Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
29. jan 2010

peti inak ty si nezamestnana vsak? a chodis sa hlasit na urad alebo nie??? ja ano a normalne tam namna tak divne ludia pokukuju ci mi sibe ze s takym brusiskom tam chodim taktiez ked idem niekde po peciatku o zamestnanie tie komentare su hrozne no mozem ja zato ze nas stat by najradsej zamestnal aj tehulky v 7 mesiaci? Asi sa budem musiet pytat Bohaca na PN-ku lebo hladat si zamestnanie s takym pupkom je doslova provokacia 😀 ved kto uz len zamestna tehulku pred porodom 😀

fialllka
29. jan 2010

brisilda: tak to ma pobavilo s tym hladanim zamestnania .... 😀 😉

niki: presne ako pisala nany, chcela som ti to este poobede hned napisat, ale som sa ku tomu pri Terezke nedostala a teraz som vysla zo spalne, co som pri nej zaspala 😀
Tamya ma este malo na to, aby si zvykla na vasu postel ... ona je teraz zmatena z toho, kde sa nachadza, co je okolo nej ... nevie este rozlisit den a noc a potrebuje to zistit, kedy ma spinkat a kedy ma byt hore ... ono to chce cas .... tak kludne ak chce spinkat vo vasej posteli, teda pri tebe, to ma opodstatnenie, ona ta chce citit, pozna len teba z bruska, tak jej to dovol a kludne si ju nechaj spinkat v posteli ... my sme takto s Terezkou spinkavali vo velkej posteli a v postielke mi spavala len cez den a ked bola starsia, tak zaspinkala na nasej posteli, aj teraz to tak je a rpesupnem ju spiacu do postielky .... a ona spinka v nej ... a ked sa v noci vypyta ku nam alebo nad ranom, tak jej to dovolime a spime medzi nami a je nesmierne stastna, ked sa moze tulit raz ku tatinkovi a raz ku maminke 😉
ak sa bojis, ci ti mala neprestane dychat, alebo kvoli monitoru, tak my sme to mali tak vyriesene, ze ked bola male babatko tak spavala medzi nami na dojcenskej podlozke, tej s tvrdym podkladom a v perinke ... vedela som, ze je na rovnom a nie v jame ...
co sa tyka dojcenia ... tak rozhodne sa nedrz nejakeho striktneho rezimu len kazdych 3 hodin ale prikladaj podla potreby ... ako si vypyta ... mozno to zo zaciatku bude tazke a bude chciet papat kadze dve hodky, alebo aj hodku ale sama sa nauci a neskor vydrzi dlhsie bez mliecka 😉
a hlavne vela oddychuj, ked mala spi, tak spi aj ty s nou ... kasli na domacnost a varenie ... hlavne aby si ty mala dost energie a sil, prve dni su najtazsie ... drzime palec 😉

ivetka007
29. jan 2010

Ahojte kočky, zatiaľ nie som snažilka ani tehu, ale sem-tam kuknem aj do tejto temy. Súhlasím s názormi Nany100 aj s Fialkou, mne tiež malý plakával v postielke. Pravdu povediac, ani mne postielka nie je veľmi "sympatická". Dodnes spáva so mnou (v postielke sú poodkladané plyšové hračky), strašne rád je v noci na mne nalepený. Vôbec mi to nevadí, ja som rada, že je pri mne. Veď nebude pri mne spávať do 18 😀 . Ale ako sa hovorí, 100 ľudí, 100 chutí.

ivetka007
29. jan 2010

Fialllka, kedy plánujete snažilkovať? My ešte nemáme odvahu, pri našom malom čertovi 😀 😀 😀

petka55555
29. jan 2010

brisilda som nezamestnana, ale neni som na urade, a to len kvoli tomu trapnemu hlaseniu kazdy tyzden a noseniu bezvyznamnych peciatok, mala som toho plne zuby...a tie blbe reci a ako ma posielala na uzasne roboty, nechcem nikoho a urazit, ale mam vysoku skolu a posielala ma sadit stromceky do orloveho... 😒 a ked som odmietla sa tam ist informovat tak po mne vrestala.... 😒

brisilda
30. jan 2010

kocky moja sestra tak malu kojila kazdu hodinu a nelenze bola priserne unavena ale ani nic popri malej neporobila a nikde sa z domu nepohla nakolko tolko co sa poobliekali a vychystali von musela zase kojit 🙄 po mesiaci prisla o mlieko lebo mala poriadne netahala stale len par hltov ☹ no ako pisete kazdej vyhovuje nejaky iny rezim no pokial v nemocnici nosili na kojenie len raz za 3 hodiny tak som nevidela dovod maleho krmit castejsie ale je pravda ja som mala doma nesmierne kludne dieta 😀 keby bol uplakany tak by som asi aj ja kojila castejsie 😉 no potom by som uz vonkoncom nic neporobila

brisilda
30. jan 2010

peti veru nas stat je drbnuty na hlavu !!! myslela som, ze ed som tehu tak sa hlasit nebudem musiet no pravda je opak 😔
fialllka vazen to je komicke s takym brusiskom sa trepat niekde po peciatku ked ti povedia ci stat chce aby som im tam porodila 😀 😀 😀

brisilda
30. jan 2010

iank co sa tyka zaspavania na posteli tak ja uvazujem aj koli tomu, ze si kupim tu snuzu /monitor dychu/ potom je jedno kde spinka 😉 no na velkej posteli by som sa male bala mat nakolko by sme ho s manzelom mohli pripucit 😝 ale uvidim 😉 lebo v takom pripade manzela vystahujem zo spalne 😀

ludka_r
30. jan 2010

Kosta, ešte nevieme, čo to bude... Aj keď by som to chcela vedieť stále viac a viac.. 😀 A Vy viete?? S pohybmi sa veru netráp, ešte máš na ne dosť času, pri Vilkovi som začala cítiť až tuším v 21tt.
A aká bola rozlúčka so slobodou???

Niki, držím prsty,aby ste sa dostali do dobrého režimu, čoskoro... Ale nemusíš sa trápiť.. Nám malý tiež prvý mesiac spával v našej posteli a každú chvíľu bol hore... No a potom sa budil len dva krát cez noc...
No a veru si aj cez deň pospi... Tak nebude upratané, no a čo...
Len netreba za mimčom utekať hneď ako trochu zamrnčí, aby si na to nezvyklo... 😀

Mňa zas od rána trápi migréna... ☹ Ide ma poraziť z toho. To ma trápieva len počas tehotenstva... Ale možno je to teraz aj tým, že som šla spať až o piatej ráno a vstávala o deviatej, tak som nevyspatá.... ☹ Som zvedavá, ako budem dnes fungovať.

nany100
30. jan 2010

brisilda, ak si mala dosť mliečka možno ti stačilo kŕmiť raz za 3 hod...ale v nemocnici ich preto nosili takto, lebo ich dokrmovali UM!...to som nechcela dopustiť, tak som kojila každú hodinu, lebo mliečka som mala málo...bolo to na nervy, stres, maličká stále plakala isto aj od hladu...ale vytrvali sme a som za to rada a som veľmi hrdá na seba, že som to nevzdala, aj keď ma kadekto odrádzal...a nikdy nevydržala dlhšie bez papania ako 2 hod....teraz keď už papá aj obedík tak vydrží max. 3 hod. cez deň, ale podvečer zase papá častejšie...je to veľmi individuálne a závisí od bábätka ako sa nastaví...ale určite by som sama nedávala mantinely, nech si dieťa povie kedy je hladné...veď ani my nejeme podľa hodín, ale keď sme hladní a máme chuť 😉

a režim sa nám začal pomaličky upravovať okolo 3 mesiacov 😉

fialllka
30. jan 2010

brisilda: vobec by si maleho nepripucila, to sme si mysleli aj my, ale opak je pravdou .... sme spali ako batolata vsetci traja a nase podvedomie vedelo, ze je medzi nami Terezka ... tak sme spali pokojne 😉
co sa tyka kojenia, ja nezastavam nazor kazde 3 hodiny len kojit a ani sa mi to nepaci, ked nosia babatka v porodnici, ak babatka nie su pri mamach, len na kojenie a presne kazde 3 hodiny ...
moja Terezka napr. ked sme boli v porodnici bola spave babatko, co sme boli na izbe s dvoma kockami, tak ich chlapci pili kazde dve hodky a jedna mamina si musela este aj mlieko odstriekavat, co ho mala hned tak vela ... moja Terezka naopak papala prve dva dni tak raz za 4-5 hodin ... az na treti den sa rozjedla ... ona v porodnici len spinkala, obcas sa napapala a opat spinkala .... tak si neviem predstavit, ze by som ju mala budit na papanie kazde tri hodky ... skratka som to nechala na nu, ako si sama vypyta ...doma sa to upravilo na tie kazde 2 hodiny, resp. 3 hodiny a v noci aj kazde 4 hodiny ... fakt zalezi na kazdom babatku a aj mamine, teda 100 ludi 100 chuti ...

ivetka: ak uz nie sme tehu, tak na jar resp. leto by sme chceli zacat 😉

brisilda
30. jan 2010

juuj ved ja som maleho tiez nikdy nebudila na kojenie 😀 to by ma ani nenapadlo a mlieka som mala az az 😀 a ako vravim moj maly bol pahltny v nemocnici vypil 150 ml povedala mi to sestricka z vykulenimi ocami 😉 cize som mala istotu ze ho nedokrmuju .teraz planujem tiez kojit co najdlhsie a ked sa bude dat tak 3 hodinovy rezim budem zase dodrziavat pokial male nebude uplakane 😉 pokial viem tak aj na UM je napisany cas ako casto mliecko dietatu varit /no mozno po novom uz je to inak /

petka55555
30. jan 2010

brisilda ja to nechapem, preco v zakone neni ze tehotna je oslobodena od tych blbych peciatok a hladania zamestnania, ved to je ubohe chodit hladat v 7. mesiaci robotu...teda skor razitka, to neviem tiez na co bolo dobre, ked robotu si aj tak clovek skor hlada cez internet a malokedy ta pozvu aj na pohovor a dost je to stresujuce a nie tam este behat s papierikom nech mi daju razitko... ☹

kosta este spis po rozlucke???dufam ze ste si uzili....inak budete mat super pocasie, ak sa sneh neroztopi a bude ho taka kopa...ani ta vidiet nebude....ale bude to super na fotkach....

baby inak ja som sa pred chvilou zobudila, to je strasne ved sa so mna stane medved a prespim celu zimu... 😀

petka55555
30. jan 2010

a inak nam mal vcera prist kocarik a volali nam z obchodu, ze ho zabudli vylozit z kamiona...tak som sa tesila, ze budem kocikovat po byte ☹

petka55555
30. jan 2010

baby a teda neviem ci vsetci rodicia maju take podvedomie, ako pisala fialllka, lebo moja mamina sa zobudila a videla ako si moj tato na mne kludne spi, si ma v perinke podlozil pod hlavu 😀

andulkau
30. jan 2010

Ahojte dievcata.Ja sem sice nepatrim,ale niekedy kuknem.
Moj malinky ,teraz uz velky 😉 alebo malinka spavali so mnou na velkej posteli.Cez den jasne ,ze v postielke, ale len do pol roka.
Adamko spi sam od roka a pol vo svojej posteli.A Tamka spi so mnou doteraz.Spat ide vecer s Adamkom maju poschodovu postel,ale ked idem ja spat okolo 23 pol noc ,tak si ju dam ku sebe.Lebo on obcas krici maminka?Dam jej moju ruku a spinka dalej.Ved, teraz je to krasne ,za chvilku bude velka a uz nebude chciet so mnou spat.
tak to je moj nazor.

brisilda
30. jan 2010

no kocky co sa tyka zaspavania tak u nas to bolo na obdobie niekedy spaval v posteli niekedy v postielke niekedy sme citali rozpravku a inokedy sa supol sam do postele 😀 kedy ako takze to je indi vindy 😉 a poviem vam, ze teraz sice zaspava sam v izbycke uz dost dlho ale stale v noci cca 4-5 rano pribehne k nam a supene sa menzi manzela a mna je to take zlate 😀 coskoro k nam uz takto chodit nebude no stale sa radi tulkame 😀
peti takze si sluzila ako vankus co? 😀 😀 😀 ja by som sa bala mat novorodenca pri sebe v posteli kebyze s nami spi aj manzel je ine ak ste vo velkej posteli sama a babo 😉 ale kazdy si to zariadi podla seba nakolko kazda s nas svoje dieta pozna najlepsie 🙂 ja som svoje sidlo neraz prenasala do izby 😉

brisilda
30. jan 2010

peti nas stat asi nerozmysla niekedy pri schvalovani zakona 😀 asi sa budem stazovat na lamparni 😀 😀 😀 no je pravda ze je to chore este stastie ze mna zasobuje peciatkami svokra 😉

petka55555
30. jan 2010

no ved prave mne zhanal peciatky manzel a mamina od znamych, ja by som sa isto neisla takto pytat o robotu... 🙂

petka55555
30. jan 2010

a co sa tyka spania pri rodicoch, moj bracho ma 10 a stale spi pri mamine a tuli sa k nej a cmuka ju...a nikto ho nedostane do detskej, maximalne na jednu noc....ale je to zlate...a aj my s manzelom planujeme do domceka si dat urobit obrovsku manzelku postel... 🙂

jankabambulka
30. jan 2010

ahojte
poznáte niekoho, kto dáva do prenájmu garáž v PB?? dikes

kosta123
31. jan 2010

Ahojte,
takže rozlúčka bola super.Kto chce nech kukne Facebook- Martina Kosťa Kostelanská,tam je pár fotiek.
Dostala som aj úžasnú tortu 😀 😀 😀 a darčeky aj pre bábatko,teplú zavinovaciu deku a flašku kde bolo naliate mlieko 😀 och tie baby to sú kače.
Teraz sa u nás maká ostošesť robíme zárubne a zasúvacie dvere všade tak tu je bordel ako sviňa,a to so si celú obyvačku vyumývala dokonca som sa prinútila aj okná umyť,proste všetko nech je tip top na sobotu a potom že len umyjem podlahy a oni začali vrtať (čo mi mohlo kači dôsť) tak je to v ritke a môžem v týždni pokračovať.

brisilda
31. jan 2010

ahoj kosta tak ja teda kuknem na ten facebook a verim ze bolo super lebo v life je stale super 😀 inak nebyvate nahodou na 1 poschodi?

evil
31. jan 2010

kosta123... nemam fotky tak preto nemam ani albumik co by som don dala?

brisilda
31. jan 2010

evil ako to ze nemas fotky? ani so sona??? 😕

kosta123
1. feb 2010

brisilda - hej na 1.pos ale 2 okno od spodu.

kosta123
1. feb 2010

kosta123 - už som inak včera cítíla také jemné ťukanie v podbrušku
😀

brisilda
1. feb 2010

vaaav no super tak gratulujem to moje sidlo kope iby ked sa najem aj to musi byt maso 😀 inak neda o sebe ani vediet 😒

petka55555
1. feb 2010

kosta ta torta bola super, dufam ze si zjedla to hnede, co z nej trcalo...lebo uz ked budes vydata, tak take nemozes 😀 😀 😀
ja som ti vravela ze babenko ta zacne uz kopkat, lebo bolo na diske, tak sa prebralo...
a to ti verim aky budes mat doma bordel, lebo mamine minuly tyzden vymienali vsetky dvere aj so zarubnami a prach bol vsade....
kosta a v ktorom byvas vchode, lebo v tom dome co byvas ty, mam aj kamosku zo strednej tiez kostu...oni byvaju v strednom vchode na prvom, alebo druhom....

evil
1. feb 2010

brisilda no to mam ale je tam ako 6tt... a teraz som v 27tt... a koli jednej fotke si nebudem robit ...ja som nechcela aby bolo ozarovane tak nemam fotky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre