Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
18. feb 2010

dominca ahoj .co sa tyka 4 kg babatka tak ja viem o tom svoje maly mal 4320g a da sa povedat, ze prisiel na svet sam ja som ani tlacit nemusela nasilu lebo moje telo bolo nutene ho vytlacit same 😀 takze niekedy je lepsie porodit vacsie babo ako malinke .O tych panvach co maju v UK otom potom moja sestra je slovenka rodila v GB a malu nasiroko nebalila tak isto aj sesternica je ten isty pripad a male su v poriadku takze to je len o stasti kamoska malu balila nasiroko do 3 mes. pravidelne a ajtak mala problem s kalbami ☹
peti ja to magnesko budem uzivat nakolko s uz skor ako v maji neplanujem vratit do nemocnice a upovedomila som o tom aj sestricky z oddelenia 😀

brisilda
18. feb 2010

peti a KP znamena ze maly je otoceny zadockom dole 😀

domicca
18. feb 2010

bris - to si mala šťastie, že si tak krásne rodila, prečítaj si príspevky mravčice na pôrodnica PB aké majú veľké problémy keď bolo bábo veľké. Ja nehovorím aby ste neužívali mg len aby ste to nepreháňali, lebo niektoré hyperaktívne maminy ešte užívaj 😉 ú popri mg aj Maternu a tomu podobné preparáty a tam je tiež Mg. Ty ho užívaš lebo máš problémy tak je to OK

brisilda
18. feb 2010

domicca tak ja som musela a stale musim aj ked mi doki znizil davky na polovicu maly pred 2 tt vazil 1500g podla sona a vitaminy pre tehule uzivam uz len preto aby aspon coto po tych liekoch co som brala sla k babatku pozitivne + jem vela ovocia a zeleniny 😉 velke deti sa rodia aj ked jeme vela sladkosti aspon to mi povedala doktorka no ja sa musim aj cukrit nakolko testy na cukor mi vysli sice v norme ale na dolnej harnici a moje telo si same pyta cukor.Podla mna cely porod je iba o stasti ako ho prekoname a pokial viem tak velke deti sa tu v PB rodia cez spinal.nato ma tiez upozornila doktorka

petka55555
18. feb 2010

brisilda uz viem ze je to ritkou dole...a myslis ze sa otoci???tusim som citala ze do 36tt este moze zmenit polohu ze???ci uz ti bohac povedal ze je to na sekciu???
tak pojdeme teda zajtra na to cvicenie????by som ta pockala tak 10,50 v tej novej budove pri schodoch, pri vytahoch....a rovno len zideme dole....
ja idem za chvilocku s niki von kocikovat, uz sa tesim 🙂 🙂
ktohovie co dnes kosta na tom sone....
a ja si myslim o vitaminoch aj baleni na siroko ze to je vec kazdej mamicky ako sa rozhodne, to iste plati aj pri vychove dietata a aj o postoji ku kojeniu...kazda ma iny nazor a robi si podla seba....ja napriklad vitaminy odkedy som tehotna nejem, iba do 17tt som mala kyselinu listovu, lebo mamina mi to tiez neodporucila ze su z toho velke deti...ale nikomu nebudem radit ze to nema....to sa musi kazda baba sama rohodnut a tak isto budem balit nasiroko a pouzivat perinku pre malinke babatko, aj ked sa to robi len u nas....ja budem vychovavat babeno, tak ako vychovala nas mamina.... 🙂 🙂

fialllka
18. feb 2010

domica: diky za nazor ... ale mozem ti povedat, ze nemala som nikdy lepsie vlasy, plet a nechty ako v tehu a aj teraz je tomu tak a aj ked dojcim ... babatko neoberam o ziadne ziviny, bo naopak, najskor idu ziviny pre neho a az potom do mlieka ....
to ze sa uvolnuje oxytocin, pri dojceni, ktory sposobuje kontrakcie, o tom viem ... ale rovnake kontrakcie ti sposobi aj sex v tehotenstve 😀 😀 😀 a moj kamarat gynekolog mi povedal, ze ak nebudem mat vaznejsie problemy v tehotenstve, teda krvacanie v prvom trimestri nejake vazne, ci neskor kontrakcie predcasne, tak mozem spokojne dojcit az do porodu a potom obidve deticky naraz 😉

babenky, co sa tyka vitaminovych preparatov v tehu ... tak ja som napr. pri Terezke uzivala len prvy trimester tie preparaty a ptoom uz vobec ... snazila som sa to kompenzovat ovocim a zeleninou ... lebo kamarat mi presne povedal, ze po tych preparatoch sa dost casto rodia velke deti .... najma tych mega multivitaminovych ... a aj ked som ich mala kupene, tak som ich potom zuzitkovala pri dojceni 😉 😉 😉 😉

brisilda: o sladkom mi nieco hovor ... aj ked teraz mi vobec nechuti, ale pri Terezke posledny trimester som bola zavisla na zmrzline a to hocijakej 😉 😉

petka55555
18. feb 2010

joj fialllka ja mam uz nachystany na poobedie nanuk, tak sa tesim mnam mrazene jahodky v cokolade.... 🙂 ale zas sladke mi nechuti, do 5. mesiaca vobec a teraz sem tam si hodim nejaky kusok cokolady, ale keks som mala za cely cas len jeden...boze a predtym som zozrala aj dva denne...

fialllka
18. feb 2010

peta: detto ... ja som boal predtym schopna zozrat velku cokoladu vecer na posedenie ... a odkedy som tehu, tak som mala vseho vsudy dve napolitanky? ale to len kvoli tomu, ze mi ostalo blbo a tak som nieco schrumla, aj ked sladke 🙂 ale teraz mi vonkoncom sladke nechuti a mame taku zasobu cokolad a bonbonier z manzelovej oslavy, ze neviem kto to poje, a ak nie ja ako tehu, tak ptoom sa to ked budem dojcit asi pokazi 😀 😀 😀 😀

brisilda
18. feb 2010

fialllka tak to mas super ked malu este dojcis a pokial viem tak aj pocas tehu ju mozes dojcit pokial nebudes mat problemi moja kamoska musela s dojcenim prestat asi v 5 mesiaci lebo sa jej zacali kontrakcie 😖 ja ani nedojcim ani nesexujem a tiez mi zacali kontrakcie takze vsetko je to o nahode 😉 len neviem ako to poriesis ked budes rodit a budes tyzden v nemocnici myslis si, ze sa mala neodnauci od dojcenia ?Neviem ako to riabia ine mamicky ale bude to rozkosne dojcit obe deturence naraz 😀

brisilda
18. feb 2010

peti ok ak nieco mame na seba tel. cislo 😀 hadam nezabludim 😀 😀 😀

katka.carska
18. feb 2010

kamaratka porodila prirodzene dievčatko skoro 5-kilove a 59 cm, myslim, ze kazdy porod je iny a vynimocny - aspon tento mi teda ukazal, ze aj velke dietatko sa moze narodit bez problemov. Drzim palce aj vam.
http://www.jancigovci.com/index.php?option=com_...

Inak to vyzera, ze ani nas druhy drobec sa nechce vozit v kociku - hoci je napapany, suchy, unaveny i neunaveny - nepomaha ani hojdanie ci vozenie 😒 este ze sme kupili staru sunku z druhej ruky - ale nejde mi do hlavy, kde robim chybu - hlavne ked vidim ine maminy, ako si deticky spokojne kocikuju mi vrta v hlave, co tam tym nasim tak vadi...

fialllka
18. feb 2010

brisilda: my sa dojcime teraz len pred spanim tak si myslim, ze bude asi horsie zaspavat ale nemyslim si, ze za 4 dni zabudne, ak tam budeme len tak kratko 🙂
ale citala som v jednom cisle Mama a ja, ze dokonca lekari umoznili mamicke dojcit tandemovo aj druhe dieta ... a myslim ze to bola TN porodnica 😉

brisilda
18. feb 2010

katka no tak to je zaujimave este som sa nestretla s tym, zeby babo nechcelo byt v kociku 😀 ja si neviem predstavit , ze moje dieta sa nebude chciet kocikovat to ho teraz akoze nosis na rukach ked idete von???alebo ako riesite kazdodennu prechadzku?
falllka no mozno sa mala zlakomi na surodenca a bude chceit mliecko aj cezden 😀

brisilda
18. feb 2010

katka preco nehodis nejake fotky do albumu??? inak ja mam tiez kocik z druhej ruky aj to bola pouzivana iba vanicka 3 mesiace lebo povodna majitelka bola maniacka do kocikov 😀 😀 😀

fialllka
18. feb 2010

brisilda: no ked mi posluzi ako ziva odsavacka, tak jej to kluuuuuuuudne dovolim 😀 😀 😀 😀

katka: my sme mali tiez ten problem s Terezkou, ze nechcela byt v kociku ... som ju tam nazaciatku davala vzdy spiacu ... a ptoom sa naucila spinkat aj v kociku, teda som musela prist na fintu ako ju v nom uspat ... ale mali sme aj obdobia, ked som ju uspala na ulici vo vaku a potom spiacu prelozila do kocika aby som mohla kocikovat 😉

brisilda
18. feb 2010

fiha no ako vidim tak vas deticky riadne potrapili 😒 ja som s malym nastastie nemala ziadne problemi kde som ho polozila tam bol 😀 co som mu dala to jedol jedine ked bol vacsi sa nechcel prebalovat tak som prebalovala postojacky 😀 a to obcas aj po riculke dostal 😀 a zakazdym sme pokakanu riculku museli umyt v sprche nakolko si lahnut nechcel 😉 teraz som zvedava ake bude druhe babo ked uz od zaciatku tehotenstva mi dava jasne najavo kto komu bude rozkazovat 😀 😠 ale ja mu ukazem na detsky plac som uz odolna 😀

ludka_r
18. feb 2010

Ahojte..
Fiallka, tak Vám to takto rýchlo vyšlo... 😉 Super, gratulujem...
Sestre sa v piatok narodila v PB nemocnici dcérka... Len bola sestra ešte pekne rozbitá, lebo rodila cisárskym.. Malú sme videli len cez sklo, na pár sekúnd... Bolo mi to dosť ľúto... 😖
No a teraz v utorok som sa dozvedela, že budem mať ďalšieho chlapca... ☹ ☹ ☹

fialllka
18. feb 2010

brisilda: no my sme mali este aj to, ze ked sa nahodou prebudila v kociku tak revy a nechcela v nom byt ... tak kolkokrat sa stalo, ze som s nou letela cez pol dediny, lebo sme este byvali u svokrovcov ... situacia sa zmenila, ked uz sa viac tahala do sedu ... to som nosila vzdy vankus aby som ju podoprela ak sa zobudila a ona mohla obzerat svet 😉
nastastie ako aj ty pises, s jedenim sme nemali problem .... zje vsetko, co nezje ju 😀 😀 😀 😀 prebalovanie uz robime v zmysle, roznych fint a rozpravok a stale jej musim nieco rozpravat aby sa nevrtela 😉

ludka: si sklamana, ze dalsi chlapec???? hlavne nech je zdravy a blahozelame sestre .... ja strasne tuzim este po jednej babe, nehc ma Terezka sestricku na hranie ... tak dufam, ze ta zubrienka v brusku nosi zenske chromozomy 😉 😉 😉

brisilda
18. feb 2010

ludka podla mna je jedno ake pohlavie cakame hlavne aby bolo zdravucke a vsetko prebehlo bez komplikacii 😉 ja som tiez chcela dievcatko resp. moja sestra tuzila aby som mala dievcatko ale cosi mi od zaciatku nasepkavalo ze to bude chlapcek 😉 a teraz si ani neviem predstavit zeby som cakala malu slecnu 😀
fialllka no tie finty poznam aj ja len som nane uz akosi zabudla 😀 lebo od 3 r. som s malym mala pokoj vedel papkat chodit na nocnik a zaspaval stale sam 😀 cize sa osamostatnil 😀 teraz sa vratim do starých kolaji znova 😀 a dennodenne umyvanie podlahy bude znova samozrejmostou 😉

petka55555
18. feb 2010

oj baby ale ste toho popisali, ja som bola totalne unavena a spala, lebo som s niki a eli az dve hodiny bola vonku, to som teda uz dobre dlho taku vychadzku nemala...a take su obe bambule krasne....mala tamya si len spinkala ani sa nepohla....len nostek jej trcal... 🙂

brisilda ani moja segra sa nechcela kocikovat, ani flase a cumle nechcela, stale len vrestala...tak dufam ze nas malinky taky nebude, lebo ja sa na kocikovanie strasne tesim....

a zajtra ta teda budem cakat, ved si prezvonime, ale keby sa ti nahodou nedalo, tak mi daj vediet, ja by som sama este nesla, az na buduci tyzden.... 🙂 tesim sa

brisilda
18. feb 2010

peti ok ak ssa budem citit dobre tak isto prifrcim na aute 😉

katka.carska
19. feb 2010

Ak ste zvedave na foto, tuto mame nejake :
http://picasaweb.google.sk/katka.carska

Brisilda, nenosime na rukach, ale ako kedysi nase prababky , pri tom sa da i navarit, ozehlit ci zahrada okopat 😀 Dokonca sa naucil i manzel, co ine mu ostavalo... Len cakam, pokial sa otepli - teraz to este isti ten kocik a maximalne 5 minut od domu.

Fialka, Matusko si dava MM z poharika a zevraj je dobre, normalne ani umele by nevypil. No prisat sa nechce, dnes som mu aj ponukla, lebo obidva plne a Ondro si spal a nie a nie sa napapat...

mata0312
19. feb 2010

ahojte baby, nebola som asi dva dni na nete tk som citala dozadu 😀

no ako bolo na cvičení? ak by ste isli na buduci tyzden asi by som isla s vami

no a k tým velkym detom tak potom nas maly bude mat aj 10 kil kym sa narodi 😀 😀 😀 lebo ja musim mat nonstop sladke kazdy den a tiez to magnezko jem az 3x2 tabletky a to uz dva mesiace vkuse no vsak idem v pondelok na poradnu tak sa musim spytat lekara či mi to nezníži

petka aj ja mam v poslednej dobe stale pocit tvrdnutia ale neni to pravom zmysle tvrdnutie skôr také napnuté a to vzdy ked stojim alebo chodim hadam to bude to čo mate aj vy ze maly je uz velky a sa roztahuje 😀

brisilda
19. feb 2010

mati podla mna ti davku magnesia znizi nakolko je to dvojnasobok odporucanej davky aspon mne moj doki to znizil ked som mu to spomenula 😀 a planujem ho vysadit koncom 8 mesiaca 😀
martinka to ze mas rada sladke svadci len o tom ze vazne cakas chlapceka kocky co cakaju dievcatko akosi sladke nemusia 😀 ja som sa aj pri prvom napchavala sladkostami 😀
co sa tyka cvicenia tak to len odporucam lebo uz ked sa ti nechce cvicit tak sa aspon dozvies zaujimave infosky 😀 my s petou uz mam eprvu dobu porodnu za sebou 😀

petka55555
19. feb 2010

no brisilda ale ved mne moc nechuti sladke a tiez bude chlapcek, inak zatial sa tu cakaju len chlapci, este ktohovie co bude mat kosta a potom fiallllka....
no jasne mata, pod nabuduce s nami... 🙂

mata0312
19. feb 2010

no to dufam lebo a sa bojim len tak si to sama znizit lebo ked niekedy zabudnem hned mam divny pocit v brusku a tak si to nechcem znizovat sama

a to vsetky chodia na to cvicenie na jeden termin? alebo to je nejako rozdelene?

ja musim zajtra do skoly na prednasku boze ako sa mi nechce ☹ ale akurat som dopisala seminarku a tak som happy 😀 😀

ja musim zacat aspon trocha cvicit ked uz nechodim do roboty lebo akosi leniviem a len priberam uz mam 7kg navyse ☹

brisilda
19. feb 2010

mata 7 kg ? 😀 😀 😀 ja mam 15 kg 😠 takze o vahe nechcem nic pocut 😀
inak dnes som si kupila tuto sponku idealna na porod lebo perfektne drzi vlasy a netlaci ked si lahnete 😉

https://www.youtube.com/watch?v=TbSRPWNbFf8
fialllka
19. feb 2010

brisilda: to vyzera super, kde si kupila a v akej cene? 😉

brisilda
19. feb 2010

no 2ks som kupila za smiesnu cenu asi 1,90 € 😀 v 39-tke ale mali posledny kus 😠 co ma dost nasralo vrrrr 😀 inak su vazne super nakolko ja musim mat vlasy stale zopnute a v tomto sa bude aj dobre spat 😉 inak predavaju to aj hore v priore hned ako vykracas po schodoch 😉 ale tam maju asi drahsie no zato rozne druhy

fialllka
19. feb 2010

brisilda: v tom novom obchodiku co otvorili vedla obuvi, v priore hore???? taky stanocek s roznymi prkotinkami???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre