Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
15. feb 2010

kosta mas pravdu radsej chod ako mas nieco zanedbat ja som najskor volala do nemocnice kam mam iast a nakoniec som sa dovolala pani doktorke ktora povedala ze musim prist okamzite lebo brusko v tehu nema co tvrdnut a prezmenu v knihe sa pise ze slabe stay maternice su normalne pokial nebolia takze sa nato opytam zajtra dokiho aka je pravda lebo ja ked chodim mam sice tvrde brusko no iuz neni ako skala moje faldiky su makka 😀 ale svalsto mam napnute stale ☹
inak drzim palce pokial nemas bolesti tak to nic neni mozno by si mohla pockaj aj dozajtra kym pojdes na poradnu ale to zalezi od teba ake to mas lebo ak to mas v urcitych intervaloch jedna sa o kontrakcie

brisilda
15. feb 2010

fialllka podla mna je jedno kolko clankou si precitame lebo realita je obcas ina nase telo a deti nesu stroje ktore idu ako hodinky podla istych predpisov ☹ niekto s kojenim problem nema niekto sa s tym musi popasovat dokonca su maminky ktore to radsej vzdaju ako sa maju trapit podla mna je najdolezitejsie aby babatko netrpelo a aby dostalo papat tak ako sa patri inak je vystresovana nielen mamicka ale aj to babatko.Nasa niki sa snazi ako sa da no pokial ma malu krmit a prikladat kazdu pol hodinku tak to z domu potom ani paty nevytiahne a neviem si predstavit ako take maminky chodia s babatkom na poradne k dokimu 😔

brisilda
15. feb 2010

clankov 😝 sorry

fialllka
15. feb 2010

brisilda: ja verim, ze niki robi co moze ... ved od toho tu sme aby sme jej aj my poradili, co nam pomahalo .... a to ze deti nie su stroje, tak to viem rovnako .... ale ked si clovek nieco precita a pride nejaka slaba chvilka, tak viem z vlastnej skusenosti, ze to je akoby som nasla zivu vodu, ked si spomeniem, ze niekde toto pisali a skusim podla toho a ak zaberie, tak super a ak nie, tak som to aspon skusila ...

nikiarudi
autor
15. feb 2010

joj baby..ste strašne zlaté, že mi chcete takto poradiť, no uvidíme ako to s nami nakoniec bude.. Macka, ja prikrmujem preto, lebo sa bojím, že malá má málo, resp. keď je na mne zavesená, tak najskôr cucá potom prestane a len tak zľahka to žužle, zaspáva a musím ju po bradičke a líčku hladkať, aby začala cuckať..a niekedy mi robí to, že keď jej dám cicík do pusy, tak chvíľku cucká a potom sa začne odtláčať a keď jej dám cumlík, tak sa jeduje..tak naozaj neviem.. ☹

fialllka
15. feb 2010

Niki: no ked sa ti odtlaca, ze nechce prsnik, tak je asi napapana a asi jej nieco ine vadi ... skus ju nechat tak ... a rozhodne rob to, ze ked ti len akoze zuzle prsnik a citis sama, ze netaha, tak jej ho jednoducho vytiahni ... ona sa nauci, ze musi pri prsniku tahat ...
nemas pocit, ze by si mala horsi spustaci reflex?? ze by jej mliecko tazsie tieklo resp. ju zalievalo???

viem, ze kolkokrat sa stalo, ze Elenkina Dominika sa odtlacala od prsnika, ak som bola pri tom a Elenka nevedela, co s nou a mala si chcela len grgnut, ju tazilo brusko a preto sa jedovala a nechcela prsnik ....

bez cumlika Tamya nevydrzi??? ci ho musi mat?

petka55555
15. feb 2010

kosta daj vediet ako si dopadla....brisilda a tebe tvrde to brusko len ked chodis????lebo aj ja citim len ked chodim obcas taky tlak, ale mne to pride ze sa tam maly tak prevaluje...som zvedava, zajtra sa chcem opytat....no chudak bohac, zajtra same tvrdnuce otazky bude dostavat 😀 😀

brisilda
15. feb 2010

peti ja mam pocit takeho tlaku v brusku ked chodim ked sedim alebo lezim tak mi nic neni . Zajtra budem mudrejsia som rada ze 28tt uz mam zasebou ale predsalen este by maly mohol vydrzat nerada by som podstupila to zasivanie ☹ a ani neviem ci sa to vobec este odporuca po 28tt dufam ze nie 😒 no nebudem zatial mysliet na katastrofalne zaveri pockame a uvidime v knihach sa pise, ze ten tlak je normalny nakolko babatko rastie a pribera na vahe no pri prvom som to nemala cize toto tehotenstvo je celkovo ine "horsie" vtedy som aj po "stromoch" mohla lizit 😀 😀 😀 a nic mi nebolo a teraz boze chran povysavat 😠
fiallka je dobre mat prestudovane co to o kojeni no ja teraz zistujem, ze cim viac toho viem tym viac sa bojim a tym vacsie chyby robim 😖 pri prvom som vsetko robila tak ako som to citila a pritom som mala precitanu iba jednu knihu no viem, ze nie kazda mamina ma dostatok mliecka to co pise niki mi pride ze mala sa iba hraje s jej prsnikom 😔 no ona sama najlepsie musi vediet co im bude vyhovovat a rozhodne skusat milion sposobov neni rozumne ja by som sa vazne obratila na tu kocku tu na MK co som citala tak uz nejednej maminke pomohla prekonat taku krizu aku ma teraz nasa niki 😉 dufam, ze sa im to podari lebo mozno o par mesiacov budem potrebovat poradit aj ja 😀 😀 😀 mozno tentokrat to nebudem mat ani ja take jednoduche ake som to mala pri prvom 😒
peti mozno vazne malemu rastu vlasky 😀 😀 😀 ale nie moze sa stat ze po porode ti tie chlpky vypadaju 😉 popripade existuju depilacne strojceky 🙂

petka55555
15. feb 2010

brisilda no take presne mam aj ja, len pri chodzi, alebo ked stojim...ja si ale myslim ze to neni tvrdnutie ci???boze zajtra budem ako debil to bohacovi vysvetlovat...lebo to je len niekedy...napr. teraz to mam posledne dva dni a predtym aj tyzden nie....alebo aj dva....podla mna keby tvrdlo, tak tvrde aj v klude, teda si myslim....mne tak stuhne ale tak dole od pupku...hore je normalne...tak ja neviem.... 🙂
boze a to si mam potom aj brucho holit???dost ze si od 15 holim aj ruky, lebo ich mam chlpate ako opica 😝

petka55555
15. feb 2010

ale ked bohac tiez nikdy nebol tehotny, tak tiez nemoze vediet aky je to pocit ked stvrdne 😀 😀

brisilda
15. feb 2010

peti ked stvrdne brusko je ako kamen ten tlak co citime pri chodzi neni tvrdnutie je to asi iba take napnutie bruska co ja viem? nestretla som sa s tym este az teraz odkedy ma pustili z nemocnice tak sa viac sledujem ono je tvrde ale na pohmat sa da jemne zatlacit asi cca2-3 cm 😀 tazko opisat zajtra pojdem na poradnu na 10 a mozno sa stretneme ved ak pojdem tak ti zavolam ci tam este si 😀 a doki nemusi vediet ake to je ale ako gynekolkog ma bohate skusenosti lebo mamicky sa mu tam stale stazuju nie ?😀 😀 😀 😀 😀 ako pisem pri prvom som nieco take nemala toto je premna novinka 😕

petka55555
15. feb 2010

no ja idem tak na pol 9, cize myslim ze o 10 tam este isto budem....vzdy aspon tie dve hodky....
a ked sa uz tak stazujeme, tak mna poslednych 5 dni, tak spicha, par krat za sebou asi tak po sekunde, tak dole v podbrusku ale bud to nalavo alebo napravo...myslis ze to je tym ze sa maternica zvacsuje??tak ako na zaciatku, lebo naozaj mi za posledny tyzden aj brusko dost narastlo...alebo to este moze byt z toho ze som nachladnuta a kycham a nie vzdy sa stihnem prikrcit a vtedy teda to brucho inak stiahne... 😲

brisilda
15. feb 2010

peti tazko povedat ja mam teraz problem ked zjem akukolvek kapustu lebo nelenze ma naduva este aj ma priserne boli na lavej strane zrkadlovo ako je slepak ☹ no mam to iba ked zjem kapustu inak nie 😖 😀 takze sa jej vyhybam no a zajtra spomen dokimu vsetko ja po svojich terajsich skusenostiach mu budem hovorit kazdu malickost 😀 aj ked si budem pripadat ako hypochonder ale co uz 😀 jedny povedia ze treba vsetko konzultovat s lekarom iny ta vysmeju takze ja uz vazne neviem 😝

petka55555
15. feb 2010

ja sa chcem tiez na to popytat, dufam ze nezabudnem....zajtra este asi sono nebude robit ze???lebo som zvedava ci malinky rastie tak ako ma...ale kedze brusko uz podrastlo a riadne ho citim kopkat tak dufam ze je riadny chlap...

petka55555
16. feb 2010

no chuda kosta je asi v nemocke ☹ ked nepise...

brisilda
16. feb 2010

no veru asi idem jej zavolat lebo som sa s nou mala dnes stretnut

katka.carska
16. feb 2010

Niki drzim palce, daj vediet ako sa mate. Ja som tiez dojcila kazdu hodinku a niekedy to trvalo aj viac nez hodinu. Ale precitala som vtedy kvanta knih. Aspon nieco pozitivne. A Matus priberal uzasnou rychlostou.

nikiarudi
autor
16. feb 2010

ahojte, tak boli sme dnes na poradni a malá je ok..ešte ideme o 14tej na kontrolu kĺbikov..tak dúfam, že aj tam to bude všetko ok..
Macka - malá raz chce cumlík a inokedy ani za toho pána..stále ho vyplúva a jeduje sa..

nikiarudi
autor
16. feb 2010

peti - ako na poradni?

brisilda
16. feb 2010

kocky takze kostu si predsalen nechali v nemocnici ☹ Dufam, ze ju cim skor pustia domov teraz je na infuzkach ☹ a zase ju tam strasia kade cim 😠 to je hrozne kiez by si obcas ty doktori kusli do jazyka !

petka55555
16. feb 2010

brisilda a co sa tiez otvarala alebo co jej bolo...boze chuda...

tak my na poradni dobre, historicka udalost, bola som sama v cakarni a hned som isla do vnutra, to sa mi este nestalo...bohac cierny ako najcernejsi cernoch... 😀

zatial mam vsetko ok...tie tlaky, ze to neni tvrdnutie, tvrdlo by aj v klude...ale dal mi aj tak magnezium, ze nech ho radsej uzivam, ze to babenu neskodi, ze ma aj lepsiu vyzivu...3.3. idem na sono a na poradnu az 16.3.

ved aj vravel, ze na poradni moze byt vsetko v poriadku a vecer mozem zacat rodit, ze to je tak, treba davat pozor, a ak sa cokolvek mi nezda, treba ist na pohotovost...tak dufam ze nebude treba 😉

niki a ako sa mala citila na poradni???posluchala???aku mas dr???

nikiarudi
autor
16. feb 2010

hej hej bola zlatá..len keď už som ju mala ísť obliecť, tak sa jedovala.. 😀 no som zvedavá čo nám povie Dr. Piaček na tie kĺbiky..dúfam, že ju nebude nejak moc vykrúcať..chúďatko moje... 😵 a naša pediatrička je MUDr. Viera Valková

petka55555
16. feb 2010

ved to jej bude robit sono nie???boze a valkovu ma este aj moj ivo...on ma este stale detsku, tak mozno sa tam niekedy stretnete 😀 😀 😀

nikiarudi
autor
16. feb 2010

no tak to bude sranda... 😀 😀 😀 a neviem či sa to robí sono alebo čo...uvidíme.. 😉

nikiarudi
autor
16. feb 2010

a ozaj, keď sme boli na poradni hneď ako sme išli z pôrodnice, tak sme mali nejakých 3430g a teraz sme mali presne ako pri pôrode 3660g 😵 😵 😵

mata0312
16. feb 2010

ahojte

boze chuda kosta ☹ nezavidim jej dufam ze bude vsetko v poriadku

petka aj ja beriem magnezium 3x2 tabletky uz dva mesiace, mne ked tvrdlo brucho tak to sa ti cele stiahne a je ako kost bolo to neprijemne ale uz mi to nerobi casto chvalabohu, este vie sem tam ale to len vzdy ked lezim dlhsie na chrbte a chce sa mi ist cikat

petka55555
16. feb 2010

no krasne...
🙂

brisilda
16. feb 2010

peti kosta sla na pohotovost lebo jej tvrdlo brusko asi sme ju nakazili ☹ oni si ju tam radsej nechali na pozorovanie 😉 viac vam napise ona 😉 drzim jej place aby vsetko dobre dopadlo najskor sa asi velmi namahala pri upratovani ☹
inak ja dnes na poradni som bola tiez v soku 😀 malo ludi 😎 to sa mi uz dlho nestalo predomnou boli 2 tehulky a mna vzala ako prvu 😀 Pan doktor ma potesil lebo magnesko mi znizil na 3X1 tabl cize budem uzivat o plovicu menej ako doteraz 😉 dopegyt samozrejme uzivat musim 😉 a vraj som podla neho uplne zatvorena 😉ze on to za otvaranie este nepovazuje 🙂 no na poradnu uz budem chodit kazdy 2 tyzden 😉 cize 2.3 som tam znova 😀
niki na tom sone sa dlho nezdrzite to ju budes musiet iba od pasa dole vyzliect a dat lahnut nabok 😉 nic viac 😉

mata0312
16. feb 2010

brisilda tak to je super ze sa neotvaras 😀 radsej chodit kazde dva tyzdne a vediet ze je vsetko ok no nie 😀

brisilda
16. feb 2010

no tak to ano 😉 inak ja som uzivala presne take vysoke davky magneska ako ty 😒 no podla letacika to je vela 😔 skus sa na to opytat aj ty dokiho co ti povie ja mam to 500 mg magnesko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre