Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
19. máj 2010

no veru ved tu stiahne az k zemi 😀 ked sa jej prsia neleju a ivo ujde z domu od strachu 😀 ale nie robim si srandu vy ste kocky na velke zvykute 😉 vas nic tahat nebude 🙂

nany100
19. máj 2010

ahojte, ja som mala požičanú aj ručnú aj elektrickú odsávačku, ale ani jedna mi na nič nebola...mne jedine maličká odsaje mliečko, odsávačka asi tri kvapky...takže by som ju dopredu isto nekupovala, pokiaľ je možnosť požičať, tak si treba požičať...niekomu sa vôbec nedá odsať mliečko mechanicky a v pôrodnici sa mi vôbec prsia nenaliali a vlastne ani potom (iba občas v noci, keď mala dlhšiu pauzu)...ale prsia majú byť mäkké a tak ako píše katka, keď sa dopyt rovná ponuke, tak netreba odsávať, ono sa to zrovná samo...je skvelé keď má mamina aj do zásoby, ale keď nie je čo odsať, tiež nevadí 😉 ...aspoň som nemala problém so zápalmi, aj keď som si tiež užila, kým mi nabehla poriadne laktácia, to trvalo asi mesiac ☹ ...a dvakrát som mala mykózu na bradavkách, čo som myslela, že aj prestanem kojiť, taká to bola bolesť, ale annag mi pomohla, tak našťastie kojíme doteraz 😉 ...na fóre bábätká je téma Ďakujeme Annag a tam si všetko o kojení a rady môžete nájsť, mne to veľmi pomohlo...ozaj je v našej pôrodnici ešte stredovek čo sa týka kojenia ☹ ...držíme palce 😉
a balíkov vložiek som minula asi 4, krvácala som silno asi 10 dní a potom ešte asi 2 týždne slabo...je to veľmi individuálne, treba mať radšej do zásoby 😉

brisilda
19. máj 2010

kocky mna urve maly ma asi zahnisane ocko 😠 esteze mame framykoin co nam doktorka predpisala .no ked sa dari tak sa dari 😠

eyya
19. máj 2010

tak vidim ze zacinate ako my...aj domka mala soplik aj ocko zahnisane vsetko naraz a tahalo sa to asi od 2t skoro do mesiaca a pol...na nervy..prajem aby to tak u vas nebolo....

nikiarudi
autor
19. máj 2010

bris - to fakt? chúďatko Sebi...

nikiarudi
autor
19. máj 2010

eli - idem buch buch robiť, dobre?

kosta123
19. máj 2010

Ja varím a pôjdem do mesta z MM už je konečne doma 🙂 švagrinej vlasy nezhoreli tak pohoda 😀

nikiarudi
autor
19. máj 2010

kosti a čo idete do mesta...

kosta123
19. máj 2010

Na nákup potravín,na poštu a tak.....nič nejdem také kupovať a pôjdem k tete

eyya
19. máj 2010

niki som ta pocula 😀

domka robi poriadky vyhadzuje vsetko co chyti do ruky 😀 ...budem mat co robit...ale bojim sa k nej priblizit bo hned sa po mne stvera a chce ist na ruky...ach tie zuby...

mimochodom aj ja som bola dnes u zubarky...som nemohla v noci spat take som mala nervy z vrtania a ono to tentokrat nebolelo 😀

nikiarudi
autor
19. máj 2010

dobrý plán.. ja pôjdem asi nakoniec k našim...

eyya
19. máj 2010

aha 😀

nikiarudi
autor
19. máj 2010

šikulka.. ide jej to pekne... 😀

nikiarudi
autor
19. máj 2010

ozaj eluš, nejdeš kuk do schránky.. ak hej pozri prosím aj mne...

eyya
19. máj 2010

nema mi nic prist ale ak moc chces pojdeme ti s domkou pozriet...

nikiarudi
autor
19. máj 2010

jeeeeeeeeeej ste zlaté. ja by som aj šla.. no malá o5 zaspala...

nikiarudi
autor
19. máj 2010

a prídite ma pozrieeeeť... 😉

brisilda
19. máj 2010

eyya a co ste davali na soplik a ocko ? ja som mu uz dala trosku framykoinu a utierame prearenou vodou

eyya
19. máj 2010

bris najskor do nosteka len libenar bo som nechcela davat antibiotika hned ked nezaberalo tak som dala nasivin pre babatka ten je silnejsi ten krasne zaberal...ale potom sa to opat vratilo a to uz sme dostali pamykon myslim tak sa to pise 😅
no a na ocko si isto kup oku flash je to volno predajne a je to perfektna vec kvapkali sme to a na ocnom nam dali antibiot. kvapky uniflox ale zase ona to mala moc skarede tak to sme museli dat...potom sme uz len ten okuflash a je to naozaj super vecicka ....

eyya
19. máj 2010

niki nevidno co tam je lebo tam su tie uzasne volebne letaky

nikiarudi
autor
19. máj 2010

aha, tak nič.. ale aj tak ti ďakujem.. 😉

nikiarudi
autor
19. máj 2010

tak nechce sa ti prísť.. aspoň uvidíš prečo som tak buchotala...

eyya
19. máj 2010

mozno len na skok bo ideme prec s tatom ked dojde 🙂

nikiarudi
autor
19. máj 2010

tak nechaj tak, šak aj zajtra je čas.. ak idete preč, tak nebudem otravovať...

brisilda
19. máj 2010

eyya tak nam doktorka dala framykoin lebo po porode sa nam spravila krvna zrazenina cize si myslim ze ked ju predpisala na tu zrazeninu ze nam na zapal pomoze samkovi to zabralo ja uz nejdem nikde do lekarne dnesne behacky po uradoch mi stacili 😝 a do nosteka som hned davala pamykon az sa nam to nevlecie tak dlho uvidime ci som urobila dobre

nikiarudi
autor
19. máj 2010

jaaaaaaaaaaj ako sa len nudííííííím.. to počasie ma ubíííííja... 😠 😠 😠

brisilda
19. máj 2010

nika kiez by som nieco take mohla napisat aj ja 😀 dnes bahcky po uradoch katastrofa 😖 teraz tyzden cakat kym mi poslu potvrdeny papier ohladom materskej aby som si mohla vybavit rodicovsky lebo vraj som vtedy mala materku zaniest a poziadat si o nu aj ked narok na nu nemam ☹ ale rodinne vybavene jednorazovy prispevok vybaveny ostatne dostanem po 28 dnoch 😉 tak hadam to bude vsetko az mam pokoj 😝 njlepsie je ze mm stratil papier o rodicaku tak som este k dokimu musela zbehnut po nahradny papier 😝 nika daj mi trosku tvojho casu 😀

nikiarudi
autor
19. máj 2010

neboj dočkáš sa aj ty.. keď maličký zaspí a budeš mať povybavované...

brisilda
19. máj 2010

no ved on spinka 🙂 ozaj kocky kto ma na predaj digi vahu pre babatka? kupim nemusi byt s Pb moze byt aj Zilina

nikiarudi
autor
19. máj 2010

ja nie.. drahá to zbytočnosť...ale tu vdomácich potrebách ju majú...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre