace ti to poriadne, bude sa snazit, isto nie tak dokladne ako by si to ty, ale kaslat na to...

ktohovie z coho ta bolia krize, moze to byt aj z tolkeho lezania...ale aj brisildu boleli krize a mala zapal mocovych ciest...mne tiez bolia, ale to ked lezim na chrbte...

ja neviem, preco kazda baba chyti v tej nemocke zapal, asi z vysetreni, mne aj vraveli ze sa nebudu vo mne stale rypat, aby som infekciu nedostala,aj tak som dostala a neviem sa jej od 8tt zbavit... 😖

mata ja som uz myslela ze si na nas zabudla...a pojdes v piatok na tu pripravu???

brisilda, aj ja som bola nachladnuta a mala nadchu a pomohlo mi nadparovanie nad slanou vodou tak 4 krat denne, ziadne lieky som nemala...tak skus

brisilda
24. feb 2010

peti dik skusim inak ja som mala zapal s tych antibiotik inak nikdy zapaly nemavam cize som bola prekvapena 😠 no aspon uz viem ze streptokoka zlikvidovali 😀 dufam, ze do porodu ho uz nedostanem 😉 ved ani neviem ako som k nemu vobec prisla 😒
kosta ked ta bolia krize sup na vysetrenie mocu ale tym myslim dokladneho vysetrenia mna krize ani neboleli a zapal som mala a ked mi nasadili antibiotika tak aj caste mocenie aj bolest krizou prisla 😠 ale na zaciatku tehu som mreôla ako ma boleli krize no to iba 2 dni

fialllka
24. feb 2010

brisilda: mne pomahal aj physiomer pre dospelych ... ked som bola tehu s Terezkou a som akurat nastupovala na materksu tak som dostala strasnu nadchu, ledva som dychala hlava mi dunela a to ma prisiel akurat manzel so segrou vystahovat z BA, kde som robila ... tak ja som brala ten physiomer, je to morska voda a potom mi pomahali aj zabaly z horuceho uvareneho zemiaku .... zemiak das uvarit, rozpucis si ho v mikrotenovom sacku, zabalis ten sacok do utierky a prilozis na dutiny ... mne to zaberalo a uvolnovalo sople vtedy velmi 😉

kosta: ty kasli na upratovanie .... chlap uprace, aj ked zena si vzdy uprace sama lepsie ... ja teraz tiez nechavam upratovanie viac na manzelovi, lebo mne strasne vadia pachy ....

peti: to neva, ze chudnes ... nebud z toho smutna, drobcekovi isto nic nechyba a keby sa lekarovi nieco nezdalo, tak isto ta uz posle na nejake vysetrenia .... skratka, co spapas, tak to si berie hned drobec a tebe to nejde do zasob 😉 😉 😉

brisilda
25. feb 2010

fialka dik za radu no ja som to uz v noci nevydrzala a dala si detsky nasivit ako tak pomohlo a do 4 rana som mala pokoj potom som znova nemohla dychat lapala som po dychu tak som si dala detsky olynth 😖 ale len do jednej dierky a pomohol 😉 no volala som doktorke a ta povedala ze mam prist ze take kvapky sa nesmu lebo sa vstrebavaju 🙄 juuuj tak dufam, ze to malemu neuskodilo manzel povedal ze stale menej ako keby som sa mala zadusit 😀 uvidim co mi povie na to doktorka 😝

kosta123
25. feb 2010

brisilda - aj mne našli toho streptokoka,vieš že to je inak pre babatko zlé,ked budeme rodiť?že sa mu musí dať nejaká injekcia či čo.

inak včera mi bolo večer tak zle od srdca že som myslela že zomieram ,to som ešte nezažila. 😢 😢 😢 stalo sa to cca 15 po tom ako som si dala večer magnézium.skoro som už išla na pohotovosť znova ale som zaspala od bolesti a dnes mi je ako tak fajn,len ma zas boli trošku brucho-ale myslím že je to skôr z jedla alebo ja už neviem,takéto stavy som ešte nemala ☹ ☹

petka55555
25. feb 2010

a kosta to ta ako boli brucho??krce alebo boli ako ked nieco blbe zjes???
a odkial sa tie streptokoky beru???
¨¨
brisilda a pojdes teda zajtra cvicit???

brisilda
25. feb 2010

kosta a kolko toho magnezka beries? ja som zo zaciatku uzivala 3X 2 tabletky potom mi to doki znizil na 3X1 😉 od magnezka take stavy nemozes mat to muselo byt spojene skor s niecim inym 😒
inak bola som u doktorki ludi kopa tak som si dala prednostne do riti s nimi uz to zvysili na 5€ 😀 ale inak by som este stale cakala v cakarni ked bol total vydychany vzduch 😝 a dala mi bioparox a sinuped takze aspon mam istotu ze to malemu neuskodi 😉 ozaj kocky ideme zajtra na to cvicenie? ja by som aj sla nesom na tom az tak zle 😀 zatial

brisilda
25. feb 2010

peti ja sama netusim skade mam streptokoka ☹ ale inak vraj to babu neublizi a pri porode nam daju antibiotikovu injekciu v infuzke no ja som teraz co mi doki bral kultivaciu streptokoka nemala 😉 antibiotika ho najskor znicili dufam ze ho uz do porodu nedostanem .
peti zajtra ti napisem SMS ale sla by som ak nebudem kychat 😀

petka55555
25. feb 2010

no ja chcem ist zajtra, tak by som ta zas pockala, tam vonku....a uz sa tesim na orechy 🙂 aj ked som povedala ze uz ich nepojdem kupit...
ozaj a uz si si kupila podprdu na kojenie????ci az tesne pred porodom???

nikiarudi
autor
25. feb 2010

peti - mne segra kúpila jednu podprdu na kojenie 80D, no pre mňa je obrovská, tak ma napadlo ak by sa ti páčila, či by si ju nechcela..hmm?? 😉 😉

brisilda
25. feb 2010

peti ja som rozmyslala ci zajtra vobec niekde pokdem nerada by som tehulky nakazila ☹ a strasne mi slzia oci 🙄 tak ani neviem ci by som bola schopna soferovat lebo ani za PC nemozem byt 😢 😢 😢 no uvidim aka bude noc 😖 normalne sa jej az bojim ☹ ☹ ☹

petka55555
25. feb 2010

niki mozem ju skusit, lebo kazde cislovanie je ine, ale ja si kupujem 90, ale mozem skusit...

brisilda ved mi daj zajtra vediet...mne tak isto slzili oci, ze som nic nevidela...a stale som si ich zmolila, az som mala zodrete okolo, tak som si na noc dala do nich framikoin a trosku to zabralo....

petka55555
26. feb 2010

no kuk baby ako sa mate???
brisilda preslo ti to trochu???asi nepojdes ze???skoda... ☹

kosta a ty co???ozaj a kedy budes mat svadobne foto???

a mata sa ani neozvala ci pojde, asi pojdem sama 😠

brisilda
26. feb 2010

ahoj peti ja som sa az teraz dostala za PC 😒 takze uz je asi zbytocne ti davavat vediet ci idem alebo nie kedze uz je skoro 11 😠 😖 inak prejst mi to nepreslo v noci o 1 som sa nasrala a kvecla si do nosa nasivin ale detsky a asi po 10 minutach sa mi uvolnilo dychanie a ja som mohla kludne spat no priserne ma stipal nos najskor to mam riadne podrazdene suchym vzduchom 😝 a rano som bola stastna ze som dokazala spat do 10 😀 😀 😀 momentalne ranajkujem 😉 inak cvicenie si uzi ja pojdem buduci piatok slubujem a potom mozme ist niekde sadnut a pokecat 🙂 inak vazne by bolo dost nezodpovedne aby som sa dnes niekam trepala ked viem ze som chora a je to dost neprijemne nerada by som vas tehulky nakazila nakolko v tehotenstve ma kazda oslabenu iminitu

petka55555
26. feb 2010

brisilda v pohode, ja som ti ani sms nepisala, lebo som myslela ze isto si mrtva... ☹ ja som mala presne tak isto suchy nos a stale som si ho natierala aj zvnutra mastickami, lebo to sa ani dychat nedalo, ako to stipalo...
cvicenie bolo v pohode, hovorila o tom ked prides na prijem, co sa tam robi...nabuduce bude aj o cisarskom reze a o druhej dobe porodnej... 🙂
tak sa pekne liecte...

mata0312
26. feb 2010

ahoj petka na mna tiez niečo lezie a tak som radšej nikam nešla boli ma hrdlo a tecu mi sople ☹ a este stale ma boli ten zadok, dufam ze na buduci tyzden to uz bude všetko ok a pojdem s vami a mozme ist aj na tu kavu moc sa teším 😀 😀 😀 , sestra uz včera odisla aj s malym a tak uz budem mat viac času na net (vsak som maleho videla po 2,5 mesiaci ☹ )

ozaj baby aj ja mám toho streptokoka čo sa musia pri porode brat tie antibiotika

petka55555
26. feb 2010

ok baby, to bude super, ked pojdeme spolu....som zvedava kedy sa pojdeme kuknut na tu porodnicu...
a ja to nechapem s tym streptkokom, lebo aj jedna baba na tom cviceni vravela ze ho ma...
no som zvedava kedy mne budu brat na to strery, to az v 34tt nie???

tak sa pekne liecte....

mati ozaj a kde teraz monca byva,ked ste sa tak dlho nevideli???a kolko mesiacov ma maly???

mata0312
26. feb 2010

mne brali kultivacie ked som lezala v nemocnici a tam mi to zistili 😒 no ale ako vidim nie som sama tak to hadam nebude az take hrozne teda dufam

no monika byva v Borskom Mikuláši pri Senici a maly ma 7 mesiacov a je uzasny len skoda ze uz odisli ☹ lebo uz teraz mi chybaju ☹

neviem čo sa deje ale strasne vela ludi je chorých asi to bude tym počasi neustale zmeny a tak....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre