Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
21. nov 2009

kosta ja mam kociarik albume obe 😉 aj loolu aj ABC desing 3 tec 😉 no su schvane ale loolu mam odfotenu komplet vsetko len foto su velke ☹ no pohram sa s tym a hodim do albumu 😉
co sa tyka hniezda do postielky tak planujem si kupit presne take ake ma petka v albume ale nie v zltej ale v modrej farbe 😉 no a jedno hniezdo som kupila v tescu vo vypredaji za polovicnu cenu 😉 tiez v modrej farbe kedze spalna je modra tak az mi to ladi 😀 😀 😀 no zavzujem ze si dam aj usit jedno oblecenie lebo mam aj ten novorodenecky kosik ktory som si kupila v GB cize ak poznate sikovnu krajcirku sup s nou sem 😉

petka55555
21. nov 2009

brisilda a to mas novy ten ABC??? a mas ten cely cierny??aj ja chcem cierny kocar, mne sa to strasne paci...., a ja som myslela ze som jedina co nakupuje tak skoro, ale ked ja sa tak tesim...nam uz chyba iba par veciciek, ratam ze po vianociach budeme mat komplet vsetko...este si pockam ci to bude pipik alebo cikulka a dokupim podla toho nejake vecicky a mam vsetko.
brisilda, inak akurat som vcera bola v detskom raji v tlaciarni a maju tam to hniezdo co mam ja a aj take modre, ale taka sytejsia modra, ale bolo v taske zlozene... 🙂

brisilda
21. nov 2009

peti ja viem, ze ho tam maju 😀 no na vianoce ideme k svokrovcom a oni maju asi 3 krat tak velky obchod s detskymi vecickami a potrebami cize preco robit trzbu niekomu inemu 😀 inak ja uz mam vsetko pre babo do 3 mes. vela veci mam pouzite kedze jedno dieta uz mam a aj sestra mi nieco dala po malej 😉 uz som sa smiala, ze prve tri mesiace budeme mat chlapceka naisto 😀podla oblecenia) kedze ja teraz davam prednost chlapcenskym vecickam 😉 no ak budem vediet pohlavie tak sa kupuju potom uz iba ch alebo d vecicky 😉 prebalovaci pultik mam v hraskovo zelenej farbe s oranzovou 😉 odfotim a hodim do albumu 😉 no a kociariku som dala porednost pouzitemu kamoska predavala po malom no pouzita bola iba vanicka pol roka inak je vsetko cisto nove 😎 a loolu som si zohnala s GB tiez za super cenu je to velmi sikovny kociarik na cestovanie a autosedacka je velmi bezpecna v pripade autonehody a co je velka vyhoda je konstrukcia kocika jednou rukou sa da zlozit aj rozlozit je malicka cize na cestovanie a nakupovanie ako stvorena 😀 a v kolieskach problem nevidim lebo sneh je v zime na cestach uz len minimalne 😉 no pre istotu mam ABC 😀 ktory budeme vyuzivat na prechadzky

petka55555
21. nov 2009

brisilda tak to mas super ze maju svokrovci taky obchod a to je jasne ze nebudes nakupovat tu....ja nakupujem vsetko cez internet, len to hniezdo a postielku som kupila tu v obchode, aj ked je to predrazene, ale objednala som jednu mega sadu do postielky, co som mala predtym v albume a to bola tragedia ten material a farba bola uplne ina, tak som ju vratila a kupila taku co som si mohla obzriet a chytit material...
no ja mam nakupene oblecko do roka, ale to preto, ze ked sme boli v UK tak tam boli ceny nenormalne, ved nove nike tenisocky tak za 7 az 10€ a to co pytaju tu to je strasne...
ten abc je velmi pekny kocik, a videla som taky aj biely, bol zaujimavy, len teda asi sa musi hned zaspinit.... 🙂

brisilda
21. nov 2009

😀 😀 😀 no ano biely som videla aj ja je velmi pekny no aj velmi neprakticky to aby si dietatu nic nedavala papkat v kociariku a zakazdym mu davala dole topanocky co je neralna predstava 😀 mne sa paci cierna uz len preto, ze si k nemu mozes dopasovat akukolvek farbu doplnkov a tak mas stale zmenu 😀 a inak je to vazne super kociarik je s nim lahka manipulacia no konstrukcia po zlozeni je premna velka ☹ Co sa tyka nakupovania v Gb tak tam su ceny v porovnani s nami ovela nizsie a k tomu su tam perfektne zlavy 😀 a vtedy sa tam oplati nakupovat vo velkom 😉

kosta123
22. nov 2009

Ja tiež rozmýšlam či si neurobím vílet do anglicka za kamoškami na nákupy,tak po svadbe marec-april asi 😀

brisilda
22. nov 2009

kosta letiet mozu tehulky maximalne do 25 tt 😉 inak ta do lietadla tazko pustia jedine, ze tam pojdes autom no to ti neodporucam 😒

kosta123
22. nov 2009

aha ☹ tak to asi nestihnem 😒 a ako vieš do kedy sa môže letieť? to sa musím nejako preukázať v ktorom som týždni???

brisilda
22. nov 2009

kosta ja neletim po prvy krat no pokial chces letiet v neskorsom stadiu tehotenstva musis mat od doktora potvrdenie inak ta nemusia pustit do lietadla bud slovaci alebo anglicania 😒 popripade sa skus informovat na letisku 😉 no ja by som si na lietanie v takom stadiu tehotenstva netrufla

brisilda
24. nov 2009

kocky to tu uz akoze nechodite? 😀

petka55555
24. nov 2009

chodime...ja som bola akurat na poradni, riadne ma pomačkal a idem 22.12. 🙂 boze pomaly tam aj vianoce stravim.... 🙂

nikiarudi
autor
24. nov 2009

no ahoj peti, takže ste v poriadku?? to je super...teším sa... 🙂 🙂 🙂

eyya
24. nov 2009

niky ahoj uz ste hore ? 🙂

ako sa spalo? mne konecne lepsie zaspala som o pol jedenastej 😀 takze som sa uz ako tak vyspala...

nikiarudi
autor
24. nov 2009

no ja som ani dnes ako nemohla veľmi spať, ale lepšie ako včera, pretože ma aspoň tá hnusná záha nepálila.. 😀 zaspala som asi o pol 2ej, ale to asi preto, že som včera tak dlho do tej pol 12tej 😀 tak čo už sa tešíš na sťahovanie suseda??? 😉 🙂 🙂 len som naozaj neskutočne zvedavá na ten nájom..a bojím sa aby nebol vysoký.. ☹

brisilda
24. nov 2009

peti cize ti sono nerobil vsak? z jeho posledneho rozhovoru som usudila, ze on nerad deticky v brusku ozaruje 😀 co sa mi zda byt velmi dobre a preto zvazujem ci na 4 D vobec pojdem kedze pohlavie babatka mi povie aj on a tak isto skontroluje ci vsetko spravne funguje 😉
niki ja sa teraz obavam hlavne toho aky nam pride nedoplatok 😉 + ponovom treba platit najom dopredu cize nas caka dvojnasobne najomne 😝 k tomu poplatit vsetke poistky a kadejake poplatky ktore sme si dali platit raz rocne takze ak nas nezrujnuju vianoce tak novy rok isto 😀

petka55555
24. nov 2009

brisidla no nerobil...ved uz by mal len 2x...ale ja na to 4D chcem ist, ved hadam keby to bolo nejako moc skodlive, tak by to nerobili....oazj a pytal sa ta si chces ten odber pupocnikovej krvi???ze sa mam rozhodnut a tak v 7. mesiaci mu povedat....ja neviem, ci si to mam dat...???

no aj my budeme v januari platit dvojnasobne najomne, takze super, a to este splacame nedoplatok, lebo sme ho nechceli zaplatit, lebo bol neopravnene, ale neda sa s nimi vyhadat...neboli sme tu rok a pol, vobec sa u nas nekurilo a mali sme nedoplatok presne na korunu 16000 za kurenie a teplu vodu...ako nechapem ako asi ked v byte nikdo nebol... 😒

nikiarudi
autor
24. nov 2009

peti to fakt vám to dali zaplatiť?? to sú debili... 😠

brisilda
24. nov 2009

patka mne napriklad bolo povedane ze 3D a 4D sa robi hlavne pre biznis aby na tom zarobili cize si est pozhanam informacie ako to vlastne je nerada by som davala mrnuska ozarovat len pre moje rozmari 😒 ved nieje dolezite ake je babatko ale hlavne ci je zdrave a to ma najviac zaujima no vraj je 4D presnejsie ako klasicke sono 😒 no zatial mam cas sa rozhodnut 😀
co sa tyka PK tak to som sa ho pytala min. tyzden ja ked som bola na poradni lebo nad tym uvazujem a prisla som na to, ze ju darujem do verejneho registra 😀 ide o to, ze vyuzitie je na slovensku minimalne zatial sa PK pouzila iba v 1 ci 2 krat co neni ziadna slava a musi splnat iste kriteria dalsia nevyhoda, je ze je najucinejsia hlavne pri liecne leukemie a nemoze sa pouit na vrodene ochorenia a to ci bude vhodna aj pre surodencov je asi tak 50 na 50 zalezi od toho kolko jej odoberu a v akej kvalite 😝 cize tu tiez ide iba o biznis

brisilda
24. nov 2009

a este k tej PK moze sa pouzit iba raz co je velke minus no skus si pozhanat nejake infosky ty mozno sa rozhodnes pouzit pre vlasnu potrebu no tam je poplatok 25000 sk + kazdy rok sa plati za uskladnenie 1500 sk a pozor cena za uskladnenie sa za posledne roky dost navysila cize neni vylucene ze o par rockou sa bude platit dvojnasobok ☹

brisilda
24. nov 2009

peti a nemoze to byt nedoplatok este po predchadzajucich najomnikov ? lebo neexistuje aby ste mali az tak vysoky nedoplatok

petka55555
24. nov 2009

no ja som citala o tom darovani tej krvi, a ze v takom pripade, keby si ju potrebovala tak si prva komu ju daju....lenze niektore baby tu v nejakej teme pisali ze ich ju nezobrali,lebo zevraj ju neni potreba...tak ktohovie ako to je...ja viem ze je to len na velmi malo chorob...no neviem...este sa mi mamina popyta v robote, ci si to dava moc bab robit...
no a ten nedoplatok isto neni po predchadzajucich najomnikoch, to bolo vsetko vysporiadane...nam robili akesi cachre machre s meracmi, mali sme dvojrocne a narmne nam ich prisli vo februari vymenit, ze to neboli nase...nechapala som a my sprosti sme si nepozreli stavy, takze ani nevieme co na nich bolo..ale teraz poctivo kazdy mesiac manzel opisuje stavy aj meracov, aj vody a elektriny...lebo neviem si predstavit aky teda pride nedoplatok, ked tam teraz byvame a to sme este aj riadne zdvihli najomne, ved platime ze dvojizbak skoro 200€, tak som zvedava....

brisilda
24. nov 2009

peti co sa tyka PK tak ja som uz rozhodnuta peniaze na zvys nemame ale inak je to dobra investicia takze este uvidime ci nezasponzoruju rodicia 😀 no zatial som rozhodnuta pre verejne darovanie stale lepsie ako nedarovat nic 😀 a to ze ti PK nevezmu do verejneho registra moze byt v pripade ze si v tehotenstve prekonala nejake ochorenia alebo sa v rodine vyskytuje nejake vazne ochorenie.tam proste platia ina podmienky pre uskladnenie ako ked si ju das odobrat pre vlasnu potrebu.
co sa tyka najomneho tak ja za 4 izbak neplatim tolko co ty za 2 😒 a ten stav odpisuje aj moj manzel kazdy mesiac a poviem ti ze to ti tak moze posluzit na vlasnu potrebu ak by vam napocitali viac nic s tym zase neurobite 😖 proste si musite odkontrolovat co vam zapisu oni pri odpocitavani U nas doma zatial kurime iba v obyvacke a je nam zatial teplo co som dost prekvapena nato ze byvame na prizemi 😀 tak hadam aj preplatok by nam bodol 😉

brisilda
24. nov 2009

a to nevravim o tom, ze spavame pri otvorenej vetracke 😀

petka55555
24. nov 2009

no ja som povedala ze ked sa pre tu krv rozhodnem, tak to budu presne tie peniaze co dostanem od statu po narodeni babena...a ten odber sa tusim neplati naraz, najskor len nejak cast, treba pockat ci sa to ujme a potom sa to doplaca...kamoske napriklad pri chlapcovi vyslo len do vahy 60 kg, takze to je ozaj pouzitelne len pre dieta... 😒

brisilda
24. nov 2009

peti ano da sa paltit aj na splatky ale prva musi byt 8000 sk a neskor sa doplaca zvysok a v pripade, ze krv sa neda pouzit tak ti penaize vratia 😉 ale co sa tyka darcovstva vtedy neplatis nic je to bezplatne tak nevidim dovod preco to nevyuzit a pomoct tak niekomu kto to potrebuje hned 😉 Ked som cakala prve dieta tak sa o tej PK estelen suskalo takze vtedy som to prepasla no cena bola vtedy 15000 sk

petka55555
24. nov 2009

boze baby mne sa spravil herpes na lici... ☹ a dost sa bojim, lebo ked som ho mala naposledy, tak mal priemer asi 6cm a musela som denne chodit 2x na laser do nemocnice asi týzden a brat antibiotika...

brisilda
24. nov 2009

peti zaklad teraz je aby si donho nesprtala ja som nastastie okrem toho klasickeho na perach este iny nemala no skus si nanho dat tekuty puder aby ho vysusilo no nesup donho velmi aby si si to nerozniesla 😔 moj bratranec tak mal pod nosom a vybral dvoje antibiotika 😝 no on do toho sprtal !

petka55555
24. nov 2009

no ja viem ze sa toho nemam chytat,nech si to neroznesiem...ja ho uz mavam od 6 rokov pravidelne kazdy rok, ale teraz som ho nemala 2 roky...susila som si ho alpou a mam na nom zubnu pastu, puder nemam doma...no uvidim...dufam ze nenarastie...

brisilda
24. nov 2009

peti zubna pasta neni tak dobra ako puder 😉 s alpou skusenosti nemam 😒 a to ze sa ti to teraz vratilo po 2 rokoch je preto, ze mas oslabenu imunitu vdaka tehotenstvu

kosta123
25. nov 2009

Ahojte,
tak ja som bola včera u dokyho,dostali sme aj tehotenskú knižku,prenatal box - konečne !! a dal nám aj fotku bábatka 😀,ďalšia poradňa 22.12.
Teraz nemám moc čas sem behať lebo vyrábam svadobné oznámenia,tak papa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre